32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

SavageOrk

New member
Kimbo na fotkach widać dużo niebieskiego zamiast innych odcieni np w devil my cray te ściany powinny być szare a wpadają w niebieskie tak robi aparat którym fotki robiłeś czy tak jest w rzeczywistości ?? :)
 

kimbo

New member
no pewnie że aparat - pisałem o tym wcześniej - obraz z lcd jest bez zarzutu (w mojej opinii) i powoduje u mnie ogromny uśmiech od ucha do ucha :D
 
Ostatnia edycja:

zbyck

New member
Ja polecam Sony KDL32S3000K-ma wspaniały dźwiek,matryca dobrze podświetlona i dobre odwzorowanie czerni,3xHDMI,2xEurozłącze,czincze,ładnie się prezentuje,możliwość podłączenia kompa lub laptopa,noi cena przyzwoita.Polecam
 

Mario140

New member
Ja równiez jestem zainteresowany kupnem tv i chciał bym sie dowiedzieć czy jak w pokoju jest jasno czy ten samsung nie odbija wszystkiego co sie znajdzie w zasięgu?? Głównie czy sie mocno swiatło nie odbija i nie przeszkadza w oglądaniu itd i co z tym mpg4 czy coś takiego co to daje i jakie moga być ewentualne starty z ich braku?? i czym różni się LE32A656 od LE32A656A no i jeszcze jedno jak przy sonym i samsungu wypada Philips 32PFL7962D. Z góry dzięki za odpowiedz.
 

kimbo

New member
Ustawiłem 1360x768 (HD Ready) - może dla kogoś wygląda to wystarczająco dobrze ale ja bym tak nie mógł pracować 24/7 na kompie (patrząc na to z bliska). Koniecznie 1920x1080. Wszystko sprowadza się do tego z jakiej odległości zamierza się pracować na LCD.

Pulpit Vista Full HD
113559.jpeg


Pulpit Vista HD Ready
113560.jpeg


Ikony Vista HD Ready
113561.jpeg


Przy HD Ready wszystko jest sporo większe i traci nieco na tej krystalicznej jakości. Ale wystarczy wtedy usiąść po prostu nieco dalej (większe ikony lepiej oglądać z daleka) i można dość komfortowo pracować na LCD. Wszystko zależy od sprawności oka i odległości z jakiej patrzymy. Myślę, że różnice będą widoczne podczas odpalania gier z PC i graniu z dość bliskiej odległości. 1360x768 to nie jest przecież wysoka rozdziałka - pytanie co będzie po rozciągnięciu jej na 32"?

Krótkie zestawienie Full HD vs HD Ready w przypadku gry DX10 Crysis oraz Dema technologicznego Medusa DX10. Zdjęcia robione były przy identycznych ustawieniach graficznych - w grach zmieniana była tylko i wyłącznie rozdzielczość. Powiem Wam, że aż się zdziwiłem jakością grafiki w HD Ready. Full HD wygląda bombowo nawet gdy wsadzimy głowę w ekran (jakość przy 32" naprawdę daje efekt miażdżący), HD Ready też wygląda niesamowicie ale dopiero gdy odsuniemy się trochę od ekranu. Gdy oglądamy akcje z bliska wydać wyraźną różnicę. Aparat był nieco oddalony podczas robienia zdjęć i zobaczcie, że Gry w HD Ready wyglądają też niczego sobie! Uwaga - wszystkie widoczne na ekranie niedociągnięcia to wina tylko i wyłącznie aparatu więc proszę też traktować fotki z pewnym dystansem. Aparat nie jest w stanie należycie odwzorować i pokazać widocznych różnic w rozdzielczości, tak jak widać je gołym okiem. Niestety ale to po prostu trzeba widzieć na żywo (albo mieć specjalistyczny sprzęt i warunki). Tak czy siak fotki daję w sporej rozdzielczości - może ktoś akurat dojrzy tam to czego szuka :D

Edit: jeszcze jedno - należy zwrócić również uwagę na to, że zdjęcia nie były robione w tych samych momentach w grze i demie - ze względu na to mogą się różnić oświetleniem, cieniami czy efektami, które na jednej fotce się pojawiły a druga została zrobiona chwilę wcześniej lub później gdy ich już lub jeszcze nie było.

W tym przypadku:

Full HD = 1920x1080
HD Ready = 1360x768


Full HD Crysis
113634.jpeg


HD Ready Crysis
113635.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 1
113637.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 1
113638.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 2
113639.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 2
113640.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 3
113643.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 3
113644.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 4
113645.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 4
113646.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 5
113648.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 5
113650.jpeg


Full HD Nvidia Medusa 5
113652.jpeg


HD Ready Nvidia Medusa 5
113653.jpeg
 

Mario140

New member
a czy mógł by ktos odpowiedzieć na moje pytanie ?? chciał bym sie dowiedzieć czy jak w pokoju jest jasno czy ten samsung nie odbija wszystkiego co sie znajdzie w zasięgu?? Głównie czy sie mocno swiatło nie odbija i nie przeszkadza w oglądaniu itd i co z tym mpg4 czy coś takiego co to daje i jakie moga być ewentualne starty z ich braku?? i czym różni się LE32A656 od LE32A656A no i jeszcze jedno jak przy sonym i samsungu wypada Philips 32PFL7962D. Z góry dzięki za odpowiedz.
 

SavageOrk

New member
Kimbo w meduza na bucie koleś ma niektóre cześci niebieskie tam ja zabija tego węża wiesz o czym mówie :) tak to wygląda w rzeczywistości na tym tv a jak nie to jaki ma tam kolor bo nie chce mi się wierzyć że aż tak aparat ci kolory zmienia ?? :grin:
 
Ostatnia edycja:

SavageOrk

New member
U mnie nie ma akurat seri 6 tylko 5 jest ale nie odpowiedziałeś na pytanie z tym niebieskim jest czy go nie ma bo nie powinno go tam wogóle być :)

kimbo napisał:
Stary idź do dobrego salonu i poproś o podłączenie PC - na zdjęciach nie da rady pokazać jak dobry jest obraz na LCD
 

kimbo

New member
Z tej odpowiedzi miałeś właśnie wywnioskować, że wszystko wygląda tak jak powinno :) A zdjęcia i tak pokazują zawsze coś innego. Trzeba by mieć specjalistyczny sprzęt i warunki żeby zrobić fotki wiernie odzwierciedlające obraz. W LCD masz w dodatku ogromne możliwości kalibracji obrazu - można zmienić praktycznie wszystko i ustawić pod siebie.
 

@Tylerdurden

New member
Fajna sprawa z tymi zdjęciami, może faktycznie trochę za dużo odcienia niebieskiego (na tym necu po lewej tego nie widać) ale chyba każdy samsung ma zazwyczaj ustawione ton zimny kolorów i da się to zmienić jeśli komuś nie pasuje, mi osobiście podoba się bardzo;).
Foty są bardzo dobre, widać nawet różnice pomiędzy 1080p a 720p (ps3). Pierwszy idealny lecz już przy tym drugim kontury są już moim zdaniem widocznie pogrubione, wygląda to podobnie jak na moim samsungu hd ready 26r41b (pva) więc to może nie tylko zasługa skalowania do full hd co nie najlepszego mechanizmu wyostrzania stosowanego w tej firmie (na np modelach philipsa ten aspekt bardzo mi się podoba).
Zastanawia mnie natomiast kwestia, poziomu koloru czarnego i detali w ciemnych obszarach na tym tv, jest lepiej niż w tym necu obok stojącym ? Przyznam szczerze że na moim samsungu jest z tym wielka tragedia :(
 

@Tylerdurden

New member
nie zadawałem pytania czy ten tv ma czerń i detale w niej lepsze niż mój model bo to oczywiste:roll:, pytałem czy jest lepiej w tym względzie niż na tym necu:D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No ciekawe jaką czerń ma ten Nec ale wiem tylko że mój a656 świeci tak, że w dzień mam podświetlenie na dychę i lepszej czerni nie widziałem na lcd - smoła z lepikiem. W zupełnie ciemnym pokoju ustawiam podświetlenie na 3 (tivik świeci wtedy jak r81 na 10) a czerń jest...czarna. Dodatkowo jest tryb dynamiczny i rury na auto a wtedy w ciemnych scenach tv zmniejsza podświetlenie na minimum (płynniutko- nie widać rozjaśniania/przeciemniania) i czarny jest czarniejszy od afroamerykanina:grin: z Zimbabwe.
 

footbaleiro

New member
podłączenie lapka HP dv6830ew do le32a656 przez hdmi

Witam serdecznie!
Co prawda to dział poświęcony produktom Sony, ale dyskusja na temat le32a656 rozwija się tu bardzo pięknie, więc podzielę się w tym miejscu moim problemem z podłączeniem laptopa do tego TV.
Mimo moich najszczerszych chęci nie udało mi się zmusić telewizora do współpracy z lapkiem podpiętym przez kabel hdmi. Lapek widzi telewizor, pozwala w trybie 2 odrębnych monitorów zmieniać rozdzielczość TV aż do 1920 x 1080. TV wykrywa podłączenie lapka do gniazda hdmi2 - przy wyborze źródła gniazdo to jest podświetlone na biało i pozwala się wybrać. Tu zaczynają się schody - po wybraniu laptopa jako źródła TV wyświetla komunikat o braku sygnału. Próbowałem bawić się zmianą rozdzielczości od 640 x 480 począwszy, przełączaniem obsługi 2 monitorów przez lapka w tryb klonowania, jak i wyświetlania obrazu na TV jako jedynym monitorze i nic. Częstotliwość odświeżania lapka to 60 Hz.
Czy winnym całego zamieszania jest może trefny kabel? Co prawda bardzo podobny lapek HP był nim podpinany do TV lcd Sony (nie pamiętam dokładnie modelu, 32` hd ready, 100 hz) i działał, ale może Sony nie wymaga kabli hdmi w wersji 1.3? Podobne objawy opisywał OmniModu na 11 stronie wątku Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa (sorry za brak linka - to mój 1 post i forum nie pozwala) i winnym był zły kabel dvi-hdmi, ale kolega miał zupełnie inny sprzęt.
Czekam na wszelkie sugestie i z góry dziękuję
 

Arly

New member
Witam!
Wiem, ze to watek dotyczacy wyboru pod PC ale trwa tu ozywiona dyskusja wiec sie dolaczam.
Prosze o porade. Otoz po wielu bojach na placu boju zostaly: Sony W4000 i Samsung A656. Ktory model wybrac? Jak na razie bedzie glownie SD, DVD, sygnal mam z CP. Chce kupic model 46 cali.
Pozdrawiam
PS. Sierzancie Harris czy twoj tivik pozbyl sie wszystkich przypadlosci ktore wytknal Kiki w tescie po update softu? Aha czy jak ustawie 100Hz na minimum to efekt teatralny bedzie w SD bardzo widoczny?
PS2. Na digitalversus.com w tescie wyszlo ze Soniak ma lepszy kontrast natomiast Sam minimalnie lepsza czern i katy ale znowu gorszy kontrast. Jak ma sie to w normalnym odbiorze? Czy w ciemnych partiach obrazu coś widac czy jest tylko czarna plama?
Pozdrawiam jeszcze raz
 
Do góry