32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

toms83qwe19

New member
Witam.

Tak się bezczelnie podepnę pod wątek. :p

Wymagania:
- 32"-37" do kompa jako monitor;
- matryca koniecznie IPS, czyli coś chyba z LG, Panas ?;
- full hd po hdmi;
- bezproblemowa współpraca z PC;
- mały Input Lag;
- matryca 8 bit lub więcej;

Znajdzie się coś o w/w wymaganiach, czy jeszcze czegoś takiego nie wyprodukowali? :D

Aha, zpomniałem cena 3000-3500. No chyba że znajdzie się coś "fantastycznego" za większę kasiorkę, to byłbym skłonny dopłacić co nieco.
Dzięki
 

3dfx

New member
Witam wszystkich!

Modele Samsunga i Sony wymieniane w ciągu trwania dyskusji są już raczej nie aktualne. Model Sony W5500 można kupić w tej samej czy nawet dużo niższej cenie niż W4000 (ze względu na promocję "5 lat gwarancji" zdecydowałem się właśnie na Sony). I tu pytanie: czy jest to "nowy" model zastępujący poprzedni? Jest dużo lepszy (jeśli w ogóle)? Jak ma się do poprzednika jako monitor i w ogóle jakościowo?




Preferowna wielkość matrycy - 32-40

Preferowane marki - Sony (bardzo podobają mi się Samsungi, świetnie komponowałyby się z moim laptopem Samsung R560, ale mogą być też inne marki np. Panasonic czy Sharp, odpada LG)
jaki sygnał ? tylko i wyłącznie PC
jaka odległość od ekranu ? do 1m
jakie urządzenia do podłączenia? PC i wzmacniacz
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? tylko w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? księżyc mi nie przeszkadza :)
ile osób zasiada przed telewizorem? 1

Jaki masz ulubiony program? 700 filmów rocznie ;] (przeważnie tylko DivX, rzadziej DVD)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? bez
Jaki masz telewizor? matryca LCD 15,4"
Ma stać czy wisieć? bez znaczenia
Dodatkowe uwarunkowania: nie oglądam TV. Natomiast oglądam mnóstwo filmów (tylko dramaty, raczej mało dynamiczne). Gram sporo w gry, dużo poświęcam również na surfowanie w internecie.


Kiki: jako, że jesteś widzę na bieżąco (a nawet lepiej!) może mógłbyś mi coś doradzić? Jeśli warto byłoby poświęcić 5 letnią gwarancję na rzecz jakiegoś super wypasu to oczywiście zrobię to :)
Mam wątpliwości czy w moim przypadku warto więcej niż 32", a zwłaszcza czy warto brać FullHD.
Żadne N nie wchodzi w grę, Blue-Ray na razie też nie. Większość filmów jakie oglądam to Ripy (nie żebym brał ilość nad jakość, po prostu wielu filmów nie wyszło nawet na DVD, poza tym to dla mnie bardzo wygodne, rozumiesz).
Co do gier to mój Samsung R560 z P8400 i 9600GT nie pozwalają mi raczej na grę w rozdzielczościach większych od 1024x768, nie mówiąc już o np. Crysis... :D
I tu pytanie: czy granie na np. 37" w rozdzielczości 1024x768 (a czasami nawet niższej, np Heroes 3 z 800x600) strasznie pogorszy jakość obrazu? A jak to z filmami? Wymiary standardowej kopii roboczej DVD to 640x272 przy panoramie więc niewiele :(
Na 15,4" dzięki efektowi "ziarnistości" wygląda to bardzo przyjemnie, poza tym przyzwyczaiłem się. Jednak o ile przeboleję pogorszenie jakości obrazu przy grach, o tyle przy filmach już raczej nie.

Nie wiem co jeszcze ważnego mógłbym dodać, ale myślę, że ta charakterystyka w czymś pomoże.

Aaaa i najważniejsze! Jako, że TV kupiłbym dopiero za miesiąc, to czy zapowiadają się jakieś super spadki cen ze względu np. na wprowadzenie nowych modeli czy świąteczny szał ciał?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

satinav

New member
witam, również sie podpinam :)

Jaka bedzie najlepsza wielkość lcd-ka pod komputer? Sygnał po hdmi, bedzie głownie monitorem. Waham się pomiędzy 26" a 32". Boję się, że 32" bedzie za duzy i bede musial latac zwrokiem po ekranie. (zastosowanie: głownie komputer,na tym sie opieram kupując tv, ale bedzie podpiety tuner z hd, a takze xbox 360). Tv bedzie wisiał mniej wiecej 1-1,8m ode mnie. prosze o pomoc.. :confused:

Podaję warunki:
Jakie masz warunki - 12m2
Preferowna wielkość matrycy - 26" lub 32" - (patrz wyzej)
Preferowane marki - Sony(głownie), Panasonic, Sharp, Samsung, Toshiba, Philips - ma być dobra
jaki sygnał ? głównie monitor do komputera (hdmi)
jaka odległość od ekranu ? 1-1,8 m
jakie urządzenia do podłączenia? komputer, tuner HD, xbox 360
jaka klasa cenowa? do 2300 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? pół na pół
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? cały czas rolety na oknach :)
ile osób zasiada przed telewizorem? 1
Jaki masz ulubiony program? internet, filmy, sport, przyrodnicze,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? monitor z tv, samsung 20"
Ma stać czy wisieć? ma wisieć

Dzięki za pomoc..
 
Ostatnia edycja:
Do góry