Zmierzch plazm...?!

lm648

Banned
Bardzo słuszna decyzja EURO-AGD.
Na gnioty szkoda półki.
Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami a na plaźmie panasa to nawet 50Hz nie da się oglądać.
Pamiętajcie; aż 3 % rynku ekranów to jeszcze plazmy.
A to z jakiego powodu Szanowny Kolega jest tak "zajadliwie złośliwy" ? ? ?
Czyżby niedogodności cloudingu i bandingu na posiadanym LED-zie miały jakiś negatywny wpływ na samopoczucie :grin:

"Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami" - i w tym cytacie wypływa na wierz Twój żenujący stopień wiedzy w tym temacie. Jeżeli będziemy na tym forum słuchać porad takich ekspertów to "pożal się Boże" :)
Podejrzewam jeszcze inną rzecz: a może jesteś sprzedawcą tzw. doradcą klienta (jak to teraz modne) w tym Euro-AGD - no to w tym wypadku Twoja wiedza jest usprawiedliwiona :)
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
Widze sami fachowcy jeden woli cielencine drugi boczek ja mam jedno i drugie i sa wady i zalety i jak pisza ci co widzieli a nie mieli
 

xeo151

New member
Bez reklam
Bardzo słuszna decyzja EURO-AGD.
Na gnioty szkoda półki.
Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami a na plaźmie panasa to nawet 50Hz nie da się oglądać.
Pamiętajcie; aż 3 % rynku ekranów to jeszcze plazmy.
Zacny ekspercie znajdź mi drugi taki TV, który będzie chociaż w połowie tak dobry jak moja "zacofane" technologicznie Kuro :lol:


Co do usuwania powidoków, Pioneer panel repair i podobne, Panasonic ma dodatkowo wbudowaną fukcje paska czyszczącego powidoki.

Co dziwne według zacnych ekspertów, mimo już 1000h przepracowanych godzin na Panasie i ok 10000h na Pioneerze powidoków nie uświadczyłem.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Bardzo słuszna decyzja EURO-AGD.
Na gnioty szkoda półki.
Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami a na plaźmie panasa to nawet 50Hz nie da się oglądać.
Pamiętajcie; aż 3 % rynku ekranów to jeszcze plazmy.
Twoje informacje nie sa precyzyjne. Kwartalnie sprzedaz plazm wynosi okolo 3 miliony sztuk. Rocznie 12 milionow. 3 miliony telewizorow plazmowych to przeciez duzo bo tylko trzy firmy produkuja pdp a firm produkujacych lcd jest znacznie wiecej.
Po raz pierwszy w historii spadła sprzedaż telewizorów LCD.
Najwazniejsze ze jest wybor czyli mozna kupic plazme lub lcd.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Przypomnienie z niedawnej przeszłości:
rejestracja obrazu audiowideo - dwa systemy, jeden Philipsa Video2000 i drugi firmy JVC zwany VHS / Video Home System /. Ten pierwszy w każdym aspekcie był górą nad wszystkimi istniejącymi systemami, a który stał się na ok.15-20 lat systemem obowiązującym i dlaczego? Odpowiedź wiadoma: VHS, tylko i wyłącznie dlatego, że firma JVC bezpłatnie upubliczniła technologię. Jaki wniosek? Ano taki, że od momentu, gdy za produkcję dóbr materialnych wzięli się księgowi, wszystko stało się kwestią maksymalizacji zysku. Czy w takiej sytuacji plazmy mają szansę? Odpowiedź brzmi nie, pozostaną tylko i wyłącznie tzw. niszą rynkową.
Poza tym to, co dzisiaj zakupimy, za rok, dwa jest już starociem, niestety. Sam doświadczyłem tego na własnej skórze: dwie plazmy Panasonica /G10, V10/ i LED 9704. Dyskusje na temat wyższości plazm nad LCD, traktuję dokładnie tak, jak nieodżałowany profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski, który wsławił się słynnymi monologami zatytułowanymi "O wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia".
 

bielikk

New member
Bez reklam
Zacny ekspercie znajdź mi drugi taki TV, który będzie chociaż w połowie tak dobry jak moja "zacofane" technologicznie Kuro :lol:


Co do usuwania powidoków, Pioneer panel repair i podobne, Panasonic ma dodatkowo wbudowaną fukcje paska czyszczącego powidoki.

Co dziwne według zacnych ekspertów, mimo już 1000h przepracowanych godzin na Panasie i ok 10000h na Pioneerze powidoków nie uświadczyłem.


Xeo151 - zapatrzyłeś się w to swoje KURO i myślisz, że technologia stanęła w miejscu - zobacz jaki "judder" ma to twoje KURO, i nie mów, że u ciebie on nie występuje, a gdybyś nie widział o co chodzi to wpisz w wyszukiwarkę "judder w plazmach". Na dzień dzisiejszy każdy firmowy LCD ze średniej półki bije na głowę plazmy Pioniera i posiada lepszy (b. płynny, szczegółowy ...) obraz od prawie wszystkich plazm produkowanych dzisiaj.
Ostatnio miałem "przyjemność" oglądania w akcji Panasonica TX-P50VT50E - leciał na nim film rysunkowy dla dzieci (w 2D), i pomimo, że ta plazma posiada technologię odświeżania: 2500 Hz Focused Field Drive, i facet z obsługi stwierdził, że plazma ustawiona jest optymalnie, to judder był tak duży, że dla 99% osób obraz był nie do przyjęcia.

Skończmy z wychwalaniem PLAZM - posiadają one o wiele więcej wad niż LCD. Ponadto sam rynek weryfikuje sprzęt, który wyświetla lepszy obraz. Pomimo tego, że PLAZMA jest o wiele tańsza (porównując wielkość ekranu) to jej sprzedaż jest marginalna (~3%) w ogólnej liczbie sprzedawanych TV. Klient wchodzi do sklepu - wybiera TV, który wyświetla lepszy obraz (w 97% przypadkach jest to LCD) i jak wyżej napisałem płaci drożej niż za "wychwalaną" plazmę tej samej wielkości.

Jednakże jeżeli ktoś woli PLAZMĘ to tech ją kupi - nie mam nic przeciwko temu - jego sprawa.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami a na plaźmie panasa to nawet 50Hz nie da się oglądać.
Pamiętajcie; aż 3 % rynku ekranów to jeszcze plazmy.
Oczywiście te wszystkie wady PDP są, nikt ich nie neguje. Kwestia tylko które wady są bardziej dla kogoś widoczne. Dla Ciebie wady PDP są większe, dla mnie są mniejsze niż te LCD. Uważam że wpływają bardziej na komfort oglądania (wypalenia, pobór prądu który wciąż pomimo rozwoju tej technologii jest dla wielu ludzi za duży) niż na jakość obrazu. Na pewno trudno było by Ci ustawić lcd by świeciła jak plazma, to już nawet nie kwestia kolorów co natywnego kontrastu, faktu że w PDP każdy piksel może świecić z dużą intensywnością obok tych wygaszonych.

Pewną nadzieje pokładam w Crystal ledzie, gdzie każdy piksel będzie miał swoje podświetlenie, oby sony znalazło pieniądze na wprowadzenie ich obiecanek a bardzo chętnie sprawdził bym tv w takiej technologii. Oled też już niby jest za rogiem i tylko czekać aż będą szerzej dostępne. Nowe technologie są potrzebne, bo tak PDP czy LCD mają trochę za dużo wad i bardziej ja traktuje te tv za ozdobę mieszkania a nie tv na których chciał bym cokolwiek oglądać, trzeba iść na kompromisy. Tak to już niestety jest, po doskonałych kolorystycznie CRT wybraliśmy ogromne płaskie panele, rozmiar nie szedł jednak z jakością koloru. Jak już te nowe technologie wejdą to wydaje się że tak plazma jak i LCD szybko dopadnie zmierzch, wielu ludzi zauważy lepszą jakość obrazu i jej zażądają bo nie są ślepi. Tak jak kiedyś wszyscy oddawali oszczędności na kupno pierwszego płaskiego lcd czy plazmy, tak też nie długo może być przy nowych technologiach.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Cyt-, bo tak PDP czy LCD mają trochę za dużo wad i bardziej ja traktuje te tv za ozdobę mieszkania a nie tv na których chciał bym cokolwiek oglądać,

Co za bzdury!Ogladasz za to filmy na laptopie? :)
 

play007

New member
Bez reklam
Cyt-, bo tak PDP czy LCD mają trochę za dużo wad i bardziej ja traktuje te tv za ozdobę mieszkania a nie tv na których chciał bym cokolwiek oglądać,

Co za bzdury!Ogladasz za to filmy na laptopie? :)
Akurat ma rację.Wszystkie kanały sd najlepiej wygladają na crt.Żadna plazma ani led nawet kolorystyką nie ma szans na zbliżenie się do crt - gdzie obraz był idealny tylko duże gabaryty i mała przekątna tv.
Tyle wad ile mają plazmy i ledy nie sposób zliczyć , do tego są awaryjne.Crt chodziły po 12-15 lat .A jak czytam forum i widzę niezadowolenie z powodu cloudingu czy wypaleń nowych technologii i zawiedzionych wlascicieli to żal to czytać.Plazma czy lcd i tak od 10 lat same kłótnie.Same inwektywy,a nie prościej napisać że do czasu wyjścia crystal led i oleda czyli pewno co najmniej 5lat obydwie technologie są do d...y!!!!
Piękna obudowa i paskudny obraz.A cena z księżyca.
Sam zobacz jakie miałeś problemy z Panasonikiem.
 

digitalus

Banned
Akurat ma rację.Wszystkie kanały sd najlepiej wygladają na crt.Żadna plazma ani led nawet kolorystyką nie ma szans na zbliżenie się do crt - gdzie obraz był idealny tylko duże gabaryty i mała przekątna tv.
Jesli chodzi o kanaly sd to najlepiej wygladaja w telewizorze plazmowym o rozdzielczosci 852X480. LCD jest bez szans pod tym wzgledem. Uwazam ze jakosc obrazu sd z pdp o rozdzielczosci 852x480 lepsza niz w crt .Nie jest to wymyslona bajka bo mam dwie plazmy , daewoo o rozdzielczosci 852x480, panasonic 1024x768 i crt sony.
Nizej zdjecia z plazmy daewoo, wszystkie zdjecia z kanalow sd i divx o niskiej rozdzielczosci(czarny jest czarny). Daewoo dziala 4 lata bez usterki .Jakosc obrazu caly czas na wysokim poziomie a telewizor podobno zaliczany do trzeciej ligi .W sklepie telewizor prezentowal sie zle ale w domu bardzo, bardzo dobrze.Naiwni klienci w sklepie kupowali trzy razy drozsze telewizory lcd a ja kupilem tanszy i mam lepsza jakosc obrazu:)
1659d1213216770-plazma-daewoo-dpp-32f1-11820a2eefb34cc4med.jpg

1660d1213216847-plazma-daewoo-dpp-32f1-c5af98dfd17e2f31med.jpg

1662d1213216977-plazma-daewoo-dpp-32f1-333bfa9c08fe6639med.jpg

1663d1213217635-plazma-daewoo-dpp-32f1-b1c6692988dc3941med.jpg
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Żadna plazma ani led nawet kolorystyką nie ma szans na zbliżenie się do crt - gdzie obraz był idealny tylko duże gabaryty i mała przekątna tv.

Dla mnie po przesiadce z CRT na Plazmie, to właśnie na niej obraz jest idealny, a nie rozmazany i byle jaki w słabej rozdzielczości.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dla mnie po przesiadce z CRT na Plazmie, to właśnie na niej obraz jest idealny, a nie rozmazany i byle jaki w słabej rozdzielczości.
Bo zwracasz uwagę na rozdzielczość a nie kolory. Spróbuj uzyskać na nowych panelach takie głębokie, naturalne i zarazem jaskrawe kolory, jak na crt w trybie RGB. Nie ma szans!! Oczywiście twoje kuro ma kolorystykę na lepszym poziomie niż większość dzisiejszych płaskich tv, wciąż jednak odstaje jaskrawością, obraz jest jak by przyciemniony.

Co za bzdury!Ogladasz za to filmy na laptopie?
Poniosła Cię fantazja, dopowiedziałeś sobie za dużo ;) Nigdy nie zdarzyło mi się oglądnąć nawet jednego filmu na laptopie, zresztą nawet go nie posiadam.

Ja mam PDP i LCD w domu i na nich oglądam większość rzeczy. Z biegiem czasu okazało się że najlepiej grać w ps3 tylko na LCD, zaś na PDP oglądać DVD i BR. W grach takie prześwietlone obrazy sprawiają wrażenie lepszych, natomiast w filmach już odwrotnie. Choć LCD jak rzadko które mogę ustawić by kolory przypominały te plazmowe to jednak widać gołym okiem że nie ten kontrast, zwłaszcza w ciemnych scenach, filmy więc ogląda mi się 100 razy lepiej na plazmie. Pomimo tego że oglądam filmy na PDP to jednak mam tą świadomość że kolory mogły by być jeszcze zauważalnie lepsze, tylko kończy się to na takiej właśnie świadomości bo do CRT powrotu już nie ma.
 
Ostatnia edycja:

enceladus

Banned
A LCD-ki chorują znowu na clouding, słabe kąty (większość matryc) i słabą rozdzielczość obrazu ruchomego.
Ciemne sceny w filmach czy grach też wyglądają lepiej na plażmie niż LCD... LCD-ki mają trochę więcej wad niż plazma.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesli chodzi o kanaly sd to najlepiej wygladaja w telewizorze plazmowym o rozdzielczosci 852X480. LCD jest bez szans pod tym wzgledem. Uwazam ze jakosc obrazu sd z pdp o rozdzielczosci 852x480 lepsza niz w crt .Nie jest to wymyslona bajka bo mam dwie plazmy , daewoo o rozdzielczosci 852x480, panasonic 1024x768 i crt sony.
Swoją drogą Digitalus jesteś pewien że rozdziała 852x480 jest optymalna do DVD ? Rozdzielczość pionowa tego panelu który podałeś jest mniejsza niż w pal'owskich DVD optymalizowanych pod tv 16/9. 99% filmów na dvd jest zapisana właśnie w systemie anamorficznym, jest więc 576 pionowych linii w każdym przypadku, nawet jak film ma pasy tzn jest w 2.30:1, później jedynie sobie odtwarzacz skaluje do odpowiednich proporcji, zawsze jest jednak 576 linii a nie 480 jak w NTSC i twojej plazmie. Tak czy inaczej mi chodzi tylko o kwestie koloru na nowych tv, o kwestie dużych rozdzielczości nowych paneli się nie martwię, nawet na fullHD po skalowaniu DVD wygląda dobrze, ostrość i ilość detali lepsza niż na CRT, przypomina to nawet bardziej HD. A jak z kolei panel ma niską rozdziałe to widać piksele. Trzeba tylko odpowiedniego odtwarzacza za minimum 1000zł pod fullhd. Ja mogę polecić odtwarzacz BDT500 panasonica, koszt 1.500zł a już ideał to oppo od modelu 83.
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Bo zwracasz uwagę na rozdzielczość a nie kolory. Spróbuj uzyskać na nowych panelach takie głębokie, naturalne i zarazem jaskrawe kolory, jak na crt w trybie RGB. Nie ma szans!! Oczywiście twoje kuro ma kolorystykę na lepszym poziomie niż większość dzisiejszych płaskich tv, wciąż jednak odstaje jaskrawością, obraz jest jak by przyciemniony.

E tam, zarówno na Panasonicu jak i Pioneerze ogląda mi się lepiej niż na starym CRT Samsunga, a przedtem Grundiga. Oglądam w większości kanały i materiał HD, może też i dlatego
 

digitalus

Banned
Swoją drogą Digitalus jesteś pewien że rozdziała 852x480 jest optymalna do DVD ? Rozdzielczość pionowa tego panelu który podałeś jest mniejsza niż w pal'owskich DVD optymalizowanych pod tv 16/9. 99% filmów na dvd jest zapisana właśnie w systemie anamorficznym, jest więc 576 pionowych linii w każdym przypadku, nawet jak film ma pasy tzn jest w 2.30:1, później jedynie sobie odtwarzacz skaluje do odpowiednich proporcji, zawsze jest jednak 576 linii a nie 480 jak w NTSC i twojej plazmie. Tak czy inaczej mi chodzi tylko o kwestie koloru na nowych tv, o kwestie dużych rozdzielczości nowych paneli się nie martwię, nawet na fullHD po skalowaniu DVD wygląda dobrze, ostrość i ilość detali lepsza niż na CRT, przypomina to nawet bardziej HD. A jak z kolei panel ma niską rozdziałe to widać piksele.
Jakosc obrazu z kanalow sd i dvd naprawde bardzo dobra.Dwa podobne przyklady, dotycza telewizorow o rozdzielczosci 852x480. Od dawna nie ma juz w produkcji telewizorow o takiej niskiej rozdzielczosci ale do ogladania kanalow sd sprawdzaly sie bardzo dobrze. Jesli chodzi natomiast o piksele to sa widoczne ale tylko z malej odleglosci.
http://www.hdtv.com.pl/forum/676396-post724.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html


tęsknię za Daewoo plazmą 848x480, która w tej kwestii była nie do pobicia. .
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jakosc obrazu z kanalow sd i dvd naprawde bardzo dobra.Dwa podobne przyklady, dotycza telewizorow o rozdzielczosci 852x480. Od dawna nie ma juz w produkcji telewizorow o takiej niskiej rozdzielczosci ale do ogladania kanalow sd sprawdzaly sie bardzo dobrze. Jesli chodzi natomiast o piksele to sa widoczne ale tylko z malej odleglosci.
Posty są baaardzo stare a odtwarzacze oppo bardzo nowe. Jak ktoś bez dobrego odtwarzacza włączy DVD to wiadoma sprawa że obraz będzie trochę lepszy na panelu który ma rozdzielczość bliższą PAL. Wdziałeś jakość DVD z odtwarzacza OPPO (zaczynając od serii 83) ?
Poza tym kto dziś by kupował plazme o tak niskiej rozdziale gdy już również bardzo często ogląda się BR.

E tam, zarówno na Panasonicu jak i Pioneerze ogląda mi się lepiej niż na starym CRT Samsunga, a przedtem Grundiga. Oglądam w większości kanały i materiał HD, może też i dlatego
Oceniasz raczej całość obrazu przy BR. Ostrość jest totalnie lepsza na płaskich tv, po pierwsze piksele nie rozświetlają się wzajemnie a po drugie masz obraz progresywny. Za jakiś (mam nadzieje już niedługi) czas gdy płaskie tv dogonią CRT w kwestii kolorów i jaskrawości bieli to już totalnie będziesz zachwycony.
 

play007

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-...chcial-mie-oszukac-panasonic-tx-p42gt30e.html
na crt 100 hz nigdy nie zdarzyło się bo nie mogło to co posiadaczowi plazmy w wątku powyższym ale nowe technologie tak mają.Crt chodził bezawaryjnie wiele lat - powyższa plazma kilka miesiecy a producent zwala winę na konsumenta.
Wyświetlacze kineskopowe generują kontrastowy obraz o wiernych barwach, który wygląda dobrze niemal z każdego kąta, pod jakim patrzymy
na ekran. Oprócz tego bardzo szybko budują obraz, a także gwarantują jego pełną 32-bitową głębię koloru. Ekran LCD nie jest w stanie wygenerować całkowitej czerni, ze względu na podświetlanie matrycy. Dlatego monitory CRT wciąż są używane w profesjonalnych zastosowaniach wideo i podczas produkcji filmów kinowych.

Kolejna zaleta: monitor kineskopowy potrafi równie ostro wyświetlać obrazy o różnych rozdzielczościach, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku użycia w roli monitora komputerowego. I tak na przykład 19-calowy monitor kineskopowy wyświetli ostry obraz zarówno przy rozdzielczości 1280x1024, jak też przy 1600x1200 pikseli
Telewizory CRT zapewniają najbardziej naturalne kolory i prawidłowe odtwarzanie cieni. Z czym plazma daje sobie radę średnio a LCD leży i kwiczy. No i do tego cena ,
Ale to rynek i klient chciał płaskie ekrany to dostał.
 
Do góry