Zmierzch plazm...?!

mariusz67

Member
Bez reklam
Takie czasy ale jak sie za cos placi to sie wymaga a nie wkurza ze mu miga i cos nie pasuje, skoro sprzedaja firmy towar i chca za to jakas kase to ma byc bez ukrytych wad a nie jakies dziadostwo .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Moj Samsung migotal, a w jasnym pomieszczeniu byl ciemny, ale pewnie jestem bezrobotnym idiota ktory takze oglada w ciagu dnia :)

Widzisz Armanig, jak byś pomyślał to byś kupił dwa TV. Jeden do oglądania w dzień a drugi w nocy:grin: Już nie mówiąc że teraz zamiast schabowego i ziemniaków na obiadek musisz kupić coś bardziej wykwintnego jak radzi kolega Bucek np. plasterek łososia norweskiego i nie za duży, bo jak jest coś ekskluzywnego to 5 x mniejsza porcja zaspokoi twoje zapotrzebowanie żywieniowe. A nie jak bydło byś chciał steka zjeść. Takie jedzenie jest dla prymitywów:) No i morał z tego taki że masz kanały gorszej jakości bo jesz za dużo parówek zamiast 200g kindziuku.
 
Ostatnia edycja:

Boguszch

New member
Kiedys wszyscy siedzielismy na crt i nikt tak nie rozpaczal, a teraz lud zamiast ogladac tv to wpatruje sie czy migota ;-) co to sie porobilo.

Widzisz, to jest tak, kiedyś jak byłem piękny i młody, miałem porządny jak na owe czasy TV CRT 50Hz co migotał jak diabli. Dlatego kontrast i jasność miałem ustawione zawsze MAX do połowy, bo to w jakimś stopniu zmniejszało migotanie (już wtedy mi to przeszkadzało)
Po paru latach, czym prędzej zakupiłem mój obecny TV Televis - zachwycony 100Hz i brakiem migotania. Teraz, moje oczy "patrzą" już przez 46 lat i nie wiem czy potrafiły by się przyzwyczaić na nowo do migotania....No ale, że zachciało się HD i ogólnie czegoś lepszego - to mam teraz dylemat ;-).

Chodzi mi o to, że ja wcale nie wpatruję się i nie szukam wad w plazmie. Nie neguję jej jakości obrazu (szczerze byłem/jestem napalony na Panasa 42ST50). Jednak, ponieważ mam uzasadnione obawy co do reakcji moich oczu na długie oglądanie plazmy - chciałem się Was (w podanym wątku) się poradzić....
 

xeo151

New member
Bez reklam
W sklepach wciskają ludziom ciemnotę, LED nie może startować do Plazmy. Większość tych sprzedawców nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, dlatego warto przed zakupem i wydaniu sporych pieniędzy posiedzieć trochę w internecie, poczytać testy TV, wybrać się do sklepu i wtedy po oględzinach zadecydować. Ja tak zrobiłem i jestem w 100% zadowolony.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi czy led startuje do plazmy czy nie, tylko ze obie technologie maja wady i zalety.

Wysłane z mojego GT540
 

Kom4rek

New member
Ja teraz się tak zastanawiam, bo swojego Samsunga PS42E71H (plazma) chce zmienić na Samsunga UE46ES6800 (led). Poczytałem trochę opinii na forum i może jednak skuszę sie na Panasonica TX-P55VT50 (plasma). TV przeznaczony do filmów i gier, głównie wieczorem. Co myślicie ?? :)
 

bojki

Member
:cry:Cóż !! na obecną chwile, prawdziwy domo-kinoman nie ma innego wyjścia jak oglądać filmy na stosunkowo ciemnej plaźmie. LED-y odpadają:spam:ale już za 5 lat !!!!! OLED-y będą cieszyć nasze oczy nocą i w jasny dzień:) i to pewnie w 4K i 3D bez okularów !!!!!!!!!!

masz racje,
juz w niedalekiej przyszlosci, pojde do sklepu i wypowiem znany na pamiec wierszyk....
"Poprosze, OLED 55 CALI, 3D, BEZ OKULARÓW" :)

jade w sobote na IFA poogladac takie cacka :)

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja teraz się tak zastanawiam, bo swojego Samsunga PS42E71H (plazma) chce zmienić na Samsunga UE46ES6800 (led). Poczytałem trochę opinii na forum i może jednak skuszę sie na Panasonica TX-P55VT50 (plasma). TV przeznaczony do filmów i gier, głównie wieczorem. Co myślicie ?? :)

Na kogo odpowiedz liczysz, nie widzisz belkotu niektorych posiadaczy plazm, zamiast konstruktywnych opini? Na podstawie tego chcesz kupic tv? Zamow sobie prezentacje do domu, to nie problem a TV na lata.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No jesli ktos bedzie gral po 4 h w jedno i to samo to po mc ma slicznie wypalone slady po grach.Mialem Panasonica VT 20,30 no i krotko VT50.

Plazma -do filmow to jest to!

LCD -do grania i po klopocie :)

No ja u siebie zauważyłem ładnie wypalone paski na górze i na dole. Przeważnie wszystkie programy lecą 16:9 i wieczorem jak puszczę film na DVD na pełnym ekranie te pasy są widoczne. Można to usunąć, czy po pewnym czasie już nic się nie da zrobić?
 

bluray

Banned
... postanowilem wpaść do sklepu EURO ot tak sobie. Okazała się, że obok oczojebnie świecących TV LED/LCD nie ma na sklepie ANI JEDNEJ PLAZMY nic...
Bardzo słuszna decyzja EURO-AGD.
Na gnioty szkoda półki.
Bo na LCD ustawisz obraz tgz. plazmowy z naturalnymi barwami a na plaźmie panasa to nawet 50Hz nie da się oglądać.
Pamiętajcie; aż 3 % rynku ekranów to jeszcze plazmy.
 
Do góry