Zidoo Z9x

ralfik77

Member
Bez reklam
Ooo, to bardziej przydatne przyciski.

Może da się w zidoo przestawić częstotliwość...

A jednak strzałki i OK też łapie.
Na szczęście ten subwoofer stoi z tyłu i jak kieruje pilot na odtwarzacz, to sub, nie łapie ale jak skieruję w sufit, to łapie. Muszę na to uważać.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja miałem tak przestawione, że musiałem zresetować suby do ustawień fabrycznych. Ale może ktoś już to przerabiał. I wie jak to obejść. Bo jest to upierdliwe.
Ciekawe jak będzie się różnił obraz zidoo do mojego blu ray? Czy będę musiał coś przestawiać w zidoo? Na razie przerzucam wszystko co mam z dysków do NASa. Dosyć długo takie 5TB się robi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale wrzucasz BD ze strukturą HEVC czy Remux?

Mi i tak nie chodzi o odtwarzanie w kodi tylko o używanie RD do ściągania torrentow.

Np. taki torrent.


48cb76ca877a17790aa4228bd441e053.jpg


59a59e27360e080381f66683152b31a2.jpg


Powinien być dysk 1 i dysk 2 ze strukturą katalogów jak na płycie.

RD robi z tego listę plików i taką listę plików ściąga, bez katalogów żadnych.

Wygląda to tak:
a64b791875d2dbe5ae67877dc0916800.jpg








A powinno to wyglądać tak:
fd4f5a3285cb05742971ffe21213df72.jpg




6ae884b9378640aa9ff03fded6ae27ed.jpg


af614991ce1b5d057187a22575d62354.jpg

HEVC.
Torrent ściągam do swojej chmury w RD i odtwarzam w Kodi.Moim zdaniem to i tak najlepszy odtwarzacz, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości konfiguracyjne napisów w Nexus
 

ralfik77

Member
Bez reklam
No super ale tu nie o odtwarzanie chodzi, tylko o to, że nie ściąga struktury katalogów, tylko listę plików.
To zdjęcie z aplikacji RD, to właśnie jest ta chmura.


Jak wrzucisz sobie tego torrenta HEVC, do chmury, to kiedy wejdziesz na stronę RD i się zalogujesz, to widzisz tego torrenta, jak on wygląda, czy to jest taka lista plików, jak pokazałem?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja miałem tak przestawione, że musiałem zresetować suby do ustawień fabrycznych. Ale może ktoś już to przerabiał. I wie jak to obejść. Bo jest to upierdliwe.
Ciekawe jak będzie się różnił obraz zidoo do mojego blu ray? Czy będę musiał coś przestawiać w zidoo? Na razie przerzucam wszystko co mam z dysków do NASa. Dosyć długo takie 5TB się robi.
A nie masz presetów zapisanych, żeby szybko przełączać?
Można zmieniać wszystko do woli i jednym kliknięciem przywrócić zapisany preset.

Najszybciej będzie zakleić czymś odbiornik IR na subach, bo i tak wszystko się robi na apce.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No super ale tu nie o odtwarzanie chodzi, tylko o to, że nie ściąga struktury katalogów, tylko listę plików.
To zdjęcie z aplikacji RD, to właśnie jest ta chmura.


Jak wrzucisz sobie tego torrenta HEVC, do chmury, to kiedy wejdziesz na stronę RD i się zalogujesz, to widzisz tego torrenta, jak on wygląda, czy to jest taka lista plików, jak pokazałem?

Sprawdziłem dokładnie tego torrenta - jest juz w RD więc właściwie nie trzeba nic ściagać wystarczyło kliknąć i juz był u mnie. Wyświetlany jest jako lista plików , jednak akurat w tym przypadku taka kombinacja to jak usilne drapanie się lewą ręką po prawym uchu....
Dokładnie ten sam materiał ,obraz BD ze wszystkimi ściezkami dzwiekowymi i odcinkami ważącymi po 28 gb jest dostepny natychmiastowo przez wtyczkę.FEN naturalnie wyszukuje również wszystkie "extras-y" -12 trailerów ,6 posterów i 9 Fanartów..W dodatku o ile do linkowanego przez Ciebie torrenta jest problem z automatycznym wyszukaniem napisów to po odpaleniu przez FEN zsynchroniowane napisy wskakują bezproblemowo.
Oczywiście jeżeli otworzysz go przez wtyczkę to możesz pobrać z RD jeżeli koniecznie chcesz to magazynować u siebie na dysku, wystarczy go kliknąć w historii.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Pozwól, że będę używał RD, jak mi się podoba i będę się drapał gdzie mi się podoba.
Mnie kodi nie interesuje, żeby nie wiem jak zajefajne było.


Czyli jak tego torrenta sobie ściągniesz tą "wtyczką", to dostaniesz listę plików, tak jak to widać na stronie RD, tak?

No i to właśnie jest "kaszanka", zrobiona z struktury płyty BD.

Oczywiście można ściągnąć Remux, wtedy będzie ok.
Lub używać kodi do odtworzenia, wtedy jak twierdzisz, też jest ok.
Sprawdzę jeszcze w domu, czy aplikacja Cinema HD, na zidoo, takie coś odtworzy, bezpośrednio z RD.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wrzucę do RD tego torrenta z RARBG mam listę plików, jeżeli ściągnę ten sam materiał po uprzednim zaznaczeniu go we wtyczce mam listę odcinków z opisem.Z odtwarzaniem nie ma problemów ani w jednym ani w drugim przypadku-sama zawartość jest identycznej wielkości i jakości.

Sprawdzałem ostatnio Cinema HD, Stremio, Syncler - to wszystko działa z RD jednak Kodi sprawdza się zdecydowanie lepiej.Zarówno ze względu na moim zdaniem prostszą konfigurację,szybsze i lepsze wyszukiwanie żródeł,lepszą konfigurację zarówno z Trakt jak i serwisami napisów,szybki dostęp do trailerów i materiałów dodatkowych i oczywiście odtwarzanie mkv Dolby Vision z czym te apki sobie niestety nie radzą.
Oczywiście jeżeli ktoś nie ma wyświetlacza z Dolby Vision to może z nimi kombinować jednak moim zdaniem nie warto prostować tego co proste.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jeżeli wrzucę do RD tego torrenta z RARBG mam listę plików, jeżeli ściągnę ten sam materiał po uprzednim zaznaczeniu go we wtyczce mam listę odcinków z opisem.Z odtwarzaniem nie ma problemów ani w jednym ani w drugim przypadku-sama zawartość jest identycznej wielkości i jakości.

Sprawdzałem ostatnio Cinema HD, Stremio, Syncler - to wszystko działa z RD jednak Kodi sprawdza się zdecydowanie lepiej.Zarówno ze względu na moim zdaniem prostszą konfigurację,szybsze i lepsze wyszukiwanie żródeł,lepszą konfigurację zarówno z Trakt jak i serwisami napisów,szybki dostęp do trailerów i materiałów dodatkowych i oczywiście odtwarzanie mkv Dolby Vision z czym te apki sobie niestety nie radzą.
Oczywiście jeżeli ktoś nie ma wyświetlacza z Dolby Vision to może z nimi kombinować jednak moim zdaniem nie warto prostować tego co proste.
Że cinema HD działa z RD i działa na zidoo, to wiem doskonale, bo mam zainstalowaną.

Moje pytanie było, czy Cinema HD odtworzy tego torrenta 120GB?

No i dupaaaa.
Wcale go nie znajduje nawet, choć wiemy że on na RD jest.
Największe co znajduje to 14 GB [emoji1]

To chyba twoja wtyczka w kodi jest w tym lepsza o ile napewno otwierasz tego torrentta tą wtyczką, bo jest tam też serial z odcinkami, jak wspomniałeś.
c3c3d8ade91a49ce2bb901ab4b635231.jpg
6e80b6aa4277ca026db575712df53677.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdzie Ty w tym zestawieniu widzisz rózne odcinki ?!
Przecież to lista plików dla jednego, pierwszego odcinka !
Pierwszy odcinek z pierwszego pliku waży 24GB co mzna łatwo sprawdzic wchodząc w "moje pobrania" na karcie RD i klikając "pobierz" - pokazuje wtedy wagę materiału.
 
Do góry