Zestaw do 10tys

dylu8

New member
wybieram sie jednak do Wrocławia ze świstkiem papieru na którym spisałem wszystkie Wasze propozycje i będę słuchał.
Kolumny podstawkowe,ponieważ w obecnym mieszkaniu które będę jeszcze wynajmował jakiś czas nie ma zbytnio miejsca.Jednakże w moim mieszkaniu powierzchnia jest dużo większa.Tak sobie myślę że taki sprzęt kupuje się na dłuższy okres czasu,wiec jeżeli przewaga kolumn podłogowych jest tak duża to będę musiał rozważyć taką opcje.
 

dylu8

New member
Rzeczywiście racja,ponieważ miałem zamiar dokupić standy.
Kolejne pytanie:czy warto dopłacać np:1300zł do urządzenia DAC do wzmacniacza?
 

eddielublin

New member
Kolejne pytanie:czy warto dopłacać np:1300zł do urządzenia DAC do wzmacniacza?

Jak wzmacniacz nie ma wbudowanego to warto jeśli słuchasz "cyfrowch" żródeł, np pliki z komputera. Wspomniany wcześniej przez scrollka nad 356 ma możliwość zamontowania zamiennie DAC lub wzmacniacza gramofonowego w obudowie.
 

Scrollek

New member
NIE, za ta kasę nic konkretnego nie kupisz, fajne DAC to 2k w górę. Skup się na początek na kolumnach(do tego dorzuć) a następnie wzmaku. I na to wydaj tyle ile jesteś wstanie, czuję że kasa u Ciebie będzie:) to sobie wtedy CD kupisz. Jak ktoś kupuje sprzęt za 10k to kolejne 2-3k na CD nie będzie problemem. Następnie kupisz sobie DACa+zasilanie TOMANEK i będziesz miał CD+DAC+zasilanie jak CD za 7-8k a jak wielce uniwersalne. Dozujesz stopniowo a nie musisz całej kasy od razu wywalać. I jaka radość z kolejnego zakupu.
 

dylu8

New member
Kurde muszę chyba usunąć mój profil,bo już nawet nie rozmawiam z żoną tylko siedzę,szperam,szukam;)dla ścisłości kolego scrollek mam juz szukać czegoś innego,czy posłuchac Dali Ikon 6 z NADem 356?Ten DAC zaproponowany przez kolegę eddielublin wart zastanowienia?Czyli łącze taki sprzęcior z kompem i mogę odpalać z niego muzę?Przerażają mnie te wszystkie wejscia,wyjscia,przełączniki;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dylu, pisales strone wczesniej ze nie masz czasu na jezdzenie po salonach, a teraz ze siedzisz caly czas przed pc i szukasz. Uderz mimo wszystko do jakiegos salonu, bo z tego co widze idziesz nie ta droga. Musisz sobie wyrobic sam zdanie.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurde muszę chyba usunąć mój profil,bo już nawet nie rozmawiam z żoną tylko siedzę,szperam,szukam;)dla ścisłości kolego scrollek mam juz szukać czegoś innego,czy posłuchac Dali Ikon 6 z NADem 356?Ten DAC zaproponowany przez kolegę eddielublin wart zastanowienia?Czyli łącze taki sprzęcior z kompem i mogę odpalać z niego muzę?Przerażają mnie te wszystkie wejscia,wyjscia,przełączniki;)

He,he witaj w klubie :). Ale nie przejmuj się, jak kupisz ten sprzęt to za 6 miesięcy będziesz już niezadowolony i będziesz szukał czegoś lepszego, innego, itp. A to wzmacniacz z lepszym brzmieniem, a to kabelki nie takie a może nowe kolumny? I tak w koło :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
We Wrocławiu możesz odwiedzić Fusic (i to wlasciwie wszystko z konkretnych sklepów), ale uważaj, bo lubią cwaniakować, jednak Kef, Monitor Audio, Paradigm mają. Oczywiście możesz wpaść też do salonu Denona czy Top HiFi, tak dla porównania.
 

Scrollek

New member
Kurde muszę chyba usunąć mój profil,bo już nawet nie rozmawiam z żoną tylko siedzę,szperam,szukam;)dla ścisłości kolego scrollek mam juz szukać czegoś innego,czy posłuchac Dali Ikon 6 z NADem 356?Ten DAC zaproponowany przez kolegę eddielublin wart zastanowienia?Czyli łącze taki sprzęcior z kompem i mogę odpalać z niego muzę?Przerażają mnie te wszystkie wejscia,wyjscia,przełączniki;)

Ja Ci gotowej recepty nie dam. Ja Ci dałem propozycje do czego możesz się odnieśc. Dali Ikon 6 są teraz w bardzo dobrej cenie i ciężko na nie znaleść konkurenta w tej cenie -tylko pytanie czy tobie będą odpowiadać. Nad 356 jest muzykalny, ma potencjał moc, po prostu uniwersalny wzmak do słuchania muzyki. Duzo ludzi Ci go poleci. Ja osobiście cenię go sobie wyżej niż mojego marantza pm7004 ale tez gra zupełnie inaczej.
Daca na razie olej, jak możesz kup od razu CD to zestawu jak nie to kup uzywkę na 200-300zł i ciesz się sprzetem. Wydaj kase na dobre kable głośnikowe i IC tylko tez w późniejszym terminie jak ci się przęt wygrzeje i sobie kabelki przesłuchasz w domu. Nie wierz w to co mówia sprzedawcy, oni chca kase zarobic i wcisną ci to na czym maja najwyższą marżę. Beda Ci wmawiac że np. Kef C gra super a tak nie jest itp. Masz proste zadanie kupic kolumny i to na razie tyle. Wzmak to następny level.

Nie będę Ci mącił ale jest jeszcze krajowa manufaktura która nie jest popularna a gra na poziomie zachodnich konkurentów w cenie 2 razy większej:grin:
 

dylu8

New member
IC?Nie mam żadnego doświadczenia w takim sprzęcie i boję się że w takim Fusic zrobię z siebie idiotę,a co gorsza wcisną mi popelinę;)ale każdy od czegoś zaczynał prawda:)kable..też zauważyłem temat rzeka długa i szeroka;)Czy podłączenie wzmacniacza z cd uskutecznić na kablach dorzuconych do zestawu,czy się rozejrzeć za (interkonekty?)?Tv ze wzmacniaczem też się podłącza takimi przewodami?
 

Scrollek

New member
Na razie nic nie kupuj! Weź płyty posłuchaj. Daj sobie kilka miesięcy na zakup a kupisz na pewno dobrze i sam będziesz kopalnią wiedzy w teorii i praktyce.
Zresztą jesteś klientem i musza Cię odpowiednio traktować jak nie to niech spadają.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
IC?Nie mam żadnego doświadczenia w takim sprzęcie i boję się że w takim Fusic zrobię z siebie idiotę,a co gorsza wcisną mi popelinę;)ale każdy od czegoś zaczynał prawda:)kable..też zauważyłem temat rzeka długa i szeroka;)Czy podłączenie wzmacniacza z cd uskutecznić na kablach dorzuconych do zestawu,czy się rozejrzeć za (interkonekty?)?Tv ze wzmacniaczem też się podłącza takimi przewodami?
Masz posłuchać, a nie kupować :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie. Idziesz, odsluchujesz, decydujesz.
Nie rozumiem jak mozna dac zrobic z siebie idiote, jak juz jestes na odsluchu, to przeciez wybierasz swoich faworytow na bazie wlasnych preferencji.
 

dylu8

New member
dzięki za podpowiedzi i tak właśnie zrobię.Rzeczywiście albo coś mi się podoba jak gra,albo nie.Pospisuje sobie konfiguracje podpowiedziane na forum i zdecyduje co mi pasuje.
 

dylu8

New member
Mam coś takiego:
Wzmacniacze:
Musical Hall a35.2
NAD 356 BEE
Arcam a28
Głośniki:
Monitor Audio GS100
Dali Ikon 6 mk2
KEF R300
Paradigm Reference Studio 20v5
Dynaudio Focus 160

Na dzień dzisiejszy tyle "uzbierałem" sprzętu do odsłuchu.
 

dylu8

New member
Mógłbyś napisać pełną nazwę;)?
Skróty są dla mnie dosyć zagadkowe;)
Wyszukałem jeszcze na forum coś takiego,ceny trochę w górę ale można negocjować podobno;)
JBL LS80
Monitor Audio GS300
KEF R700
 
Ostatnia edycja:
Do góry