Zestaw do 10tys

dylu8

New member
Witam
Na wstępie dodam,że jestem już w kontakcie z blackninja ale chciałbym posłuchać opinii innych.
Planuje,a w zasadzie jestem już zdecydowany do zakupu zestawu stereo.
Wielkość pomieszczenia nie jest dla mnie najistotniejsza,ponieważ obecnie nie mieszkam u siebie ale w razie czego myślę że obecny pokój ma ok 40m.
Zestaw musi posiadać chociaż jedno wejście optyczne,muzyka Guns n Roses,Metallica,Roxette;)
Jestem elastyczny jeżeli chodzi o ostateczną kwotę,więc nie musi to być sztywne 10 tyś,oczywiście w obie strony;)
Kolumny koniecznie podstawkowe,odtwarzacz cd również musi się zmieścić w budżecie.
Przepraszam kolegę Blackninja,ale im więcej czytam,tym więcej nasuwa się pytań i pomysłów.
Propozycja którą otrzymałem to:
Monitor Audio GX100
Marantz PM6005

Dziekuje za ewetualne podpowiedzi,propozycje.
pozdro
 

lm648

Banned
Monitor Audio GX100???? ..... to chyba zaaaaaaaaa wysooooooooooka półka do tego "budżetowego" wzmacniacza :) .... ja brałbym "na próbę" MA BX2 albo jeszcze lepiej MA MR2 ..... mam nieodparte wrażenie, że "wypełnił" ci tylko lukę cenową tymi kolumnami do deklarowanej kwoty:) ..... nigdy nie podawaj ceny jaką jesteś gotów przeznaczyć na zakup:) ...pomyśl :)
 

dylu8

New member
Hmm rzeczywiście,ale z drugiej strony takowy zestaw może kosztować 2,3,8,10,30,50tyś,wiec trzeba się jakoś określic;)
Czyli uważasz że zaproponowany wzmacniacz będzie za "cienki" do tego zestawu głośników?
Czekam na inne podpowiedzi;)
 

eddielublin

New member
Ten wzmacniacz jest cienki jak napisałeś, mocowo też, do 40m. Jak miałbym 10tys to za 5 kolumny, 3 wzmak, 2 cedek. A ten pm to do gx-ów to jak chłop z czworaków do szlachcianki. Ale ja jestem nieobiektywny bo zupełnie nie rozumiem "fenomenu" marantza i odradzam komu tylko mogę :). Bierz zatem nowe MA Silver 2 i Nada lub CA. Tak to widzę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lm648

Banned
...........A ten pm to do gx-ów to jak chłop z czworaków do szlachcianki....

... to jest świetne podsumowanie tej całej "konfiguracji" :) ..... jak to przeczytałem o mało co nie popuściłem w gacie :) ...... :eek:k: ... a na zakończenie dodam jeszcze od siebie, że .... "w dziurawych gumniakach z wystającą słomą" .... :)
 
Ostatnia edycja:

dylu8

New member
Który model NADA,CA?
Może taki zestaw w takim razie:
GS100
Musical Hall a35.2
Musical Hall cd35.2
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dodam od siebie w temacie wzmacniacza. W sobotę i niedzielę miałem w domu na odsłuchu cambridge audio 851a. Gra wspaniale i bardzo porównywalnie do NAD M3, który jest 2x droższy. Poza tym jest całkowicie kompatybilny z kinem domowym i ma regulację basów i sopranów. Bardzo mocny bas i szczegółowość muzyki. Chyba dołączy do mojego zestawu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisz do Pawła Sz_85 jest świeżo po zakupie MH a35.2,napewno coś dopowie,z tego co wiem jest zachwycony.

Potwierdzam:) Bardzo dobry wzmacniacz i odtwarzacz. Na razie ze względu na kasę kupiłem tylko wzmacniacz. Wzmacniacz gra żywo i swobodnie. Ma bardzo dobrze kontrolowany bas nawet przy większych głośnościach. Do tego MH dobrze się prezentuje. Moim zdaniem lepiej niż na zdjęciach w necie. Porównywałem do z Nad-em 356 i mnie bardziej przypasował MH. Nad miał trochę więcej basu, ale był wolniejszy i miał mniej wyraźne wysokie tony (przynajmniej z Zensor 7). Niestety nie słyszałem GX100, więc nie wiem z którym lepiej się zgrają.
 

dylu8

New member
Ninja mówiłem że jestem "elastyczny";)Mogłbyś na priva przesłać cenę takiego zestawu i co myślisz o połączeniu GX100 z tym wzmacniaczem;)
w sumie mógłbyś złożyć cały zestaw z kablami,łącznie z tymi do podłączenia tv ze wzmacniaczem,cd ze zmacholem itd;)
pozdro
 

dylu8

New member
Ale ja już mam dość:)
Im dłużej siedzę przed kompem,tym większy mam problem;)
Nie odpisałeś co myślisz o połączeniu tego wzmacniacza z GS100;)
 

dylu8

New member
Chciałbym bardzo,ale niestety nie mam czasu,ani możliwości niestety:(
Dlatego liczę na podpowiedzi osób które (mam nadzieję;)) znają się dużo bardziej niż ja:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jest, może być bardzo zły krok i spore rozczarowanie, czego Ci oczywiście nie zyczę. 10 tys to przyzwoita kwota na fajny zestaw. Nie zal Ci wydac tego w ciemno? Każdy z nas ma inne preferencje, mi podoba się to, koledze tamto. Zrobisz jak chcesz, ale zawsze warto przesłuchać chociaż kilka zestawów na różnych monitorach, na roznej elektronice. Każdy zagra inaczej.
 

eddielublin

New member
Chciałbym bardzo,ale niestety nie mam czasu,ani możliwości niestety:(
Dlatego liczę na podpowiedzi osób które (mam nadzieję;)) znają się dużo bardziej niż ja:)
jak chcesz wydać 10 tys. to naprawdę warto wziąć urlop, umówić się w salonie, pojechać 100 km i nawet zapłacić 100 za odsłuch...Nawet jak ktoś zna się na elektronice, akustyce nie wpasuje się przez to w twój muzyczny i brzmieniowy gust. Na forum można szukać rady w jakich kręgach się obracać, określić kilka zestawów no i słuchać. Co do doboru wzmacniacz/kolumny do moja opinia poparta była własnymi doświadczeniami. Wzmacniacz za 1500 NIGDY nie wykorzysta potencjału kolumn za 7 tys. A do listy dopisz sobie jeszcze Paradigm Studio 20 v.5, tylko koniecznie posłuchaj. Może z Roksanem? Dane mi było posłuchać (chyba K2) i jest to godny polecenia rockowy zestaw
a tego pm-a to naprawdę sobie daruj :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
A mogę zapytać dlaczego mają to być koniecznie podstawkowe konstrukcje?
I to jeszcze na tak dużej powierzchni.
No ale jak koniecznie to może coś takiego:
dc10audio floor standing loudspeakers, speakers, vintage speakers | Manchester City Centre | Gumtree
Jako że mają bardzo wysoką skuteczność, to uda się do nich znaleźć wybitny wzmak za powiedzmy 5tzł. Oczywiście wśród używek. Ja za tyle sprzedałem ASR Emittera 1.
I to zagra w przeciwieństwie do większości proponowanych tu zabawek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Scrollek

New member
Nic nie czytaj bo tylko czas stracisz nic więcej, jeden poleci Ci to drugi tamto. Ja w grudniu zacząłem kupować klocki to do dziś jeszcze wszystkiego nie skompletowałem. Przede wszystkim zacznij od kolumn. Jeżeli koniecznie chcesz podstawkowe-monitory to przesłuchaj kilka zestawów z wzmakiem za 10k w górę i porządnymi kablami nie będzie ich ograniczał. Ja osobiście polecam Ci zestaw podłogowy zdecydowanie zagra lepiej-wieksza skrzynka inne strojenie itd. weź pod uwagę że dobre standy pod monitory też kosztują. Jeżeli wybierzesz kolumny możesz sobie przesłuchiwać wzmaka.
Za taką kasę jaką masz można kupić sprzęt wyższy budżetowy i warto poświęcić trochę czasu. Naprawdę warto!!!
Pamiętaj to co kupisz to zwykły budżet(trochę lepszy) żaden hi-end na zachodzie normalny produkt do słuchania muzyki.
Ja ze swojej strony polecam Ci muzykalnego NAD 356 Bee+CD C546Bee
+ kolumny podłogowe Dali Ikon 6 mk2 kwota trochę wyższa niż zakładasz ale naprawdę rozsądnie wydane pieniądze.
Z monitorów proponuję Ci przesłuchać Kef R300 (zawstydzą niejedne podłogowe) ja słuchałem je z arcamem a28 naprawdę miazga. genialne sa monitory KEF LS50 ale mi nie podeszły i moim znajomym też, grają zbyt analitycznie hi-ednowo. Na początek potrzebujesz zestawi który da Ci dużą frajdę ze słuchania muzyki, zakryje to i tamto ale sam dzwięk będzie wspaniały. Zestaw detaliczny, szczegółowy, anlityczny, zimny moze Cię na początek zniechęcić. Tak samo będzie z opiniami jednemu się podoba to drugiemu tamto a niekoniecznie Tobie
Powodzenia.
 
Do góry