Zapowiedź nowej serii Samsunga 4 5 6 8

barburian

New member
Bez reklam
Info o 50B451

Przy obecnych ustawieniach na docieraniu pobiera 160-180W, pomiar miernikiem, ile jest na tabliczce znamionowej nie sprawdze bo PDP wisi na ścianie. Dodatkowa zaleta to obrotowa podstawa. Z odległości 3m oglada sie tak samo jak z 4m / prawie bez różnicy / zależy od podanego sygnału.
Na kanałach SD jest dobrze bez pixelozy i dość dobrze działa system wygładzania krawędzi. W HD b.dobrze.
Ale jesli ktoś chce doplacić 600 zł wiecej i ma troszkę kasy niech bez zastanowienia bierze 50A656. Zresztą każdy PDP ma swoje wady i zalety.
Mam w domu Panasonika i Samsunga wiec mam dobre porównanie .
 

surfer

New member
barburian napisał:
[...]Ale jesli ktoś chce doplacić 600 zł wiecej i ma troszkę kasy niech bez zastanowienia bierze 50A656. [...]

Kolego, ale takie porównanie jest trochę bez sensu. Porównujesz HD Ready nowej serii do Full HD starej a dodatkowo z Twojego postu nie wynika jakie kryteria bierzesz pod uwagę proponując zakup poprzedniego modelu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie z poprzednikeim i dolaczam do pytania dlaczego radzisz kupic poprzedni model a nie aktualny czym sie sugerujesz podaj konkrety co masz na mysli ze niby stary modle ma byc lepszy od nowego.
 

barburian

New member
Bez reklam
Odpowiedzi

Nie porównuje 50A656 z 50B450 bo nie ma co tu porównywać, 50A656 jest o 2 klasy lepszy no i FullHD wiec warto dopłacic te 600 zł wiecej.
A zakładam że nowa seria 50B650 bedzie kosztowała ponad 5500 zł, myslę że zbyt wielu róznic nie bedzie miedzy 50A656 i nowym 50B650 a róznica w cenie znaczna. Czerń w 50A656 jest rewelacyjna i nie odbiega zbytnio od Pioneera
spytajcie zresztą KIKI-ego czy poleca 50A656 w cenie 4300 zł ,mysle że nie bedzie miał żadnych wątpliwości co do wyboru między 50B450 HD Ready a 50A656 FullHD. W niemczech 50B650 kosztuje 1300 Euro, przy kursie 4,4 to wychodzi 5700,00 i podobnie bedzie kosztował w Polsce . Wiec dalej uważam że warto kupić wychodzącą serie 50A656 w okazyjnej cenie . Jedyna wada w obrazie 50A656 to biel wpadająca w odcień lekko waniliowy z powodu bardzo ciemnej matrycy. Polecam forum o 50A656 i testy KIKI-ego.


Ja swojego SAMA... i Psłonika PV80 porównywałem stawiając je obok siebie i obraz bardziej mi podchodził w SAMIE.
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Napiszę tak, model A656 jest wg mnie gorszy od modelu 756 tak więc porównywanie nowych modeli Full HD powinno się odnosić właśnie do modelu 756 a nie 656. Wielu użytkowników 656 narzeka na swoje egzemplarze i jest o tym osobny wątek. Co do czerni w 656 nie wypowiem się, ale miałem 756 przez miesiąc i uważam, że był bardzo dobry, ale oddałem go bo czekam na model B650, który jest jeszcze ciekawszy. Z danych technicznych wynika, że nowy model ma lepsze parametry obrazu, niższe zużycie energii i nowe funkcje odpowiedzialne za możliwość oglądania filmów w formatach HD (np mkv), które w modelu 756 nie chodziły a 656 mógł o tym pomarzyć :) Jeśli B650 będzie w cenie około 5500 (bo tak mniej więcej chodzą w sklepach internetowych) to jest to bardzo dobra cena, ponieważ model A756 kosztuje około 5200). Tak więc by zakończyć temat porównań. Wg mnie porównujmy modele równe sobie rozdzielczościami, natomiast jeśli ktoś ma stały, nieprzekraczalny budżet, to wówczas można porównywać różne modele, nowe i stare, uwzględniając możliwości nabywcze. A poza tym bardzo istotne jest jakie źródła będą do niego podpięte i co będzie na nich oglądane.
Ważne by każdy był usatysfakcjonowany z zakupu.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz mozna i porownywac model fulhd z nie fulhd jeezeli bierze sie parametry inne niz rozdzielczosc, roznica ebdzei tylko pod wzgledem ostrosci z powodu wiekszej rozdzielczosci ale takei paarmetry jak jakosc czerni kolorow czy inne to mozna prownywac wiec jak piszesz ze cos jest o 2klasy lepsze to trezba napisac pod jakim wzgledem poza rozdzielczoscia oczywiscie.
 

bc_leszcz

New member
Mam problem .... miałem kupić PS50A551 ale była w sklepie ostatnia sztuka z ekspozycji i wcisnęli mi PS50B450 jako Full-HD

z samego obrazu przy oglądaniu TV jestem zadowolony - wszystko było super dopóki w końcu po tygodniu nie podłączyłem pod telewizor komputera - zacząłem kombinować i szukać jak zmusić go do pracy w rozdzielczości 1920x1080 i w końcu po wejściu do netu wyszło szydło z worka ... mam telewizor HD-Ready ;(

No i mam dylemat - co mam z nim teraz zrobić?

Pudło żona wywaliła po dwóch dniach a w dodatku Full-HD z nowej serii B będzie droższy o ok. 1500zł a teraz przesiadka na A551 pewnie nie będzie miła dla oka .....

a w dodatku nie wiem co tracę bo nie wiem jak wyglądałyby giery z PC-ta w w wyższej rozdzielczości.

A swoją drogą sprzedawcy to szuje .... czy każdy w Polsce musi być ekspertem aby nie dać się oszukać - jasno powiedziałem że chce telewizor Full-HD i miałem na karteczce zapisany model PS50-A551 (wybrany po wcześniejszej konsultacji min. tego forum) i dostałem w zamian HD-Ready ....

TV kupiony w sklepie dla skner (Saturn) 14 kwietnia .... porażka
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz sa dwa rodzazje szprzedawcow albo ci co wiedza i oszukuja albo ci co si ena niczym nie znaja i nei wiadomo co robia w takim sklepie lepiej by sprzedawali zywnosc lub ubrania niz tv .
 

mirkor

New member
Moim zdaniem może byś zauważył jakąś różnicę w obrazie między b450 a a551 gdyby stały obok siebie a tak to działa tylko wyobrażnia.
 

bc_leszcz

New member
mirkor napisał:
Moim zdaniem może byś zauważył jakąś różnicę w obrazie między b450 a a551 gdyby stały obok siebie a tak to działa tylko wyobrażnia.

Chyba masz na myśli oglądanie TV lub DVD bo przy obrazie z kompa różnica w obrazie przy różnych rozdzielczościach źródłowych tj. 1920 vs 1365 jest widoczna bez wielkiej wyobraźni. W każdym razie na monitorze LCD 27" Della 2707WFP różnica jest spora, jak wyglądałoby to na 50" nie wiem bo mi wcisnęli HD-Ready - jutro jadę do sklepu negocjować w tej sprawie, choć nie wiem dokładnie co, bo to miał być telewizor Full-HD i tylko zakup Full-HD w Saturnie w tej cenie miał sens a na dopłatę nie mam ochoty a na zwrot chyba nie mam co liczyć ...

Gdyby nie chęć korzystania z komputera kwestia Full-HD w TV w ogóle by nie miała dla mnie znaczenia.
 

ivf

New member
w sumie zależy jak daleko siedzisz od TV korzystając z komputera. jeśli 2m to lepiej mieć FullHD. jeśli 4m to nie ma sensu przepłacać. pomiędzy tymi wartościami można się zastanawiać
 

kamyl11

New member
Ps 50b530

Czy ktoś już widział PS 50B530 lub 550? Wydaje mi się, że wszystkie oferty sprzedaży wysyłkowej są wirtualne, a telewizory jeszcze niedostępne. Z żadnego sklepu nie dostałem konkretnej odpowiedzi.
 

ralfcio

New member
dzwonilem do jednego sklepu powiedzieli ze do samsunga maja przyjsc one pod koniec tygodnia lub poczatkiem nastepnego i z tamtad beda rozsylane do sklepow, wiec trzeba czekac 1-2 tygodnie jeszcze.
 

bc_leszcz

New member
PS50B550 widziałem na żywo w Saturnie, nie wiem jak ich dostępność w sklepach internetowych.

PS50B450 zamieniłem z dopłatą na PS50A756 - sprzedawca uczciwie podszedł do sprawy i zaakceptował zwrot telewizora bez kartonu i zaproponował spory rabat na telewizor FullHD kwalifikując to jako wymiana towaru ze względu na błąd sprzedawcy - wprowadzenie klienta w błąd przez podanie błędnej specyfikacji towaru.
 

kamyl11

New member
seria B - HD ready pojawila sie na stronie Samsung.pl, natomiast ciekawy jestem na jakim Saturnie można obejrzeć PS50B550. To gdzieś w naszym Układzie Słonecznym? :)
 

neutron1

New member
Według tego co jest podane na stronie Samsung.pl plazmy 50B450 i 50B451
są identyczne, to czym w końcu się one się różnią ?
I jeszcze jedna ciekawostka, na polskiej stronie nie ma nawet wzmianki o 600Hz.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
wlasnei jak to jest z tym 600hz bo tez nic nie znalazlem i tak samo w seri 4 nei ma usb czyzby w tym roku lepiej wypadl lg niz samsung bo ma 600hz i usb w najtanszej seri nawet.
 
Do góry