Zapowiedź nowej serii Samsunga 4 5 6 8

slaq

New member
No i stało się PS50b850 już w domu kupiony w MM w promocji bez VAT. Jeśli chodzi o porównanie dźwięku z 46B7000 to bas jest pełniejszy. Daje się słuchać przy normalnym oglądaniu TV bez wzmacniacza (na razie nie muszę kupować :)). Ale jest też minus - czeka na wymianę jak dojedzie nowa dostawa pod koniec tygodnia - słychać wyraźne brzęczenie elektroniki przy jaśniejszych scenach w obrazie. Porównywałem z drugim egz. na wystawie i tego efektu nie było. Działa też DVB-C na razie odbieram kilka odkodowanych kanałów testowych w tym jeden HD. Na przełomie tygodnia odbiorę od dostawcy TVK adapter CI conax i kartę kodową. Mam nadzieję, że będzie OK i obejdzie sie bez dodatkowej skrzynki dekodera, kolejnego zasilacza i pilota. Z tego co dodatkowo zauważyłem to wbudowany tuner analogowy dość słabo radzi sobie ze słabszym sygnałem. Jak podłączę przez tuner nagrywarki DVD to obraz jest o wiele lepszy.
 

efor

New member
witam podziel się swoją wiedzą na jego temat czy aktualizowales oprogramowanie i coś zmieniło się z płynnością itd czekam z niecierpliwością
 

slaq

New member
efor:

Niestety telewizor nadal czeka na wymianę w MM. Póki co brak dostępności modelu u dystrybutora. W związku z tym że planuję go oddać do wymiany nie robiłem upgrade'u oprogramowania. Jedno co mogę póki co powiedzieć to jest naprawdę płaski, naprawdę bardzo mało się grzeje, dźwięk jak na tak płaski telewizor ma całkiem do rzeczy (2xwbudowany subwoofer). Zdecydowanie lepszy od 46B7000, którym się dotychczas interesowałem. Obraz na sygnale cyfrowym HD niestamowity, SD też niczego sobie.
 

slaq

New member
Funkcja cinema smooth jest u mnie cały czas nieaktywna. Czy żeby zadziałała trzeba podać do TV sygnał 24p lub 1080p?
Z innych obserwacji (czytałem o tym również w temacie B7000) mój telewizor od czasu do czasu lubi sobie bez powodu, w czasie gdy jest wyłączony, pstryknąć przekaźnikiem. Objaw jest podobny jak wtedy gdy się go włącza. Wygląda to tak, że jest PSTRYK parę sekund słychać elektronikę i ponowny PSTRYK (jakby wyłączanie). Nie wiem jeszcze czy zmiana oprogramowania coś na to pomoże, ale sprawdzę jak w końcu doczekam wymiany telewizora.
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Slaq, sprawdź czy nie masz włączonej aktualizacji softu co 45 min: menu->pomoc techniczna->aktualizacja oprogramowania->tryb gotowości do aktualizacji.
Są tam 3 opcje: co 45 min, o 22.00 oraz wyłączone. Ja mam wyłączone, bo chcę mieć wpływ na to czy aktualizuje, czy nie (mam TV podłączony do sieci).
Ostatnio zaktualizowałem do softu 1009 i myślałem, że to najnowszy ale już widzę, że jest 1010. Mam nadzieję, że nie skasuje mi Youtobe. Soft 1009 dodawał na pewno wyszukiwanie w Youtobe, czy coś więcej, na razie nie wiem.
pozdrawiam
 

efor

New member
Proponuję przenieść dyskusje ma temat serii b850 do postu głównego o tej serii.
Pozdrawiam
EFOR
 
Ostatnia edycja:
Do góry