Zapowiedź nowej serii Samsunga 4 5 6 8

mirkor

New member
Oczywiście polska strona samsunga milczy na temat nowych zabawek.
Wydawało mi się, że jedyna różnica między 450 a 451 to kolor motywu na dole TV.
 

barburian

New member
Bez reklam
Hmmmm i masz babo placek.....

Jeszcze wyczytałem że Seria 451 nie ma ponoć obsługi Real 100Hz tylko 100Hz /600Hz skaler i nie ma obsługi 1080/24p - czyli to chyba brat oferowanego w niemczech telewizora PS-50B430.

Seria 50B450 posiada Real 100Hz i 1080/24p, proszę o sprawdzenie mogę się mylić.

No i generalnie chyba mam dylemat co kupic, ale pod blu-ray lepszy bedzie B450 chyba......
 

kamyl11

New member
Przecież model b451 ma rozdzielczość 1365x768. Jeśli masz blue ray to pomyśl o TV full HD, czyli model b530, b550 i wyżej.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dylemat

No zgadza sie, ale HD Redy lepiej odbiera na kanałach SD, a na Blu Ray moze obejże 2 filmy w miesiacu, a tak generalnie to kablówka i czasem jakies stacje w HD z satelity ,Canal i HDO , wiec ciągle mam dylemat
 

kamyl11

New member
full HD

Moim zdaniem różnica między HD ready a full HD jest niewielka, a telewizja w tym standardzie jest coraz łatwiej dostępna. Przecież kilka lat temu słyszeliśmy o tym jako o nowinkach technicznych a dziś już niektóre stacje w Polsce nadają w HD. Wszystkie modele serii b mają dekoder MPEG4, nie ma na co czekać.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale jest jescze jedna rzecz stacje nie nadaja w 1080p tylko 1080i wiec jakby chcial ogladac w p to wtedy ebdzie rozdzielczosc 720p i taka bedzie rozdzielczosc stacji wiec plazma nie fulhd czyli 1365 an 768 jest wystarczajaca rozdzielczoscia i jescze trzeba wziasc pod uwag eze jak ebdzei siedzial w sporej odleglosci to i tak nei zobaczy wiekszej roznicy w ful hd , i jak ma zamiar tak amlo fimow oglaadc na bluray to tez wedlug meni nei ma sensu brac tv fulhd a i cena bedzie wieksza.
 

surfer

New member
PS42B450 w Saturnie

Jak w tytule, dzisiaj unaoczniony w Saturnie w Poznaniu za 2999 - innych modeli na razie niet. Z informacji mają się pojawić w ciągu tygodnia-dwóch.
 

polls

Member
Tak MM w M1 Czeladz 42B450 w dobrej cenie :) jak dla mnie to ta sama sytuacja co z Panasem czyli tylko kosmetyka w stosunku do modelu z zeszłego roku panel jak był szary tak jest porażka niestey :(
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
mirkor napisał:
Jakie wrażenia ?
Mirkor, nie przygądałem się uważnie ponieważ czekam na modele od 650 wzwyż.

Polls, Gratuluję oceny TV na podstawie szarości panela - zapewne będzie to teraz główny argument za kupnem lub nie TV. Nawet nie trzeba będzie włączać TV by stwierdzić, czy warto go kupić czy nie. A tak poważnie, jakbyś poczytał trochę o tych TV to zmieniłbyś zdanie. Poza tym z jakim modelem Sama porównujesz, że twierdzisz, że panel jak był szary tak został?
 

surfer

New member
Nowe Samy w Euro AGD - dane techniczne

Nowe Samy już w Euro AGD :) na pewno w sklepie internetowym (na razie na zamówienie, ale to już wiele znaczy), a może również w zwykłych? Tutaj zestawienie modeli (oczywiście bez 3 ostatnich bo to seria A) http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe,_Samsung,g2,i1.bhtml.
Najpierw porównanie PS50B530 z 550

Dane podstawowe
Przekątna ekranu 50 cali Format ekranu panoramiczny 16:9 Zgodność z HD Full HD Tuner analogowy
kablowej telewizji cyfrowej DVB-C
naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4)
Systemy telewizyjne PAL
Secam
Kolor obudowy czarny Funkcje dodatkowe cyfrowe wyjście audio - optyczne
Digital EPG
Obraz
Rozdzielczość 1920 x 1080 Sygnał wideo 1080i
1080p
480p
576i
576p
720p
wejście sygnału 24p
Współczynniki kontrastu statycznego 40000 :1 Współczynniki kontrastu dynamicznego 2000000 :1 Jasność ekranu brak danych Czas reakcji matrycy nie dotyczy Możliwe formaty obrazu 14:9
16:9
4:3
automatyczny
Progresywne skanowanie tak Odświeżanie obrazu 100 Hz Podświetlenie matrycy standardowe Funkcje poprawiające jakość obrazu Wide Color Enhancer 2
DNIe Plus
Natural True Color
600 Hz Subfield Motion
Dźwięk
Moc głośników 2 x 10 W Regulacja tonów wysokich / niskich tak Korektor dźwięku tak System dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital Plus
Wejścia/wyjścia
Liczba cyfrowych wejść HDMI 3 Złącze USB nie Liczba złączy EURO 1 Liczba złączy EURO RGB 1 Wejście komponentowe tak Wejście PC tak Wejście S-Video nie Wejście AV na froncie tak Wyjście słuchawkowe nie Wyjście liniowe audio tak Wejście antenowe tak Funkcje ułatwiające obsługę
Menu w języku polskim tak Telegazeta tak Pamięć stron telegazety 1000 Wyłącznik czasowy (sleep timer) tak Włącznik czasowy tak Blokada rodzicielska tak Możliwość powieszenia na ścianie tak Parametry fizyczne
Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 123 x 77 x 7,3 cm Waga 32,8 kg Pobór mocy (telewizor włączony) 250 W Pobór mocy (tryb czuwania) 0,3 W Zasilanie 220 - 240 V 50/60 Hz Wyposażenie

2 baterie AAA do pilota
instrukcja obsługi w języku polskim
karta gwarancyjna
obrotowa podstawa
pilot
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące

PS50B550

Dane podstawowe
Przekątna ekranu 50 cali Format ekranu panoramiczny 16:9 Zgodność z HD Full HD Tuner analogowy
kablowej telewizji cyfrowej DVB-C
naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4)
Systemy telewizyjne PAL
Secam
Kolor obudowy czarny Funkcje dodatkowe cyfrowe wyjście audio - optyczne
Digital EPG
wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie muzyki poprzez USB
Obraz
Rozdzielczość 1920 x 1080 Sygnał wideo 1080i
1080p
480p
576i
576p
720p
wejście sygnału 24p
Współczynniki kontrastu statycznego 40000 :1 Współczynniki kontrastu dynamicznego 2000000 :1 Jasność ekranu brak danych Czas reakcji matrycy nie dotyczy Możliwe formaty obrazu 14:9
16:9
4:3
automatyczny
Progresywne skanowanie tak Odświeżanie obrazu 100 Hz Podświetlenie matrycy standardowe Funkcje poprawiające jakość obrazu Wide Color Enhancer 2
DNIe Plus
Natural True Color
600 Hz Subfield Motion
Dźwięk
Moc głośników 2 x 10 W Regulacja tonów wysokich / niskich tak Korektor dźwięku tak System dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital Plus
Wejścia/wyjścia
Liczba cyfrowych wejść HDMI 4 Złącze USB tak Liczba złączy EURO 2 Liczba złączy EURO RGB 1 Wejście komponentowe tak Wejście PC tak Wejście S-Video nie Wejście AV na froncie tak Wyjście słuchawkowe tak Wyjście liniowe audio tak Wejście antenowe tak Funkcje ułatwiające obsługę
Menu w języku polskim tak Telegazeta tak Pamięć stron telegazety 1000 Wyłącznik czasowy (sleep timer) tak Włącznik czasowy tak Blokada rodzicielska tak Możliwość powieszenia na ścianie tak Parametry fizyczne
Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 124 x 77 x 7,4 cm Waga 33,4 kg Pobór mocy (telewizor włączony) 250 W Pobór mocy (tryb czuwania) 0,3 W Zasilanie 220 - 240 V 50/60 Hz Wyposażenie

2 baterie AAA do pilota
instrukcja obsługi w języku polskim
karta gwarancyjna
obrotowa podstawa
pilot
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące
Czyli 50 ma więcej funkcji dodatkowych oraz wejść/wyjść

A tutaj PS50B650

Dane podstawowe
Przekątna ekranu 50 cali Format ekranu panoramiczny 16:9 Zgodność z HD Full HD Tuner analogowy
kablowej telewizji cyfrowej DVB-C
naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4)
Systemy telewizyjne PAL
Secam
Kolor obudowy czarny Funkcje dodatkowe Contents Library
cyfrowe wyjście audio - optyczne
Digital EPG
DLNA (podłączenie komputera PC, kontrola i nawigacja przy wykorzystaniu pilota)
dwa złącza USB
wejście Ethernet DLNA
Wireless DLNA
wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki poprzez USB
Obraz
Rozdzielczość 1920 x 1080 Sygnał wideo 1080i
1080p
480p
576i
576p
720p
wejście sygnału 24p
Współczynniki kontrastu statycznego 50000 :1 Współczynniki kontrastu dynamicznego 3000000 :1 Jasność ekranu brak danych Czas reakcji matrycy nie dotyczy Możliwe formaty obrazu 14:9
16:9
4:3
automatyczny
Progresywne skanowanie tak Odświeżanie obrazu 100 Hz Podświetlenie matrycy standardowe Funkcje poprawiające jakość obrazu 100 Hz Motion Plus
Wide Color Enhancer 3
Natural True Color
600 Hz Subfield Motion
Crystal FHD Engine
Dźwięk
Moc głośników 2 x 10 W Regulacja tonów wysokich / niskich tak Korektor dźwięku tak System dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital Plus
Wejścia/wyjścia
Liczba cyfrowych wejść HDMI 4 Złącze USB tak Liczba złączy EURO 2 Liczba złączy EURO RGB 1 Wejście komponentowe tak Wejście PC tak Wejście S-Video nie Wejście AV na froncie tak Wyjście słuchawkowe tak Wyjście liniowe audio tak Wejście antenowe tak Funkcje ułatwiające obsługę
Menu w języku polskim tak Telegazeta tak Pamięć stron telegazety 1000 Wyłącznik czasowy (sleep timer) tak Włącznik czasowy tak Blokada rodzicielska tak Możliwość powieszenia na ścianie tak Parametry fizyczne
Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 123 x 76 x 7,4 cm Waga 33,2 kg Pobór mocy (telewizor włączony) 250 W Pobór mocy (tryb czuwania) 0,3 W Zasilanie 220 - 240 V 50/60 Hz Wyposażenie

2 baterie AAA do pilota
instrukcja obsługi w języku polskim
karta gwarancyjna
obrotowa podstawa
pilot
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące


Seria B680 różni się od 650 tylko wielkością (jest w rozmiarach 58" i 63") i zużyciem prądu (zamiast 250W w 650 jest 340W w 680 przy 58" i 390W przy 63"- jak dla mnie te dane o zużyciu to rewelacja).

Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli więcej informacji od osób które się zdecydują na zakup nowych modeli.
Z powyższego porównania wynika, że oba modele są takie same a różnica wynika tylko z wielkości. Czyli seria 650 może dotyczyć w Polsce modeli 50" a 680 8" i 63". A zostaje jeszcze seria 850, która ma być przede wszystkim cieńka :)

A oczywiście nasza kochana strona oficjalna o nowych modelach milczy. I tak dobrze, że pojawiły się zestawienia nowych LCD-oków oraz LED-ów. Choć i tak najpierw pojawiły się w sklepach, np w MM a dopiero później na stronie (dużo później).
 

Hoaxx

New member
Czy te znaczaco rozniace sie zuzycia pradu pomiedzy seriami z 2008 a 2009 to nie czasem wynik podawania wczesniej zuzycia max. a teraz jedynie sredniego?

Osobiscie na pierwszy rzut oka bardzo podoba mi sie model 50B530. FHD, 100Hz. Myslalem do teraz o zakupie 50A441 (HDR) albo 50A551 (FHD, glownie brak 100Hz mnie odrazal, choc czytam, ze dla plazm to bardziej chwyt marketingowy niz cokolwiek innego), ale widze, ze 50B530 za nie az tak wielka doplata rowniez stanowi dla mnie alternatywe.

Seria 50B5xx nie jest jeszcze dostepna w sprzedazy? Trudno znalezc jakiekolwiek informacje oprocz danych technicznych i reklamowych, zero testow (przynajmniej mi nie udalo sie wyszperac), rowniez na stronach zagranicznych.
 

barburian

New member
Bez reklam
Seria B4...

No i kupiłem 50B451 , ja dla mnie rewelacja , dociera sie obecnie , wykonanie chyba kapke lepiej od serii A , miałem 50A451 ale oddałem i zamieniłem na Serie B. Jedyna wada jaka widze jak narazie to slaba powloka antyreflex. ale tak mają wszystkie Samsungi i LG. Generalnie Polecam ten TV, kupiłem za 3,5 tysa i styka jak na warunki domowe i ogladanie z 4 m.
 

msmyla

New member
Czy wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy PS50B450 a PS50B530???
Bo z tego, co ja wyczytałem (a szukałem dużo), to różnią się tym, że 530 jest full hd, a 450 hd ready i że 530 jest 600zł droższe.

Jeśli to prawda, to czy warto dawać 600zł więcej???
 

timonek

Member
Bez reklam
A ktos slyszal o modelu 42b430 bo bedzie w mediamarkt od 16 a cenie 2300, ale nigdzie nie ma o nim nic na cenoe jest tylko 450 i wzwysz na stroeni samsung ato juz wogole nic nie ma nawet jak zadzwonic to nic nie wiedza a tv sa w sklepach wiec jak firma samsung nic o nich nie wie nei mozna nigdzie si edowiedziec jakie ma parametry czy ktos cos wie wiecej moze czym sie rozni 450 od tego 430 z mediamarkt pisali ze tez ma mpeg4 wiec czym sie moze roznic.
 

timonek

Member
Bez reklam
A jaki dokladny adres strony to jest, i czy nie beda sie roznily parametry jak sa na inny kraj a tak wogoel to czego nigdzie ich nie ma w zadnych skelapch internetowych w plsce tylko w mediamarkt sa wszedzi sa modele 450 i tak wogoel to jezeli tv sa w polsce to na stronie samsunga powinno byc wszystko a u nic chyba opisy powinhny byc wczesniej niz towar na polkach osoba kupujaca powinna miec dostep do parametrow po polsku zwlaszcza niczym kupi .
 

timonek

Member
Bez reklam
barburian napisał:
No i kupiłem 50B451 , ja dla mnie rewelacja , dociera sie obecnie , wykonanie chyba kapke lepiej od serii A , miałem 50A451 ale oddałem i zamieniłem na Serie B. Jedyna wada jaka widze jak narazie to slaba powloka antyreflex. ale tak mają wszystkie Samsungi i LG. Generalnie Polecam ten TV, kupiłem za 3,5 tysa i styka jak na warunki domowe i ogladanie z 4 m.

A mozesz powiedziec jaki pobor energi pisze na tabliczce na tv.
 
Do góry