Yamaha R-N500 czy warto?

-mac-

New member
ferry - no juz sie nie moge doczekac!!! jak bedziesz opisywal to pozdiel sie wrazeniem jak gra bass (miekko i spokojnie czy wrecz odwrotnie)...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP

Mariuszek_rr

New member
Pytanko: ( zaryzykuję tutaj żeby nie zakładać nowego wątku )
Czy jest różnica w jakości odtwarzanej muzyki pomiędzy wzmacniaczem stereo a amplitunerem stereo ??
Przy założeniu, że oba warianty tego samego producenta o bardzo podobnych parametrach o ile to możliwe i cenie z uwzględnieniem iż ampli będzie droższy o "elementy tunera". Pytam bo bardziej odpowiadałby mi jeden klocek zamiast dwóch.
Dzięki za odzew ( wiem że będzie ).
 

Pajsik

New member
Yamaha R-N500

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Obecnie użytkuję wzmacniacz Unitra PW9010 / głośniki bez parametrów Wega. Mam do nich sentyment, grają kilkanaście lat (kupiłem już używany). Z uwagi na to, iż sprzęt zaczął trzeszczeć, gubić kanał (jak nie pukniesz to lubi zagrać w mono zdecydowałem się na zakup czegoś nowego w okolicach 3000zł (komplet). Tutaj dylemat, tak modne teraz kino domowe czy wzmacniacz.
Z tego co czytam kino domowe z głośnikami za 3000zł to może być porażka, więc skłaniam się do pozostania przy stereo. Proszę fachowców o pomoc czy wymieniany amplituner (stereo) Yamaha R-N500 i głośniki Tonsil Siesta były by dobrym połączeniem (przekraczam tu 3000zł ale..jest to max. naciągnięcie)?
Czy biorąc pod uwagę mój obecny sprzęt poczuję dużą różnicę (na plus).
Czy nie bawić się w amlituner, chociaż byłby on fajnym unowocześnieniem (radio, radio internetowe), a szukać zwykłego wzmacniacza? Co do głośników jestem zdecydowany, także mógłbym podmienić źródło mocy jeżeli wydałoby się to sensownie podparte(również ekonomicznie).
Z istotnych informacji słucham głównie rocka (szczególnie polskiego), czarnej nuty, R&B.
Pomieszczenie małe 13m2.
Proszę o podpowiedź.
 

robix1

New member
Czy ten HK 3770 jest już dostępny? Jak będzie to proszę o jakąś informację jak gra zwłaszcza w porównaniu do Denona X3000.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Obecnie użytkuję wzmacniacz Unitra PW9010 / głośniki bez parametrów Wega. Mam do nich sentyment, grają kilkanaście lat (kupiłem już używany). Z uwagi na to, iż sprzęt zaczął trzeszczeć, gubić kanał (jak nie pukniesz to lubi zagrać w mono zdecydowałem się na zakup czegoś nowego w okolicach 3000zł (komplet). Tutaj dylemat, tak modne teraz kino domowe czy wzmacniacz.
Z tego co czytam kino domowe z głośnikami za 3000zł to może być porażka, więc skłaniam się do pozostania przy stereo. Proszę fachowców o pomoc czy wymieniany amplituner (stereo) Yamaha R-N500 i głośniki Tonsil Siesta były by dobrym połączeniem (przekraczam tu 3000zł ale..jest to max. naciągnięcie)?

Pomieszczenie małe 13m2.
Proszę o podpowiedź.


Kup tą Yamahę R-N500 i do tego kolumny podstawkowe Heco-Metas-XT-301

http://www.redcoon.pl/B205313-Heco-Metas-XT-301_Głośniki-regałowe

Zagra to bardzo dobrze - wszystko wyważone - nie "drażniące wysokie, odpowiednia ilośc basu i środek - wokale - extra.

Na takie pomieszczenie to te kolumny są więcej niż wystarczające można je użytkowa w dwa razy większym pomieszczeniu z bardzo dobrym rezultatem.

Ten zestaw o którym piszę "zabija" to co miałeś dotychczas.
 

robix1

New member
To w ciemno mowie Ci ze HK zagra lepiej, przeciez to amplituner Stereo a X3000 to kinowy.

To wcale nie musi być takie oczywiste.
W saturnie słuchałem Onkyo TX-8050 i Denona X2000 i wielkiej różnicy nie było. Oba zestawy grały z kolumnami boston acoustic.

Obiektywnie muszę przyznać, że denon x 2000 brzmiał w okolicznościach sklepowych lepiej niż moja Yamaha 671.

Sprawdziłem funkcjonalność USB Denona i jest to ma być. Gapless playback działa, przewijanie utworów również.


HK 3770 na papierze ma super parametry, ale brak wzmianki o obsłudze formatu flac. Ciekawe czy nie będzie to tylko wykastrowany amplituner hk370.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Saturn, MM, RTvAgd to za przproszeniem g..o nie salony. Prawdziwy pogląd na to co jak gra poznasz w adaptowanym pomieszczeniu i na tych samych kolumnach. Wiem co piszę, bo sam szukałem wzmaka stereo. Objazd po kilku salonach z różnym sprzętem nic mi nie pomógl, a dopiero po odsłuchanie kilku klocków w jednym pomieszczeniu i na tych samych kolumnach upewnił mnie w przekonaniu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W MM to sa jakies czary bo kazdy sprzet tam gra super. Kiedys stala Yamaha jakas podstawowa RXV 3XX albo 4XXX wszystko na 0 a bas sopran dynamika rewelacja jak na taki sprzet..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak, MM jest "nie dla idiotów", a Saturn to inny świat :D
Mi to się ostatnio chce smiac z prezentacji telewizora Sony X900.
W kilku MM i Sutrnach puszczają celowo z nigo muzyke, że niby tak pięknie grają te boczne glosniki. Niestety zawsze podlączony jest sub :D
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja wlsnie slyszalem ze jak sie w MM odsluchuje jakies kolumny to gdzies jest ukryty wlaczony subwoofer i dlatego w MM jest ekstra a po przywiezieniu sprzetu do domu jest placz..
 

bielikk

New member
Bez reklam
Denon masz szansę załapac się do komisji Maciarewicza - wszędzie węszysz podstęp - przecież to takie proste, zerknij czy do ampa podpięty jest sub czy nie i będziesz miał jasnośc w tej sprawie, "a nie powtarzaj jak te stare baby ..."
 

Pajsik

New member
Mówisz bardziej z basem ampli, to znaczy że z Yamaha R-N500 coś nie tak? Rozumiem że wybór kolumn Tonsil Siesta jest dobrym kierunkiem, ktoś je ma słyszał (nie znalazłem o nich złej opinii, a z uwagi na to, że na rynku jest za duży wybór chcę się czegoś chwycić żeby nie dostać mętliku)?

Słucham głównie rocka (szczególnie polskiego), czarnej nuty, R&B.
Pomieszczenie małe 13m2.
 
Do góry