Xtreamer (Media Player & Streamer)

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Do odtwarzania AVCHD bardzo dobry jest sony 350 ogladam z niego nagrania z kamery i wyglada to swietnie, co do play listy to przeciez kamera nagrywa juz z zapisem takim dlatego masz na nosniku cala strukture, taka strukture przenosisz na nosnik czy to DVD czy Blu-Ray i odtwarzasz bez przerwy. Mysle ze najlepszym rozwiazaniem do tego jest odtwarzacz Blu-Ray. Xtreamer nie odtworzy Ci calej struktury, no chyba ze sie cos zmienilo.
 

matias2004

New member
Nie wiem nic o strukturach , ale m2ts pliki odtwarza jeden po drugim automatycznie , przejscia sa zauwazalne , po prostu konczy jeden i laduje drugi plik.Odtwarza za koleja wszytskie pliki z katalogu.Playlistami sie nie bawilem ale mysle ze to jest mozliwe tak samo jak z mp3 czy innymi plikami.Podstawka jest zdejmowalna , jest na malym zaczepie.
 

piotr2791

New member
Seba_Fan napisał:
przeciez kamera nagrywa juz z zapisem takim dlatego masz na nosniku cala strukture, taka strukture przenosisz na nosnik czy to DVD czy Blu-Ray i odtwarzasz bez przerwy.
Nie przyszło mi do głowy, aby to sprawdzić. Po zgraniu materiału na PC po prostu jest katalog Canon a w środku foldery w formacie 'yyyymmdd' a w środku pliki m2ts odpowiednią datą nagrania. To raczej nie jest zgodne ze strukturą DVD czy Blu-Ray AVCHD. Może to, co jest bezpośrednio na kamerze -> muszę sprawdzić. Problem w tym, że niektóre nagrania chciałbym trochę poprzycinać a wtedy struktura zapewne się rozjedzie (nie jestem pewien czy aby na pewno -> muszę trochę postudiować ten temat).
Póki co wolałbym uniknąć wypalania płyt. Nie mam jeszcze odtwarzacza Blu-Ray a Xtreamer załatwiłby też kilka innych spraw...
 

piotr2791

New member
matias2004 napisał:
przejscia sa zauwazalne , po prostu konczy jeden i laduje drugi plik
Trochę mnie tym zmartwiłeś (przy odtwarzaniu z kamery nie ma żadnych przerw). Jak długo trzeba czekać na załadowanie kolejnego pliku m2ts?

Możesz sprawdzić jak to jest z tymi play listami? Z instrukcji wynika, tak jakby playlista nie była zapisywana w postaci pliku a jedynie definiowana jednorazowo. Definicja nowej automatycznie usuwa starą???
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
play lista to nie to samo co mp3
nie wiem jak ma canon, mam sony i jak nagrywa filmy do juz ma strukture na karcie Blu-ray wiec pozniej tylko copy i juz mam piekna plytke

odtwarzacze beda robic przerwy bo to sa pliki oddzielne, a na kamerce masz w play liscie jako jeden np plik

temat dosc duzy wiec poczytac, bo odchodzimy od tematu, a bylo tutaj duzo o tym
 

pawel-t1

New member
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=2&t=1582

wiatrak napisał:
Nieco niepoważny anons na stronie...
"1st Batch is Sold Out
In order to be entitled for your device to be shipped on 2nd batch 1.8.2009 place your order now.
1st batch shipmments are scheduled for 1.7.2009 - sold out no more orders accepted
2nd batch shippments are scheduled for 1.8.2009 - you can now order
We will serve all customers on basis of time of order and payment in our systems.
Xtreamer Sales Team"

First batch to zdaje się było 1500...2000 urządzeń. Czyli na kolejną partię dwóch tysięcy plajerków należy czekać aż miesiąc? TAKI kryzys w Chinach? ;)

Wysyłka drugiej partii została przeplanowana na 15.08 a trzcia około tgodnia później.

Dla tych co czekają tak jak ja :( polecam lekturę - adres w temacie



:x
 

matias2004

New member
Nie mam plikow z kamery , niestety plynnosci nie moge sprawdzic w pliku ktory jest podzielony , mam tylko pliki z blu raya .Problem w tym ze te pliki z ripu nie sa kontynaucja jeden drugiego.Pliki przeskakuja dosc plynnie poprostu jeden sie konczy i od razu zaczyna sie nastepny , musial bym miec jakis sample z kamery.
Playliste sprawdze na plikach z ripu , tyle ze za jakis czas bo mi dzieci obsiadly tv.
Dodam ze w nowym firmware (za tydzien) ma byc zgodnosc z bluray.iso , napisy zewnetrzne juz sa poprawione w mkv juz w aktualnej becie.
 
Ostatnia edycja:

adimg19

New member
pawel-t1 napisał:
Wysyłka drugiej partii została przeplanowana na 15.08 a trzcia około tgodnia później.
:x
Oj widze, ze slabo z twoim angielskim. W oficjalnym komunikacie napisane jest, ze spodziewaja sie, iz wiekszosc osob 15 sierpnia bedzie juz miala dostarczony sprzet, a z 3-ciej dostawy ok. tygodnia pozniej
 

matias2004

New member
Jesli chodzi o playliste .Mozna takowa zrobic z plikow m2ts.Zaznaczasz ktore pliki chcesz dodac (jest odpowiedni przycisk w pilocie -select) i dodajesz zielonym na pilocie.Tworzy sie lista , ktora dostepna jest pod media library - playlist.
 

piotr2791

New member
matias2004 napisał:
Jesli chodzi o playliste .Mozna takowa zrobic z plikow m2ts.
* Czy playlista z plików m2ts odtwarza się płynnie czy też jest przerwa pomiędzy "połączonymi" plikami?
* Czy można zdefiniować więcej jak 1 playlistę?

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem opcję z nowego firmware "bluray.iso". Czy oznacza to, że po zleceniu odtworzenia pliku ISO który zawiera strukturę bluray Xtreamer będzie zachowywał się jak odtwarzacz Bluray do którego włożono std. płytkę? Jeżeli tak to tutaj nie powino być przerw pomiędzy plikami mts i może to być obejściem problemu z niechcianymi pausami. Wygląda na to, że moja kamera nagrywa na karcie strukturę zgodną z Bluray (muszę to jeszcze ostatecznie potwierdzić) więc nie powinno być większego problemu z przygotowaniem odpowiedniego ISO.


Poniżej zamieszczam link do pliku m2ts z kamery Canon HF10. Będę wdzięczny jeżeli ktoś znajdzie chwilę aby przetestować czy poprawnie odtwarza się na Xtreamer.
Z góry sory za "hardcorową" zawartość -> nakręciłem ostatniej nocy :). Waga pliku to 32MB.
h t t p s :// s th-se.diino.com/qaz123/HF10 -> proszę usunąć spacje z adresu.
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
pitfak napisał:
Dzisiaj dostałem wiadomość od [FONT=&quot]Xtreamer : kłopot z głośnością wiatraka został poprawiony.Kto teraz zamówi dostanie już poprawioną wersję a do tego antena WiFi draft N gratis.:grin:
[/FONT]
Nadal aktualne? Zastanawiam się nad zakupem.
Edyta: Sam sobie odpowiedziałem: http://shop.xtreamer.net/products/Xtreamer-with-Free-Antenna.html :>

Tylko martwi mnie jedna rzecz w opisie produktu:
The HDMI has been configured to the 1.3a spec, allowing full support of HD Audio pass-through for DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus and Dolby TrueHD.

To co z tym DTS i TrueHD? Dekoduje już czy wysyła bitstream i trzeba do tego jeszcze jakiś ampli?
Co z napisami w MKV, bez problemu czyta te zaszyte i/lub zewnętrzne?
 
Ostatnia edycja:

pawel-t1

New member
Aktualne - kupowalem 4 sierpnia i podliczyli mi 0.00€ za antenkę.

Co do DTS i TrueHD to nie orientowalem sie bo bede puszczał przez ampli.

Z tego co wiem napisy zewnętrzne czyta akle musisz najpier "wyszyć" zaszyte.

ziupo napisał:
Nadal aktualne? Zastanawiam się nad zakupem.
Edyta: Sam sobie odpowiedziałem: http://shop.xtreamer.net/products/Xtreamer-with-Free-Antenna.html :>

Tylko martwi mnie jedna rzecz w opisie produktu:


To co z tym DTS i TrueHD? Dekoduje już czy wysyła bitstream i trzeba do tego jeszcze jakiś ampli?
Co z napisami w MKV, bez problemu czyta te zaszyte i/lub zewnętrzne?
 

ziupo

New member
Aha, a wcześniej pisaliście, że antenkę trzeba osobno dodać do zamówienia i wtedy powinna się pojawić kwota 0.00€ przy niej, ale ja nie znalazłem samej antenki w ich sklepie. Mogę się jedynie domyślać, że wystarczy zamówić to, co pokazałem?
Eh no zamówiłbym już ;) Tylko kiedy oni to wyślą.

adimg19 - Uf to dobrze :)
 

Matts

New member
Mam nadzieje, że dostane mojego playera tak ok.15 sierpnia, tak obiecali na forum. Bo naprawdę czekać od 26 lipca na zakupiony przedmiot to naprawdę lekka przesada, nawet jeśli jest wysyłany z drugiego końca świata.:eek:
Może teraz usprawnią wysyłkę jak utworzą centrum gdzieś w EU, a tu przesyłki idą 2-3dni :)
 
Do góry