Xtreamer (Media Player & Streamer)

meku

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem nowy więc może zadam inne pytanie:
Czy jeśli na twardym dysku umieszczę katalog VIDEO skopiowany w płyty DVD - xtreamer pozwoli na odczyt idealnie tak jak ze stacjonarnego DVD? ( tzn. chodzi o całe menu zawarte na dvd, ustawienia audio, wybór kamer podczas koncertu itp.)
Proszę o info,
POzdrawiam:
meku
 

ziupo

New member
Najlepiej zrobić obraz ISO tej płyty, wtedy na pewno odczyta, tak na żywca skopiować z DVD nie próbowałem.
 

RAMZES72

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem nowy więc może zadam inne pytanie:
Czy jeśli na twardym dysku umieszczę katalog VIDEO skopiowany w płyty DVD - xtreamer pozwoli na odczyt idealnie tak jak ze stacjonarnego DVD? ( tzn. chodzi o całe menu zawarte na dvd, ustawienia audio, wybór kamer podczas koncertu itp.)
Proszę o info,

Po umieszczeniu katalogu VIDEO_TS na dysku Xtreamer pozwoli na odczyt płyty jak z dvd (trzeba uruchomić plik 'VIDEO_TS.IFO' wewnątrz katalogu)
 

cosby

New member
Ja mam inne pytanko. Jak dodać nowe stacje radiowe? Mam już pliki *.plsx - tylko nie kumam jak je wykorzystać w iksie?


....edit

Już kumam ;) sry
 
Ostatnia edycja:

regnes

New member
Witam !!!

Od jakiegoś czasu mam zamówionego X pasywnego u dystrybutora ale w całym kraju jest ich brak. Doszły mnie słuchy, że nowa partia sprowadzona do kraju ma być z nowym prockiem i być szybsza. Ma ktoś więcej informacji na ten temat?? Kolejne pytanie czy jak kupie x z aktywnym chłodzeniem to nie ma problemu z odłączeniem wiatraka i zamontowaniem radiatora pasywnego???? Pozdrawiam
 

cosby

New member
Witam !!!

Od jakiegoś czasu mam zamówionego X pasywnego u dystrybutora ale w całym kraju jest ich brak. Doszły mnie słuchy, że nowa partia sprowadzona do kraju ma być z nowym prockiem i być szybsza. Ma ktoś więcej informacji na ten temat?? Kolejne pytanie czy jak kupie x z aktywnym chłodzeniem to nie ma problemu z odłączeniem wiatraka i zamontowaniem radiatora pasywnego???? Pozdrawiam

Pierwsze słyszę. Tym bardziej dziwna jest taka informacja bo producent strzeliłby sobie samobója gdyby ją wypuścił bo zaległoby mu towaru ze starym prockiem. Ja zamówiłem swojego pasywnego we wtorek w apex24 a w piątek miałem u siebie więc raczej problemu nie ma...
 

saurustoja

New member
czy przewijanie plików mkv działa tylko u mnie z prędkością x2 i czy jest możliwe przejście do każdego momentu w filmie bo u mnie w tym mkv nie idzie i trzeci są gdzieś ustawienia prawidłowe do sprawdzenia może mam coś źle ustawione
 

andrewfpl

New member
witam
mam takie pytanko jak sie ma uklad zastosowany w xtreamer Układ RTD1283 do ukladu zastosowanego w wdtvhd Sigmy SMP8635 ktory z nich jest bardziej wydajny a pytam poniewaz posiadam wdtvhd i przytrafil mi sie film ktorego wdek nieogarnia 18.5GB Transformers: Zemsta Upadłych [2009][1080p.BluRay.x264][LEK-PL] no i mysle nad zmiana na Xtreamera !:x
 

morzin123

New member
Według wszelkich znaków na ziemi i niebie układ sigmy jest bardziej wydajny od zastosowanego w X realteka. Jednak jak wiadomo nie zawsze wina leży po stronie samego układu, lecz po stronie oprogramowania.
 

tktomek

New member
Xtreamer a napisy

Witam.Chciałem sie dowiedziec czy wszyscy uzytkownicy xtreamera maja taka sytuacje że napisy po skończonym ostatnim zdaniu nie nikną do rozpoczecia nastepnego.Denerwujace jest to wowczas gdy jest większa przerwa w dialogu a litery zostaja na tv.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a to nie jest wina jak sa napisy zrobione, czas wyswietlania napisow po zakonczeniu dialogu, sprawdz w programie do napisow, sprawdzales na pc
 

wa2

New member
Według wszelkich znaków na ziemi i niebie układ sigmy jest bardziej wydajny od zastosowanego w X realteka. Jednak jak wiadomo nie zawsze wina leży po stronie samego układu, lecz po stronie oprogramowania.
Układ sigmy w wdtv to SMP8635 i ma porównywalną wydajność do realteka
Wiekszą wydajność od realteka ma układ 8654-55 m.in w nowym WDTV Live (bardzo dobrze radzi sobie z mkv z dużym bitrate i np.16 ref. frames).
Najbardziej wydajnym chipsetem jest w tej chwili sigma 864X, który powinien obsłużyć m.in menu Blu-ray.(narazie tylko popcorn c-200)

z realtekow Xtreamer to chyba najbardziej sensowny wybór (najszybszy procek z realteków).

Z sigmy to WDTV Live(tanszy od xtreamera i bardziej wydajny, ale nie obsluguje rmvb i nie mozna zamontowac w nim dysku).

Narazie cena popcorna c-200 jest nie do przyjecia (przynajmniej dla mnie).:-D
 
Ostatnia edycja:

cosby

New member
Pojawił się nowy soft - wiele nowego wnosi. Nie chce mi się tłumaczyć ale z translatora wklejam poniżej. Nareszcie Youtube z HD ;)

Xtreamer 2.2 Release Notes (od 2.1.3)

New features Nowe funkcje

1. 1. Blu-ray simple navigation. Blu-ray prostą nawigację.

a. a. Chapter navigation.(GOTO or Next button) Nawigacji rozdziału. (GOTO lub przycisk Dalej)

b. b. Audio navigation(AUDIO button) Nawigacji Audio (przycisk AUDIO)

c. c. Subtitle navigation(SUBTITLE button) Nawigacji napisów (przycisk napisów)

2. 2. Ken Burns slideshow effect Ken Burns effect slideshow

a. a. During Photo playback. Podczas odtwarzania zdjęć.

b. b. Setup->Playback-Ken burns Slideshow Effect. Ustawienia-> Playback-Ken Burns Effect slajdów.

3. 3. Hue & Saturation Odcień i nasycenie

a. a. Setup->A/V->Hue, Saturation. Ustawienia-> A/V-> Hue, Saturation.

4. 4. Multi Audio output.(HDMI only) Multi wyjście audio. (Tylko HDMI)

a. a. Output AAC/FLAC/OGG/WAV 5.1 PCM Wyjście AAC / FLAC / OGG / WAV PCM 5.1

b. b. Setup->A/V->Digital output. Ustawienia-> A/V-> wyjście cyfrowe.

5. 5. Wireless network Sieci bezprzewodowe

a. a. Static IP Static IP

b. b. WPS WPS

6. 6. DVD/Blu-ray folder auto play. DVD / Blu-ray folderze grać auto.

a. a. If folder is DVD/Blu-ray folder structure, Appear select window of “Browser folder and auto playback” Jeśli folder jest DVD / Blu-ray struktury folderów pojawiają się wybrać okno "folder Przeglądarka i odtwarzanie auto"

7. 7. New RSS video (HD) sites added in Internet menu. Nowe kanały video (HD) dodaje w menu strony internetowej.

8. 8. Change custom GUI image. Custom Zmień GUI obrazu.

a. a. Web page->Setup->TV skin. Strona WWW-> Ustawienia-> skóry TV.

b. b. Support 16bits BMP(656 format) Wsparcie 16-bitowe BMP (format 656)

9. 9. Custom RSS(Personal) option in “Internet” menu to use user's customized script from internal HDD. Custom RSS (Personal) opcję "Internet" w menu użytkownika do korzystania z niestandardowych skryptu z wewnętrznego dysku twardego.

Improvements Poprawa

10. 10. “Return” button acts as stop button, during video playback "Return" działa jako przycisk stop, podczas odtwarzania wideo

11. 11. Wireless Network performance. Bezprzewodowe sieci.

12. 12. eTrayz mount option from UDP to TCP eTrayz mount opcję TCP / UDP do

a. a. Media Library -> eTray. Media Library -> eTray.

13. 13. Internet sites support H.264(mp4) streaming. Internet H.264 wsparcia miejsc (mp4) streamingu.

14. 14. Internet video playback. Odtwarzanie wideo do Internetu.

a. a. Default playback resolution from 320x240 to full screen Domyślne odtwarzanie rozdzielczości 320x240 na pełnym ekranie

b. b. Fast forward 1.0x->0.5x->0.8x->1.2x->1.5x->2.0x Przewijanie do przodu 1.0x-> 0.5x-> 0,8 x-> 1,2 x-> 1.5x-> 2,0

15. 15. Photo display quality. Jakość obrazu.

16. 16. Recognize ext3 file system in internet HDD. Uznają system plików ext3 w Internecie HDD.

17. 17. USB HDD detection much faster. USB HDD wykrywania znacznie szybciej.

18. 18. Web GUI downloading works stable. Web GUI pobierania utworów na stałym poziomie.

19. 19. Xtreamer Restart from Web GUI Xtreamer Ponownie Web GUI

a. a. Setup->NAS Mode->Restart Ustawienia-> NAS Mode-> Restart

20. 20. added fast forward speed 1.1x during Video playback. dodał prędkością 1.1x do przodu podczas odtwarzania wideo.

21. 21. Change volume window position from bottom to top. Tom Zmiana pozycji okna od dołu do góry.

Bugs fixed Bugs fixed

22. 22. Official DVD can't playback used by GL811 chip DVD device. Dziennik odtwarzania DVD nie można stosować przez układ GL811 urządzenia DVD.

23. 23. MKV+DTS out of sync. MKV + DTS zsynchronizowany.

24. 24. External USB HDD detect error. External USB HDD wykrycia błędu.

a. a. Samsung S1 mini (1.8inch external USB storage) Samsung S1 mini (1,8 "zewnętrznej pamięci USB)

25. 25. If TS file has internal subtitle, can't display subtitle. Jeśli plik TS posiada wewnętrzne napisów, nie może wyświetlać napisy.

26. 26. Subtitle visible when screen saver is on. Podtytuł widoczne, gdy wygaszacz jest włączony.
 

for.est

New member
skopany jest link, opis jest dobry, ale właściwy link odnosi się do wersji 2.1.3
wystarczy skopiować link, wkleić go do przeglądarki i zmienić końcówkę z :
.....~xtreamer/Xtreamer_2.1.3.zip
na
.....~xtreamer/Xtreamer_2.2.zip
 

for.est

New member
tak sobie myślę - co za problem wgrać i przetestować samemu?
potrzeba na to kilku chwil, a downgrade zawsze można zrobić...

-dla mnie nowy sofcik jest ok, rozwiązał się chyba mój największy problem, czyli rwanie odtwarzania po wifi zasobów udostępnianych na kompie (router i komp działają w standardzie G niestety)
-teraz filmy, które wcześniej się rwały śmigają bez przycięć
troszkę nowych opcji w ustawieniach AV, mam je defaultowe i nie czuję potrzeby zmiany,
-pojawiła się możliwość przypisania stałego IP po wifi, dla mnie funkcja niepotrzebna
-zwiększyła się też chyba czcionka, albo ja mam jakieś omamy, na pewno zwiększyła się czcionka komunikatu "czy wznowić odtwarzanie"
-nowe opcje ustawienia dźwięku na wyjściu cyfrowym
-całość generalnie szybciej chodzi i wydaje się być stabilne

to tyle
 
Do góry