Xtreamer (Media Player & Streamer)

cosby

New member
Możesz powiedzieć lamerowi skąd to zassać i co mi to da? Rozumiem że zastępuję oryginalny soft? Można coś skopać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lkemot

New member
Jest to rozszerzenie oryginalnego firmware, masz w nim już wszystko co trzeba: od skinów do torrentów. Instalujesz tak

1. zasysasz: http://xtreamer-web-sdk.googlecode.com/files/xmp_r126.zip
2. katalog xmp po wypakowaniu wrzucasz na dysk wewnętrzny
3. w przeglądarce odpalasz: http://<ip xtreamera>/media/sda1/xmp

Do poczytania na forum Xtreamer Official Forum • Portal.

Co do tego oprogramowania to można się jeszcze kilka dni wstrzymać bo chłopaki w tej chwili usuwają usterki związane z nowym firmware. Na forum xtreamera lub na stronie projektu będzie info kiedy będzie to już wersja stabilna
 
Ostatnia edycja:

lkemot

New member
Nie mam jeszcze XT - jest w drodze do mnie, ale napiszę co wiem z lektury forum XT.
Torrenty (Transmission) chodzą stabilnie tylko na ext3, a chodzi o problemy w ntfs z linkami symolicznymi. Co do partycji ext3 to masz sambę, która wyeksportuje ci taki dysk i będzie on bez problemu widoczny bez kombinacji. Do tej pory XT nie potrafił sam automatycznie zamontować dysku z formatem ext3 i trzeba było sobie wkleić odpowiedni skrypcik montujący do pliku startowego.

Z tego co wyczytałem to w nowym firmware jest już partycja ext3 w dyskach lokalnych i sieciowych rozpoznawana automatycznie, więc nie ma już problemu
 

ziupo

New member
Tak, ale do samby musiałbym go mieć w swojej sieci w dodatku podłączonego po kablu ;) A ja używam WiFi, bo mieszkam w bloku i X albo łączy się z moim routerem i jest wtedy poza NAT albo łączy się do sąsiadów, którzy mają niezabezpieczone sieci.
Nie korzystam z streamingu materiałów z komputera, bo przecież po to kupiłem ten odtwarzacz żeby odciążyć komputer, a nie specjalnie uruchamiać go żeby puścić film, który będę przesyłał strumieniowo do odtwarzacza.
To tak jakbym obraz z telewizora nagrywał kamerką internetową i wyświetlał to na rzutniku w drugim pokoju - po co tak komplikować życie.

Dlatego wolę wyjąć dysk z X'a i podpiąć go do kompa żeby raz na jakiś czas zrzucić wszystkie filmy. Ew jeśli mam mało miejsca, to mogę wypalić DVD i też puścić na X'ie - po co obciążać komputer i sieć poprzez streaming.
Dlatego dobrym udogodnieniem byłaby poprawna obsługa NTFS'a przez jakiegoś klienta torrentowego pod X'a.

Tak czy siak, ext mówię nie.
 

tktomek

New member
Witam.Chciałem sie dowiedziec czy wszyscy uzytkownicy xtreamera maja taka sytuacje że napisy po skończonym ostatnim zdaniu nie nikną do rozpoczecia nastepnego.Denerwujace jest to wowczas gdy jest większa przerwa w dialogu a litery zostaja na tv.
CZY MA KTOŚ Z WAS TAKĄ SAMĄ SYTUACJE CZY COS JEST NIE TAK Z MOIM ODTWARZACZEM?
 

z-i-g-z-a-k

New member
Według mnie najprościej przerobić te 'nieznikające' napisy programem subtitle workshop... wczytaj je i tak:
zakładka edit/timings/set duration limits

i apply

domyślne wpisy (max 4000 i min 800) sa zupełnie przyzwoite...

check it out
 

TDi

Member
ello
wie ktos moze czy jest szansa na wlozenie i bezproblemowe dzialanie wiekszego HDD do srodka (750/1500GB) ??? troche mnie to trapi majac na kompie 3TB plikow hd ;)
pzdr.
 

kyzer

New member
Z tego co mi wiadomo to problemem jest grubość dysku.
"Rozmiar 2.5", standardowe dyski o grubości 9.5"
Grubszy nie wejdzie..

siwyyy77 podłączając przez usb do X`a będzie szybszy od 2,5 ?
 

ziupo

New member
A co z dyskami SSD? Małe i pojemne, no może nie tak jak obecnie choćby 2,5", ale ograniczenia [oprócz ceny] nie widzę.
 

pitates

New member
XtreamerPRO

Witam wszystkich dzisiaj do sprzedaży trafil nowy xtreamerpro chetnych zapraszam na strone producenta

pozdrawiam !!!


P.S.
Dodam tylko od siebie ze bardzo przylecieli w kulki z nami tego czego nam brakuje jest w xtreamerpro
najważniejsze to kodeki z licencją które obiecywali :evil:
to by mój ostatni zakup u nich zawiodlemsęna tej firmie :spam:
 

tktomek

New member
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy macie w xtreamerze taką sytuacje ze przy włączniu filmu przygasa delikatnie(blaknie) cale menu(górne ikonki )
 

siwyyy77

Member
Witam wszystkich dzisiaj do sprzedaży trafil nowy xtreamerpro chetnych zapraszam na strone producenta

pozdrawiam !!!


P.S.
Dodam tylko od siebie ze bardzo przylecieli w kulki z nami tego czego nam brakuje jest w xtreamerpro
najważniejsze to kodeki z licencją które obiecywali :evil:
to by mój ostatni zakup u nich zawiodlemsęna tej firmie :spam:

Też czekałem na nie (kodeki), ale wyczytalem na konkurencyjnym forum, że na tym procesorze co ma Xtreamer nie ma możliwości puścić dźwięku HD, więc zamówiełem popcorna:!:
 

kyzer

New member
Ile u Was trwa aktualizacja? Bo ja się już zastanawiam czy się zawiesił...

Edit:
Po godzinie ściągnąłem emergency firmware podłączyłem x`a kablami, pena sformtowałem na fat i wrzuciłem firmware ale coś mi nie dało spokoju i włączyłem x`a - okazało się,że działa na starym sofcie jakby go wogóle nie ruszyło. Podmieniłem zatem z emergency na 2.2 i zaaktualizował się w chyba 2 minuty nie zauważyłem nawet bo przełączyłem się na tv patrze a tam zielona dioda.
Może się komuś przyda moja przygoda, a Wy jak się przygotowujecie do aktualizacji?
Pen na facie i pusty ? może to pen a może hdmi? pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry