Xtreamer (Media Player & Streamer)

mkm27

New member
witam,

wszystkich przymierzam sie do zakupu wd tv live lub xtreamera. mam pytanie do znawcow tego ostatniego. czy xtreamer pozwala na wybor sciezki audio/napisów w mkv. wd podobno tego nie potrafi i wybiera pierwsza.

dzieki za info

pzdr
mkm27
 

cosby

New member
Podpowiecie? Przedarcie się przez te 100 stron mnie zabija a pytanie proste. Są 3 wersje tego odtwarzacza: wersja pasywnie chłodzona, chłodzona wentylem (jakaś wersja A) i nowsza poprawiona wersja B z cichym wentylem. Który mam łyknąć by nie gotował się z dyskiem który mu zapodam? Pasywne wytrzyma? Czy te wentylowane wiatrakiem są naprawdę tak głośne? Jeszcze jedno pytanie: obsługuje to napisy txt czy będzie wymagana konwersja każdorazowo?
 

morzin123

New member
Po to jest montowane chłodzenie pasywne, które jest alternatywą dla chłodzenia wentylatorem, aby dobrze odprowadzać ciepło na zewnątrz. Nawet umieszczenie dysku 2,5" wewnątrz nie powinno sprawiać kłopotu. W końcu jeśli jest cos montowane fabrycznie to ma spełniać swoją role.

A swoją drogą niektórzy uzytkownicy piszą, że nawet przy wyłączonym całkowicie wiatraczku filmy HD chodzą bez przycinek. Coś mi sie przypomina, że ktos tam wyłączył na tydzień wiatraczek i nic sie nie dzieje z urzadzeniem.
 

cosby

New member
Widzę te sprzęty na alledrogo i niektórzy sprzedawcy dokładają dodatkowo cichy wiatrak. Czy można go wymienić bez utraty gwarancji?
 

morzin123

New member
Widzę te sprzęty na alledrogo i niektórzy sprzedawcy dokładają dodatkowo cichy wiatrak. Czy można go wymienić bez utraty gwarancji?



Aby wymienić wiatrak to musisz urządzenie niestety ale "rozbebeszyć".

Plomba jest to naklejka taka naklejona na obudowie. (można ja spokojnie odkleić a potem przykleić).

Ale jak sie wrócisz troche do tyłu w tym wątku, to znajdziesz wszytko jak to zrobic, jak wymienic wiatraczek, jak go podpiąć, jak ew. załozyć chłodzenie pasywne no i jak go poskładać. Są filmiki na youtube - napewno sobie poradzisz.
 

martinezo

New member
Podpowiecie? Przedarcie się przez te 100 stron mnie zabija a pytanie proste. Są 3 wersje tego odtwarzacza: wersja pasywnie chłodzona, chłodzona wentylem (jakaś wersja A) i nowsza poprawiona wersja B z cichym wentylem. Który mam łyknąć by nie gotował się z dyskiem który mu zapodam? Pasywne wytrzyma? Czy te wentylowane wiatrakiem są naprawdę tak głośne? Jeszcze jedno pytanie: obsługuje to napisy txt czy będzie wymagana konwersja każdorazowo?
Się "nie pitoliłem" i kupiłem z wiatrakiem w apex24 (jest tam też wersja z pasywnym za ponad 600pln). Apex24 odpowiedział na moje pytanie o wiatrak - "nowa poprawiona seria".
Efekt - X (2,5" WD 500Gb inside) z wiatrakiem na średni lub wysoki - słyszę go, jak mam ucho mniej niż 20cm od niego (obok stoi nBOX którego HDD słyszę "wcześniej" a czasem w nocy idę do niego i mu wyjmuje z tyłu zasilanie :evil: )
Temperatura przy *.mkv'ach - nie oparzysz się, nie poczujesz swądu, nie zobaczysz znaków dymnych, jest po prostu ciepły (miło lekko dmucha ciepełkiem od dołu)...

Tak więc nie wiem - też się obawiałem czytając tu posty - czy część z nich nie była na wyrost... :???:
WD'ka czy ASUS'a miewałem "cieplejszego".

Kup i nie martw się na zapas - w razie czego - są tu dostępne lekarstwa...

A *.TXT konwertujesz bez problemu SubtitleTool do *.srt które obok pliku *.mkv czy *.avi są dostępne w wyborze napisów X'a.
 
Ostatnia edycja:

martinezo

New member
Szukam ;)
WD - brak sieci i HDD (teraz Live już ma)
ASUS - brak HDD i problemy z odpowiadającą mnie konfiguracją cyfrowych wyjść AUDIO (opisałem w wątku o ASUS'ie).
X - brak w/w problemów :D

PS.
Czy "da się" opóźnić sygnał na wyjściu optycznym X'a ?
TV obrabia sygnał nim go puści na LCD i swoje głośniki - ampli jest szybszy :( (Pionierek 915 nie ma takiej możliwości :sad:)
 
Ostatnia edycja:

mkm27

New member
Witam,

staje przed wyborem wd tv live lub xtreamer, 420 PLN vs 630 PLN passive.

czy ktos sprobuje mnie przekonac do xtreamera ;-)

pzdr
mkm27
 
Do góry