Xtreamer (Media Player & Streamer)

iNT

New member
Czy xtreamer potrafi streamowac na PS3 HD?
Jak klient BitTorrent?
czy pokazuje polskie znaki i odtwarza napisy txt i czy mozna zmienic kolor czcionki?

A po co ma cokolwiek strimować do PS3, sorko on sam to robi nie rozumiem o co chodzi w tym pytaniu?

BitTorrent, aktualnie miałem postawionego jednego Transmission a widziałem też jakieś opisy na temat c-torrenta.

PL znaki oczywiście są prawidłowo wyświetlane, napisy TXT nie ale nie widze z tym problemu, kolor czcionki także da rade zmienić na dowolny.

To chyba wszystko :)
 

redhub

New member
Bezpieczne odłączanie dysku usb

Kupiłem właśnie do mojego X'a zewnętrzny 2,5" dysk USB 2.0 Samsung 640GB. Wszystko działa świetnie, nie ma potrzeby dodatkowego zasilania. Trapi mnie tylko jedno - mianowicie jak bezpiecznie odłączyć ten dysk bez wyłączania X'a. Sądziłem, że może wystarczy przycisk EJECT na pilocie ale dysk się nie wyłącza - ikona w GUI X'a. Normalnie w PC trzeba przed odłączeniem "zatrzymać" urządzenie i dopiero fizycznie odłączyć. Producenci pamięci USB (w tym dysków jak mój) wręcz podają, że może to być przyczyną uszkodzenia urządzenia.

Czy ktoś z szanownych użytkowników X'a rozwiązał ten problem :confused: BTW, googlowałem trochę na ten temat w sieci i na forum X'a ale bez rezultatów.
 

bezcisnien

New member
Użycie Xtreamera do transmisji reklam

Witajcie,
Chciałem użyć xtreamera do transmisji np reklam(np w jpeg - pokaz slajdów) na kilku monitorach umieszczonych w 4 wieżowcach które są połączone w jednej sieci. Xtreamery będą połączone LANem .Czy będe mógł tego dokonać z tym sprzętem czy lepiej kupić coś innego. Czy będe musiał postawić serwer który streaminguje czy poprostu xtreamer będzie czytał z sieci. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

martinezo

New member
Witam

Chcę zakupić player.
Miałem już WD TV aktualnie męczę O!Play'a.
Mam pytanie do posiadaczy X'a.

Męcząc O!Play'a ASUS'a wyszły mi pewne "kwiatki".
Nie da się w nim ustawić oddzielnie audio na wyjściu S/PDIF (RAV na amplituner) i HDMI na LPCM czy RAV.
W ASUSie równocześnie niestety nie pracują oba wyjścia.
Czy w X da się uruchomić oba wyjścia audio równolegle ?
Czy po ustawieniu (jeżeli takie jest) S/PDIF w tryb RAV'e jest na nim dźwięk z mp3 ? (na ASUSie nie ma !! - jest tylko z plików filmowych i trzeba w setupie przełączać na S/PDIF LPCM... i tak w kółko...).

Proszę o informację - nie wiem czy "brać" trzecią z kolei skrzyneczkę...
 

andrewawa

New member
Czy w X da się uruchomić oba wyjścia audio równolegle ?
Czy po ustawieniu (jeżeli takie jest) S/PDIF w tryb RAV'e jest na nim dźwięk z mp3 ? (na ASUSie nie ma !! - jest tylko z plików filmowych i trzeba w setupie przełączać na S/PDIF LPCM... i tak w kółko...).

Proszę o informację - nie wiem czy "brać" trzecią z kolei skrzyneczkę...

Nie ma z tym problemu. Wyjście dźwięku TosLink jest cały czas
jedynie włącza się 5.1 albo 2.0 a dodatkowo można włączyć dźwięk w wyjściu HDMI, wtedy na obu będzie wszystko grało.
Pozdrawiam. ;)
 

akubit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dysk zewnętrzny może wymagać dodatkowego zasilania. Mimo tego, że niektórzy koledzy używają dysków zewnętrznych bez dodatkowego zasilania, instrukcja Xtreamera wyraźnie wspomina o możliwej niestabilności, czego zresztą doświadczyłem.
 

ciapkowski

New member
Dysk zewnętrzny może wymagać dodatkowego zasilania. Mimo tego, że niektórzy koledzy używają dysków zewnętrznych bez dodatkowego zasilania, instrukcja Xtreamera wyraźnie wspomina o możliwej niestabilności, czego zresztą doświadczyłem.

Jasne że dysk na usb powinien mieć osobne zasilanie tylko jestem ciekaw czy Xtreamer ma dostateczną wydolność prądową z dyskiem wewnętrznym.
Czy filmy są odtwarzane płynnie czy się nieraz przycinają.
 

lisq1

New member
I obrazy Bluray ISO idą płynnie i pliki m2ts. Przynajmniej u mnie:D A dodam że chłodzenie mam ustawione ręcznie na 60 (wcale xtreamerka nie słychać) i nic się nie przegrzewa.
 

ciapkowski

New member
Czy porównywał ktoś jakość obrazu generowaną przez Xtreamer z pliku ISO BR i jak to samo tylko z płyty jest generowane przez stacjonarny BR.

Zastanawiam się czy warto dać za Xtreamera z radiatorem (przynajmniej jest cicho) i WIFI 480 zł
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
jesli sie myle to prosze o poprawienie mnie, ale ten sklep podaje ceny netto (dopiero dodanie do koszyka powoduje pojawienie sie ceny brutto), a czy w naszym kraju nie ma obowiazku podawania cen brutto ?
Osobiscie uwazam, ze to niezla zmyłka.


Tak tez o tym pomyśałem, na pewno klientów to zamiast zachęcąc to odstrasza, nie pomyślał ten kto tak zadecydował. Ja osobiście pomyślałem bardziej dobitnie niż zmyłka jak to pierwszy raz zobaczyłem, sklep wprowadza w błąd na dzień dobry

Najtaniej jest u producenta z anteną Wifi i przesyłką wychodzi 476 zł i tam też będę zamawiał jak się zdecyduję
 

adamo_

New member
Bez reklam
Testował ktoś Xtreamera z dyskiem Samsung S2 500GB ? mam taki ze sporą zawartością "materiałów" do ogladania ale mam tez obawy czy zadziała, bo z WD TV, i ARRIVa podobno nie chodzi ten dysk
 

morzin123

New member
Mam pytanie: zy film będący plikiem "IMG File (.img)" da rade odtworzyć jakiś player? Xtreamer?

Czy to wogóle nie jest format obsługiwany przez takie sprzęty?
 
Do góry