xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testowałem swojego czasu kilka kierownic siedziałem na forach SIM, brałem udział w "zawodach" i takie tam. Miałem też sporą przerwę.
Logitech G29/920 nie jest żadną zabawką.
Zabawki są po 300-500zł.
Trustmaster jak najbardziej, tylko który. Bo te w podobnej, lub nieco większej cenie, to już kwestia upodobań. Jest cała masa zwolenników Logitecha jak i Trustmastera.

To tak, jakby napisać, że Xb jest zabawką, bo można złożyć kompa za 10k.
No można, tak jak i kupić kiere z upgrejdami za 10k ; )

Po tej kierownicy już kupie coś za 5k, bo nie widzę sensu nic innego, a wydawać teraz jakieś horrendalne pieniądze, po co? Jak to sprawia kupę radochy. Wystarczy na razie.

Jestem miłośnikiem gier jeżdzonych i nie sądziłem, że po dłuższej przerwie na kierownicy będzie taka frajda.
Normalnie rewelacja, inny wymiar rozrywki.

Ograłem kilka tras w Dirt 4, ta precyzja i wprowadzanie w kontrolowany poślizg, no bomba odczucia :D
Rwie kierownice na wszystkie strony, musi być pełne skupienie ; )

Odpaliłem też Project Cars, tu też super.
Sprawdziłem też na Horizon 4, tu już wiadomo, więcej arcade, ale też kupe radochy i frajdy z jeżdzenia.

Jestem przezadowolony, mysłałem, że będzie gorzej.
Nic na razie nie potrzebuje lepszego, a jak złapie bakcyla za jakiś czas, to wezmę coś "profi", ale to co już jest na razie w 100% wystarczy.

Dla fanów wyścigów, pozycja OBOWIĄZKOWA!

Kupiłem już stojak, też świetnie się sprawdza, przede wszystkim stabilny. Tutaj recenzje się pokrywają.
Gdybym miał więcej miejsca, to wziąłbym od ręki Playseat, ale za duże to.
Pojutrze będzie shifter, a za jakis czas zrobię może jakieś modyfikacje. Zobaczymy.

Teraz czekam na Dirt RALLY 2.0 i oczywiście Wreckfest - tutaj na PC jestem w czołówce i to na padzie.

 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Albo taki :D
benny_drives_160_inch_curved_rear_screen_racing_simulator_is_the_big_daddy_of_all_wrdsk.jpg


Lubię te trailery CGI ;-)
[youtube]ynB-SjMJsP8[/youtube]
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Skoro przy Forza, to właśnie będę testował w KOŃCU na kierownicy.
Oczywiście znam lepszy pozycje pod kierownice, czy to PC, czy to Xb, brakuje jeszcze stojaka i skrzyni biegów, ale to też zapodam ; )

Myślałem o Playseat, nawet testowałem (super wygodnie) ale to za duże, nie składane.
Wezmę polecany wszędzie stojak, wheel stand pro.

Logitech G920

Dzięki za podpowiedzi, co kupić. Właśnie będę robił w małym pokoju, pokój pod konsole. Zakupiłem stojak na telewizor, 5.1 zrobię z yamaszek które mam na strychu i głośniki też mam na to 5.1 a może 5.2 (dwa subwoofery stoją nieużywane) ale nie wiem czy mi się dwa zmieszczą. Fotel dx racer też się wreszcie przyda. No i może kierownicę ze stojakiem do tego....
Fajnie to wygląda u ciebie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem po głębszych testach.

Przetestowałem na kierownicy:
1. Dirt Rally 4
2. WRC 7
3. Forza Horizon 4
4. Forza Motorsport 7

Powiem tak, dla samej Dirt 4 warto kupić, niesamowite wrażenia.
Kierownice wybija z rąk, czuć drogę, przeciążenia, interakcja jest świetna.
Dla fanów banan na twarzy. Pod warunkiem, że na prawdę lubimy WRC.

Wrc 7, to padaka. Więc nawet nie komentuje. Już za samo klatkowanie chociażby.

Natomiast wielką niespodzianką dziś okazał się Motorsport 7.
Jak dla mnie, bez porównania lepszy od Horizon 4 (aczkolwiek temu dam jeszcze szanse).

Nie dość, że graficznie robi wrażenie (ulepszone pod XB1X), to stricte ukierunkowana na wyścigi, żadne przejażdzki po mieście i latanie po łąkach. Cała masa trybów, od wyścigów klasyków, poprzez sedany i superauta, kończąc na trasach do driftu i drag race. Tych trybów online jest multum, wliczając w to drifty - świetnie to wygląda jak wszyscy lecą bokiem całą trasę. Tutaj ewidentnie przydałby się ręczny.
Jest Git, aczkolwiek ja gram na tv z 1.5-2m, załączone audio, wygodny fotel i to wszystko składa się na kupe, nie wiem jak te wrażenia wyglądałyby na monitorze, podejrzewam, że byłoby ich 50% mniej.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Forza 7 świetna gra, o ile dobrze pamiętam to ukończyłem full singla, coś tam się pościgałem po sieci, na padzie... Horizon to taki Need for speed w lepszej oprawie graficznej. Wyłączałeś wspomagacze?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączałem, do tego kilka ustawień na samej kierownicy w menu.
Wiadomo, że Motorsport 7 czy Horizon 4, to nie są simy.
Ta pierwsza zdecydowanie bliżej, już daje kupe zabawy i można stosować różne myki, druga pod kierownice raczej z ciekawości, bardziej pod pada.

Nie ma co też odpływać z kierownicami i przepłacać, jeżeli ktoś nie traktuje tej zabawy na prawdę poważnie, czyli "profi" jak niektórzy maniacy.
Sam gdybym faktycznie traktował i żył tymi wyścigami na konsoli/PC jak maniacy których czytam na forach, to brałbym CSL Elite.

Z drugiej jednak strony, jak czytam niektórych wywody na temat kierownic, a że to, czy tamto, a potem widzę, że grają na jakiś starych monitorach z pierdziawkami przy stole - gdzie niskie nie potrafią oddać wygaru, przy którym szklanki tańczą breakdance, to już nawet nie komentuje ich rad i podejścia.
Po za samą kierownicą trzeba jeszcze sobie zapewnić duży ekran i audio, wówczas można mówić o pełnym komplecie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Chcę ktoś Game Pass na 12 miesiący? Oddam w dobrej cenie. Dostałem do konsoli, ale nie potrzebuję tej usługi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
PKB argentyny chyba skoczy. Ceny gier roznica masakryczna.

Tu macie info jak kupowac gry
Nowe Metro za 60 dyszek

https://www.pepper.pl/promocje/metro-exodus-xbox-onetaktak-argentynski-ms-store-144094
Pisałem o tym kilka dni temu w dziale PS4, który jest traktowano bardziej jako "o grach" ogólnie, a nie tylko na konsole Sony.
Druga sprawa to sposób już nieaktualny. Od dzisiaj nie da się kupować w ten sposób. Sam kupiłem AC Origins Gold za 31 zł, gdzie u nas cena to ponad 200 zł. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry