Wzmacniasz stereo dla Paradigm Monitor 9 v.7

D

Deleted member 121090

Guest
Jak starsz się coś skonfigurować , to zawsze lepiej rozwarzać to w torze sygnału. Czyli zaczynasz od żródła a nie od pak.
Czyli np. BD masz wpięte pod konkretne wejścia w amplitunerze. Po HDMI. Do amplitunera masz podpięte kolumny tylne , centralną i sub. Do wyjścia pre-ot frontów w ampli podłaczasz wzmak na wejście main-in( processor). I ze wzmaka zasilasz paki frontowe. Dodatkowo do wzmaka już do wejścia dedykowanego na CD podłaczasz odtwarzacz CD.
I jak słuchasz tylko muzyki stereo, to właczasz tylko wzmak stereo i przełączasz go na dane wejście gdzie masz podpięte CD. W przypadku HK990 może to być sam transport, bo ma DAC-i na pokładzie. Wtedy wybierzesz jedno z wejść cyfrowych.
A jak będziesz korzystał z kina to włączasz całość sprzętu i we wzmaku na pilocie wybierzsz wejście mai-in.
Jeśli już bawisz się w DIY to spodziewam się, że to są zacne konstrukcje. Należy w tym przypadku przy stereo wyeliminować pre z amplitunera przy odsłuchu muzyki. Będzie raczej wpływało niekorzystnie na jakość.
Tyle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafał29

New member
Bardzo mi pomogłeś. Tego nie wiedziałem, a po prostu na pilocie od wzmaka przełączasz na main in:) Całe życie się człowiek uczy.
Głośniki są rzeczywiście przednie a niestety na chwilę obecną ampli je marnuje, wzmacniacz to konieczność.
Dzięki za info
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tylko wzmak musi mieć taką możliwość.
Niewiele jest takich na rynku.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tylko weź pod uwagę też to, że nie wszystkie wzmaki mają przełącznik z main-in na inne wejścia liniowe. M.in. NAD ma rozwiązanie tradycyjne, czyli trzeba wyjąć z main-in kabelki i wpiąć zworki - wtedy zadziałają wejścia pozostałe liniowe m.in. wejście CD.
Można też ampli podłączyć nie pod Main-In ale pod wejście liniowe, np. pod AUX czy VIDEO. Wtedy dodatkowo fronty zostają wzmocnione sekcją przedwzmacniacza (którą się pomija na wejściu Main-IN, czyli korzysta się tylko z końcówki mocy wzmaka). Przy Kinie Domowym ustawiasz gałkę na np. godz. 12tą i robisz pod to kalibrację w ampli. Potem słuchając CD gałką ściszasz sobie, a po przełączeniu na Kino Domowe, gałka we wzmaku na 12tą i jest ok.

Poczytaj wątek też ten: http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html?highlight=av+preout
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potrzebujesz wzmacniacz, który dokładnie ma taką opcję jak HT Bypass. Tego samego ciągle szukam do swojego zestawu. Osobiście przetestowałem NAD M3 i gra pięknie ale odpadł ze względu na te zworki i kombinacje z kinem domowym. Nie ma szans żeby to grało sprawnie z ustawianiem na godzinę 12:00. Próbowałem. Tutaj masz opis:http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/107718-nad-m3-vs-advance-acoustic-x-i90-vs-moj-zestaw.html

Popatrz na Music Hall, Musical Fidelity, HK990, Hegel. Już mnie głowa boli od tego szukania ale dla mnie pięknie brzmiał NAD M3
 

Rafał29

New member
No to lipa straszna z tym NADem. Bez sensu ciągle odstawiać wzmacniacz i zmieniać zworki, kabelki itp ( u mnie pewnie ze 3 razy dziennie), dramat. Myślałem że to prościej funkcjonuje. A macie jakiś wzmacniacz w którym robi się to prościej ( np z pilota albo przełącznikiem wejść na wzmaku)?
 

Rafał29

New member
Rozumiem że HK 990 ma taką możliwość? Ale cena mnie trochę powala...Pewnie wszystko by działało jakbym podpiął cd pod ampli no ale wtedy włączam kolejny ( na pewno nie najlepszy) tor .
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to żeby CD podpiąć bezpośrednio do wzmacniacza a kino domowe do HT Bypass. Wtedy jak chcesz kino przestawiasz pilotem na HT i masz wzmacniacz jako końcówkę mocy. A jak chcesz muzykę przestawiasz na CD i masz całą muzykę ze wzmacniacza.

PS Ależ sporo się nauczyłem w ostatnim czasie na tym forum :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak HK990 ma taką możliwość.
Miałem jeszcze Pionera Elite M-91. To była końcówka mocy, ale miała wejście również regulowane. Można ją było użyć i w kinie i stereo.
Nie wiem czy inne z tej serii to mają. To już tańsza opcja bo ja kupiłem ją idealną za ok. 2tzł. A grała lepiej niż HK990.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pod "procesor" wtedy podłączamy.

HK990.gif
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem że HK 990 ma taką możliwość? Ale cena mnie trochę powala...Pewnie wszystko by działało jakbym podpiął cd pod ampli no ale wtedy włączam kolejny ( na pewno nie najlepszy) tor .

I pamiętaj ucz się na cudzych błędach :) - w domyśle moich.
W rok już trzeci raz zmieniam części do zestawu, ponieważ na początku chciałem zaoszczędzić.
Moim zdaniem lepiej raz a dobrze żeby być zadowolonym na dłuższy czas.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Możesz rozwinąć to wzmocnienie sekcją przedwzmacniacza, bo tego nie rozumiem.
Przecież to od Ciebie gdzieś w innym wątku podłapałem pomysł że można ampli podłączyć pod wejście liniowe, np. AUX/Video, gałka na 12tą i kalibracja pod to ustawienie.
A wpinając w Main-In rozpinamy przedwzmacniacz z końcówką mocy we wzmaku, więc nie działa ta sekcja przedwzmacniacza (nie można regulować tonów czy gałka głośności) - no ale Ty to wszystko wiesz, także ja teraz nie rozumiem pytania :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
To z tym kręceniem gałką to chyba nie ode mnie.
Mało to wygodne.
Po prostu nie rozumiałem co masz na myśli pisząc o ,, wzmocnieniu sekcją pre''.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale ja coś kojarzę że się Ciebie pytałem po co Ci ASR w kinie i chyba stąd, aczkolwiek może faktycznie gdzie indziej wyczytałem.
Kręcenie gałką może i mało wygodne, ale w moim przypadku skuteczne i łatwiejsze od ciągłego wpinania/rozpinania zworek.

Podłączając pod Main-In (tak u mnie w NAD jest nazwane), omijamy sekcje pre, a zatem wszystko co związane z przedwzmacniaczem nie działa. Używamy wzmaka jako końcówki mocy.
Podłączając pod wejście liniowe AUX/Video, korzystamy z całego wzmaka, czyli z wszystkim co daje nam w sekcji pre - np. korektę tonów niskich/wysokich, ale także i barwę w brzmieniu jaką narzuca sekcja pre.

Jeśli żyłem w błędzie - skorygujcie :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja coś kojarzę że się Ciebie pytałem po co Ci ASR w kinie i chyba stąd,
Już go nie mam. Prawie sprzedany. Czekam na inna końcówkę do całości kina.
Tylko, że u mnie kino domowe to tylko kino domowe. Stereo jest w innym pokoju.
Więc problemu kręcenia gałą nawet przy tradycyjnym wzmaku nie ma.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A z ciekawości, czym będziesz zasilał teraz kolumny? Końcówka tylko pod fronty czy cały system?
Onkyo rozumiem że zostaje? :)
 
Do góry