Wzmacniacz stereo

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
O jej. Cały tydzień byłem w rozjazdach a Paweł kupił nowy wzmacniacz - gratuluję. Proszę napisz jak sprawuje się HT Bypass i czy ten sprzęt sprawdzi się do muzyki rockowej?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A nie szkoda Ci kupować teraz nowy CD, żeby za jakiś czas sprzedać ze stratą? Ja też sporo czasu grałem na DVD podpiętym pod wzmak. Popatrz na to z innej strony. Teraz słyszysz tą lepszą jakość pomimo podpięcia pod BD, a jak Ci się już ten zestaw osłucha to pod koniec roku kupujesz CD i znowu masz nowe doznania:) Później zabawa z kablami i znowu uśmiech na twarzy. Trzeba dozować sobie przyjemność, a nie tak od razu na gotowo:p

Niby szkoda. Ale na tanich CD nie stracę za dużo. Jak sobie pomyślę, że teraz przez rok będę słuchał muzy na blu to jakoś mnie szlak trafia. Rozważam jeszcze zakup taniej używki. Muszę to jeszcze chwile przemyśleć.

No i poprosimy o foty całości:D

Fotki będą za 1-2tyg. Jak zrobię małe przemeblowanie.

Witam,
coś pochopnie ostatnio, pewnie Cie nie przekonam (chociaż to nie samsung :))
ale jak można kupić PMA720 ?
Rożnicę dozbierałbym, wziął na raty ale kupiłbym:
Cambridge Audio Azur 351A review from the experts at whathifi.com

To już nie tylko kanał L, kanał P ale scena i przestrzeń czego Japończyk Ci nie da na 100%.

Zacznij zabawę w prawdziwe stereo.

Pozdr.


Nie przesadzaj. PMA720 to nie taki zły wzmacniacz biorąc pod uwagę jego cenę. Azur 351A to dobry wzmacniacz, ale już znacznie droższy. I zresztą w swoim przedziale cenowym ma dużą konkurencję. Z tego co pamiętaj Whiplash słucha sporo cięższego rocka i biorąc pod uwagę, że ma Studio 180 to ja bym nie polecał 351A. Zresztą najlepiej wybrać się na odsłuch i samemu wybrać.

Ja podjalem decyzje, sprzedaje kino i kupuje PMA720 do DCD.

Na spokojnie nie ma co się tak napalać:) Mnie na dzień dzisiejszy by było żal kina domowego:)

O jej. Cały tydzień byłem w rozjazdach a Paweł kupił nowy wzmacniacz - gratuluję. Proszę napisz jak sprawuje się HT Bypass i czy ten sprzęt sprawdzi się do muzyki rockowej?

Dopiero wczoraj przyszedł, nie miałem okazji jeszcze sprawdzać. Do muzyki rockowej bardzo dobry wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Nie przesadzaj. PMA720 to nie taki zły wzmacniacz biorąc pod uwagę jego cenę. Azur 351A to dobry wzmacniacz, ale już znacznie droższy.

Witam,
:) droższy 600 zł. każda z tych złotówek jest warta wydania.
Oczywiście w przyszłości do zmian będzie również bardziej zachęcał (kable, kolumny)
Nie musi być to CA może być coś innego w tym pułapie cenowym jest wybór.

Potwierdź to sobie w salonie Hi-Fi.

Oczywiście Denon zbiera pozytywne opinie tylko pytanie czyje to są opinie ?
Denon PMA720AE Black | Stereo Amplifier | Richer Sounds

No i najgorsze aby nie zadziałała zgubna podświadomość; mam CD Denona muszę mieć Ampli.

Obsługa w tym Łódzkim salonie bardzo miła. Nazwy nie podaje, żeby nie robić reklamy. Sprzętu nie za dużo. Pan, który mnie obsługiwał był miły, rozmowny i cierpliwy. Nie popędzał mnie i odniosłem wrażenie, że zna się na rzeczy.

Pisałeś w poście #32 -jeśli mogę wiedzieć, gdzie tak miło i przyjemnie w Łodzi ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę sprawdź mi ten HT Bypass bo już mózg mi pęka od szukania wzmaka z tą opcją. Jak byłoby dobrze to kupię MH 70 i zakończą poszukiwania.
Dzisiaj będę odsłuchiwał Cambridge Audio Azur 851A, ponieważ mam już w domu ale już widzę, że będą jakieś kombinacje z uruchomieniem kina domowego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
AA odsłuchiwałem w Best Audio. Przyjemny koleś mnie tam obsługiwać. Tylko trochę mało mają sprzętu. Szczególnie budżetowego. Co do kupowania do kompletu to masz rację panuje taka "zasada". Choć ja tez zamierzam kupić do pary cd a.35.2 :) Tak przy okazji miałeś może okazję słuchać DCD-520AE lub Topaz CD5?

Proszę sprawdź mi ten HT Bypass bo już mózg mi pęka od szukania wzmaka z tą opcją. Jak byłoby dobrze to kupię MH 70 i zakończą poszukiwania.
Dzisiaj będę odsłuchiwał Cambridge Audio Azur 851A, ponieważ mam już w domu ale już widzę, że będą jakieś kombinacje z uruchomieniem kina domowego.

Jak czas pozwoli to w weekend sprawdzę. A może zrób tak jak Ci już wcześniej pisałem. Wypożycz do kompletu przedwzmacniacz (AA X-Preamp). I podłączysz przedwzmacniacz z końcówką za pomocą XLR, a amplituner w końcówką 2RCA-2RCA. CD podpinasz do X-Preamp. Słuchając muzyki będziesz omijał amplituner. Powinno działać. Możesz jeszcze dopytać o to w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic z tego nie słuchałem ale mogę popytać w RMS. Już tak ze mną rozmawiają, że stawiają sprawę uczciwie co jest dobre a co można sobie odpuścić :)
Ale Denona mi mocno odradzili. Jeżeli już to coś z Marantza.
 

SDman

Banned
AA odsłuchiwałem w Best Audio. Przyjemny koleś mnie tam obsługiwać. Tylko trochę mało mają sprzętu. Szczególnie budżetowego. Co do kupowania do kompletu to masz rację panuje taka "zasada". Choć ja tez zamierzam kupić do pary cd a.35.2 :) Tak przy okazji miałeś może okazję słuchać DCD-520AE lub Topaz CD5?

Znam, znam ale przyznam się, że uciekłem od nich 15 lat temu.
Do p.Jacka -Legionów 13 to on mnie naprowadził na właściwą drogę i robił to bardzo
profesjonalnie do dzisiaj w uszach mam dźwięk z źródła Hi-End i taniutkich
monitorków Tannoy M1.
Ostatnio zaniedbałem się ale już wracam po 14 latach.
Niestety 46lat i wygoda ma priorytet. Obecnie CD nie liczą się już dla mnie (nie oznacza, że nie grają mam Micromega minium CD 2) teraz tylko i wyłącznie DAC.
Kolekcja 400 CD zrobiła swoje.

Zasady (CD+Ampli tej samej firmy) raczej nie miałem na myśli choć wiem, że tak się przyjęło.
Myślałem raczej o tym, że należy odejść od Denona jak chcemy prawdziwe stereo -zgodnie
zresztą z "pobieranymi naukami" i własnymi doświadczeniami.

Pozdr.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
AA odsłuchiwałem w Best Audio. Przyjemny koleś mnie tam obsługiwać. Tylko trochę mało mają sprzętu. Szczególnie budżetowego. Co do kupowania do kompletu to masz rację panuje taka "zasada". Choć ja tez zamierzam kupić do pary cd a.35.2 :) Tak przy okazji miałeś może okazję słuchać DCD-520AE lub Topaz CD5?



Jak czas pozwoli to w weekend sprawdzę. A może zrób tak jak Ci już wcześniej pisałem. Wypożycz do kompletu przedwzmacniacz (AA X-Preamp). I podłączysz przedwzmacniacz z końcówką za pomocą XLR, a amplituner w końcówką 2RCA-2RCA. CD podpinasz do X-Preamp. Słuchając muzyki będziesz omijał amplituner. Powinno działać. Możesz jeszcze dopytać o to w sklepie.

To rzeczywiście może być dla mnie rozwiązanie. I wtedy podłączę NAD M3 :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie chodziło o dołączeniu do Twojego zestawu tylko tego przedwzmacniacza. Do stereo byś miał X-A160+ X-Preamp, a do kina RX-A3030+X-A160. W stereo przedwzmacniacz Yamaszce może być ograniczeniem, więc zakup dedykowane przedwzmacniacza powinien poprawić stereo. Oczywiście najlepiej poprzedzić taki zakup testami.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No cóż ja chcę koniecznie wzmacniacz stereo z HT Bypass, się uparłem. Teraz czytam też o Atoll In 200
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie bedzie mi zal kina bo filmow nie ogaldam. Tylko muzyka a CA znowu gra jasno ja nie lubie takiego brzmienia. Pozatym chce miec komplet jednej firmy. PMA 720 jest za dobre pieniadze i mnie starczy. Pozatym kiedys sie nim bawilem i brzmienie mnie osobiscie pasuje. On jest raczej basowy z umiarkowana gora wiec do JBL spasuje, ja slucham rocka i metalu a nie lubie jest bardzo jasne brzmienie.

BTW. chyba PMA720 zagra jednak lepiej od amplitunera za 2000zl nie? Da sie do niego podlaczyc subwoofer pod te wyjscia PRE OUT czy to nie jest do tego?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Nie bedzie mi zal kina bo filmow nie ogaldam. Tylko muzyka a CA znowu gra jasno ja nie lubie takiego brzmienia. Pozatym chce miec komplet jednej firmy. PMA 720 jest za dobre pieniadze i mnie starczy. Pozatym kiedys sie nim bawilem i brzmienie mnie osobiscie pasuje. On jest raczej basowy z umiarkowana gora wiec do JBL spasuje, ja slucham rocka i metalu a nie lubie jest bardzo jasne brzmienie.

BTW. chyba PMA720 zagra jednak lepiej od amplitunera za 2000zl nie? Da sie do niego podlaczyc subwoofer pod te wyjscia PRE OUT czy to nie jest do tego?

Witam,
Każdy ampli za w miarę pieniądze jest lepszy od KD ale w Twoim przypadku i preferencji muzycznych nie byłbym już taki pewien -jeszcze BumBasa
chcesz wpiąć -czy to ma sens ? Wypożycz i przetestuj to najlepsza droga.

Niektóre firmy zalecają podłączenie (jeśli ma grać w stereo) bezpośrednio z wyjść głośnikowych wzmacniacza.
DOBRY subwoofer posiada wejścia wysokopoziomowe.
Podłączonych do wejść niskopoziomowych kablem RCA gra gorzej niż poprzez wejścia głośnikowe.

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co to jest bumbas? Ja tylko pytam czy to wysjcie pre out moze byc wyjsciem na suba bo nie wiem czy sprzedawac.
 

SDman

Banned
Co to jest bumbas?

Subwoofer w przenośni :).
Cóż nie doradzę nie moje klimaty, takie brzmienia słyszę w każdym markecie (MM, Saturn).
Uczta dla ucha jest w salonach Hi-Fi i w domu -dodam jeszcze;
z kolumn podstawkowch (monitorów) na dobrych standach zasypanych piaskiem lub żeliwnych.

Pozdr.
 

myty

New member
Ja podjalem decyzje, sprzedaje kino i kupuje PMA720 do DCD.

Dobry pomysł
Ja mam go od miesiąca, z dali Zensor 7 daje radę. Znajomi przychodzacy na odsłuch są w lekkim szoku. Siostrzeniec od trzech tygodni ma PMA 1510, wcześniej przez tydzień testował mój i mówi że aż takiej wielkiej to różnicy nie ma.

pozdrawiam myty
 

myty

New member
stara unitra zagrała 100 razy lepiej niż ampli Pioneera VSX909. A 10 lat temu był najwyższym ich modelem. pisali wtedy że stereo gra rewelacyjnie. Unitra zjadła go na śniadanie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nic nowego. Już bylo to pisane setki razy, że nawet drogie amplitunery KD nie umywają się do wzmacniaczy z dużo niższego przedziału $:)
 

myty

New member
Pisze bo ktos tu mówi że PMA720 jest słaby, a uważam że dla normalnych ludzi, lubiących posłuchać dobrze muzyki jest wystarczająco dobry.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Macie koledzy rację. Żaden amplituner nie dorówna wzmacniaczowi stereo. Właśnie słuchałem z 3 godziny cambridge audio azur 851a i w porównaniu do mojego zestawu w stereo wymiata.
Trzeba to tak złożyć żeby do stereo mieć wzmaka a do kina ampli i żeby jeszcze wszystko ze sobą połączyć bez przepinania kabli i stałych wzmocnień we wzmacniaczu.
Ale w kinie domowym to moja Yamaha jest królem :)
 
Do góry