Wybór głośników

don111

Banned
do muzyki rock, metal (ostrzejsze odmiany) to nie jest idealny wybór (grają tu trochę gorzej niż moje poprzednie Paradigmy), ze względu na delikatne wybrzmienia na górze pasma i trochę zmiękczony bas jeśli można tak powiedzieć, co odrobinę spowalnia tempo, nie czuje się takiego wykopu choć ogólnie dynamika jest na niezłym poziomie (ale nie aż tak wielkim jak w Paradigmach)
natomiast przy spokojniejszej muzyce jest super, również pop czy dance'owe kawałki brzmią wyraźnie fajniej, jest lepiej rozciągnięty bas, lepsza przestrzeń, wokale, subtelniejsze detale - ogólnie muzykalność na bardzo wysokim poziomie
tylko ten amplituner, celuj w coś co ma pre out bo do tych kolumn warto dokupić później wzmacniacz, najlepiej używkę (np w okolicach 700zł HK 680 - skok 2 klasy w górę w porównaniu z takim HK 255)
 

blacklio

New member
Witam szacowne grono :)

Yamaha RX-V1067 ( przed zakupem ), film / muza ( 60/40 ) pop, dance, R'n'B, trochę trance, pokój 20 - 25m2. Jak zwykle problem z głośnikami co brać do odsłuchu Klipsch F2/F3, Jamo 6xx, Jbl, Monitor Audio lub zupełnie inne ( budżet na głośniki 6 - 6.5K PLN )
 

mmcv

New member
Panowie czy ktos sie spotkal z Ferguson Dream Tower ?? mozecie cos powiedziec o tych glosnikach ? lub jakas alternatywa? zalezy mi na max 12cm szerokosci przednich !!

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
 

washuu

New member
Uszanowanie wszystkim!

I ja również chciałem dołączyć do grona osób słuchających muzyki która BRZMI NIEŹLE (nie napiszę DOBRZE, bo na to trzeba mieć budżet kilku tysięcy zł, których nie mam). Czyli chcę kupić jakieś komponenty pierwszego zestawu Hi-Fi, który przy okazji (to rola znacznie mniej ważna) będzie spełniać rolę nagłośnienia dla KD.

Wzmacniacz mam już upatrzony - Denon AVR-950 za 400 zł, wydaje mi się dobrym sprzętem do eksperymentów na początek, niewiele na nim stracę odsprzedając go za jakiś czas. Gorzej z wyborem głośników. Na Allegro szukam zestawów używanych, ale w miarę uznanych (wg różnych opinii). aktualnie się przyglądam:
Wharfdale Crystal 30 Wh-2
KODA AV706S
Yamaha 2*NS-45E + 2*NS-E55 + NS-C55
SONY SS-SFC600H

Budżet na kolumny mam około 800 zł, nie chce go zwiększać kosztem odtwarzacza.
Głośniki będą stały w małym pokoju, w odległości 2,5 metra (fronty), i pół metra (tył). Muzykę lubię albo filmową (czyli orkiestra), albo elektroniczną, ale o głębokim brzmieniu (JMJarre, Vangelis, Mike Oldfield, etc), lubię słyszeć wyraźnie wokal, gitary, i odrobinę basu. Muzyka nie będzie grać głośno, ale chcę ją słyszeć wyraźnie, plastycznie.

Proszę o krótkie komentarze, co zdecydowanie odradzacie, a co polecacie mojej uwadze.
 

priestppl

New member
Harman Kardon AVR255, AVR260 + Klipsch F1,F3??

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem amplitunera oraz głośników - na początek stereo, a z czasem sukcesywnie KD.

Sprzęcik będzie podpięty pod PC z wyjściem HDMI, DVD, PS3.
Przeznaczenie: muzyka 60%, kino 40%
Pomieszczenie: w kształcie prostokąta 7mx4m, wysokość 3m.
Sprzęt będzie stał na dłuższej ścianie.
Rodzaj muzyki: wszystkiego po troszku koncerty, trance, rock, pop, soul itp.

Budżet na amplituner do 3000,-
Nie ukrywam, iż urzekł mnie design Harmana dlatego rozważam zakup AVR 255, AVR 260

Bardzo przypadły mi do gustu (słuchowo) Klipsche F1 słuchałem ich w małym pomieszczeniu ok 16m2. Wrażenie b.pozytywne - mięsisty fajny basik :)
Głośniki były podpięte pod Onkyo 608.

Czy podobnie zagrają z HK 255, 260?
Czy F1 wystarczą do nagłośnienia salonu, a może F3 i jak one zagrają z HK 255, 260 czy wystarczy mocy do napędzenia tych głośników? ... a może polecacie inne głośniki bądź apli.

Jeśli chodzi o głośniki - budżet do 3000,-
Oczywiście odsłuch najważniejszy i takowy będzie tylko chciałbym się dowiedzieć drodzy koledzy jakie są Wasze opinie - znawców tematu audio, którym ja na pewno nie jestem ;-) Wszelkie odpowiedzi bądź sugestie mile widziane, za które z góry serdecznie dziękuje :)

Pozdrawiam.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Z tego co zaproponowałeś, to H/K 260 i do tego Klipsch F3. W F3 większa dynamika, bogatszy bas jeżeli Ci na tym zależy, bardziej precyzyjne odwzorowanie sceny i umieszczenie jej w przestrzeni, a 260 powinna sobie dać radę. Możesz też sobie posłuchać tego z Onkyo 608, lub jeżeli zależy Ci na stereo bardziej to z Marantz SR5004.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie wiem czy jest sens dopłacać do 260 skoro 255 nie wiele się różni i w zupełności wystarczy. Klipsch to moim zdaniem dobry wybór...
Pozdrawiam
 

priestppl

New member
Serdecznie dziękuje za dotychczasowe wyczerpujące odpowiedzi.

Nurtuje mnie dalej jedno pytanie.
Czy wystarczy mocy w 255, 260 do napędzenia bądź co bądź mocnych kolumn F3??

Wyczytałem suche dane:
Onkyo 608 - 7x160 W (6 Ohm)
HK 260 7x 50 W (8 Ohm)
Klipsch F3 150 W (8 Ohm)

Wygląda na to, że z Onkyo 608 do F3 (8 Ohm) pasują jak ulał (wnioskuje po impedecji).
Ponawiam pytanie Drodzy Koledzy czy HK 260 poradzi sobie z F3??
Nie ogarniam tych impedencji (wikipedie przeczytałem i znam terminologie ale i tak od strony praktycznej nic nie rozumiem) :-?
 

krisder

New member
Bez reklam
Serdecznie dziękuje za dotychczasowe wyczerpujące odpowiedzi.

Nurtuje mnie dalej jedno pytanie.
Czy wystarczy mocy w 255, 260 do napędzenia bądź co bądź mocnych kolumn F3??

Wyczytałem suche dane:
Onkyo 608 - 7x160 W (6 Ohm)
HK 260 7x 50 W (8 Ohm)
Klipsch F3 150 W (8 Ohm)

Wygląda na to, że z Onkyo 608 do F3 (8 Ohm) pasują jak ulał (wnioskuje po impedecji).
Ponawiam pytanie Drodzy Koledzy czy HK 260 poradzi sobie z F3??
Nie ogarniam tych impedencji (wikipedie przeczytałem i znam terminologie ale i tak od strony praktycznej nic nie rozumiem) :-?

Tak naprawdę to te 7x160W w Onkyo to prawie to samo co 7x50W w HK. Różnica to wyłącznie sposób podawania mocy przez firmy. Być może pamiętasz plastikowe wieżyczki Philipsa o mocy 2x 1200W:confused:.
Pamiętaj że Klipsche posiadają sporą dynamikę powyżej 90dB, co pozwala im grać pełnym pasmem nawet przy nie dużym wysterowaniu. Co poniektórym może nie odpowiadać brzmienie tych kolumn, może mało finezyjne i aksamitne ale dynamika powala. Dzięki temu radzą sobie nie tylko z mocarnymi amplitunerami a z wymienionymi przez Ciebie bez problemu. Z którym lepiej to już kwestia odsłuchu.
Pamiętaj wygląd to nie podstawa, moje Onkyo też zaczęło mi się podobać jak zagrało.
 

dtx7

New member
Siema. Mam mozliwosc kupna kolumn (po bardzo niskiej cenie) JBL TLX 320 lub JAMO E430 , prosze o rade ktore wybrac?
 
Ostatnia edycja:

sztynx

New member
Witam mam problem z wyborem kolumn przeczytałem to Forum od początku do końca i niewiem co wybrać moje dane to
-Amplituner Onkyo 703E
-pokój na razie 20m2 w przyszłości 27
-budżet około 2000zł maks 2500zł
-Głównie na razie słuchana muza 70/30 Muza/Kino później może 60/40 (głownie Goatrance z dobrym basem,Regge,Rock ale słucham wszystkiego)

Chciałbym za kupić dobre fronty w później rozbudowywać do kina domowego,ewentualnie kupić jakiś zestaw w dobrej Cenie

Czytając to forum przewineły mi się takie głośniki do ampli Onkyo

-Tannoy Mercury F4(czym się różnią od V4 bo widziałem w jakimś sklepie internetowym,oraz przewinęły mi się też MX5) tu byłbym skłonny nawet kupić zestaw

-Monitor Audio BR6
-Jakieś modele Jamo
-Klipsch F3

Jakie fronty polecacie oprócz tych co wymieniłem jeszcze.BlacNinja byłbym wdzięczny gdybyś mi pomógł w wyborze i wysłał cennik na priv.Odsłuch planuje zrobić po świętach ale raczej po nowym roku jak mi się uda.Interesuje mnie czysty dźwięk oraz dobry bass muza też będzie czasem głośno słuchana

Pozdrawiam
 

chcezary

New member
Zecydowalem chce kupic HK 3490 (choc wciaz mysle o yamaha as500)
+Monitor Audio BX2,
Jakie kable glosnikowe do tego podpiac, dobre i nie drogie.
 

rgomez

New member
Witam. Mam ampli yamahy rx-v 550 z całym zestawem głośników yamahy ( ns-45+nsp 60+sub). Czy warto wymienić przody yamahy ns-45 na jamo s 506? Chodzi mi o poprawe dżwięku, zwłaszcza w odsłuchu stereo. W kolumnach yamahy brakuje mi ciepła i średnicy.
 

rgomez

New member
W takim razie od czego mogę zacząć, jeśli chodzi o kolumny, aby moje ampli zagrało lepiej. Pokój ma 20 metrów. Muzyka różna. Rozsądna granica cenowa też ważna.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie słyszałem wprawdzie Kefów z Yamahą, ale z Harmanem grają świetnie, chociaż też brakuje średnich
 
Ostatnia edycja:

rgomez

New member
Wielkie dzięki blackninja. Kef bardzo ciekawa propozycja, tylko czy zagrają dobrze z moją yamahą? Co prawda jedna kolumna kosztuje więcej niż para jamo 506 ale zgadzam się z tym iż lepsze kosztuje. Ciekawe (przynajmniej dla mnie, patrząc na opinie) a tańsze są nasze tonsile maestro II 180. Może znasz te kolumienki i się wypowiesz blackninja?
 
Ostatnia edycja:
Do góry