Wybór głośników

gzubik

New member
cześć,
chciałbym wysłuchać uwag czy zestaw głośników 5.1 do kina domowego (film, TV, muza) firmy KEF KHT 3005 K2 jest dobrą inwestycją za ok. 3600zł. Może w tej kwocie ktoś poleci inne głośniki godne uwagi.
Mój wybór padł na kompaktowe głośniki bo do pokoju (ok 20m2) nie chciałem wstawiać kolumn - choć brałem pod uwagę zestaw Wharfedale na Diamondach serii 10 (10.2, 10.0, 10.CC, 10.SX-sub).
Proszę o podpowiedzi...
ps amplituner Yamaha RX-V467 (przed zakupem).
 

kret020573

New member
cześć,
chciałbym wysłuchać uwag czy zestaw głośników 5.1 do kina domowego (film, TV, muza) firmy KEF KHT 3005 K2 jest dobrą inwestycją za ok. 3600zł. Może w tej kwocie ktoś poleci inne głośniki godne uwagi.
Mój wybór padł na kompaktowe głośniki bo do pokoju (ok 20m2) nie chciałem wstawiać kolumn - choć brałem pod uwagę zestaw Wharfedale na Diamondach serii 10 (10.2, 10.0, 10.CC, 10.SX-sub).
Proszę o podpowiedzi...
ps amplituner Yamaha RX-V467 (przed zakupem).
+
no cóz tak jak pisałem wcześniej polecam odsłuchać MonitorAudio Radius HD. Jeśli o mnie chodzi brzmiały znacznie lepiej niż kefy. Odsłuch miał miejsce bez suba bo tak naprawde wtedy najlepiej poczuć czy graja ok. I proponuje nie sugerować sie cenami na ceneo bo wszędzie są takie same ale jak zaczynasz rozmawiać to zjazd cenowy o 20-30% jakaś taka zmowa cenowa.
 

CUBE_6

New member
Szukam kolumn stereo. Pokój około 6x4,5m Tv i kolumny na dłuższej ścianie.
Wzmacniacz Denon 1911.
Na razie szukam stereo a potem mam nadzieje rozbudować do KD, a kolumny zostawić jako fronty.
Budżet max 2tyś. Kino i muza 50/50 słucham cicho.
Ponieważ zazwyczaj słucham cicho to może starczyłyby jakieś małe kolumny monitor BR2, a może Triangle Galaxy 2, ale nie wiem czy z tak małych kolumn dźwięk będzie wystarczająco ok, tym bardziej że będzie służył do słuchania muzyki a nie tylko jako fronty do KD.

Jeżeli małe kolumny jednak nie za bardzo nadają się do słuchania muzyki, to może być coś większego. Słuchałem JBL E80 (chyba za dużo basów) ale są już wielkie. Triangle Odyssey ładne i smukłe dźwięk wg mnie też fajny tyle że trochę basu brakuje (100Hz-20kHz), a wolałbym uniknąć suba.
Może jest gdzieś promocja na stare modele nie zadużych kolumn :sad:
 

CUBE_6

New member
Wziąłem na spróbowanie RF-52, ale są niestety duże. BR5 są nieznacznie mniejsze.
Czy mniejsze głośniki Triangle Galaxy, Br2 są stanie zapewnić dobry dźwięk. Rozumiem, że bas nie będzie tak głęboki i że nie mają takiej mocy jak większe głośniku. Słucham jednak cicho (RF-52 na denon 1911 w trybie direct na poziomie -25db są już naprawdę wystarczające) więc moc głośnika jest na drugim miejscu. Zastanawia mnie jednak czy nieduży głośnik jest w stanie wydobyć podobny dźwięk co jego większy brat dla nie dużej głośności.
 

maximuss83

New member
Ponieważ odsłuchałem dzisiaj głośniki klipsch F3 i nie przypadły mi one do gustu, prawdopodobnie będę zmieniał swoją taktykę.

Chciałbym postawić na dobrą bazę i kupić zestaw stereo do 4tys zł. Wstępnie wybrałem Monitor Audio BR6, Klipsch Reference RF-62 (lub RF-82) i Paradigm Monitor 9.5

Mój amplituner to Yamaha 663, słucham głównie rocka (muzyka/kino - 70/30). Pokój ma obecnie 20m2, ale po przebudowie będzie to ok 30m2. Zależy mi na dynamicznym dźwięku, dobrze oddającym gitary, talerze, bębny...

Miał ktoś do czynienia z tymi kolumnami? może jakieś inne propozycje? Czy bas w tych kolumnach jest wystarczająco mocny?

Pozdrawiam
 

Gregys

New member
Nadszedł czas na rewizję sprzętu. Napęd: yamaha rx-v459, na frontach paradigm titan, pokój 4x5m. Potrzebuję kupić głośnik centralny i dwie satelity (w tej chwili mam jakieś no name), które ładnie zagrają w KD i przede wszystkim "wyciągną" mi na przód dialogi. Często nie słyszę (zwłaszcza w polskich filmach i programach) co się mówi. Jakie głośniki możecie polecić? W kwestii WAF to kolumny muszą być w jasnej okleinie ;)

Czy może lepiej zainwestować w zmianę ampli (głównie konsola, filmy 80/20 muzyka)? Widzę złote piksele i może bym się zdecydował na podmianę ampli (onkyo), a za sprzedaną yamahę kupiłbym kawałek nowych głośników. Co radzicie?

Budżet na głośniki ok 1000.
Budżet na ampli ok 2000.
 

Gatsby

New member
Monitor Audio BR vs BX

Witam!

Jestem tu świeżo upieczonym nowicjuszem.
Interesuje mnie zakup Monitor Audio. Byłem na odsłuchu BX6 i mnie zachwyciły. Czym róznią się one od tak polecanych tu BR6? Nie chodzi mi o wygąd, tylko raczej o róznicę w brzmieniu. Pytam, bo gdzieniegdzie można jeszcze dostać starszą serię BR, a jest tańsza od nowej BX6. Pytanie czy warto doplacić czy brać w ciemno BR?

Dziekuję za odpowiedź.
 

Gatsby

New member
BR chyba jeszcze zmieszczą się w budżecie, ale BX to już raczej ciężko, choć kto wie...
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
BX6 - lepsza jakościowo góra i balans tonalny nieco bardziej przesunięty w stronę średnicy i góry, grają bardziej "lekko" od BR6 (te mają jakby ciut masywniejsze brzmienie) ale generalnie nie są to jakieś wielkie różnice... w BX płacisz też za lepsze wykonanie i wygląd, brak śrubek z przodu, maskownica na magnes, podstawa do kolców
 

Gatsby

New member
Dobre:smile:
Podstawa na kolce, lepsze wykonanie, maskowinca na magnes czy w ogole kolumny? Powinni sprzedawać sofy z wbudowanymi glosnikami.
Poczekam na wiadomosc od Blackninja.
A jaki wzmacniacz polecalibyście do Monitorów?
 
Ostatnia edycja:

Gatsby

New member
Wszystko fajnie, tylko ta cena. Budzetem celuje raczej w Onkyo TX SR 608 lub Harmana AVR 260. Na poczatku myslałem zestaw 5.1 do 4 tys, ampli do 2 tys. Ale widzę, ze trzeba bedzie trochę dołozyć. Zastosowanie głownie do kina z przytupem, czyli efekt wybuchu musi być (60-70%), a muzyka bardzo różna, od bluesa, jazzu po ostry rock i metal, bez disco i techno, czyli raczej bez nadmiernej męczarni bitowo-basowej, zazwyczaj coś spokojnego, wieczorowego. (30-40%). Monitory bardzo ładnie brzmialy na odsłuchu.
Monitor Audio chyba nie będą złym wyborem? Ewentualnie co jeszcze w tej klasie cenowej i do tego wykorzystania?
 
Do góry