Wybór głośników

sieka1975

New member
Czyli z tego co czytam to albo sprzęt za dodatkowe 100% mojego budżetu... Bo każdy inny tańszy gra kijowo... Albo wcale?? To moze jakiś zestaw 2+1??? Chyba ze tez się okaże ze ceny sa kosmiczne hehhe Z podanych wczesniej firm zestawy 5.0 kręcą sie w cenie 3000-4000 bez suba i ampli a to naprawdę troche duzo
 
Ostatnia edycja:

Wojtektearo

New member
Panowie poradzcie posiadam kenwood ra-5000 2x120w interesują mnie taga harmony platinum f80 oraz blue f80 ,jaka różnica jest między nimi które byście polecili interesuje mnie tylko stereo mam okazję zakupic je w podobnej cenie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym wolal standardową F-80, bo nawet ładniej się prezentuje. F-80 i F-80 Blue, to odmienne konstrukcje. Pierwsza to typowa konstrukcja z głosnikami umiejscowionymi z przodu, natomiast Blue to konstrukcja z bocznymi niskotonowcami. Takie konstrukcje może i są smuklejsze, ale boczny głosnik wymusza większej ilości miejsca wokół kolumny i mam wrażenie że są mniej ustawne. Same parametry czysto papierowe zwykła F-80 tez ma ciut lepsze np. efektywnośc 91dB vs 90dB Blue, zejście 32Hz vs 33Hz, takie subtelne róznice ale są. Blue są większe i cięższe. Dodatkowo F-80 ma port BR z przodu, a Blue z tyłu, więc znowu się kłania więcej miejsca z tyłu od ściany. Co do grania nie porównywałem, więc cięzko mi powiedzieć. W skrócie, jeżeli masz ograniczone miejsce to ja bym wybrał pierwszą, bo dla mnie osobiście są ladniejsze, natomiast jak masz gdzie postawić Blue i zapewnić im wokół wolną przestrzeń to na papierze tez źle nie wyglądają.
 

panicz1987

New member
Na 37m2 jakie glosniki i ampli byscie polecali? Tak max do 3000zl

To i ja pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze :) Jako, że padła propozycja klipschów, a mam z nimi trochę do czynienia :) Przede wszystkim tak jak wcześniej zostało trafnie stwierdzone, 37mkw to dość spora powierzchnia do nagłośnienia, a budżet 3,5tyś dość mały jak na ten metraż. Moim zdaniem jeśli chcesz się zmieścić w tym budżecie i kupić sprzęt używany to moja propozycja jest następująca : Klipsch F3+C2+B2 (zestaw w bd stanie upolujesz za jakieś 2-2,2tyś. Do tego amplituner Onkyo ze starszych modeli 607/608/609/616. One posiadają audyssey 2eq. Funkcja ta podbija dodatkowo skraje pasma (niskie i wysokie tony) i przez co wiele osób uważa, że grają lepiej, dynamiczniej ale kosztem neutralności.

Łatwiej byłoby Ci coś doradzić jeśłi napisałbyś mimo wszystko jakie funkcje ma mieć amp, preferencje itp :)
 

koper711

Member
Chciałbym potwierdzić wielokrotnie padające na tym forum hasło: "ODSŁUCH NAJWAŻNIEJSZY". Mając kolumny Jamo 628 wartości ok. 1200 zł chciałem wymienić na takie do 8 k. Pojechałem na odsłuch Focal Aria 926, Dali Opticon 6, Tannoy XT8F, Dynaudio Emit 30 i okazało się, że żadne z nich mi się tak nie podobały w odsłuchu jak moje Jamo... A mało co nie kupiłem kolumn za 8k tylko na podstawie opinii na forum. A tak 8k zaoszczędzone.
 

Rafal7

Banned
Chciałbym potwierdzić wielokrotnie padające na tym forum hasło: "ODSŁUCH NAJWAŻNIEJSZY". Mając kolumny Jamo 628 wartości ok. 1200 zł chciałem wymienić na takie do 8 k. Pojechałem na odsłuch Focal Aria 926, Dali Opticon 6, Tannoy XT8F, Dynaudio Emit 30 i okazało się, że żadne z nich mi się tak nie podobały w odsłuchu jak moje Jamo... A mało co nie kupiłem kolumn za 8k tylko na podstawie opinii na forum. A tak 8k zaoszczędzone.

Chyba zaraz pekne ze śmiechu. :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu prawdopodobnie odezwało się Twoje przyzwyczajenie do... kiepskiego dźwięku i twarde stanowisko co do posiadanych kolumn.
Nie mniej jednak potwierdzasz, że odsłuch najważniejszy (wyjątek potwierdza regułę). Najwyraźniej na Twoje potrzeby spokojnie wystarczają Jamo. Odsłuch jest również po to.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przeciez nie kazdy musi slyszec roznice.

Jak puszczalem film Polowanie na czarownice na heco i jamo raz tu raz tu, przelaczalem miedzy zone 1 zone 2 to tez zbytnio roznicy nie slyszalem, a juz napewno po tym kilku minutowym odaluchu nie doplacilbym ponad 2 tysi do heco.

Wiec troche rozumiem kolege wyzej, ale z drugiejnstrony nie mam bladego pojecia co on odsluchiwal, bo wystarczy puscic piosenke w stereo aby kopara opadla.
 

SDman

Banned
Chciałbym potwierdzić wielokrotnie padające na tym forum hasło: "ODSŁUCH NAJWAŻNIEJSZY". Mając kolumny Jamo 628 wartości ok. 1200 zł chciałem wymienić na takie do 8 k. Pojechałem na odsłuch Focal Aria 926, Dali Opticon 6, Tannoy XT8F, Dynaudio Emit 30 i okazało się, że żadne z nich mi się tak nie podobały w odsłuchu jak moje Jamo... A mało co nie kupiłem kolumn za 8k tylko na podstawie opinii na forum. A tak 8k zaoszczędzone.

Witam,
pisząc takie "rewelacje" trzeba koniecznie podać co masz (źródło, wzmacniacz, kable),
da nam to pełny obraz i będzie można się odnieść do takiego stwierdzenia.

Pozdr.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof chyba sam do końca nie wierzysz w to co piszesz :p:p
Staram się po prostu być miły i wyrozumiały ;)
Nie przeczę, że nie pojawił się uśmiech ironii po przeczytaniu postu #1330, ale tak jak pisałem poprzednio, odsłuchy są również właśnie po to. Skoro kolega pisze, że woli Jamo od reszty świata to albo:
- jeśli coś bierze, to ja też poproszę
- faktycznie jemu to wystarcza (nie słyszy różnicy - przecież nie każdy je dostrzega) i nie widzi potrzeby wydawania tysięcy na poprawę jakości audio. Nie musimy chyba go z tego powodu wyśmiewać


Sam kilka lat temu myślałem, że wystarczy mi zestaw 5.1 z amplitunerem kinowym za 5 tys. zł do wszystkiego na wiele lat. Niestety po pierwszych odsłuchach owszem szczęka opadała, ale z przyczyny odwrotnej, czyli jak kiepsko to gra. Zwiększałem więc pułap i gdzieś w obecnym stanie jest to wg mnie jakieś minimum akceptowalne, którym szczerze się cieszę, ale podkreślam, że jest to najtańszy system, który mogę udźwignąć, by się nim cieszyć, bo doskonale wiem, że można lepiej, dużo lepiej, ale obecnie musi mi to wystarczyć.


Także po części rozumiem kolegę, bo gdybym miał kolumny i zaplanowany jakiś budżet na ich wymianę, a gdybym nie słyszał w nich satysfakcji - nie dokonałbym zakupu.
Zawsze staram się patrzeć z dwóch stron.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
No niektórzy tak mają, mój ojciec nie chce za nic pozbyć się swoich JBLi ES80 argumentując, że kolumny do 8k nie grają dla niego o wiele lepiej więc szkoda kasy.

Plus jest taki, że kolega koperek ma 8 tysi w portfelu i może zabrać gdzieś na wakacje partnerkę:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja natomiast odnoszę wrażenie, że w konfiguracji/ zestawieniu poszczególnych elementów było cos nie tak.
Nie uwierzę, że Focale, XT8F czy Dynaudio nie pokazałby przewagi nad Jamo....owszem jest to możliwe, przy bardzo kiepskiej jakości nagrań, podpięcia kolumn pod niedomagający wzmacniacz/ amplituner.

Ale najważniejsze w tym wszystkim jest, że kolega dokonał wyboru świadomie, tzn. stwierdził, że na jego potrzeby zupełnie wystarczające będzie, TO co posiada :)

Dodam jeszcze od siebie, że czasem nie tak łatwo jest wybrać coś lepszego, w stosunku do tego, co się posiada, do czego się przyzwyczailiśmy.
Sam od dłuższego czasu odsłuchuję sporo kolumn.
Na początku wydawało mi się, że większość dwukrotnie droższych da mi odczuwalną poprawę jakości, okazało się, że nic z tego.
Nawet kolumny za prawie 10 tyś.za szt nie wnosiły, aż tak wielkiej różnicy, owszem było lepiej, ale nie na tyle, aby chcieć za nie płacić taką kasę czy "śnić o nich po nocach" ;)

Kolejna sprawa, czasem okazywało się, że te znacznie tańsze grały wg. mnie dużo lepiej - przykład - Silvery vs Goldy, gdybym miał wybrać tylko i wyłącznie "uchem" wziąłbym dwukrotnie tańsze Silvery...

Każdy ma inne potrzeby, preferencje.....
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Chciałbym potwierdzić wielokrotnie padające na tym forum hasło: "ODSŁUCH NAJWAŻNIEJSZY". Mając kolumny Jamo 628 wartości ok. 1200 zł chciałem wymienić na takie do 8 k. Pojechałem na odsłuch Focal Aria 926, Dali Opticon 6, Tannoy XT8F, Dynaudio Emit 30 i okazało się, że żadne z nich mi się tak nie podobały w odsłuchu jak moje Jamo... A mało co nie kupiłem kolumn za 8k tylko na podstawie opinii na forum. A tak 8k zaoszczędzone.

Jezeli utwory byly slabej jakosci to na zadnych kolumna ch nie uraczysz poprawy, nawet moze byc gorzej. Ja odsluchiwalem rozne glosniki i fakt moga sie nie podobac niektore szkoly grania jednak wazne jest co sluchasz, czego oczekujesz i na czym testujesz. Moje Tannoye niedrogie bardziej mi podeszly niz MA 6 SILVER oraz DALI ZENSOR 7 . Poprostu kwestia wymagan. Pzdr
 
Do góry