Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

greck

New member
SAT-FAN napisał:
Co do oglądania tych różnych plików ,to jak pisałem tak samo oglądam z pendrive tylko że wkładam go do usb DVD ,to raczej wielkiej różnicy chyba nie będzie czy "pen" w usb dvd czy tv będzie ,poza tym mało co oglądam z pena,teraz wolę się delektować kanałami HD z SAT.

Oj różnica bedzie taka, że nawet sobie nie wyobrażasz. Wg mnie obraz z *.mkv już o rozdz. 720 jest lepszy niż na kanałach HD z N-ki. A 1080 z mkv to po prostu miazga. Sam dobre 3 tygodnie się zastanawiałem czy robić moda czy nie i w końcu z duszą na ramieniu zaktualizowałem FW po czym zmieniłem w MS na 650 i wszystko jest w najlepszym (odpukać) pożądku :) Polecam.
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
SAT-FAN testuj panie, testuj, zwłaszcza pod katem tzw. wypaleń. Czy pozostają powidoki - to mnie b. interesuje (po kompie, po obrazie statycznym typu logo stacji). Jeszcze zrób fotki :) Będę wdzięczny, gdyż sam przymierzam się do zakupu.
 

SAT-FAN

New member
TV kupiłem tylko z nastawieniem że to jest tv a nie monitor do kompa,czy do PS3.Wtedy pewnie bym sie zastanawiał nad LCD.Używam tylko do naziemnej cyfrowej,tv sat sd i hd ,i obecnie dvd,no i może w niedalekiej przyszłości BR ,i to tyle,żadnych konsoli i komputera pod tym nie będzie. Powidoki...,tak z bliska jak stanę przy samej matrycy i TV "wyświetla tylko na czarno" to co nieco widać,głównie od menu satki gdyż trochę się bawię ustawianiem i często menu jest wyświetlane,ale jak powiedziałem widać tylko jak stoję przy samym tv i jest tv włączony i czarny ekran,ale to trzeba się przyjrzeć i chcieć to widzieć :D .Przy oglądaniu normalnym nic nie widać,i na następny dzień praktycznie to znika,a tv chodzi od wieczora do póznej nocy,więc trochę go magluje.Jeśli coś będzie nie tak na pewno to napiszę,nie jestem z tych co chwalą pod niebiosa to co mają w domu,i tylko to uznają że jest najlepsze na świecie ...... .Podsumowując powidoki jakieś tam mi minimalne zostają ,choć przy normalnym oglądaniu nic takiego nie widać ,i raczej przy normalnym oglądaniu będzie ich niewiele,a na następny dzień praktycznie ich już nie ma .Do wad ,może nie wielkich ,jeśli ktoś jest "maniakiem dzwieku " to fonia rewelacyjna nie jest ,podłączyłem pod Technicsa i ....jest rewelacja,lub jak ktoś ma kino domowe,i jest super.Jeszcze jedno do czego mogę się przyczepić,już pytałem i pisałem o tym ,szkoda że nie działa automatyczne przełączanie trybu AV,i to tyle wad,reszta jest po prostu super .
 
Ostatnia edycja:

Don Tomasso

New member
Co do powidoków to są i nie ma co dużo gadać. Zostawisz obraz na 15 minut np na pauzie to białe elementy się prześwietlą. Na szczęście w miare szybko znikają. Ciekawe co by było zostawić taki obraz na 2-3h? Wracasz i masz widmo zdjęcia :)

Podpiąłem wysłuzona ps2 no i przyjemnie się jeździ w gran turismo :) nie ma to tamto! obraz plazmy kontra lcd jest bez porównania! Najbardziej widac to na kanaąłach słabej jakości, tvp1 itp stacje z rodziny ( za diabła nie moglem tego ścierwa na lcd oglądać , a tutaj całkiem znośnie :)

Dla posiadaczy pierdząco trzaskających wersji radzę na dzien dobry kontakt z serwisem
 

honolulu

New member
Witam. Troszke chyba namieszałem w menu serwisowym. Jaki ma być ustawiony TYPE w sekcji OPTION ??
Prosze o szybką odpowiedź, chodzi o telewizoe ps50b550 ,
a i jeszcze ja zmieniamy model na 650 to wybieramy opcję PB650 ??
 

honolulu

New member
I o co chodzi z ta funkcja demo real HD i real 100 Hz po jej właczeniu ten napis ma być na ekranie, do czego to wogóle słuzy.
Pozdrawiam.
 

pmedela

New member
Axl68 napisał:
Witam :
czy zmiana na PB650 dotyczy modelu550 czy też 551?


Witam

A czy do 551 można załadować soft od 650 ???
Czy ktoś próbował ???
Chodzi mi o możliwość zmiany proporcji obrazu przy odtwarzaniu z USB.
A może jest soft dedykowany do 551 który to umożliwia ???


--
Pozdrawiam
Piotrek
 

loopguru

New member
Ja gram na xboxie 360 i oglądam czasami filmy z laptopa przez hdmi i powidoki takie same jak przy oglądaniu zwykłej tv także niema się czym przejmować.Mam pytanko do kolegów w związku z wyjściem hdmi nr.2.Jest to wyjście hdmi-dvi.Czy można pod to wyjście podpiąć kabel hdmi-hdmi?
 

ruch14

New member
honolulu napisał:
I o co chodzi z ta funkcja demo real HD i real 100 Hz po jej właczeniu ten napis ma być na ekranie, do czego to wogóle słuzy.
Pozdrawiam.


ponawiam.
i mam pytanie czy ktos aktualizowal 551 firmware i oprogramowaniem od 650 ?
 

fnw

New member
honolulu napisał:
I o co chodzi z ta funkcja demo real HD i real 100 Hz po jej właczeniu ten napis ma być na ekranie, do czego to wogóle słuzy.
Pozdrawiam.

To jest bajer pomocny przy sprzedaży, w sklepie na półce stawiasz włączony telewizor - uruchamiasz film demo i oglądający ma możliwość porównania z włączoną funkcją i bez
 

borysj5

Member
Musze to napisać :). Kupiliśmy w pracy Le40B650 bo mieliśmy akurat tyle kasy. Taki niby piękny elegancki, na półce w sklepie miał najlepszy obraz ale co z tego. Po jednym dniu oglądania gdybym mógł poleciałbym go oddać do sklepu. Obraz jest idealnie krystaliczny, wyraźny itd ale do tego stopnia sztuczny że nawet najlepsze filmy akcji wyglądają jak Teatr TVP !!! Zadne efekty nie są realistyczne, wszystkie programy wyglądają jak "Moda na sukces" nagrywany amatorską kamerą. W TV leciał "Jumper" nie dałem rady tego zdzierżyć, bo jak oglądać ciekawy film który wygląda jak nagrany w studiu na sztucznym planie, Asterix wyglądał jeszcze gorzej, jak bajka - ogólnie dno.
Wrażenia- po naszej plaźmie to LCD nadaje sie jedynie jako mebel , njlepiej bez podłączania go do prądu :)
 

Papke

New member
Musze to napisać :). Kupiliśmy w pracy Le40B650 bo mieliśmy akurat tyle kasy. Taki niby piękny elegancki, na półce w sklepie miał najlepszy obraz ale co z tego. Po jednym dniu oglądania gdybym mógł poleciałbym go oddać do sklepu. Obraz jest idealnie krystaliczny, wyraźny itd ale do tego stopnia sztuczny że nawet najlepsze filmy akcji wyglądają jak Teatr TVP !!! Zadne efekty nie są realistyczne, wszystkie programy wyglądają jak "Moda na sukces" nagrywany amatorską kamerą. W TV leciał "Jumper" nie dałem rady tego zdzierżyć, bo jak oglądać ciekawy film który wygląda jak nagrany w studiu na sztucznym planie, Asterix wyglądał jeszcze gorzej, jak bajka - ogólnie dno.
Wrażenia- po naszej plaźmie to LCD nadaje sie jedynie jako mebel , njlepiej bez podłączania go do prądu :)

Wylacz system 200hz czy ile tam jest w tym samsungu.
 

SULIx

Member
A propo małych wad.. Jeszcze jednen problem techniczny...
Gdy scena w filmie jest zupełnie ciemna, TV przestaje się podświetlać...

Wygasza się całkowicie na czas trawania sceny. Jest to bardzo denerwujące, bo różnica jest ogramona pomiedzy, czarnym podświetlonym ekranem, a zupełenie wyłączonym- nieświecącym.

Czy wiecie, jak się tego pozbyć? Czy jest to jakiś program od czerni? Czy coś związanego z oszczędzaniem energi?


- u mnie jest to samo.[/QUOTE]

Trzeba przestawić w TOOLS tryb obrazu. TV nie wyłącza wtedy na ułamek sekundy matrycy.
 

bolo28

New member
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem tv samsunga ps50b550. Zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na forum zmieniłem model w menu serwisowym z 550 na 650 oraz dokonałem zmian mających pozwolić na odtwarzanie różnych formatów plików video łącznie z napisami. Zauważyłem jednak, że nie mogę otworzyć niektórych plików avi, nie chce mi także wyświetlać napisów. Czy komuś z forumowiczów też coś takiego się zdarza? Nie mogę też znaleźć licznika godzin pracy, nie widzę go w menu serwisowym. Z góry dziękuję za pomocną odpowiedź. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

greck

New member
Jeśli chodzi o napisy to muszą one być w trybie klatkowym (mDVD), czyli jak wejdziemy w napisy to czas wyświetlania napisów przedstawia się np. tak: {1103}{1199}"Tekst".
Ważne, żeby nawiasy były właśnie takie jak powyżej. Odkryłem też, że nazwa pliku z napisami oprócz tego że musi być taka jak filmu to nie może być w niej spacji, więc nie np. "Band Of Brothers.txt" tylko "Band.Of.Brothers.txt". Być może nie zawsze tak jest, jednak u mnie w tym konkretnym przypadku ze spacją nie wyświetlało napisów a jak zamieniłem je na kropki to się pojawiły.
 

mateuszq

New member
Witam!

Od jakiegoś czasu przegladam forum i mam taki problem. Który z tych dwóch tv bardziej bedzie sie nadawal do ogladania filmów blu-ray i moze kiedys do grania na jakiejs konsoli. Ogolnie który sie lepiej sprawdzi nie chodzi mi o wielkosc tylko o włąściwości.

Samsung PS50B550
LG 42LH5020

a i chce jeszcze do tego dokupic odtwarzacz LG BD370.
 
Do góry