Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Jeśli dobrze rozumiem to nie ma żadnego znaczenia czym jest podłączone . To polepszacze w telewizorze powodują opóźnienie obrazu . Gdyby połączyć dvd-tv-ampli to pewnie dało by radę , ale na wyjściu tv brak dzwięku 5.1 - czyli dupa blada :p
 

urad

New member
czy ktos wie jak przeszukac w 9603/9703 czestotliwosci DVB-T ? ja nie mam takiej opcji u siebie w menu ... :/
mimo ze jest opisane w instrukcji :(
 

urad

New member
juz wiem, trzeba jako kraj instalacji wybrac nie polska a np. niemcy, wtedy skanuje i DVB-T, niestety nie ma obrazu :( "Nie wspomagany format wizji" dziwek jest. A wiec Tylko Mpeg2... wielka szkoda.
Jedynie działa radio..
 

urad

New member
pozwolisz ze nie bede sie rozpisywal czym sie rozni Mpeg 2 od 4... ale uspokoje cie iż nie ma to najmnijeszego wplywu na jakosc obrazu z twojej konsoli :D
 

urad

New member
mpeg4 ma taki minus... ze nie ma takiego dekodera w 9603D i 9703D ... musisz miec Tv z literką H :/
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o informację czy po wyłączeniu ulepszaczy obrazu w tv 9603 obraz i dźwięk z amplitunera kina domowego są zsynchronizowane, czy też mimo tego dalej występuje opóźnienie obrazu. Jeżeli nie ma synchronizacji to wygląda na to, że na dzień dzisiejszy jest to problem nie do przeskoczenia i zapewne występował on też w starszych modelach Philipsów. A jeżeli wszystko jest ok z dźwiękiem, to myślę, że dla filmów z dvd ulepszacze nie są potrzebne, bo jest to dobrej jakości mocny sygnał. Opóźnienie obrazu względem dźwięku, wypacza cały sens choćby najdroższego zestawu kina domowego.
 

KIELAQ

New member
Nie . Opóżnienie występuje przy włączonych ulepszaczach i nie jest istotne z jakiego źródła pochodzi sygnał . Wcześniej było pisane przez kolegów posiadających ten telewizor że opóźnienie występuje także przy wyłączonych polepszaczach ale jest minimalne . Bardzo proszę czytajcie całe wątki a nie końcówki . Wtedy nie będziemy się powtarzać . Pozdrowienia .
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Postanowiłem sobie sam odpowiedzieć na podstawie instrukcji do modeli TV serii 9603 pobranej z polskiej strony Philipsa, gdzie jest napisane cyt.

7.2.3 Zsynchronizowany sygnał wyjściowy
audio
Aby uzyskać najlepsze zsynchronizowanie
wyświetlanego obrazu z dźwiękiem, podłącz zestaw
kina domowego do gniazd wyjściowych Audio Out
L/R lub Digital Audio. Patrz schematy 7.4.4 i 7.4.8.
Nie wolno podłączać przewodu z sygnałem audio z
odtwarzacza DVD, odbiornika cyfrowego lub innego
urządzenia audio/wideo bezpośrednio do zestawu
kina domowego.

Wniosek z tego taki, że dźwięk sześcio lub siedmiokanałowy nieopóźniony uzyskamy tylko wtedy, gdy nasz odtwarzacz dvd połączymy z TV tylko i wyłącznie kablem HDMI. HDMI umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego wizji bardzo wysokiej jakości i 8-kanałowego dźwięku.
Procesor telewizora obrabiając obraz prawdopodobnie, a raczej na pewno automatycznie opóźni dźwięk, który odbierzemy sobie ze złącza Digital Audio Out i który przesyłamy dalej do amplitunera.
Podsumowując: potrzebny nam odtwarzacz z wyjściem HDMI, lub jakieś inne rozwiązanie połączeniowe, którym prześlemy osobno dźwięk między DVD a TV wykorzystyjąc wyjścia i wejscia audio tych urządzeń (najlepiej cyfrowe), a obraz np Scartem (gorsza jakość obrazu, niestety). Jest masa różnych połączeń sygnałowych audio, więc myślę, że uda się zakupić jakiś odpowiedni przewód. Może ktoś podsunie inne rozwiązanie dla dvd nie posiadającego wyjścia HDMI. Ja podałem tylko podstawę, myślę że pomogłem. Jeśli gdzieś się pomyliłem, sprostowanie mile widziane.
 

KIELAQ

New member
Skoro tak napisali to pewnie prawda . O praktyczne komentarze prosimy kolegów posiadających sprzęt . Do mnie tv dotrze w poniedziałek i wtedy będe mógł coś napisać . Z tym że ja korzystam z głośników komputerowych .
 

_MarSs_

New member
Fajnie to wyglada w połączeniu z kinem domowym Philips.
Do tej pory Philips promował zestawy "wszystko w jednym" jak np LX8300 lub seria HTS czy MCD. Tam niestety nie da rady wysłać wszystkiego do TV i przyjąć z powrotem samego audio! Sam jestem w takiej sytuacji!
Mamy wtedy niezły pat: niby wszystko jednego producenta, a w sumie gra fatalnie! Chociaż może jak się podłączy HDMI to jakoś uzgodnią opóźnienie, ale ja mam tylko komponenty.
 

jarek12345

New member
jesli sa problemy z opozniony sygnalem w stosunku do obrazu to chyba nie jest to zbytnia nowosc .warto poczytac to i owo na konkurencyjnym forum gdzie byl szeroko testowany model 7862 .pozdr



.
 

Thack

New member
xw9 napisał:
Postanowiłem sobie sam odpowiedzieć na podstawie instrukcji do modeli TV serii 9603 pobranej z polskiej strony Philipsa, gdzie jest napisane cyt.

7.2.3 Zsynchronizowany sygnał wyjściowy
audio
Aby uzyskać najlepsze zsynchronizowanie
wyświetlanego obrazu z dźwiękiem, podłącz zestaw
kina domowego do gniazd wyjściowych Audio Out
L/R lub Digital Audio. Patrz schematy 7.4.4 i 7.4.8.
Nie wolno podłączać przewodu z sygnałem audio z
odtwarzacza DVD, odbiornika cyfrowego lub innego
urządzenia audio/wideo bezpośrednio do zestawu
kina domowego.

Wniosek z tego taki, że dźwięk sześcio lub siedmiokanałowy nieopóźniony uzyskamy tylko wtedy, gdy nasz odtwarzacz dvd połączymy z TV tylko i wyłącznie kablem HDMI. HDMI umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego wizji bardzo wysokiej jakości i 8-kanałowego dźwięku.
Procesor telewizora obrabiając obraz prawdopodobnie, a raczej na pewno automatycznie opóźni dźwięk, który odbierzemy sobie ze złącza Digital Audio Out i który przesyłamy dalej do amplitunera.
Podsumowując: potrzebny nam odtwarzacz z wyjściem HDMI, lub jakieś inne rozwiązanie połączeniowe, którym prześlemy osobno dźwięk między DVD a TV wykorzystyjąc wyjścia i wejscia audio tych urządzeń (najlepiej cyfrowe), a obraz np Scartem (gorsza jakość obrazu, niestety). Jest masa różnych połączeń sygnałowych audio, więc myślę, że uda się zakupić jakiś odpowiedni przewód. Może ktoś podsunie inne rozwiązanie dla dvd nie posiadającego wyjścia HDMI. Ja podałem tylko podstawę, myślę że pomogłem. Jeśli gdzieś się pomyliłem, sprostowanie mile widziane.

Dla mnie to całkowicie dyskwalifikuje Philipsy 9603/9703 z listy telewizorów, które brałem ostatnio pod uwagę, planując zakup LCD.
Mam nadzieję, że Toshiba ZF355, która jest druga na mojej liście nie ma tego problemu. Jeżeli tak, to chyba zostanę przy swoim starym Sony 29 cali. W każdym razie dziękuję wszystkim, którzy ten problem zasygnalizowali. Sam nigdy nie pomyślałbym, że można wypuścić na rynek telewizor z taką wadą!
Jak w ogóle można radzić klientom, żeby ewidentnie psuli sobie dźwięk puszczając go z DVD najpierw do telewizora, a później dopiero do amplitunera? A może ludzie z Philipsa myślą, że po to się kupuję bardzo drogi telewizor, żeby słuchać dźwięku na tych ich telefonicznych głośniczkach? Żenada...
 

KIELAQ

New member
Myślę że inne telewizory także potrzebują czasu na przeliczenie takich ilości danych . Ciekawe jak rozwiązali problem z opóźnieniem obrazu względem dzwięku ? Trudno uwieżyć że tylko Philips ma taki problem .
 

PioSpec

New member
mojz37 napisał:
Witam Panowie. Dzisiaj odebrałm 42PFL9603D.

Na początku myślałem, że się zesram z zachwytu. Super design, fajne menu, amibilight - mistrzostwo. Obraz bardzo przyzwoity juz przy zwyklej kablowce.

Jednak kiedy odpalilem dvd mocna sie przestraszylem. Dzwiek, bezpośredni z DVD idzie do wzmacniacza. DVD jes połączone przez euro z TV. JEST KOSZMARNE PRZESUNIECIE W CZASIE MIEDZY OBRAZEM A DZWIEKIEM. Obraz w TV wydaje sie być znacznie opóźniny względem dźwięku z wzmacniacza. Nie da się oglądać!!!!!

To opóźnienie maleje (niestety nie do zera) po wyłączeniu bajerów poprawy obrazu (perfect pixel, 100hz, etc.) ale to żaden interes, kupic taki tv i wylaczyc bajery....
Czytalem o efekcie lagu u poprzedników tego modelu, ale nie zdawałem sobie sprawy z jego rozmiarów.
Trochę mi się nie chce wierzyć, żeby Philips tak sobie strzelił w kolano. O podłączeniu wzmacniacza, czy współpracy z konsolą, to nie ma w takiej sytuacji mowy.
Będę jutro męczył pomoc techniczą. Jeżeli się dowiem, że tak po prostu jest, to oddaje telewizor.

Napaleńcom, takim jak ja, radzę wstrzymać się na moment z zamówieniami.

Pozdr.


Wydaje mi się, że jak się rozdzieli sygnał na 2 różne urządzenia to nigdy nie będzie synchronizacji.
Po to są w amplitunerze wejścia audio/wideo aby przepuszczać obydwa sygnały przez ampli a nstępnie obraz do TV.

Próbowałeś w ten sposób?

Jeszcze nie mam tego Philipsa, ale w opisany przez Ciebie sposób nie powinno się podłączać wogóle.

Ilość systemów przetwarzania w nowoczesnych TV tylko potęguje ten problem.

pozdrawiam
 

pkoso

New member
Chetnie bym wkleil pare fotek z mojego tv (cyfra+, po zwyklym eurozlaczu i zwykle kanaly telewizyjne od 1 i 2 poczynajac) chcialbym pokazac jak pieknie odbiera, zeby zamnac dyskusje o fioletach i innych paszkwilach o tym tv. Jest tylko jeden problem "jak to zrobic zeby mogli wszyscy ogladac a nie tylko ci co maja wykupiony abonament?" prosze o pomoc, podpowiedz a obiecuje ze nie bedziecie zawiedzeni
 
Do góry