Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

arkkul

New member
dachar1 napisał:
Witam. Nabyłem model9703 w sieci agdeurortv 2 tyg temu telewizor rewelka. Ale przy próbie podłączenia "n" przez hdmi nastapił brak komunikacji a na kablu scard bez problemu . Nie wiem co jest przyczyną tego ze nie jest kombatybilny na hdmi. Pozatym telewizor cukierek:eek:k:
Czy ktoś moze podpowiedzieć co moze być przyczyną braku łączności na łączu hdmi

Czy mógłbyś coś więcej napisać o tym LCD. Jak sobie radzi z sygnałem SD , DVD , co z płynnością - jak się spisuje układ 100 Hz , jak się ogląda programy sportowe i w ogóle wszystkie wrażenia (negatywne też) z użytkowania. "Cukierek i rewelka" to trochę enigmatyczne. Wszyscy z góry dziekujemy.
 

KIELAQ

New member
Mam odpowiedź od centrum obsługi klienta Philips :

Szanowny Panie,
Dziekujemy za kontakt z firma Philips.

W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, iż model 37PFL9603D/10 nie ma możliwość za pomocą tunera DVB-T odtważania MPEG 4, jedynie MPEG2 oraz nie posiada tunera DVB-C.

Z poważaniem,
Biuro Obsługi Klienta
Philips Polska

Niestety , jak chcecie bajery w tym zakresie to musi być wersja z końcówką /H . Ale to nie w Polsce .
 

urad

New member
moj juz czeka w euro od 30go kwietnia na mnie (9703) cena w miare jak na najwyzszy model i pewne ze 2 lata gwarancji + mozna dokupic na dodatkowe lata, kolejny plus to raty 20x0%. ogolnie w szoku bylem ze nastepnego dnia od zlozenia zamowienia przyszedl mail ze sprzet jest do odbioru (niestety odbiore 5go, bo jestem na majowce)

a z topmarket.pl do dzis sie nie odezwali z zamowieniem na 9603... ich strata..

Pozdro weekendowo.
 

KIELAQ

New member
Najwyższym modelem Philipsa jest Aurea :) . Philips na wszystkie modele daje rok gwarancji . Ale zgodnie z Polskim prawem sklep w którym kupiłeś może ubiegać się w twoim imieniu o kolejny rok serwisowania . W praktyce wygląda to tak że przez rok zgłaszamy się ze sprzętem bezpośrednio do philipsa a po roku do sklepu . Oczywiście nikomu nie życzę korzystania z gwarancji ;)
 

dachar1

New member
Witaj. Postaram się o rzeczowy komentarz w miarę moich odczuć. Nie mam doswiadczenia w oglądaniu na innych lcd ale ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Ogladając programy lub filmy odnosi się wrażenie jakby działo się to w rzeczywistości (uczestniczyło się w nich) Od razu informuję że oglądam tylko programy z "n" ki. Jeżeli chodzi o kanały spotyowe to z tym jest różnie zależy od jakości sygnału lub jakości nagrania. Oglądając ligę mistrzów na nsport lub TVPSport muszę przyznać że jakość jest dobra ale nie zawsze rewelacyjna. Zauważa się minimalne smużenie ale dosłownie minimalne. Jestem fanem żużla i często oglądam lub nagrywam mecze. Jakość nagrania i ogladania jest zadowalająca. Ale powtarzam zależy to jakości transmisji z danej dyscypliny sportowej. Kanały przyrodnicze nie trzeba chwalić bo tutaj jest super ( wszystkie kanały) No i oczywiście ambilight jest super wrażenie wręcz przemiłe. Jeżeli chodzi o kontrast to czerń jest pełna nie stwierdzam niedociągnięć w tej sprawie ale zasztrzegam to jest tylko moje odczycie. Szczerze mówiąc nie znalazłem jeszcze słabych pkt tego lcd-ka. Ale muszę jeszcze troszkę popracować nad nim i nad podłaczeniami. Czas odświeżania stron jest krótki ale nie mam porównania z innymi .
 

arkkul

New member
dachar1 napisał:
Witaj. Postaram się o rzeczowy komentarz w miarę moich odczuć. Nie mam doswiadczenia w oglądaniu na innych lcd ale ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Ogladając programy lub filmy odnosi się wrażenie jakby działo się to w rzeczywistości (uczestniczyło się w nich) Od razu informuję że oglądam tylko programy z "n" ki. Jeżeli chodzi o kanały spotyowe to z tym jest różnie zależy od jakości sygnału lub jakości nagrania. Oglądając ligę mistrzów na nsport lub TVPSport muszę przyznać że jakość jest dobra ale nie zawsze rewelacyjna. Zauważa się minimalne smużenie ale dosłownie minimalne. Jestem fanem żużla i często oglądam lub nagrywam mecze. Jakość nagrania i ogladania jest zadowalająca. Ale powtarzam zależy to jakości transmisji z danej dyscypliny sportowej. Kanały przyrodnicze nie trzeba chwalić bo tutaj jest super ( wszystkie kanały) No i oczywiście ambilight jest super wrażenie wręcz przemiłe. Jeżeli chodzi o kontrast to czerń jest pełna nie stwierdzam niedociągnięć w tej sprawie ale zasztrzegam to jest tylko moje odczycie. Szczerze mówiąc nie znalazłem jeszcze słabych pkt tego lcd-ka. Ale muszę jeszcze troszkę popracować nad nim i nad podłaczeniami. Czas odświeżania stron jest krótki ale nie mam porównania z innymi .

Dziękuję za obiektywną ocenę. Do tej pory byłem zdecydowany na Toshibę serii ZF ale ze względu na jakieś przedziwne kłopoty z jej dostepnością w sklepach (m.in w euroagd ) zastanawiam sie nad Philipsem 42 " 9703D. Nawiasem mówiąc Toshibie chyba nieszczególnie zależy na polskim rynku.
Mam jeszcze kilka pytań. Ile cali ma Twój Philips i z jakiej odległości ogladasz. Czy rozwiazałes juz problem z HDMI , czy też podajesz sygnał przez euro złącze.
 

pixelangel

New member
URAD: topmarket.pl to strata czasu ,też zamawialem tam 18 kwietnia tv . Wcisneli mi kit ze maja towar ,ale czekac musze max tydzien na dostawe. Oczywiscie po tygodniu zero odzewu ,wiec automatycznie zrezygnowalem z zamowienia . Wczoraj zamowilem w innym miejscu taniej ,towar odrazu wyslany tego samego dnia ... tak powinny funkcjonowac sklepy internetowe.
 
Ostatnia edycja:

marko1801

New member
Ja również miałem kupić Toshibę 40ZF355, ale ciągłe problemy z dostępnością lub polską gwarancją sprawiły że od wszoraj stoi 42PFL9703
 

marko1801

New member
kriss33 napisał:
jakie wrażenia??

Pierwsze odczucia mieszane. Sygnał na razie z kablówki, więc stacje niektóre kiepskie. Może jeszcze uda się coś ustawić. Będzie cyfrowy Dialog wtedy powinno być lepiej ( ? ). Kąty gorsze niż u Toshiby, możliwości konfiguracji chyba też z tego co można było wyczytać na forum. Film z dvd przez HDMI , puszczany z Yamahy s-1800 lepiej.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie jak to wszystko poustawiać, to chętnie skorzystam .
 

KIELAQ

New member
A jak wrażenia z Ambilight Spectra ? Jak działają polepszacze obrazu i 100 Hz ?
Jak działa pilot i czy jest wygodny ? Wiele pytań ale jesteś narazie jednym z nielicznych szczęśliwych posiadaczy :)
 

KIELAQ

New member
Coś niesamowitego !
Miałem wątpliwości względem tych 100 Hz w modelach 32 i 37 calowych 9603 . Wcześniej zapewniali że w obu JEST 100 Hz Clear LCD . Teraz przesłali kolejną odpowiedź :

Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z firmą Philips.

W odpowiedzi na pański list pragniemy poinformować, że model 37PFL9603D/10 posiada ekran 100 HZ Clear LCD, natomiast model 32 - calowy nie posiada ekranu 100 Hz.

To są jakieś jaja normalnie . Jak macie jakieś informacje to pomóżcie bo powoli staczam się w otchłań SZALEŃSTWA !!!
Chyba będę domogał się rekompensaty od pHILIPSA za straty moralne !
 

KIELAQ

New member
Po zrobieniu WIELKIEJ awantury w biurze obsługi philipsa zapewnili mnie że model 37PFL9603D/10 MA NAPEWNO 100 Hz , natomiast model 32PFL9603D/10 NIE MA 100 Hz . Pytanie czy można im wierzyć ???
Jedno jest pewne - potrafią podnieść ciśnienie :)
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Po zrobieniu WIELKIEJ awantury w biurze obsługi philipsa zapewnili mnie że model 37PFL9603D/10 MA NAPEWNO 100 Hz , natomiast model 32PFL9603D/10 NIE MA 100 Hz . Pytanie czy można im wierzyć ???
Jedno jest pewne - potrafią podnieść ciśnienie :)


no coz ladne jajca :) wrecz jaja na boczku. ogolnie 37" ma 100 Hz przynajmniej tak podaja na stronce philipsa. wejdz na polska stronke philipsa a nastepnie na kontakt i pomoc techniczna .wyskoczy stronka z okienkiem wyszukiwania modelu .wpisujesz w okno 37PFL9603D/10 i szukaj .nastepnie po lewej stronie klikasz na informacje o produkcie i sciagasz pierwszy od gory plik pdf :) niestety opcja 32" i 42" jest nie dostepna (przynajmniej dla mnie ) ale nie wazne bo i tak interesuje mnie 37" .pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Dzięki Jarek , zassałem sobie tego pdfa . Ja też jestem zdecydowany na 37 cali ale taka dezinformacja jest niedopuszczlna ! Ktoś kupujący model 32 calowy mógłby się bardzo wkurzyć . Wytknąłem im też brak opisu 37 cali więc może uzupełnią . Myślę że już po majówce coś się ruszy w kwestii dostępności i ceny 9603 .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Dzięki Jarek , zassałem sobie tego pdfa . Ja też jestem zdecydowany na 37 cali ale taka dezinformacja jest niedopuszczlna ! Ktoś kupujący model 32 calowy mógłby się bardzo wkurzyć . Wytknąłem im też brak opisu 37 cali więc może uzupełnią . Myślę że już po majówce coś się ruszy w kwestii dostępności i ceny 9603 .


wiesz najgorsza jest jednak sama dezinformacja w sklepie .pamietasz jak "urad" pisal 24 kwietnia ze byl w electroworld (M1 - wawa) i stalo czarno na bialym ze sprzedawany u nich 32" 9603 ma 100 Hz ? lecisz do sklepu i kupujesz a w domu zonk :( wtedy bym sie dopiero wsciekl :) pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Dzięki naszej niezłomnej chęci zdobywania informacji ustrzegliśmy czytaczy forum przed popełnieniem fatalnego błędu ;) . Polecamy Philipsa ale NIE polecamy ich centrum obsługi klienta
 
Do góry