Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Modele serii 9 czyli również 9632 i 9603 mają Perfect Pixel HD a nie Pixel Plus 3HD . Natomiast nie mam pojęcia czym różni się Ambilight Spectra od tego starego . Pewnie lepiej świeci :)
 

jarek12345

New member
urad napisał:




moim zdaniem mpeg 4 jest w tych modelach (9603 i 9703) razem z mpeg 2. posilkuje sie tutaj wypowiedziami na innych forach (zagranicznych) oraz opisem (instrukcja obslugimodelu 32" 9603 ) ktory ma zaznaczone w glownych cechach produktu (strona 5) :Transmisja MPEG 4 (jesli dostepne) podobie zreszta jak 100 Hz Clear LCD (o czym juz rozmawialismy) .pozdrawiam



.
 

urad

New member
Przewertowałem też intrukcjęi jak wół jest napisane iż:

Zintegrowany tuner DVB-T i DVB-C
Oprócz programów telewizji analogowej telewizor
odbiera również sygnał cyfrowej telewizji naziemnej
oraz w niektórych krajach także sygnał cyfrowej
telewizji kablowej i cyfrowych stacji radiowych.
Transmisja MPEG4
(jeśli dostępne)
Standard obrazu wyższej jakości dostępny dzięki transmisji

w technologii HD.
System TV: DVD COFDM 2K/8K, (MPEG2, MPEG4, o ile jest dostępne)

Dla mnie to jest rewelacja :) jesli to sie sprawdzi...
nie dosć ze Mpeg4 to jeszcze po kablu :)

 

jarek12345

New member
urad napisał:
Przewertowałem też intrukcjęi jak wół jest napisane iż:


Zintegrowany tuner DVB-T i DVB-C


Oprócz programów telewizji analogowej telewizor

odbiera również sygnał cyfrowej telewizji naziemnej
oraz w niektórych krajach także sygnał cyfrowej
telewizji kablowej i cyfrowych stacji radiowych.

Transmisja MPEG4
(jeśli dostępne)

Standard obrazu wyższej jakości dostępny dzięki transmisji
w technologii HD.

System TV: DVD COFDM 2K/8K, (MPEG2, MPEG4, o ile jest dostępne)


Dla mnie to jest rewelacja :) jesli to sie sprawdzi...
nie dosć ze Mpeg4 to jeszcze po kablu :)




ogolnie bedzie ciekawie :) a propo Urad ty juz masz kupiony ten 9603 42" i czekasz na dostawe (do domu) czy oczekujesz na info ze sklepu kiedy beda ten model mieli na stanie ? pozdr


.
 

urad

New member
Ciagle czekam, nie odezwali sie jeszcze ze sklepu, że go mają już dla mnie...
Podejrzewam że bedą dopiero dostępne w połowie maja.
 

marianin

New member
urad napisał:
Przewertowałem też intrukcjęi jak wół jest napisane iż:

Zintegrowany tuner DVB-T i DVB-C
Oprócz programów telewizji analogowej telewizor
odbiera również sygnał cyfrowej telewizji naziemnej
oraz w niektórych krajach także sygnał cyfrowej
telewizji kablowej i cyfrowych stacji radiowych.
Transmisja MPEG4
(jeśli dostępne)
Standard obrazu wyższej jakości dostępny dzięki transmisji

w technologii HD.
System TV: DVD COFDM 2K/8K, (MPEG2, MPEG4, o ile jest dostępne)
cut

Obawiam się, że Tunery MPEG 4 będą jedynie w wersji "H". Instrukcja jest wspólna dla 9703/9603 w wersjach D i H. :-(
 

KIELAQ

New member
Zastosujemy metodę sprawdzoną w przypadku 100 Hz . Już piszę maila do centrum obsługi klienta . Zapytam o mpeg 4 i o tuner DVB-C .
 

dachar1

New member
Witam. Nabyłem model9703 w sieci agdeurortv 2 tyg temu telewizor rewelka. Ale przy próbie podłączenia "n" przez hdmi nastapił brak komunikacji a na kablu scard bez problemu . Nie wiem co jest przyczyną tego ze nie jest kombatybilny na hdmi. Pozatym telewizor cukierek:eek:k:
Czy ktoś moze podpowiedzieć co moze być przyczyną braku łączności na łączu hdmi
 

KIELAQ

New member
Czytałem o tym problemie z wcześniejszymi modelami . Myślałem że w nowych modelach problem został rozwiązany . Podobno jest problem ze zgodnoscią protokołów HDCP . Philips twierdził że to wina N-ki a N-ka że to wina Philipsa . Może nowy soft do telewizora załatwi sprawę ? Trzeba gnębić Philipsa w sprawie tego problemu .
PS - Na N-ce jest do wyboru kilka rozdzielczości . Może na któreś z nich będzie chodzić ? A może to problem z kablem HDMI . Sprawdź go .
 

marianin

New member
KIELAQ napisał:
Czytałem o tym problemie z wcześniejszymi modelami . Myślałem że w nowych modelach problem został rozwiązany . Podobno jest problem ze zgodnoscią protokołów HDCP . Philips twierdził że to wina N-ki a N-ka że to wina Philipsa . Może nowy soft do telewizora załatwi sprawę ? Trzeba gnębić Philipsa w sprawie tego problemu .
PS - Na N-ce jest do wyboru kilka rozdzielczości . Może na któreś z nich będzie chodzić ? A może to problem z kablem HDMI . Sprawdź go .

To nie wina Philipsa. Tunery "N-ki" nie współpracują zresztą tylko z Philipsami
swego czasu w Sat Kurierze była cała lista telewizorów, z którymi ten badziewny tuner nie współpracuje. Jest także problem współpracy tunera "n"
z amplitunerami Onkyo.
Pozdrawiam
 

czaras

New member
marianin napisał:
Tunery "N-ki" nie współpracują zresztą tylko z Philipsami
swego czasu w Sat Kurierze była cała lista telewizorów, z którymi ten badziewny tuner nie współpracuje. Jest także problem współpracy tunera "n"
z amplitunerami Onkyo.
Kurcze czytam i nie wierze, przeciez to jest jakas masakra normalnie. Czy ten problem istnieje od dawna ? i do teraz "n" go nie rozwiazalo ?? normalnie szok ! Poszerzcie te informacje jesli ktos probowal cos sie wiecej dowiedziec.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Bez przesady to nie jest znowu az tak duzy problem. Dzwiek sie rwie jesli masz podłączony tv przez hdmi. Wystarczy przytrzymac przycisk res na tunerze przez 5 sek i wtedy przez hdmi masz sam obraz a dzwiek puszczasz compositem do tv lub swietowodem do amplitunera i problem rozwiazany.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@Tomek Koko

twoja propozycja to żadne rozwiązanie. Rozwiązaniem jest spuszczenie n-ki i zakup innej platformy. Na szczęście są jeszcze dwie do wyboru.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
bez obrazy ale twoja propozycja to zande rozwiazanie. Dzwiek puszczony swiatłowodem to przeciez najlepsze rozwiązanie na dzien dzisiejszy wiec w czym problem?
 

dachar1

New member
Dziękuje za podpowiedzi. Zastanawiam się czy nie należy pogrzebać troszkę jeszcze w ustawieniach lub ściągnąc aktualizację oprogramowania do "n". Tylko dziwi mnie fakt że "n"box recorder który jest nowo zakupiony nie otrzymuje aktualizacji na bieżąco i nie jest dostosowany do najnowszych trędów. Pozatym zauważułem jeden szczegół. Mam podłączoną "n" do kina domowego optykiem i zauważam opóżnienie znikome w dzwięku w stosunku do obrazu. Ciekawe zjawisko:roll: może coś wiecie więcej na ten temat .
 
Do góry