wszystko na temat 42PFL7603D

jarek12345

New member
no jesli masz go za 3 tys zl i parametry ma ok to naprawde inna sprawa :) co do PS3 musialbys poczytac watek konsolowy na tym forum lub na ********** - konkurencyjne forum(na pewno znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania) pozdr


.
 

StaniB

New member
Ja uwazam ze PS3 jest najlepszym Blu-ray player na rynku!!! za solidne pieniadze!! Od 25 marca mozna z netu sciagnac nowy Update 2.20.A to znaczy ze kazde nowosci co wejda na rynek bedzie mozna za pomaca Wlan, sciagnac nowe Update z netu.A taka mozliwosc ma wlasnie PS3 ,jedynym minusem co posiada ten player ze pobiera duzo pradu(170 Watt) a to juz nie malo!
 

KIELAQ

New member
Mylisz się StaniB . Sony pakuje do swoich konsolek taniochę blue-ray żeby nie zwiększać ceny konsoli . Updaty nie załatwią wszystkich problemów . Normalne odtwarzacze są lepsze , mają więcej możliwości ale i nieporównanie wyższą cenę . Coś za coś .
 

StaniB

New member
Jeszcze nie spotkalem sie,albo nie przeczytalem ze SP3 ma gorszy player niz inne firmy.Wrecz przeciwnie w AudioVision 03/08 PS3 otrzymalo ocene bardzo dobra czyli 87-ze 100 mozliwych punktow.I nic tam nie wspominaja ze obraz jest gorszy niz np.Samsung BD P 1400 co otrzymal 84 punkty albo Sharp BD-HP 20S co dostal marne 79 punktow.Oczywiscie mozna tez kupic Pioneer BDP-LX 70 A co wygral test! zdobyl 91 punktow ,ale cena jest moim zdaniem gigantyczna 1500 euro a na dzien dzisiejszy PS3 kupisz juz za 360 euro.I czy az tak widac roznice w jakosci obrazu w Blu-ray? w to wlasnie watpie.Ale kazdy musi sam podjac decyzje.Ja tylko proponowalem kupno PS3,bo moim zdaniem jest swoje pieniadze wart!!! Pozdrawiam .
 

KIELAQ

New member
Oczywiście pod tym względem masz rację . PS3 JEST wart swojej ceny . Bez dwóch zdań . Natomiast co do samej jakości czytnika to czytałem sprzeczne opinie . Sama konsolka jest wypasiona - nie ma to jak Gran Tourismo 5 na Full Hd :) . Normalnie bajka .
 

StaniB

New member
Co by mnie naprawde interesowalo( to jeszcze raz podkreslam)! Czy 42 7603 ma taka sama matryce co 47 7603 ,bo niestety do tej pory to tylko mialem mozliwosc porownywac matryce 42 w modelach 5603,7603 i 9603.Podobno w Samsung A656.....widac roznice matryc pomiedzy 40 a 46.Czy Philips w nowych modelach ma ten sam problem??? tego do tej pory nie wiem.
 

pixelangel

New member
STANIB:
Trudno powiedziec czy taką samą ,napewno 42 i 47pfl7603 mają 10-12 bit lcd. Obydwa mają fioletowy polot pod kątem. Dla calkowitej pewnosci najlepiej zapytac o to philipsa .
 

ktp

New member
Co jest z kolorami w trybie demo 7603? Oglądając film w MM miałem wrażenie, że puszczone wszystko przez filtr SEPHIA. Takich dzikich kolorów nie widziałem jeszcze nigdy w LCD.
 

pixelangel

New member
Umnie na 7603 nie ma przesaturowanych kolorow , jest opcja wzmacniania kolorow ,ale nawet dana na maksa nie przegina jak w tv samsunga .
 

jos1

New member
pixelangel napisał:
Trudno powiedziec czy taką samą ,napewno 42 i 47pfl7603 mają 10-12 bit lcd. Obydwa mają fioletowy polot pod kątem. Dla calkowitej pewnosci najlepiej zapytac o to philipsa .

Witam,jestem zawiedziony ze wielu piszacych zle na temat Philipsa Samsunga i innych producentow TV kupuje je mimo ich wad .Ja osobiscie od wielu lat zajmuje sie tym problemem i dochodze do wniosku ze jestesmy jako konsumenci robieni w konia !!! Wypas w TV plazma i LCD w tak blyskawicznym tempie dobil juz prawie do konca mozliwosci ,
a dlaczego ? Odpowiedz jest prosta , producenci zadbali o to zeby ich TV mialy wszystkie mozliwosci podlaczeniowe np. HDMI 1,3 - USB 2 - DVI - czytniki kart - LAN i byly kompatybilne z innymi urzadzeniami ,gdyz nie dawalyby sie sprzedawac .
Sprawa jakosci obrazu pozostawia jednak wiele do zyczenia i w tym kierunku nie wiele sie robi .Wiadome jest ze technologia juz istnieje zeby nasze oczekiwania spelnic tylko to jest sprawa kasy a tutaj producenci nie chca sie wychylic i skapia dlatego stare matryce w nowych modelach , stare Chipsety w nowych modelach , od 2 lat Samsung obiecuje 46 calowy LED TV i nic nie widac ,za DROGO !!! Ciekawy jestem co zobaczymy w modelu LE46A659A ?

Dowiedzialem sie ze trwa juz od dawna wojenka cyferek bez pokrycia pomiedzy Philipsem i Samsunngiem , chodzi mianowicie o dynamiczny kontrast , Podaja bez jakiegokolwiek obiektywnego pomiaru parametry jakie im do glowy wpadna!!! Ostatnia marketingowa propaganda 100 Hz ! Juz zaden TV nie da sie sprzedac bez tego napisu a przeciez to zabytek !


seria 6 Samsunga i Philipsa seria PFL7603 i PFL9703 to kompromitacja !

Problemy :
  • FIOLET – LILA – MGIELKA - ( czy jak kto woli to nazwac )
pod lekkim katem patrzenia czern zmienia sie w fiolecik J)
gdzie ta obiecana czern i jak uzyskali ten parametr 30000 : 1 chyba przy
wylaczonym TV z pradu ? Ten sam problem Samung i Philips .Ciesze sie ze ten
problem jest potwierdzony przez innych kolegow na Forum gdyz ludzie z Philipsa nie
widza tego problemu.
2 Obraz przy sygnale PAL - Philips katastrofa !!! ciagle mieszajace piksele ,obraz sie
gotuje jest niespokojny.Bez mozliwosci wylaczenia funkcji Pixel HD
Obraz Samsunga natomiast jest z lekkimi szumami ale spokojny – duzo lepiej .
3 Plynnosc wyswietlania , Philips robi co jakis czas z sygnalem HD zwieszke u
Samsunga tego nie zaopserwowalem.

Chcialbym jeszcze wypowiedziec sie na temat czerni Samsunga F serii , zeczywiscie jest wiecej czerni gdyz kontrast jest mniejszy !!!! Wszystkie TV ktore maja niski dynamiczny kontrast posiadaja lepsza czern , np. SONY starsze modele ale nowa seria posiada juz FIOLECIK !!!

Prosze wszystkich ktorzy maja problemy z rozmytymi kolorami w wysokiej rozdzielczosci o podlaczenie wysokojakosciowego okablowania .sieciowego 220V i HDMI DVI SCART

Pozdrawiam

Jos1
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Ty może najpierw pooglądaj a potem się wypowiadaj na dany temat .
Oglądałem Philipsa 9703 pod każdym katem i nie widziałem fioletu . No może pod dużym kątem z góry ale kto ogląda z takiej pozycji ? Niewiem skąd u ciebie takie uczucia do lcd ale jak widać po wynikach sprzedaży ludziom się podobają .

A poza tym co ty porównujesz ? Samsunga z Philipsem ? To tak jakby porównywać syrenkę z mercedesem !
 
Ostatnia edycja:

marianin

New member
W sierpniu przed Olimpiadą startuje TVP w HD z DVB-T: co prawda na razie tylko okazjonalnie
ale jednak
1. Warszawa PKiN
2. Poznań - Śrem
3. Zielona Góra - Jemiołów
4. Żagań - Wichrów
5. Kraków Krzemionki
W tym kontekście podawanie, że telewizor słabo odbiera PAL to jakiś żart. Zrozum Człowieku, że te wszystkie nowe telewizory nie są projektowane po to aby dobrze odbierać PAL! ale aby dobrze odbierać HDTV! Nie ma sensu zwracać uwagi na jakość sygnału PAL bo i tak za niedługo wszystkie TV co nie mają MPEG4 będą tylko monitorami :-(
 

pkoso

New member
KIELAQ popieram w calej rozciaglosci, od razu widac ze pan jos1 nie widzial tego tv a pozatym co to za wypowiedz w temacie wersji 7603 bez wzmianki o powyzszym. W temacie o 9603 wstawie fotki z mojego tv bo juz nie moge czytac tych bredni. Tylko jeszcze nie wiem jak to zrobic zeby mogli wszyscy obejrzec a nie tylko ci co płacą "abonament"
 

KIELAQ

New member
Może kolega jos1 chciał być kontrowersyjny ? Choć najprawdopodobniej wogóle nie widział sprzętu tylko czytał o nim i to nie wszystko . Tak niestety bywa że ludzie przeczytają gdzieś wzmiankę a potem wypisują jakby mieli sprzęt lub oglądali go . Ale co tam , zapomnijmy o tym przykrym incydencie . NIE WIDAĆ ŻADNEGO FIOLETU - każdy kto widział modele 7603/9603/9703 to potwierdzi !!! Acha i jeszcze jedno - odtwarzanie sygnału pal jest bardzo dobre na tle konkurencji . To kolejna nieścisłość kolegi jos1 . A porównaniem Philipsa do Samsunga to zupełnie rozwalił mnie na kawałki - śmieszne :)
 

Agrescik

New member
Proszę nie cytowa poprzednika. ArtS :)

POTWIERDZAM!!! NA TV PFL 9603 nie widac zadnej mgielki fioletowej pod zadnym katem. Sprawdzilem przez ponad godzinke w Saturnie :)))) Fakt ze na wersji 37" ale to raczej nie ma roznicy :) Jednak chyba 9603 rulez :) Bardzo duzo zalezy od ustawien TV. Ogladalem TVN i inne puszczone z jakiejs zbiorczej antennowej (tak przynajmniej wydukal sales manager :) I wg mnie obraz byl gites. A co dopiero jak podlaczyc lepszy sygnal?


Pozdrawiam forumowiczow.
Kikiego rowniez. I jego Samsungi i Sharpy :)
A rozbawila mnie cena w Saturnie TV 70" Samsung :)))) 119 999 :)))) Fajne demo. Bo raczej nikt tego nie kupi :)) (nie pomylilem sie z jedynka z przodu :))))

Choc nie wiem. Moze ten Samsung krawaty wiaze i usuwa ciaze :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KIELAQ

New member
Naprawdę nie widziałem żadnego fioletu a oglądałem bez okularów . Poczytaj wątek - Wszystko o 9603/9703 . Tam piszą ludzie którzy mają te telewizory w domu i również nie widzą żadnego fioletu . Może oglądałeś model z uszkodzoną matrycą ? Ewentualnie to ty patrzysz na świat we fioletowych okularach .


PS - nie wiem co to jest modus sprzedawcy ?
 

jos1

New member
KIELAQ napisał:
Naprawdę nie widziałem żadnego fioletu a oglądałem bez okularów . Poczytaj wątek - Wszystko o 9603/9703 . Tam piszą ludzie którzy mają te telewizory w domu i również nie widzą żadnego fioletu . Może oglądałeś model z uszkodzoną matrycą ? Ewentualnie to ty patrzysz na świat we fioletowych okularach .


PS - nie wiem co to jest modus sprzedawcy ?

Przeczytaj te posty a potem pogadamy na temat TV LCD

http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-4834-1.html


http://img227.imageshack.us/my.php?image=33778842hk2.jpg
 

KIELAQ

New member
Co ty mi każesz czytać jakieś niemieckie forum ? Po angielsku nie ma problemu , niemieckiego nie znam . Ale przecież masz nasze Polskie forum gdzie piszą ludzie posiadający takie modele TV . Nie wierzysz im ? To idź do sklepu i zobacz na własne oczy . Nie wiem co wypisują na tamtym forum ale najwyraźniej nie jest to prawda . Chłopie wyjdź czasem z domu i nie wierz ślepo pisaczom - po prostu zobacz sam któryś z tych modeli . Więcej przekonywać cię nie będe bo to chyba nie ma sensu . Pozdrowienia
 
Do góry