Wrażenia z Epsona TW2900 po HD Ready

wiatrak

Active member
Bez reklam
Epsony tak mają, że licznik zaczyna bić dopiero po jakimś (niewielkim) czasie, to penie po to, żeby klient nie stresował się zbędnie kilkoma...kilkunastoma lampogodzinami wyświeconymi np w sklepie... ;)
Oczywiście że ciemne (najlepiej czarne) ściany i sufit dużo poprawią, tak naprawdę są niezbędne dla uzyskania zadowalającego efektu.
Pewnym sposobem na zmniejszenie jasności (oraz poprawę czerni i kontrastu) jest filtr neutralny - zobacz ostatnie posty wątku o Vivitek 1080 w "przyklejonej" sekcji wątków.
 

dominos

New member
tw2900

Epsony tak mają, że licznik zaczyna bić dopiero po jakimś (niewielkim) czasie, to penie po to, żeby klient nie stresował się zbędnie kilkoma...kilkunastoma lampogodzinami wyświeconymi np w sklepie... ;)
Oczywiście że ciemne (najlepiej czarne) ściany i sufit dużo poprawią, tak naprawdę są niezbędne dla uzyskania zadowalającego efektu.
Pewnym sposobem na zmniejszenie jasności (oraz poprawę czerni i kontrastu) jest filtr neutralny - zobacz ostatnie posty wątku o Vivitek 1080 w "przyklejonej" sekcji wątków.

dzięki za odpowiedzi...
faktycznie licznik zaczął bić od 10h - mam tylko nadzieje ze nie było kombinacji u sprzedawcy ;)
dziwi mnie fakt braku polskiej instrukcji i jakieś ruskie naklejki na opakowaniu.... może projektor przeznaczony na daleki wschód, jakiejs gorszej partii czy cuś... a może nie potrzebnie się stresuję...:confused:

udało mi się natomiast przekonać żonę do pomalowania ścian najbliżej ekranu na ciemny brąz a sufitu na jasny - jak to nie pomoże to będę forsował 1m ciemnego pasa na suficie :roll: (no przecie nie będę nam odbierał przyjemności jak najlepszej projekcji...) zresztą sprawdza się opinia, że nawet najlepszy i najdroższy projektor nie zaświeci dobrze w źle przygotowanym pomieszczeniu...
mam też w pokoju bardzo jasne meble ale mam nadzieję, że ściany i sufit poprawią kontrast a jak nie to dodatkowo wypróbuję opcję z filtrem neutralnym i szarym ekranem...

zrobiłem eksperyment ze zmniejszeniem obrazu na ekranie i faktycznie kontrast leci im wiekszy obraz i bliżej ścian czy sufitu... przy 60" projekcji w pokoju zrobiło się mega ciemno i kontrast przy jasnych scenach jak i nasycenie kolorow było na b.dobrym poziomie - zmniejszenie kontrastu następowało proporcjonalnie do powiększania przekątnej obrazu...

pzdr
 
Ostatnia edycja:

sludar

New member
Prosty sposób na polepszenie czerni to montaż czarnej rolety przed samym ekranem którą rozwija sie poziomo na sufit,koszty nie przekroczą 100 zł ,można ja umiejętnie schować tak że po zwinięciu może być całkowicie niewidoczna.
 

dominos

New member
tw2900

prosze o opinie bardziej doswiadczonych forumowiczow...
w moim TW2900 zauwazylem zaczerwienione rogi podczas wyswietlania czarnego tla - po zauwazeniu nie moglem juz oderwac od tego defektu wzroku... projektor przepracowal u mnie ze 24h.
Po ostrej wymianie slow ze sprzedawcą i finalnej ingerencji EPSON'a (ktory wrecz nakazal dilerowi wymiane na nowy sprzet) projektor zostal wymieniony.... i tu kolejny problem - znowu zaczerwienione rogi tyle ze po przeciwnej stronie i jakby tego bylo malo to obraz dodatkowo przebija zielenią w innym rogu... (nie mowiac juz o zauwazalnym przecieku swiatla poza granice rzucanego obrazu w pewnych ustawieniach lens-shifta - czego w poprzednim chyba nie bylo albo nie zwrocilem uwagi...)
i co ja mam teraz, biedny mis, poczac :(
sprzedawca mowil mi ze projektory lcd tak juz maja i nie jest to defekt - mialem kiedys projektor lcd panasonica i niczego takiego jak przebarwienia czarnego tla nigdy nie zauwazylem.....
aa i dodam ze u sprzedawcy nie mozna tego sprawdzic bo ma tak "profesjonalna" sale przezentacyjna ze az strach... ;)
glupio mi znowu tlumaczyc sie sprzedawcy za cos mi nie pasuje czy pisac do pana z Epsona, dla ktorego slowo rozgoryczonego klienta znaczy wiecej niz zloto...
 

Geezer

New member
Typowy feler maszyn LCD...
trzeba by w sklepie otworzyć z 10 kartonów aby znaleźć egz. z dobrze ustawionymi panelami - a na to nie pozwoli żaden sprzedawca.
Wg niemieckich dilerów tylko projektory Mitsu oraz Panas 3000/4000 przychodzą z fabryk bez rozjechanych barw i z równomiernym podświetleniem - no ale kosztują od 1700 Euro w górę :(
Nie śmierdzą też tak rozgrzanym plastikiem jak np. Sanyo.
 

sviru

New member
Czy sprawa z tym epsonem sie wyjasnila? Jestem zdecydowany na zakup tw2900 - ale znalazlem troche przypadkow z identycznymi problemami. Czy sa jacys zadowoleni uzytkownicy tego epsona?

Stoje przed wyborem TW700 lub TW2900
 

mexik

New member
ja mam tw700 i jestem bardzo zadowolony. To jest moj trzeci projektor bo mialem wczesniej optome hd65 (tu widzialem efekt teczy) potem benq w500 i powiem ze tw700 jest dla mnie swietny i najbardziej opowiada moim preferenja. Tw2900 nie widzialem w akcji ale nie spodziewam sie duze roznicy gdyz w tw700 obraz mi sie podoba.
 

sviru

New member
No wlasnie. Tego sie obawiam ze roznica bedzie znikoma na 100 calach. Z drugiej strony bede czesto puszczal natywny obraz 1080p a nie 720p. Biorac pod uwage ze roznice widac na monitorze 20 calowym to na ekranie 100 calowym ta roznica powinna byc jeszcze wieksza.

Znalalem opinie na zachodnim forum, kiedy to facet zmienil z tw700 (u nich to zdaje sie HC720/HC810 na USA) na TW2900 i twierdzi ze to najlepiej wydanz e pieniadze.

Czy ktos mial porownanie tych projektorow? Moze nawet niekoniecznie tych ale cos podobnego FullHd vs HD ready?

Druga sprawa to pare opinii o tych zaczerwienionych rogach w epsonach FullHd. Troche mnie to martwi.
Czy wydanie o 2000 wiecej jest uzasadnione? Dodam, ze tw700 uzywany a tw2900 to nowka wiec to tez jest duza roznica. 1rok gw vs 3lata gw. Prosze doradźcie coś.

Wczoraj oglądałem viviteka 1085 - obraz faktycznie bardzo dobry - niestety efekt teczy byl. Podczas normlanego ogladania nie byl taki widoczny - jednak jak zaczalem testowac to sie zrobilo gorzej. Troszke sie tym zmartwilem bo juz chcialem brac.

Dzieki za pomocne opinie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy te błędy obrazu występowały także w TW2900 czy tylko w wyższych modelach? Matryce w TW700 są starszej generacji, mają chyba nieco gorszy kontrast natywny niż te z TW2900.
 

sviru

New member
Kolega z forum mial ten sam problem tw2900 i chore czerowne miejsca. To samo tyczy sie tw3000 i wszyskich innych tw3500 - pytanie czy jest to na tak mala skale ze nie warto sobie tym glowy zaprzatac? W koncu 3 lata gw...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Kolega z forum mial ten sam problem tw2900 i chore czerowne miejsca. To samo tyczy sie tw3000 i wszyskich innych tw3500 - pytanie czy jest to na tak mala skale ze nie warto sobie tym glowy zaprzatac? W koncu 3 lata gw...

Kwestia gustu. Jeśli lubisz czerwone rogi, to bierz :eek:k: Ja nie lubię i bym tego nie kupił. :???:
 

pa3

New member
Bez reklam
Na zagranicznym forum (bodajże francuskim) widziałem zdjęcia TW3500 gdzie na fioletowym i białym tle były widoczne czerwone chmurki po rogach, czyli problem dotyczy różnych modeli - widoczny mniej czy więcej taki efekt nie powinien występować tym bardziej za takie $$$.

@sviru
Akurat ten model który testowałeś viviteka 1085, posiada koło barwowe 3x, więc trochę wolne, jednak sprawdź Mitsubishi HC3800 - efekt tęczy znikomy a jakość obrazu jeszcze lepsza, no i w końcu to technologia DLP więc problem z rozjeżdżaniem się kolorów jak i wypalaniem pikseli odpada :)
 

sviru

New member
Boje sie DPL. Jak juz raz zobaczylem ta tecze to boje sie ze juz nie zniknie. I jak sie bedzie pokazywac to zepsuje mi zabawe. Mitsu to juz prawie 5000zl - no i nie ma IRIS. Sprzet bedzie podpiety do kompa. Z kompem jednak najlepiej wspolpracuje technologia LCD - pixel w piksel. Staly nieruchomy obraz (w tym DLPku viviteka pixele zyly i sie ruszaly, ja bede siedzial 3m od ekranu - wiec wole nieruchomy obraz.

Czekam chyba jednak na wejscie serii TW3200/TW3600. W niemczech juz widnienią w zamowieniach za 999E. Niby kontrast 1:25000 w tym slabszym modelu. Mysle ze warto zaczekac - oby nie za dlugo.

Tymczasem bede sie gapil w sciane.
 

pa3

New member
Bez reklam
Mitsu, można dostać za nieco ponad 4300 zl, tutaj tęcza będzie mniejsza.

Co do połączenia z PC to właśnie na LCD piksele są bardziej widoczne niż na DLP - obraz jest bardziej zmiękczony. U siebie na Optomie przykładając nos do ekranu nie widzę kompletnie żadnych pikseli, występuje takie jakby śnieżenie obrazu.

Co do ceny nowego Epsona, u nas będzie na pewno jeszcze drożej, Polska jako zacofana kraina ma całkowicie inny przelicznik :)
 

sviru

New member
Fakt mitsu ma 5x kolo ale to nie zmienia faktu ze predzej czy pozniej bede widzial tecze :).
Poza tym epsony to latwosc w ustawieniu - zoom 2.1, lens shift. Dla mnie to jest rewelacyjne rozwiazanie. Czasami bede potrzebowal mniejszy obraz to sobie zwyczajnie zmniejsze o polowe.

Ja jednak jestem za technologia LCD wlasnie z powodu tego "sniezenia", zyjacych pixeli o ktorych mowisz. Od ekranu bede 3m.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Widoczność "żyjących pikseli" w DLP (czyli szumu obrazu) zależy od ustawień, a w szczególności od włączenia (i wartości) funkcji Brilliant Color.
 

pa3

New member
Bez reklam
Ja jednak jestem za technologia LCD wlasnie z powodu tego "sniezenia", zyjacych pixeli o ktorych mowisz. Od ekranu bede 3m.
Przecież z 3m to jest niezauważalne

Co do Epsona, proje są b.dobrze oceniane, więc o jakość możesz być spokojny, jedynie co to zmówił bym u nas przez internet, co daję możliwość zwrócenia towaru w ciągu 10 dni (chyba że projektorów to nie dotyczy?), więc na spokojnie mógłbyś sprawdzić czy występuje problem z kolorami.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kolega z forum mial ten sam problem tw2900 i chore czerowne miejsca. To samo tyczy sie tw3000 i wszyskich innych tw3500 - pytanie czy jest to na tak mala skale ze nie warto sobie tym glowy zaprzatac? W koncu 3 lata gw...

Mialem ten sam problem. I powiem tak... W dzien to nie przeszkadza, bo tych czerwonych rogow nie widac. Natomiast w nocy, jak dla mnie, to nie dalo sie ogladac :/ Strasznie przeszkadza.
Byl u mnie koles z Epsona zobaczyc co sie dzieje. Przywozil ze soba nowe projektory i bylo to samo. Rozkladal tylko rece i nie wiedzial dlaczego tak jest. Mialem razem cztery TW3500 w domu, wszystkie wadliwe. Wiec nie polecam. To nie kosztuje 10 zl. Skoro place za cos tyle kasy, to powinno dzialac i tyle. Bo po co mi samochod bez dzialajacych swiatel? Mam jezdzic tylko w dzien? ;)
 

sviru

New member
FunkyKoval > to mnie pocieszyles - 4 sztuki z rzedu? Czy to bylo na samym pozatku premiery tego modelu?. Bo juz bylem zdecydowany na tw2900 albo nowy tw3200.

Z tego co widze jest to dosyc znany problem z tymi czerwonymi planami. Pytanie tylko czy dotyczy to jakiejs partii czy tez wszystkich. Ciezko mi uwierzyc, ze tak znana firma - ktora badz co badz robi panele do wiekszosci producentow projow LCD wypuszcza takie buble!!.

To nie jest benq za 1000zl zeby sie takie rzeczy dzialy. Jak kupuje monitor lcd to nawet nie bysle o tym ze bedzie mial czerwone plamy.

Czy jest tutaj na forum jakis zadowolony uzytkownik projektorow TW2900 / TW3000 /TW3500 (ktore nie maja wady)?
 
Do góry