Wrażenia z Epsona TW2900 po HD Ready

sviru

New member
Prawda. Najlepiej bedzie zaczekac. Ja zobacze jak sie sprawa rozwienie z tym tw2900. Czy faktycznie go naprawia. Z tego co sie dowiedzialem jest to fizyczna usterka i raczej wchodzi w gre tylko wymiana albo paneli, albo calej optyki.

Zaloze sie jednak ze tw3200 bedzie obarczony tymi samym wadami co wszystkie starsze 3LCD.

UPDATE >> Pojwiła się pierwsza recenzja TW3600

http://www.homecinemacentral.com.au/reviews/reviews_epson_TW_3600-vs-TW3200.html

Konkluzja jest taka, ze TW3600 nie rozni sie prawie wcale od TW3500... co za tym idzie 3200 nie rozni sie specjalnie od TW3600... skoro TW3500 nie roznil sie istotnie od TW2900 mozna wywnioskowac, ze roznica w obrazie miedzy TW2900 a nowym TW3600 - w przypadku uzycia THEATER BLACK, NATURAL bedzie dla przecietnego kowalskiego bez znaczenia.

W moim pokoju TW2900 swiecil w trybie ECO tak mocno, ze caly pokoj az sie swiecil.
Ma niby tylko 1600 ANSI...

Moim zdaniem to beda odgrzewane kotlety - w lepszej cenie!.

Na amerykanskim forum pisza ze nowy TW3600 powinien dzielic panele z modelem TW4XXX - gdzie Panele sa C2FINE D7. Niestety ta informacja jest chyba nieprawdziwa poniewaz Epson nigdzie nie wspomina o uzyciu C2FINE w budzetowych modelach.

TW3500 nie ma C2FINE na 100% - tanszy od niego TW3600 moim zdaniem nie bedzie mial ich rowniez.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Kolejny Update. Na oficjalnej stronie australijskiego Epsona pojawil sie opis.

Epson Australia - Epson Epson EH-TW3600

Inorganic C2Fine D7 LCD Panels – Previously reserved for our top of the range models, the C2Fine D7 panel delivers long life and amazing picture quality

Czyli jednak C2FINE na pokładzie. Hmm.

W takim razie recenzja byla do bani... albo te Panele to chwyt marketingowy i nic nie daja...
 

sviru

New member
Nie zrażam się jeszcze do tych projektorów ponieważ nie bez powodu mają tak dobre recenzje.
Warto chyba jednak zaczekać na tw3200. Niby ma miec te nowe panele. Moze to rozwiaze problem.
 

Adam75

New member
Czy problem czerwonawych przebarwień w rogach dotyczy także modelu TW5000? Szukałem w necie ale nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat. Do końca roku chciałbym coś kupić i w grę wchodzi właśnie ten model oraz Panasonic 4000.
 

dusi

New member
Czy problem czerwonawych przebarwień w rogach dotyczy także modelu TW5000? Szukałem w necie ale nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat. Do końca roku chciałbym coś kupić i w grę wchodzi właśnie ten model oraz Panasonic 4000.

co prawda nie jestem posiadaczem tw 5000, ale mój przyjaciel jest od ponad pół roku, tzn posiada tw 5500. naoglądałem sie u niego przez ten czas filmów od groma, żadnych przebarwień nie zauwazyliśmy. Zaznaczę że na początku razem kalibrowaliśmy sprzęt, za pomocą jakis płyt etc, nie pamiętam, ale na czarnym tle nie zauważyliśmy żadnych czerwonych przebarwień.
Tak na marginesie to sprzęt naprawde świetnie daje sobie radę z sygnałem SD (DVD). Rewelacyjnie w porównaniu do mojego strego panasa pt ax 200e. No ale to zupełnie inna bajka:).
 
Do góry