Wieszanie TV na ścianie z dziurawki 8cm

boqler

New member
Hej,

Pytanie z innej beczki - czy da się powiesić TV na ścianie z cegły dziurawki która ma 8cm grubości? Z drugiej strony będzie szafa w zabudowie ;) więc nie chciałbym się przebić na drugą stronę. TV będzie miał 55" Jakich kołków, wkrętów albo jaki wieszak do tego wybrać? TV dobrze jakby miał regulację góra/dół
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wieszak bez regulacji i telewizor na nim będzie wisiał baz problemów.
Regulowany, zależy jak ciężki telewizor. Jeśli to będzie np nowy SHarpXUE8772- to on prawi nic nie waży, wówczas bez obaw.
A jaki to ma być telewizor i jaki uchwyt wybrałeś ?
 

racuh

Banned
Na 90% Philips 55pft6550. Wieszaka nie wiem..moze cos polecisz?

Nie ma znaczenia jakie jest podłoże, poza tym dzisiejsze LCD do 55 cali ważą mniej niż 20 Kg, i każy wieszak mozesz, nawet regulowany, u mnie Plazma 55 cali wisi na uchwycie 2 ramiennym, i nie dość że jest jest tam cegła dziurawka to jeszcze boazeria która odstaje od tej cegły 5 cm.

Wystarczą odpowiednie śruby, u mnie są 120mm i nawet wieszać się samemu na nim można.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ściana ma 80 cm? Plus minus tynk max 10. Bracie. Jak z tyłu ma być szafa to wszelkie śruby bedą schowane. Ja bym robił na wylot, bo w dziórawce 8cm jakie dasz kołki ?? Grubość 10 ale czy są 60mm długie?? Niewiem, wydaje mi się że takie są min 80mm. Kołki 8 w dziórawke bym nie dał, chyba że min 8 sztuk ale też nie wiem czy są długie na 60mm. Chyba że między wieszakiem a ścianą dasz coś jeszcze

EDIT
Gdybyś nie chciał na wylot z widocznymi śrubami, to przewierć na wylot i w wylocie podkuj na tyle żeby śrube schować w ściane i tak wszystkie 8 sztuk. Tylko to już będzie praktycznie na stałe taki wieszak a nie wiem czy tak chcesz
 
Ostatnia edycja:

boqler

New member
No własnie sciana ma 8cm, juz mam wszystko poprowadzone na wysokość więc stawianie go na szafce odpada i trochę się boję :) A nie chciałbym śrub w szafie - szczególnie, że jeszcze jej nie ma - a jak przyjdzie monter to będzie pewnie marudzić, że coś z ściany wystaje :)
 

Pan_S

New member
Spokojnie zawiesisz na dziurawce 8cm.

Odpowiednie kołki ósemki i po temacie.

Wizyta w OBI i kołki Fischera polecam.

Wiertło węglikowe Boscha CYL-9 także ósemka.

Wiercisz bez udaru na wolnych obrotach.

Dla bezpieczeństwa, bo wszystko zależy jak trafisz w dziurawkę,

daj więcej kołków niż te standardowe 4 sztuki i po temacie.

Zawiesiłem już ponad 100 telewizorów na ścianie więc bierz to jak w ciemno!
 

dj.doc

New member
Zawiesiłem już ponad 100 telewizorów na ścianie więc bierz to jak w ciemno!

Witam, Panie S.
Podepnę się pod temat. U mnie wygląda to tak:
Witam.
Posiadam Samsunga UE 55 H7500L. W chwili obecnej tv stoi na szafce ale przymierzam się do powieszenia go na ścianę.
Mam w związku z tym pytania:
1. Jakiej długości powinny być śruby do przykręcenia uchwytu do tv? W instrukcji pisze o śrubach M8 jednak nie podają długości.
2. Czy ten model musi mieć jakieś przejściówki lub tym podobne łączniki? Nic nie dostałem wraz z tv.
Jednak największym wyzwaniem jest dobór uchwytu. Nie zależy mi na możliwości odchylania, obracania, itd. TV ma wisieć jak najbliżej ściany. Problem polega na tym, że ściana na której chcę zamontować uchwyt jest wykonana z płyty kartonowo - gipsowej :shock: . Ciężar tv to 18 kg. Nie będę rozwalał ściany, aby wsadzić jakieś wzmocnienie za płytę. Jest szansa, że trafię jakimiś kołkami w stelaż
Mam pewien plan.
Uchwyt jak najdłuższy, aby można było go w kilku miejscach przykręcić do ściany, na min.6 śrub.
Kołki typu "molly" do przykręcenia uchwytu na ścianę.
Czy takie mocowanie pozwoli na bezpieczne powieszenie tv :niewiem:?
Czy ktoś ma może powieszony tv na ściance K-G i mógłby się podzielić swoim rozwiązaniem :eek:k:?
Jaki uchwyt polecilibyście?

Zdaje sobie sprawę, że ktoś może pomyśleć :fool: , ale myślę że da się to zrobić i tv nie odpadnie od ściany :grin:.

Pozdrawiam

Doradzisz coś ?
 
Ostatnia edycja:

txn

New member
@Pan_S
Może doradzisz, jaki wieszak zastosować w sytuacji jak na zdjęciu?
http://i67.tinypic.com/nmi3y8.jpg
Początkowo wg projektu TV miał wisieć centralnie przed tunelem, jednak muszę go przesunąć na jego prawą stronę.
Nie wiem jaki wieszak zastosować (jakiś niesymetryczny?), aby zamocować go do ściany po prawej stronie tunelu i przewodów, ale aby TV nie był za daleko przesunięty w prawo względem tunelu i gniazdek. Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem, w razie czego mogę nanieść szkic na zdjęciu ;)
 

kretka

New member
Mam podobną sytuację, płyta GK, z tą różnicą że na etapie remontu i przygotowania ścianki pod TV (55-60 cali) , wzmocniona została OSB. Rozważam dwa uchwyty w sumie.. ruchomy lub stały, jeszcze nie zdecydowałem. Myślę nad tymi modelami Arkas LCW 270T lub Arkas PL-A 65. Co do montażu mam dwie opcje..dać 8 lub więcej kołków i zamontować "normalnie", albo dać śruby na wylot i jakaś dodatkową blachę z tyłu lub coś (ścianka z TV graniczy z garderobą więc mam taką opcję). Sądzicie, że ma to sens, czy przesadzam i montaż na 8 lub więcej kołków wystarczy?
 

Memciu

New member
Mam podobną sytuację, płyta GK, z tą różnicą że na etapie remontu i przygotowania ścianki pod TV (55-60 cali) , wzmocniona została OSB. Rozważam dwa uchwyty w sumie.. ruchomy lub stały, jeszcze nie zdecydowałem. Myślę nad tymi modelami Arkas LCW 270T lub Arkas PL-A 65. Co do montażu mam dwie opcje..dać 8 lub więcej kołków i zamontować "normalnie", albo dać śruby na wylot i jakaś dodatkową blachę z tyłu lub coś (ścianka z TV graniczy z garderobą więc mam taką opcję). Sądzicie, że ma to sens, czy przesadzam i montaż na 8 lub więcej kołków wystarczy?

Do płyt GK są specjalne wkręty (motylki), są one różnej długości, wiercisz w GK pod nie a pod płytą rozchodzą się blaszki które dają 100% pewność utrzymania, chyba że się powiesisz i wyrwiesz GK.

Poszukaj, są może takie długie by chwyciły GK i płytę OSB.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale nawet jak dasz 100 tych motylków to regips odpadnie. A gdy regips przylega do ściany to nic nie zrobisz. Zasadnicza różnica jest w materiale ściany, kretka też dziurawkę masz czy pustaka ??
To wzmocnienie z osb to raczej zbędna rzecz, teraz musisz w drewnie wiercić wiertłem do drewna a nie do betonu, jak masz pustak to bez problemu zrobisz też takim wiertłem dziurę pod kołki, jak cegła to po wierceniu w drewnie musisz zmienić wiertło. A i pod uwage weź grubość regipsa, płuty osb i ile cm będzie w ścianie.
Ja mam ten regulowany, identyczny tylko inna firma. Patrz jaką ma odległość od ściany ja mam chyba 8 cm, jest bardzo mało, a kiedy trzeba zawsze odjedziesz tv żeby coś przypiąć odpiąć czy zobaczyć czy coś za tv się nie dzieje. Nie kupuj tego na stałe, bo zawsze tv trzeba ściągać we dwoje. A i w/g mnie kanał jest baaardzo długo, jak kupisz tv, będzie miał wtyczki z boku, to będziesz musiał dłuuuuugie kable kupować ;) oblicz mniejwięcej wysokość tv w tym meijscu ale najlepiej daj po bokach ;)
Najważniejsza rzeczy przy dziurawce to wiercić bez udaru jak wspomniał wcześniej kolega :)

@Pan_S
Może doradzisz, jaki wieszak zastosować w sytuacji jak na zdjęciu?
http://i67.tinypic.com/nmi3y8.jpg
Początkowo wg projektu TV miał wisieć centralnie przed tunelem, jednak muszę go przesunąć na jego prawą stronę.
Nie wiem jaki wieszak zastosować (jakiś niesymetryczny?), aby zamocować go do ściany po prawej stronie tunelu i przewodów, ale aby TV nie był za daleko przesunięty w prawo względem tunelu i gniazdek. Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem, w razie czego mogę nanieść szkic na zdjęciu :wink:
ja bym dał tunel obok gniazdek, ale nie ten kanał tylko z rurek do odkurzacza centralnego.
A i bardzo ważna rada !!!!!!

weź teraz metrówke, narysuj na ścianie wymiar od ściany do 1 kabla zapisz ile cm, weź zapas 1,5 cm, i tak zrób z reszta kabli i zrób sobie zdjęcie, potem po tynkach będziesz wiedział gdzie nie dać kołków. A i czemu nie pochowałeś tych kabli w ściane ?!?!?1 tynku ktoś będzie musiał nadrzucić sporo żeby to ukryć. Wykuj bruzde póki możesz.
o takie coś mi chodzi:

IMG_0087.jpg


a tu fotki wieszaka i mojego drugiego kanału jak robiłem na kable właśnie z rury z odkurzacza centralnego

http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszy...erialy-budowlane-itp-pytania-i-porady-16.html



Witam, Panie S.
Podepnę się pod temat. U mnie wygląda to tak:


Doradzisz coś ?

jak dla mnie nic z tym nie zrobisz. płyta gk to karton, na tym możesz powiesić lampe na kołkach moly/motylkach. To jest ściana działowa taka zrobiona ??
 
Ostatnia edycja:

dj.doc

New member
@dj.doc jak dla mnie nic z tym nie zrobisz. płyta gk to karton, na tym możesz powiesić lampe na kołkach moly/motylkach. To jest ściana działowa taka zrobiona ??
Witam.
Za płytą jest wolna przestrzeń i potem jest ściana z cegły. Miałem taki uskok i wyrównałem go stelażem i płytą. Nie pamiętam ile centymetrów za płytą jest ściana ale nie mniej jak 5 a może więcej.
 

Pan_S

New member
@dj.doc

Do Samsungów prawie zawsze stosuje M8x20 na imbus 6.

Do H7000 żadnych przejściówek/łączników nie potrzebujesz.

Uchwyt bez regulacji tzw. płaski jest najbardziej bezpieczny.

Ja korzystam z uchwytów nazwijmy to własnej produkcji :)

Jeśli chodzi o płyty KG to powiem Ci tak, gorszej ściany nie ma.

Zazwyczaj mówię klientowi, że na tej ścianie montaż odpada,

bo nawet najbardziej precyzyjny montaż niesie niebezpieczeństwo.

Bezwarunkowo odpadają uchwyty z regulacją, tylko montaż na płasko w KG.

Jednak jak montuje :), to zawsze kilka kołków MOLLY z jednej strony.

Odległość jednego od drugiego kołka nie większa niż 10cm.

Próby trafienia w aluminiowy stelaż na pierwszy ogień.

Jeśli ściana nie jest gruba, to zawsze montuje na wylot.

To najbardziej bezpieczna opcja montażu na GK.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Witam.
Za płytą jest wolna przestrzeń i potem jest ściana z cegły. Miałem taki uskok i wyrównałem go stelażem i płytą. Nie pamiętam ile centymetrów za płytą jest ściana ale nie mniej jak 5 a może więcej.

A ściana jaka gruba ?? Moszez metalowe kołki dać ale min musza być w ścianie z 8 cm i też min 8 sztuk. Ale może to być słabe..Mozesz też wyciąc w regipsie otwor wielkości wieszaka i probować bezpośrednio do ściany a jak bedzie regulowany to wysuniesz ile trzeba i będzie gitara :)
 

kretka

New member
Ale nawet jak dasz 100 tych motylków to regips odpadnie. A gdy regips przylega do ściany to nic nie zrobisz. Zasadnicza różnica jest w materiale ściany, kretka też dziurawkę masz czy pustaka ??
To wzmocnienie z osb to raczej zbędna rzecz, teraz musisz w drewnie wiercić wiertłem do drewna a nie do betonu, jak masz pustak to bez problemu zrobisz też takim wiertłem dziurę pod kołki, jak cegła to po wierceniu w drewnie musisz zmienić wiertło. A i pod uwage weź grubość regipsa, płuty osb i ile cm będzie w ścianie.
Ja mam ten regulowany, identyczny tylko inna firma. Patrz jaką ma odległość od ściany ja mam chyba 8 cm, jest bardzo mało, a kiedy trzeba zawsze odjedziesz tv żeby coś przypiąć odpiąć czy zobaczyć czy coś za tv się nie dzieje. Nie kupuj tego na stałe, bo zawsze tv trzeba ściągać we dwoje. A i w/g mnie kanał jest baaardzo długo, jak kupisz tv, będzie miał wtyczki z boku, to będziesz musiał dłuuuuugie kable kupować ;) oblicz mniejwięcej wysokość tv w tym meijscu ale najlepiej daj po bokach ;)
Najważniejsza rzeczy przy dziurawce to wiercić bez udaru jak wspomniał wcześniej kolega :)


ja bym dał tunel obok gniazdek, ale nie ten kanał tylko z rurek do odkurzacza centralnego.
A i bardzo ważna rada !!!!!!

weź teraz metrówke, narysuj na ścianie wymiar od ściany do 1 kabla zapisz ile cm, weź zapas 1,5 cm, i tak zrób z reszta kabli i zrób sobie zdjęcie, potem po tynkach będziesz wiedział gdzie nie dać kołków. A i czemu nie pochowałeś tych kabli w ściane ?!?!?1 tynku ktoś będzie musiał nadrzucić sporo żeby to ukryć. Wykuj bruzde póki możesz.
o takie coś mi chodzi:

IMG_0087.jpg


a tu fotki wieszaka i mojego drugiego kanału jak robiłem na kable właśnie z rury z odkurzacza centralnego

http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszy...erialy-budowlane-itp-pytania-i-porady-16.html





jak dla mnie nic z tym nie zrobisz. płyta gk to karton, na tym możesz powiesić lampe na kołkach moly/motylkach. To jest ściana działowa taka zrobiona ??

To ścianka działowa, na której jest przygotowana zabudowa pod TV. Więc niestety do dyspozycji jest płyta G/K, profile i OSB od strony salonu, oraz od strony garderoby (na szafę). O tak o to wygląda:

WP_20160119_11_58_27_Pro.jpg


Pod białą płytą G/K ze zdjęcia mam OSB. Po drugiej stronie cegieł jest garderoba (a dokładniej..kiedyś bedzie ;)) i na całej długości tej ściany którą widać na zdjęciu, też jest OSB pod płytą G/K.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bardzo ładne wykończenie !!!!

Jest płyta z gk która dolega do tej z osb a potem jest cegła ??
czy
Jest regips a za nim pustka bo są profile a potem osb ?? Tak mam rozumieć ?? Jeśli tak to troche lipnie to wygląda. Bo, jak widzę sposób wykończenia wszystkiego to bawić w samoróbki i jakieś blaszki nie będziesz się chciał, bo będzie to bardzo widoczne z boku tv.
 

kretka

New member
A dziękuję :)

Nie, jest tak. Płyta g/k, OSB, pustka/profile/etc, OSB, płyta g/k. Cegły niet ;) To po bokach to klinkier ;)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja bym zrobil na sruby zamkowe. Tzn tak:
Zaznacz gdzie ma być wieszak, przewierc na wylot i od tamtej strony powkładaj śruby zamkowe (dobierz na długość itak przykręc wieszak. Od strony przyszłej szafy bedą widoczne metalowe placki tylko które później bedą niewidoczne. Jak dla mnie innej opcji nie ma :)
 

kretka

New member
Ja bym zrobil na sruby zamkowe. Tzn tak:
Zaznacz gdzie ma być wieszak, przewierc na wylot i od tamtej strony powkładaj śruby zamkowe (dobierz na długość itak przykręc wieszak. Od strony przyszłej szafy bedą widoczne metalowe placki tylko które później bedą niewidoczne. Jak dla mnie innej opcji nie ma :)

A od strony szafy nie dawać pod te wszystkie śruby jakiegoś kawałka blachy albo cuś? ;)
 
Do góry