Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

gopiter

New member
Tyle że owa pikseloza w dynamicznych scenach pojawiła się ostatnio (wcześniej tego nie widziałem) a niedawno enka dołożyła kilka nowych kanałow.Stąd moje przypuszczenie że bitrate niektórych kanałow został obniżony aby nowe kanały się zmieściły.Chciałbym sie mylić i mam nadzieję że platforma jednak ma na uwadze również jakość a nie tylko ilość...
 

yogibabo

New member
Ostatnio coraz częściej nadawane sa programy w ramce (tzn czarne pasy sa po bokach oraz na górze i na dole). Dzieje się to na kanałach HD (TVN) a takżę zdarza sie i na SD ( TVP Historia i TVP Sport). Co to jest - testy jakieś czy co ? Ustawienia w dekoderze mam ok - panoramiczny i rozciągnięcie (zmiana na powiększenie czy b/z nic nie daje), a w tv na auto.
Zna ktoś odpowiedź ?
Nie jest to chyba prpblem tylko nki bo u szwagra na zwyklej kablówce i crt takie obrazki widziałem też na TVP Historia
 

barozi

New member
Witajcie,

Ma taki problem z N recorderem. Jakieś 3 misiące temu przestały mi odbierać kanały takie jak AXN, Discovery Historia, czy kanały z bajkami. Jak wchodzę a dany kanał to wyświetla mi się komunikat z prośbą o sprawdzenie podłączenia dekodera. Jak wejdę do diagnostyki to okazuje się że na ANT 1 sygnał jest ok. (Siła 84%, jakość 56%), ale na ANT 2 jest (98%, 0%). Podobnie jest na innych kanałach.

Już nie wiem co mam zrobić. Dwukrotnie skręcałem kable. Dwa razy ustawiałem antenę od początku. Zastanawiam się czy to może nie są błędne ustawienia LNB (podobno ustawienia fabryczne dają błędne częstotliwości). A może uszkodzony dekoder?

Moja instalacja ma dość długie kable, bo ok. 30 m, które mniej więcej w środku łączone są za pomocą wzmacniacza sygnału satelitarnego.

Proszę poradźcie mi coś, bo już nie wiem co robić...
 

arsenal

Moderator
VIP
Na cholerę ci te wzmacniacze potrzebne? Wywal to badziewie na początek. 30 metrów ( i znacznie większe odległości) nie ma wpływu na jakość sygnału w tvsat! Polecam najpierw zobaczyć czy po przestawieniu w setupie na instalację jednoantenową wszystkie kanały działają. Potem zamień kable antenowe miejscami w dekoderze. Wyeliminujesz wtedy uszkodzone wyjście LNB w konwerterze lub wejście LNB w dekoderze. Jeśli nadal będzie zero jakości na jednym z LNB przedzwoń kable antenowe miernikiem elektrycznym. No i wywal te wzmacniacze! To jest właśnie niepotrzebne połączenie, gdzie mogą być straty sygnału a woda i temperatura może narobić szkód. To ustrojstwo może właśnie generować zwarcie lub przerywać obwód. Z doświadczenia, zwłaszcza po tegorocznej zimie i " słonecznej" wiośnie wiem, co najszybciej umiera. W zimie uszkodził się przełącznik diseq( a był porządnie zabezpieczony!). Na kablu antenowym wisiało tyle śniegu i lodu, że się po prostu złamał na gzymsie.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
barozi, do całości obrazu brakuje jeszcze informacji jaką masz antenę (wielkość) i jaki konwerter - przeczytałem kiedyś wesołe zdanie, mówiące, że aby wzmacniacz zadziałał musi mieć co wzmocnić ;) Spróbuj bez tego wzmacniacza, tak jak pisze arsenal.

Pozdrowienia!
 

barozi

New member
Mam standardową antenę siatkową (tę elipsoidalną) i konwerter z zestawu jaki dostarczała n tv. Wzmacniacze wywalę, ale muszę kupić w takim razie inne złączki, gdyż u mnie instalacja jest wykonana tak aby kiedyś można było zrobić dzielenie sygnału na wiele odbiorników.

Teraz jest tak, że mam poprowadzone trzy kable antenowe na zewnątrz (dwa do satelity i jeden do tv naziemnej), któe schodzą się w jednym pomieszczeniu. Stamtąd wychodzą kable do każdego pokoju osobny, oprócz salonu w którym stoi recorder (tu idą dwa kable). Wzmacniaczami połączyłem oczywiście kable od satelity do recordera.
 

any65

New member
problem z nagrywaniem

Witam
mam problem z nagrywaniem programów z dekodera n-ki na nagrywarkę stacjonarną, tzn nagrywa mi się tylko dźwięk bez obrazu, gdy chcę nagrać coś z kanałów HD nie ma nawet dźwięku:-(. Wcześniej miałem zwykły dekoder polsatu i z nagrywaniem nie było żadnego problemu
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc:blagam:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam
mam problem z nagrywaniem programów z dekodera n-ki na nagrywarkę stacjonarną, tzn nagrywa mi się tylko dźwięk bez obrazu, gdy chcę nagrać coś z kanałów HD nie ma nawet dźwięku:-(. Wcześniej miałem zwykły dekoder polsatu i z nagrywaniem nie było żadnego problemu
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc:blagam:
Jak nagrywać z nboxa lub z nbox recordera na zewnętrzną nagrywarkę dowiesz się tutaj.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam. Otóż posiadam nagrywarkę z HDD i mam takie jedno pytanie. Czy można nagrać cokolwiek z N-ki czy są jakieś zabezpieczenia?
Jedynie zawartość VoD jest zabezpieczona przed zgrywaniem (Macrovision copy protection). Nie zgrasz też nic z wyjścia HDMI - jest zabezpieczone poprzez HDCP. Swoje nagrania programów telewizyjnych możesz zgrywać z wyjść SCART lub YPbPr (z YPbPr również w HD). Jak to robić znajdziesz tutaj.
 

ProSiaczek

New member
Jako,że nadszedl czas wymiany dekodera chciałbym przesiąść się z białego na turbo.
Moje pytanie jest następujące:
1- czy turbo ma chłodzenie pasywne czy przez wiatrak
2- nie mogę mieć antenty sat,więc w gniazdku mam sygnał satelity.Wiem że przy połączeniu jednym kablem nie będę mógł nagrywać jednego a oglądać inny ale czy założenie trójnika nic nie da? Pytałem się w serwisie N i odpowiedzieli że to nic nie da. Mnie ciekawi dlaczego? A jeżeli z gniazdka były by dwa wyjścia to coś zmienia? Skąd dekoder wie że to po jednym kablu z rozgałęźnikiem a nie dwa osobne?

Czy ktoś rozwieje mój problem.
 

ProSiaczek

New member
Sygnał mam w gniazdku antenowym w ścianie a co do jaka antena to nie wiem bo skąd mam wiedzieć.Sygnał wpuszczony a czy wezmę N,PC czy C+ to wszystko jedno.Jakoś tak zrobili bo zabronione mamy wystawianie anten na balkonach aby nie szpeciły swoim wyglądem.
 

marekjw2523

New member
Polsat

Jak by ktoś jeszcze nie słyszał to podobno od września POLSAT będzie na N. Mi tam on wcale nie potrzebny bo to szmira ale jeden kanał więcej. Więcej na SatKurier
 

michalmichalmic

New member
Zapewne chodzi o to ze jak polsat bedzie w ntc w multipleksie to jakas tam ustawa ma regulowac ze polsat bedzie musiał udostepnic sygnał platformom cyfrowym jako ze ten sam program jest w ntc innymi słowy to co bedzie nadawane w ntc bedzie rowniez w platformach jezeli tylko beda chcieli dołaczyc. Czy ta ustawa jest projektem czy wchodzi w zycie tego nie wiem ale satkurier pisze ze start ntc od wrzesnia.

Wiele znajomych mi osob nie decyduje sie na N czy cyfre bo nie ma polsatu wiec problem by sie rozwiazał.
 
Ostatnia edycja:

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.Może ktoś mi powie bo mistrzostwa już się skończyły,jak to jest że na TVP-HD widniał napis dd.5.1 to tak naprawdę było zwykłe 2.0-myślałem że jakiś błąd w ustawieniach ale np.na discovery hd był dźwięk 5.1 a na tvp-hd nie.Pozdrawiam.
 
Do góry