Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Tomek Koko

New member
Bez reklam
pooh1968 napisał:
Wiesz Tomku, jestem pewien, że to czytałem, tylko nie wiem czy tu, czy na konkurencyjnym forum. Dlatego prosiłem arsenal o korekcję mojej wypowiedzi o ile się mylę. Właściwie to my tu generalnie posługujemy się wiedzą zaczerpniętą od innych, bo oficjalnych informacji nie ma (myślę o nowych informacjach, poszerzonych w stosunku do tych konferencyjnych). Ale wydaje się mi, że to ma być tak - VOD w jakości DVD (wymóg producentów), natomiast kanał filmowy ma być w HD - przynajmiej część filmów.

ps. Jako były bydgoszczanin pozdrawiam Bydgoszcz:)
A moze bedzie tak, ze filmy beda w jakosci dvd a w HD bedą np prgramy i filmy tvn-u typu taniec z gwiazdami czy Niania itp.


ps.Pozdrawiam Brzozów
 
Ostatnia edycja:

lukas63

New member
Nie mam konwertera (jak na razie tylko czasze) i mam pytanie z tym związane - ponoć konwerter w "n"ce będzie kosztował 100 zł - czy są jakieś konwertery warte uwagi, które są tańsze od tej ceny??
 

arsenal

Moderator
VIP
lukas63 napisał:
Nie mam konwertera (jak na razie tylko czasze) i mam pytanie z tym związane - ponoć konwerter w "n"ce będzie kosztował 100 zł - czy są jakieś konwertery warte uwagi, które są tańsze od tej ceny??
Proszę o wstrzymanie się z domysłami i mylnymi informacjami zaczynającymi się od" ponoć". Wszystko o antenie i cenie masz już podane wcześniej na forum!
 

deoc

New member
Co do tego VoD i jego jakosci to nie wiem jak Wy sobie to wyobrazacie... ze zaplacicie powiedzmy 5zl za film i bedzie Wam dozywotnio lezal na dysku ?? Wg mnie to on bedzie usuwany po np. 48h wiec wtedy i 2 filmy HDTV sie zmieszcza - a jesli maja byc w jakosci DVD to przeciez ja tego uzywal nie bede... na dzien dzisiejszy to strasznie sie zastanawiam nad tym calym HDTV w 'n'. Skoro na starcie bedziemy mieli tylko nsport - za miesiac HDD + Discovery a filmy w kanale bez nazwy i nie wiadomo jak nadawane to ja dziekuje - co 15min reklamy?? Mam nadzieje ze nie - i tak pewnie wezme n'ke z 3pakietami po 16zl (tylko w nich sa HDTV) - powinien byc pakiet HDTV osobno - za powiedzmy 40zl a nie tak ;/
Co z tego ze bede mial upscaling skoro i tak na TV bede mial jakosc podobna do zwyklej anteny :/
 

arsenal

Moderator
VIP
lucas63 napisał "Czyli czasza i konwerter będzie kosztował ok. 50 zł??"

No proszę. Jednak można:razz:

deoc napisał:
Co do tego VoD i jego jakosci to nie wiem jak Wy sobie to wyobrazacie... ze zaplacicie powiedzmy 5zl za film i bedzie Wam dozywotnio lezal na dysku ?? Wg mnie to on bedzie usuwany po np. 48h wiec wtedy i 2 filmy HDTV sie zmieszcza - a jesli maja byc w jakosci DVD to przeciez ja tego uzywal nie bede... na dzien dzisiejszy to strasznie sie zastanawiam nad tym calym HDTV w 'n'. Skoro na starcie bedziemy mieli tylko nsport - za miesiac HDD + Discovery a filmy w kanale bez nazwy i nie wiadomo jak nadawane to ja dziekuje - co 15min reklamy?? Mam nadzieje ze nie - i tak pewnie wezme n'ke z 3pakietami po 16zl (tylko w nich sa HDTV) - powinien byc pakiet HDTV osobno - za powiedzmy 40zl a nie tak ;/
Co z tego ze bede mial upscaling skoro i tak na TV bede mial jakosc podobna do zwyklej anteny :/
Ja sobie wyobrażam, że całej tygodniowej oferty VOD nie dam rady obejżeć.
Wyobrażam sobie, że kilka( ile? nie wiem) pozycji będę mógł sobie zostawić na później( nie na zawsze). Ile maksymalnie i na jaki czas? Nie wiem. Dowiem się od ITI a nie od wróżki Julity:p
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Ja sobie wyobrażam, że całej tygodniowej oferty VOD nie dam rady obejżeć.
Wyobrażam sobie, że kilka( ile? nie wiem) pozycji będę mógł sobie zostawić na później( nie na zawsze). Ile maksymalnie i na jaki czas? Nie wiem. Dowiem się od ITI a nie od wróżki Julity:p
No tak wrózka Julita to w cyfrze+ bo tam cyganią klientów.:-D
 

mzdral

New member
Pakiety 'n' i VOD

Tak w kwestii pakietów 'n'. Z mojej perpektywy wygląda to rozsądnie. Wolę wybierać pośród pakietów które odzwierciedlają moje zainteresowania (np. filmy + programy popularno- naukowe) niż pakiety tylko 'HD' za 40 PLN. Uważam że większość ludzi ma podobne podejście do tematu, a ujęcie pakietów w sposób zaproponowany nieco wyżej tzn. czysto technologicznie byłbym komercyjną porażką. Co do VOD to 'ściągnięty materiał' niemal na pewno będzie miał ograniczony czas w którym będzie go można odtworzyć. Weźmy pod uwagę, że zasada działania ma być zbliżona do obecnych sieci wypożyczalni. Bierzemy film na dobę lub dwie i za taki okres płacimy. Jednak w przypadku VOD możemy to zrobić bez ruszania pewnej części ciała z fotela i bez obawy że akurat wybranego przez nas tytułu nie będzie bo ktoś już wypożyczył albo jeszcze nie oddał. Dostajemy zatem kolejną usługę, która jest ewolucją a nie rewolucją w stosunku do stanu obecnego.
 

lata1984

New member
mam nastpujace pytanie poniewaz dowiedzialem sie ze do nbox hdtv recorder sa potrzebna 2 kable po jednym do kazdego z tunerow to czy istnieje mozliwosc zamiast wymiany konwertera i ciagniecia drugiego kabla koszt ok 80-90zl minimum zastosowac rozdzielacz sygnalu sat miedzy konwerterem ktory juz jest a tunerem.koszt takiego rozwiazania to ok 20 zl wiec roznica jest tylko czy to bedzie dzialac i jaka bedzie jakosc(strata)takiego rozwiazania.z gory dziekuje za sensowne odpowiedzi.pozdro4all
 

schriss

New member
DVB-S2 (o ile pamiętam) jest tylko po to, żeby upchać więcej danych (kanałów?) na satelitach (transponderach?).
Do tego kompresja MPEG-4 AVC (H.264) i powinniśmy mieć obraz jak żyletka.
Ale to od kompresji (MPEG2 czy H.264) oraz bitrate zależy jakość. MPEG2 pewnie jest taniej zaimplementować, ale to słabsza kompresja od H.264 więc wymaga większego bitrate, jak zaczną oszczędzać na pasmach obniżając bitrate, to będzie lipa. Najładniejszy obraz widziałem na niemieckich Premiere i na naszym HBO z C+ (oglądałem na komputerze wkładając oryginalną kartę w czytnik Phoenix)

Fajny program WatchTV Pro dla kart DVB na komputerze pokazuje bitrate kanału w trakcie oglądania, na kanałach HD było chyba ponad 20Mbit, a na zwykłych jakieś 6Mbit. Czasem trafiają się zwykłe kanały z takim rozmytym obrazem, że równie dobrze mogliby sobie darować nadawanie... :???:
Mój monitorek wyrabia rozdzielczość 1920x1080 bez problemu, a jakość obrazu umiem ocenić, zawsze miałem świra na punkcie grafiki :mrgreen:
Włączenie kanału AstraHD po raz pierwszy to był mały szok.
 
Ostatnia edycja:

mirzaw

New member
Wrócę na chilę do oferty programowej w zakresie sportu.
Tak się składa ża mam i C+, i normalną naziemną antenę, a w czasie WM miałem również PC.
Poza tym oglądałem mecze nie na małym telewizorku tylko na ekranie i projektorze (1368x760).
Obraz miałem albo SD albo po konwersji w PS (progressiv scan) lub poprzez scaler x4 (w projektorze)
Tak więc, wracając do meritum śmiem twierdzić że najgorszą jakość trancmisji ma TVP (w przeciwieństwie do opinii kogoś wcześniej).
Jakość obrazu jak i dzwięku (pomijam jakość samego komentażu) w TVP jest tragiczna. Dalej jest C+ a na pierwszym miejscu Polsat Sport.
Mam więc nadzieje że N pokaże jakość co najmniej porównywalną do PC.
 

paw166

New member
Jesli ktos ogladal wczoraj LM to mogl popstrykac miedzy kanalem tvp2 i tvn turbo i chyba jakos obrazu było widac golym okiem.mam nadzieje ze logo nsport bedzie mniejsze od tvn turbo bo w czasie meczu bardzo przeszkadzalo reszta byla super,komentarz to jeszcze nie to ale poniekad ma byc opcja wyboru z komentarzem i bez i z ktorej czesci stadionu ma byc dzwiek !!
 

darien

New member
Nie wiem czy ta informacja się już pojawiła na Forum - na infolinii N przyjmowane sa zapisy na usługę platformy - 12.X konsultant skontaktuję się z nami i po przedstawieniu wszystkich szczegółów zaproponuje podpisanie umowy. Jeżeli ktoś nie ma pod ręką (albo nie chce mu się szukać) wymienionych już dystrybutorów to dobre rozwiązanie - zostanie wskazany najbliższy punkt. Ponadto zgłaszamy model tunera, którym jesteśmy zainteresowani i deklarujemy (bądź nie) chęć skorzystania z instalatora pracującego dla N.
Jak dla mnie to świetne rozwiązanie - mieszkam w Radomsku od kilku miesięcy i nie ma tu (na 90%) żadnego z dużych sklepów RTV, a operatorów GSM nie chce mi się szukać z mapą w ręku :krol:
 

Paweldubiel

New member
chciałbym dostać odpowiedz na takie oto pytanie:
czy mając TV lcd z wyjsciem PIP (samsung LE R51B) i podłaczoną do niego nagrywarke dvd(poprzez PIP) mógłbym zgrac sobie na ten dysk, obraz puszczony przez nboxa? np. mecz
rozumiem ze nie w formacie hd tylko SD?
dzieki za możliwa odpowiedż
 

Mazoku

New member
czy istnieje mozliwosc zamiast wymiany konwertera i ciagniecia drugiego kabla koszt ok 80-90zl minimum zastosowac rozdzielacz sygnalu sat miedzy konwerterem ktory juz jest a tunerem
Z mojej wiedzy o technologii satelitarnej (którą dopiero gromadzę, więc mogą wkraść się nieścisłości ;)) wynika, że nie można po prostu rozdzielić sygnału, bo może wystąpić konflikt polaryzacji. Potrzebny jest konwerter twin i dwa kable.

Inaczej można by było przecież zwyczajnie umieścić ten rozdzielacz wewnątrz tunera.

ile według was materiału filmowego w np 1080i lub 720p zmieści ten malutki dysk (250gb)? - 5-10 godzin?
Przymując, że materiał 1080i po kompresji w MPEG4 będzie miał bitrate powiedzmy około 8360 kbps + dwie ścieżki dźwiękowe w AC3 5.1 po 320 kbps każda, co razem daje 9 Mbps, to w 170 GB przeznaczonych na VOD zmieści się ok. 45 godzin filmów w HD.

tylko ja nadal nie rozumiem jak to VoD ma dzialac/dziala - moze za stary jestem??
Na dysku twardym twojego dekodera będzie 170 GB filmów, które możesz obejrzeć w każdej chwili. Wystarczy wybrać z listy pilotem, co chcesz oglądać. Zawartość dysku będzie automatycznie aktualizowana. Stare pozycje będą usuwane, a na ich miejsce dekoder będzie pobierał z satelity nowe. Cała usługa za stałą comiesięczną opłatą.

Działa to jak kanał filmowy premium tylko z dwoma różnicami: a) ty układasz program, b) ze względu na inne warunki licencji w VOD filmy będą pojawiały się dużo wcześniej niż w np. HBO albo Canal+ (n twierdzi, że nawet "przed premierą na DVD").
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No i tutaj jest jedno ale, wg mnie filmy z VOD nie będą dostępne od ręki tylko wybierzesz sobie z listy i będziesz musiał poczekać aż ten film trafi na dysk i dopiero wtedy będzie można odtworzyć ten film w pewnym przedziale czasowym, po którym nie będzie już możliwe jego odtworzenie.
 

Mazoku

New member
No w sumie takie tvn24 to teraz ma ciekawsze pozycje niz wszystkie kanały filmowe.Dlatego powinno byc w HD!!! PO co nam Comedy? Wystarczy włączyc wiadomosci. A Renatka jak ładnie wczoraj wyglądała no no.
Z tvn24 jest ten problem, że wprowadzenie do niego HD wymagałoby sporych nakładów finansowych. Nie wystarczy przecież tylko zrobić nowego studia, ale należałoby wymienić sprzęt u przynajmniej części jednostek terenowych, żeby to miało jakiś sens. A kamery i wozy transmisyjne HD to nie są tanie zabawki. Nie wspominając już o tym, że potrzebowali by też więcej miejsca na uplinkach satelitarnych dla przesyłania materiałów do stacji i wejść na żywo w HD.

Tak sobie czytam to forum (jestem raczej lajkonikiem w sprawach HDTV ) i zauważyłem urządzenie upscaler. Tak się zastanawiam czy ITI nie mogłoby zastosować przed "wysłaniem " sygnału na satelite takiego czegoś (może sa jakies super profesjonalne urzadzenia) np. dla TVN-u? I nadawać dwie wersje TVN-u.
Przed wysłaniem na satelitę? A po co? To marnowanie cennego pasma. Upscalery będą w dekoderach. Ponoć technologia, która wykorzystują (ClariTV) daje niezłe rezultaty.

Mam więc nadzieje że N pokaże jakość co najmniej porównywalną do PC.
nsport będzie w High Definition i Dolby Digital. Tu nie ma mowy o porównywaniu czegokolwiek ;)
 

torsen

New member
Najwieksza zaleta VoD jest to, ze zaraz po premierach kinowych filmy beda trafialy do naszych domow i to wczesniej niz na kanalach premium C+ / HBO! I to mi sie podoba.
 
Do góry