Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

JackS.

New member
Bez reklam
Mam takie pytanie. Kanały HD np. nsport HD jest nadawany w 1080i. Mam zamiar kupić plazmę Panasonica. Lepiej kupić hd ready czy full hd?
Oczywiście, że Full HD. Wszystkie kanały HD w n-ce są nadawane w rozdzielczości 1920x1080 (z wyjątkiem kanału FilmboxHD, który leci w 1440x1080). Kiedyś TVN HD był w 1280x720, ale już od dawna nie jest.
 

JackS.

New member
Bez reklam

wojtas567

New member
Nie zrozumiałeś pytania?
I po co ten link do Wikipedii? Akurat na tej stronie nie ma żadnych informacji o formatach transmisji.

Bo na tej stronie jest spis wszystkich lub prawie wszystkich kanałów HD i jak bys kliknął na któryś z nich np TVP no bys wiedział o czym piszę
A co do twojego pytania to powiedz mi wg Ciebie kanaly HD niby w jakij rozdzielczości są nadawane?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Bo na tej stronie jest spis wszystkich lub prawie wszystkich kanałów HD i jak bys kliknął na któryś z nich np TVP no bys wiedział o czym piszę
Poklikałem i widać tam tylko, że autorzy tych notatek w większości wypadków po prostu nie mają wiedzy w jakiej rozdzielczości jest nadawany konkretny kanał. Mimo to nie twierdzą, tak jak ty, że jakieś kanały są aktualnie nadawane w 720i lub 720p.

Może nie wiesz, ale Wikipedia to miejsce, gdzie każdy kto poczuje się mądry może sobie popisać.

A co do twojego pytania to powiedz mi wg Ciebie kanaly HD niby w jakij rozdzielczości są nadawane?
Napisałem to kilka postów wyżej. W każdym razie nie ma obecnie żadnego kanału HD, który nadawałby w formacie 720i lub 720p.

Jeśli nie masz jak tego sprawdzić, to zaufaj branżowym czasopismom. Na przykład ostatnie Digi-TV publikuje aktualne (na 15.01.2010) formaty audio i video wszystkich polskojęzycznych kanałów satelitarnych (nie tylko HD).
 
Ostatnia edycja:

wojtas567

New member
Witam
Poklikałem i widać tam tylko, że autorzy tych notatek w większości wypadków po prostu nie mają wiedzy w jakiej rozdzielczości jest nadawany konkretny kanał. Mimo to nie twierdzą, tak jak ty, że jakieś kanały są aktualnie nadawane w 720i lub 720p.
Technologia i postęp idzie tak do przodu, że moje informacje mogą być już nieaktualne. Nie mogę znaleźć mojego źródła ale to tez było już jakiś czas temu dlatego może być tak jak piszesz. Ale nie zaprzeczysz że standard telewizji HD zaczyna się od 720i więc przy takiej rozdzielczości logo HD już kanał może zamieścić.
Ciesze się że dużo się zmienia bo to przecież na naszą korzyść i lepiej być mile zaskoczonym, że faktycznie ten postęp jest wdrażany i u nas.
Aczkolwiek zaraz będziemy musieli znów zmieniać TV bo jesteśmy już na progu telewizji 3D i znów nowe standardy :( w których trzeba będzie się łapać.

Pozdrawiam
WojtasW
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ale nie zaprzeczysz że standard telewizji HD zaczyna się od 720i więc przy takiej rozdzielczości logo HD już kanał może zamieścić.
Pierwsze kanały HD w Polsce od początku (czyli od października 2006) były emitowane w 1080i. Jedynym kanałem satelitarnym jaki dotąd był nadawany w 720i był TVN HD (oznaczony jako TEST). Zaczął on być emitowany od 31 sierpnia 2007.

Przez jakiś czas kanał sportowy HD C+ był nadawany w 720p, ale szybko zmieniono jego format na 1080i.

I to by było na tyle jeśli chodzi o kanały w 720i/p w Polsce.

Ten format to specjalność amerykańska - w Europie od początku króluje 1080i.
 

Darkus

Member
Wczoraj jak oglądałem Miami Vice w Tvn w niby HD,to mi się płakać chciało,jak można puszczać taką marną jakość wideo.

Ciekawi mnie jedno,satelita hot bird każdy ma tam wykupione miejsce w %,a co będzie jak będą dochodzić kolejne kanały w HD,zapewne pójdzie jeszcze bardziej kompresja,bo wątpię w to że poszerzą % miejsce.
 

maldyty

New member
Czy istnieje jakiś standart jakości programów HD. Czy można zerwać umowę z platformą cyfrową, ponieważ pobiera opłaty nie za to co oferuje (jezeli pierwsze zdanie ma pozytywną odpowiedź - standart istnieje). Programy HD n sa złej jakości i nie pomoże tu dobry dekoder. Cyfra+ ma marny dekoder ale dobrą jakość programów HD. Pozdrawiam.
 

poomax

New member
Witam,

Ponieważ mój obecny monitor nie jest w stanie wyświetlać obrazu po HDMI/DVI (wyszło w praniu - nbox mówi że nie ma HDCP), kupuję nowy. Czym powinienem się kierować w wyborze tak żeby zminimalizować ryzyko złego zakupu?
Zastanawiam się nad Dell 2209WA:
- posiada DVI z HDCP,
Tryb wyświetlania / Częstotliwość pozioma (kHz) / Częstotliwość pionowa (Hz) / Zegar pikseli (MHz) / Biegunowość synchronizacji (Pozioma/Pionowa)
VESA, 1600 x 1200 / 75.0 / 60.0 / 162.0 / +/+
VESA, 1680 x 1050
/ 65.0 / 60.0 / 146.0 / -/+
VESA, 1680 x 1050
/ 82.0 / 75.0 / / 187.0 -/+
Czy jest jakiś parametr który mi w 100% powie czy nbox będzie prawidłowo wyświetlał obraz w rozdzielczości 720?
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że przede wszystkim specyfikacja monitora powinna potwierdzać, że przyjmuje on i wyświetla otrzymany sygnał 1080i lub 720p.

Pozdrowienia!
 

poomax

New member
Myślę, że przede wszystkim specyfikacja monitora powinna potwierdzać, że przyjmuje on i wyświetla otrzymany sygnał 1080i lub 720p.

Pozdrowienia!
W specyfikacji stoi:
Możliwości wyświetlania video (odtwarzanie DVI) 480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080P (Obsługa HDCP)
Czy to wystarczy?

Martwi mnie jeszcze to:
Zakres skanowania pionowego 56 Hz do 75 Hz (automatyczny)
Czy aby nbox nie wysyła w 50Hz?
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
A mnie martwi nagły zgon turbo rekordera. Od piątku do poniedziałku jestem bez tv. Poprzedni biały nbox piszczał ale przez dwa lata nie było problemu. Nowy turbo od początku fiksował aż całkowicie wyzionął ducha.:twisted:
 

elrubio

New member
Czy istnieje jakiś standart jakości programów HD. Czy można zerwać umowę z platformą cyfrową, ponieważ pobiera opłaty nie za to co oferuje (jezeli pierwsze zdanie ma pozytywną odpowiedź - standart istnieje). Programy HD n sa złej jakości i nie pomoże tu dobry dekoder. Cyfra+ ma marny dekoder ale dobrą jakość programów HD. Pozdrawiam.

Może lepiej zainwestuj w lepszy telewizor ??
 

elrubio

New member
Telewizja "n": Zmiany w cenniku, nowe kanały

Czerwiec 2010 roku to okres zmian w telewizji "n". W życie wchodzi nowy cennik usług oraz regulamin świadczenia usług. Abonenci mogą liczyć także na nowe kanały, w tym HD.
Od 1 czerwca 2010 roku telewizja "n" wprowadzi nowy cennik usług. Zmianie ulegną przede wszystkim stawki za za pakiet podstawowy "Informacja
i rozrywka", podwyższone mają być także ceny pozostałych pakietów
. Nowe będą także opłaty za kary związane z dekoderem. W czerwcu 2010 roku w życie wchodzi także regulamin świadczenia
usług.

Operator w listach wysyłanych do abonentów informuje, że w przypadku braku akceptacji zmian klientowi
przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Rezygnację należy wysłać w formie pisemnej do 14 maja 2010 roku. W korespondencji
znalazła się także informacja, że od 1 czerwca 2010 roku usługi telewizji "n" będą świadczone "na warunkach standardowych".

Wczoraj zwróciliśmy się do biura prasowego telewizji "n" o konkretne informacje na temat planowanych zmian od czerwca 2010 roku. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na temat zmian. Wprowadzenie zmian potwierdzają natomiast konsultanci telewizji "n", ale nie zdradzają szczegółów. Wszystkie informacje mają być zawarte w korespondencji kierowanej do abonentów, w tym informacja o planowanych nowych kanałach TV.

źródło media2.pl
 
Do góry