WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jacur

New member
logowanie przez przeglądarkę

Witam, problemik jak w temacie, nie mogę się zalogować przez przeglądarkę, bo nie znam hasła i nie wiem skąd je wziąć?
Mam alternaywny soft na WD-ku i wiem że niby w readme mają być hasła, ale nic nie znajduję tam?!
Chciałbym skonfigurować S00custom, żeby spróbować, czy Movie sheety uda mie się zrobić, ale nie chcę zmieniać całego softu
Wyczytałem, że można to zrobić po instalce, przez przeglądarkę, więc proszę o poradę jak znaleźć hasło i login?
pozdrawiam
 

jacur

New member
wszedłem na WD-eka przez przeglądarkę, niestety za cholerę nie wiem jak zmodyfikować ten plik S00custom, myślałem że będzie łatwiej niż oprogramowanie zmieniać, żeby go zmodyfikować, ale jest trudniej, może ktoś poradzi jak to zrobić przez przeglądarkę?
Ewentualnie jak zmodyfikować ten plik skoro modyfikuje się go przed instalką a mam już zainstalowaną najnowszą wersję B-rada?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Witam
używam alternatywnego firmware na którym słucham sporo muzyki we flac - nigdy mi nie wyświetla folderu ze zdjęciem ktory jest w katalogu ale ostatnio pozyskałem J płytę Diana Krall - Glad Rag Doll (Deluxe Edition) [FLAC] podczas której wyświetla mi się zdjęcie okładki które zawarte jest w katalogu z utworami. Zacząłem kombinować czemu na innych płytach tak nie jest, myślałem ze to może kwestia rozmiaru zdjęcia, więc skopiowałem a przerobiłem inne zdjęcia do identycznego rozmiaru jak ten z Diany i lipa, o dziwo nawet jak wywaliłem z folderu z Dianą zdjęcie dalej się wyświetla – pomyślałem że pobiera z sieci, odłączyłem net a zdjęcie wyświetla się dalej – o co tu chodzi, od czego to zależy i jak zrobić żeby w innych folderach również to działało, nie chodzi mi o mowsheety tylko o proste wyświetlanie okładek w tym prostokącie na pulpicie podczas odtwarzania plyty
pozdro
 

slawas2001

New member
wd tv live, a problem złącza euro(video)+chinche(audio)

witam, chciałem kupić ten jakże zachwalany sprzęt, dużo szukałem w internecie i na końcu się okazało że....

...nie wiadomo czy wogóle będę mógł go podłączyć do mojego tv - chciałem obraz podłączyć wejściem euro, a dzwięk 2 kanałami/chinchami do wzmacniacza audio. Czy taki rodzał podłączenia tego sprzętu jest możliwy?

Co jeśli nie? czy warto się zastanawiać nad WD Live HUB (obecnie 650pln -z dyskiem to nie dużo)? myślałem jeszcze na Asusem Oplay hp-r3 ale jakoś średnio mi się widzi (podobno średnio obsługuje serwisy internetowe jak np youtube,i chyba nie ma wifi)

Proszę o pomoc, co robić?
Dodam że nie rozglądam się już za bardzo za innymi markami, dużo tego i można się zgubić w rynkowym gąszczu.

Pozdrawiam,
slawas
 

Radoslav

New member
A ja mam pytanie czy jest możliwość (na oryginalnym sofcie) wyłączenia / pominięcie wybranych katalogów (np. z instalkami, backupami itp. na dysku) tak ażeby WD nie indeksował ich i nie widział przy wyborze opcji odtwarzania przykładowo zdjęć?
Android ma np. tak, że tworzy się plik tekstowy "nomedia" i wrzuca do wybranego katalogu i dzięki czemu jest właśnie taki efekt jaki chciałbym teraz mieć w WD.
 

Duris

New member
Witam. Posiadam WDTV Live z fabrycznym oprogramowaniem w wersji 1.06.15_V, ale niestety nie dziala on tak jak ma działac z moim TV LG. Mianowicie nie pamieta rozdzielczosci i przy kazdym odlaczeniu od sieci wraca do domyslnych 720 zamiast 1080p 24hz. Jest to o tyle wkurzajace, ze jak nie przestawie recznie na 1080p to jest takie klatkowanie. Ostatnio jeden z forumowiczow napisal mi abym zmienil sobie oprogramowanie na alternatywne dzebrys_1.02.21_wdtvlive-0.5.1.4_11. Moze mi ktos w punktach powiedziec jak to zrobic aby nie zepsuc nic ?
 

szymanek17

New member
Cześć,
mam problem z przesyłaniem plików po wifi. Pliki otwierają się i działają dobrze - nawet hd. Jednak często jest tak, że po kilku minutach film się wyłącza. Można wtedy wyjść do menu i uruchomić go ponownie od tego momentu, w którym się wyłączył, ale za moment będzie to samo. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?
 

szymanek17

New member
Cześć,
mam problem z przesyłaniem plików po wifi. Pliki otwierają się i działają dobrze - nawet hd. Jednak często jest tak, że po kilku minutach film się wyłącza. Można wtedy wyjść do menu i uruchomić go ponownie od tego momentu, w którym się wyłączył, ale za moment będzie to samo. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?
 

Duris

New member
Panowie, jezeli ktos tutaj zaglada to bede wdzieczny za podzielenie sie wiedzą jak ma. Chodzi mi o to, ze z fabrycznego softu przeszedlem na alternatywny, dokladnie to wgralem: dzebrys_1.02.21_wdtvlive-0.5.1.4_11
I teraz pytanie: jak uruchomic wtyczki oraz jak zrobic ten "bajer" w postaci opisu filmow itp. Nie moge tego ruszyc. Co z tego ze dostalem sie poprzez przegladarke do wnetrza WD, "sciagnalem" tam plugin Weather jak jej na TV nie widze. Prosba o pomoc laikowi.
 

Franek54

New member
Witam. Posiadam ten odtwarzacz od 2 dni i wszystko śmiga jak należy. Mam najnowszy soft i drażnią mnie 2 rzeczy:

- nie można zmienić czcionki napisów
- kadrowanie i powiększenie jest jakieś dziwne ponieważ, każdy film 720/1080 jest bardzo mocno ucięty z góry i dołu i można oczywiście to zmienić ale jesli chcę mieć obrac na cały ekran to jest tak powiększone, że nie da się tego oglądać, nie wiem czy da się poprostu zrobić normalny obraz 16/9 a nie ucięty bez straty jakości
- za każdym razem gdy odpalam film muszę te wszystkie ustawienia zmienić co jest bardzo frustrujące, tak samo z napisami

Moje pytanie brzmi czy w jakimś z starszych softów była taka możliwość i czy ktoś może go ma ? Jeśli nie to może ktoś jest chętny pomóc mi ustawić ten player tak, żeby najlepiej było oglądać filmy i seriale w 720p/1080p na tv Philips 55PFL6007/k ?

Pozdrawiam
 

taaatooo

New member
Panowie, jezeli ktos tutaj zaglada to bede wdzieczny za podzielenie sie wiedzą jak ma. Chodzi mi o to, ze z fabrycznego softu przeszedlem na alternatywny, dokladnie to wgralem: dzebrys_1.02.21_wdtvlive-0.5.1.4_11
I teraz pytanie: jak uruchomic wtyczki oraz jak zrobic ten "bajer" w postaci opisu filmow itp. Nie moge tego ruszyc. Co z tego ze dostalem sie poprzez przegladarke do wnetrza WD, "sciagnalem" tam plugin Weather jak jej na TV nie widze. Prosba o pomoc laikowi.

odświeżam i przyłączam się do pytania kolegi, czy komuś udało się uruchomić moduł opisu filmów ?? O ile się dobrze zapoznałem z tematem chodzi o Moviesheet, ale być może są jakieś inne rozwiązania.
Dodam że mój świeżutki, jeszcze cieplutki odtwarzacz to WDBGXT0000NBK.

P.S. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i mógł podać gdzie znajdę jakiś dobry, sprawdzony, działający alternatywny firmware, będę bardzo wdzięczny. Starałem się przejrzeć 270 stron powyższego wątku ale wymiękłem, a wyszukiwarka nic nie znalazła.:sad:
 

gnurfia

New member
WD TV LIVE problem z Xperia J

Witam
Najpierw zaznaczę iż jestem kobietą, więc proszę traktować mnie z wyrozumiałością, gdyż moje myślenie w sprawach technicznych nie jest wysoce rozwinięte. Ale mam problem z którym nie mogę już sobie poradzić od tygodnia, i pilnie potrzebuję pomocy.
Sprawa wygląda następująco - mam WD TV LIVE, oraz Xperię J, dzięki domowej sieci WIFI oraz aplikacji Zappo.tv udało mi się połączyć te dwa sprzęty razem by odtwarzać filmy na telefonie, a oglądać je poprzez WD na telewizorze. Wszystko pięknie działało, aż nagle z godziny na godzinę wszystko szlag trafił. Telefon próbuje dzielnie załadować film na WD ale w pewnym momencie przerywa. Na ekranie telewizora pojawia się napis THIS IS SHARING CONTENT FROM WINDOWS, natomiast na telefonie WAITING FOR A DEVICE, pokazuje się tytuł filmu, wskaźnik czasu i suwak głośności po czym wszystko znika. Pragnę zaznaczyć iż sprowadziłam telefon do ustawień fabrycznych, by wykluczyć ewentualny, przypadkowy, mój błąd w ustawieniach. ZAinstalowałam wszystkie aplikacje jeszcze raz, i efekt bez przerwy jest bez zmian. WD również sprowadziłam do ustawień fabrycznych i nadal nic. Wszystkie możliwości już wyczerpałam i nie mam pojęcia jak to naprawić.
Aha, jeszcze jedno, z dysku przenośnego bez problemu filmy odpalają.
Może ktoś miał podobny problem? Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić dalej?
 

himilsbach

New member
Mam pytanie czy udało się komuś uruchomić bluray kopia 1:1 i po włączeniu pojawiło się menu> Z tego co wiem wd nie obsługuje menu bluray lecz tylko menu dvd. Ostatnio miałem taką sytuację że po uruchomieniu bluray wyświetliło mi się menu bluray mogłem wybrać sceny włączyć dodatki i tak dalej.film wazył 33 gb. tak więc moje pytanie brzmi jakim cudem uruchomiło sie menu a nie tak jak zawsze uruchamiał się największy plik m2ts w folderz bdmv
 
Do góry