WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

lousavarese

New member
Problem w tym, że w Polsce miałem aktywną zakładkę Netflix, któraś aktualizacja online usunęła ten serwis. Ostatniej aktualizacji dokonałem na terenie W. Brytanii i właśnie zakupiłem tu legalne konto w Netflix.

Korzystanie z Netflix przy łączeniu się polskiego IP nie jest możliwe. Pozostaje Ci jakiś serwer proxy z amerykańskim IP albo, jeśli połączenie jest udostępniane przez komputer program pozwalający na ukrycie polskiego IP i jego podmiankę na amerykańskie np. polski program Privacy Protector
 

jgx

New member
Bez reklam
witam
gdzieś tu napewno jest ale tyle stron się zrobiło.... - zewnętrzny dysk usb 2,5", po wyłączeniu wd dysk cały czas chodzi - jak to wyłączyć?
 

lucpo

New member
Witam!
Mam spora dyskografie plikow w DTS-ie.
Wiekszosc nie dziala z tym odtwarzaczem.
Jakie wymagania sa dla plikow audio w tym standardzie?
Dzialaja co niekore pliki, niektorych nie widac wogole (nie rozpoznaje) a niektore rozpoznaje ale nie gra (przestakuje do nastepnego utworu)
Generalnie wszystkie pliki spokojnie mozna odtworzyc w PC, a ten player nie chce.
Konwersja do innego formatu odpada (przewaznie stratna lub z 6 kanalow robi 2, co mija sie z celem)
Jakies doswiadczenia w tym temacie?
Chcialbym miec wszystkie dyskografie w jednym miejscu bez odpalania kompa, widocznie sie nie da.
Oczywiscie sprzet podlaczony przez SPDIF, po HDMI to samo, nie dziala.
Pozdrawiam

Też miałem taki problem. O ile pamiętam, pozmieniałem rozszerzenia na wav i ruszyło.

Mam pytanie czy wiecie czy pójdzie odbiornik USB DVB-T na WD Live?
 

jgx

New member
Bez reklam
Też miałem taki problem. O ile pamiętam, pozmieniałem rozszerzenia na wav i ruszyło.

niestety nie tędy droga - tylko niektóre pliki tak pójdą - zacytuje co napisałem na elektrodzie, dodam tylko że obecnie bez najmniejszego problemu słucham dts na wd po BEZSTRATNEJ konwersji do wav - jakby co pisz na priv to podeśle skrypt - wklejasz go do folderu z dts klikasz i po chwili masz w folderze plki wav bez utraty jakości (bitrate, waga itd) a i fragment o mozolnnej konwersji każdego utworu osobno nie aktualny :) - wszystko idzie z automatu klikasz i tyle ile masz plkiów dts masz po chwili pliki wav z dodannym w nazwie "nowy":

>po wielu próbach problem rozwiązałem - opanowałem bezstratną zmiane plików DTS 5.1 96 kHz 24 bit na wav 5.1 96 kHZ 24 bit bez stratnej konwersji w dół z 48000 na 44100 - mi o to chodziło bo taki format czyta elegancko mój player sieciowy WD - czy po wypaleniu na płyte DVD będzie odtwarzane na stacjonarnym DVD nie wiem na razie - musze zrobić próbe, zrobiłem to za pomocą Spidifer - troche roboty bo każdy utwór osobno ale to dosłownie kilka kliknięć - odpada dekodowanie do 6-kanałowego mono i powtórne kodowanie do dts - jakby co pisać to pomoge co i jak
 
Ostatnia edycja:

miron1210

New member
witam ,czy na tym wd tv live 2generacja można ustawić sobie jakąś listę odtwarzania muzyki lub lilmów(teledysków)
wkurzające jest taka alfabetyczna kolejność,i czy to jest na firmowym oprogramowaniu czy na alternatywnym?mam tego wd tv live streaming gdzie nie można jeszcze zapodać alternatywnych softów i chyba go sprzedam i kupie starszą wersję.
 

himilsbach

New member
Ustawienia wd tv live

Gniazdo wizyjne - HDMI 1080p 60Hz Kolejne ustawienie i tu mam pytanie Przestrzeń kolorów ustawione mam na automatycznie do wyboru mam 3 opcje RGB High RGB Low YCbCr
którą opcję powinienem wybrać aby uzyskać najlepszy obraz. Druga sprawa czy jest sposób aby odtwarzacz zapamiętał ustawienia chodzi mi o to ze ustawiam HDMI 1080p 60 Hz a po kolejnym włączeniu urządzenia przestawia mi się na pal 720p Hz. Soft mam wgrany alternatywny b-rada Czy jest szansa w przyszłośći że odtwarzacz będzie obsługiwał menu bluray jeśli nie czy znacie może jakiś odtwarzacz który obsługuje bluray iso menu.
 

voles

New member
Witam.
Nie wiem, czy ten wątek był wcześniej poruszany, ale za dużo zakładek i brak czasu na przeglądanie ich wszystkich, dlatego napiszę co stało się z moim wd tv live.
Otórz minęły trzy miesiące jak stracił dwuletnią gwarancję i klęknął że tak powiem.
Otórz podłączyłem go jak zwykle, aby coś obejrzeć, ale przez cały czas mruga tylko dioda zasilania i na ekranie telewizora widnieje tylko logo wd. Dodam tylko, że na sucho po odpietym dysku dzieje się to samo, z pilota żadne funkcje nie reagują, boczny reset też nic nie daje.
W instrukcji jest napisane, że: system diagnostyczny zgłasza awarię systemu.
Czy ktoś miał już taki przypadek i wie jak się z tym uporać, czy w ogóle da radę to jakoś naprawić. Bo przeglądając google i różne fora, także zagraniczne nie natrafiłem na nic konkretnego.
 

himilsbach

New member
Problem z podłączeniem

Witam .Czy jest sposób aby podłączyć wieżę stereo pod wd tv live wieża posiada AUX IN. Jeśli tak to jakim kablem musiał bym to zrobić AV OUT odpowiada w wd za dzwięk tylko jaki kabel musiał bym kupić aby dzwięk był w 2 głośnikach. Błagam pomóżcie.Kable w komplecie z wd gdzieś zawieruszyłem i nie mam możliwośći sprawdzenia czy by to działało.
 

voles

New member
Wydaje mi sie ze po rejestracji na stronie wd jest 3 lata gwarancji.

Nigdzie się nie mogłem doczytać, że po rejestracji na stronie jest 3 lata, ale jeśli nawet by tak było, to raczej mało opłacalne. Sprzęt jest już chyba do wyrzucenia, będzie trzeba szukać czegoś innego i napewno nie będzie to już żaden player WD.
 

Radoslav

New member
Witam .Czy jest sposób aby podłączyć wieżę stereo pod wd tv live wieża posiada AUX IN. Jeśli tak to jakim kablem musiał bym to zrobić AV OUT odpowiada w wd za dzwięk tylko jaki kabel musiał bym kupić aby dzwięk był w 2 głośnikach. Błagam pomóżcie.Kable w komplecie z wd gdzieś zawieruszyłem i nie mam możliwośći sprawdzenia czy by to działało.

A to AUX IN w wieży to jest wejście na minijack czy cinch? Pytanie jeszcze czy wieża ma może wejście optyczne?
 

himilsbach

New member
Wieża niestety nie ma wejśćia optycznego.Wstyd się przyznać ale jest to wieża która ma 15 lat, a to model wieży JVC MX-J300 Dostałem od znajomego taki taki kabel
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
Po podłączeniu działa ale tylko jeden głośnik WD tv live mam podłączony do telewizora kablem HDMI
Natomiast gdy podłącze wieżę tym kablem pod komputer działają 2 głośniki o co w tym chodzi. Mino upływu lat na tak wiekowe głośniki dzwięk jest całkiem przyzwoity. Wiem że najprościej było by kupić kino domowe lecz kwota jaką mógł bym przeznaczyć to max 500 zł. A za tą cenę ciężko coś znależć,chodzi mi głównie o dzwięk z głośników bo filmów dvd i tak nie będe oglądał zresztą WD obsługuje DVD ISO MENU



http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...w4XEAw&usg=AFQjCNH6NtJzhqGW1MWze6edRDcwLix8TQ
 

Radoslav

New member
W takim razie może jest problem z jednym z tych gniazd AUX IN.
Spróbuj jeszcze zmienić w ustawieniach WD LIVE sygnał wyjściowy z HDMI na Component...może coś pomoże. Do tego sprawdź jakieś inne źródło dźwięku (np. odtwarzacz mp3, telefon z wyjścia słuchawkowego itp) łącząc tym samym kablem i zobacz czy zagra wtedy wieża w stereo.
 

webes

Member
Nie jest to problem gniazd AUX w wierzy. Problemy jakie masz wynikają z samej budowy gniazd jack w wdku które oprócz dźwięku prawy lewy ma na tym samym jack-u wyjście wideo a sama wtyk jack jest podzielony na cztery segmenty nie trzy jak w klasycznym który zaprezentowałeś na fotach
9bg2ld.jpg
 
Ostatnia edycja:

himilsbach

New member
Dziękuje wam za odpowiedz,czyli wynika z tego że muszę kupić taki kabel jaki pokazałeś na zdjęciu,miałbym do ciebie prośbę mógł byś podać link do jakiegoś sklepu z tym oto kablem,tak jak wspominałem kable w zestawie gdzieś zawieruszyłem,prawdopodobnie zostały omyłkowo wyrzucone.
Po prostu chciałbym mieć pewność że kupię odpowiedni kabel. Z góry dziękuje za pomoc.
 

bladel

New member
mój wd tv live nie dzieli napisów tylko daje pionową kreskę | , a powinien przenosić do nowej linii, da się coś z tym zrobić czy to wina napisów ?
 

voles

New member
Nigdzie się nie mogłem doczytać, że po rejestracji na stronie jest 3 lata, ale jeśli nawet by tak było, to raczej mało opłacalne.
 
Do góry