WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Pr0miL

New member
Sorry,zrozumiało mi się ,że masz wd live.
Kilka pozycji niżej masz soft do swojego WD-eka 2 GEN
Z tego co patrzyłem to da się ustawić moviesheet na tym sofcie, tyle ,że musisz to zrobić sposobem nieco bardziej skomplikowanym.
Ściągnij ten soft, wypakuj pliki. Po wypakowaniu zobaczysz min. plik "SOO custom options". Edytuj go programem (np.notepad2). I tu musisz się pobawić ustawieniami, ja bym załączył na początku #config_tool -c LISTMSHEET=ON (pozycja 71) . Załączysz ją przez usunięcie krzyżyka na początku , po jego usunięciu zapisz zmiany w pliku. Z tak zmodyfikowanym plikiem wgraj soft.

Też mam na dysku każdy film w innym folderze i wszystko śmiga.

Jak by co, zawsze możesz wrócić do oryginalnego softu.
Czyli mam rozumieć, iż po wgraniu softu ww sposobem, przechodzę do kolejnych punktów podanych przez Ciebie:

2. Logujesz się przez firefox'a (wpisujesz ip. swojego WD ,użytkownik i hasło to WDLXTV)
3. Wchodzisz kolejno WDLXTV CONFIG/WDTVEXT/w movie shets zaznaczasz "ptaszkami" GENMSHEET ,LISTMSHEET ,w MSHEETMODE zaznaczasz z listy "sheet" , klikasz "save" :wink:
-Firmware, który mi podałeś dodaje w odtwarzaczu opcje sieciowe/internetowe? Do realizacji drugiego punktu będą chyba niezbędne... Skąd mogę uzyskać IP mojego odtwarzacza WD?

-Mógłbyś mi mniej więcej przybliżyć kwestię przywracania oryginalnego softu? Na czym ona polega? Czy wystarczy ściągnąć oryginalny firmware ze strony producenta i wgrać ponownie do odtwarzacza? Wszystko zostanie nadpisane do oryginalnych ustawień?

Z góry dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam
 

Pr0miL

New member
Po wgraniu softu w/w sposobem powinieneś mieć moviesheet'y , kolejne pkt. dotyczyły WD LIVE.

Ok, dzięki spróbuję zrobić wszystko tak jak napisałeś... zobaczymy co z tego wyjdzie... zdam sprawozdanie...

Mam jeszcze tylko 1 pytanko:

-Mógłbyś mi mniej więcej przybliżyć kwestię przywracania oryginalnego softu? Na czym ona polega? Czy wystarczy ściągnąć oryginalny firmware ze strony producenta i wgrać ponownie do odtwarzacza? Wszystko zostanie nadpisane do oryginalnych ustawień?

Pozdro
 

tomaj28

New member
Ok, dzięki spróbuję zrobić wszystko tak jak napisałeś... zobaczymy co z tego wyjdzie... zdam sprawozdanie...

Mam jeszcze tylko 1 pytanko:

-Mógłbyś mi mniej więcej przybliżyć kwestię przywracania oryginalnego softu? Na czym ona polega? Czy wystarczy ściągnąć oryginalny firmware ze strony producenta i wgrać ponownie do odtwarzacza? Wszystko zostanie nadpisane do oryginalnych ustawień?

Pozdro

Tak ,wystarczy ściągnąć, wgrać i wszystko śmiga. Istnieje możliwość ,że WD-ek nie zobaczy aktualizacji, wtedy edytujesz plik VER i zmieniasz numer o oczko w górę .... było już o tym z 25 razy w tym wątku ;)
Pozdro
 

bratmat

New member
wd live i dyski truecrypt ?

witam
mam pytanko czy ktos moze na tym forum podlacza dyski kodowane truecrypt do wd live ? ja probuje tego dokonac lecz niestety bez wiekszych sukcesow. glowny problem jest taki ze nie wykrywa mi dysku który został całkowicie zakodowany. oczywiscie jesli jest niekodowany w formacie ntfs to wszystko funkcjonuje prawidlowo.(tzn mogę go zobaczyć w tablicy partycji) mysle ze truecrypt bedzie działał na wirtualnych dyskach bo przez telnet program daje sie uruchomic ale dalej mam klops.
Mam także problem z programem Download Deamon. Daje go do głównego katalogu pendriva i wlasciwie nic sie nie dzieje. Nie dostaje żadnych opcji w Webend, gdzie tego szukać
 
Ostatnia edycja:

Pr0miL

New member
Witam ponownie,

1.) Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia języka PL w firmware: 1.01.77_WDLXTV.COM_WDLXTV_G2-0.4.3.1... Jeśli tak to w jaki sposób?

2.) Czy do poprawnego wyświetlania moviesheet, wymagane jest jakieś ustalone nazewnictwo folderów z filmami i plików wewnątrz folderu?

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
 

radioaktywny

New member
Witam ponownie,

1.) Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia języka PL w firmware: 1.01.77_WDLXTV.COM_WDLXTV_G2-0.4.3.1... Jeśli tak to w jaki sposób?

2.) Czy do poprawnego wyświetlania moviesheet, wymagane jest jakieś ustalone nazewnictwo folderów z filmami i plików wewnątrz folderu?

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
1. język polski jest w najnowszym nieoficjalnym sofcie - 1.02.21
2. nie - ale jeżeli nazwa katalogu/pliku odpowiada oficjalnej nazwie filmu to konfigurowanie moviesheet jest dużo szybsze
 
Ostatnia edycja:

Pr0miL

New member
Obiecałem zdać relację po instalacji firmware, a więc tak:
*zainstalowałem: 1.01.77_WDLXTV.COM_WDLXTV_G2-0.4.3.2 (wersja poprawiona)
*wszystko bez problemu sie zaktualizowało...
*z tego co zaobserwowałem, wizualnie nie zmieniło się nic oprócz nowej tapety (ale domyślam się że autorowi nie chodziło o wizualne zmiany)...
*niestety nie działają moviesheet'y (miałem wielkie nadzieje)... Po wejsciu do katalogu z filmami nadal standardowo pokazują się okładki z filmami... Po wejsciu w którąś z nich pokazuje się okładka z filmem w lewym gornym rogu w którą wchodzimy enterem na pilocie i odpalamy film... Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem? Na marginesie dodam, że moviesheety robię w programie /ThumbGen 1.1.6.1/, wybieram profil: /WDTVLive Movies Sheet/, następnie wybieram plik z filmem i daję na automatyczne generowanie moviesheet'a... W Folderze z filmem program dodaje kilka plików... Niestety WDTV gen 2 ignoruje to wszystko co jest w folderze...
*Ostatni ale najważniejszy problem przy nowym firmware jest brak dźwięku cyfrowego w filmach... (filmy ze ścieżką dźwiękową DTS itd)... Po gruntownych testach format AC3 działa bez problemu...

Jeśli ktoś ma jakąs większą wiedzę nt moviesheet, bardzo bym prosił o pomoc...
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
 

konik6666

New member
wdtv nie odtwarza filmów

Witam serdecznie

Przejrzałem forum pod kątem mojego problemu ale nic nie znalazem więc pozwoliłęm sobie zadać Wam pytanie.

Mam wdtv essential. Wszystko z nim ok ale zdarza się zę nie odtwarza mi kilku filmów mkv. Po próbie włączenia filmu na ekranie pojawia się to niebieskie kółko wczytywania filmó i tak zostaje. Można cofnoć sie do menu. Przy wyborze filmu który wcześniej działał problem się powtarza. Musze wtedy ponownie uruchomić sprzęt.

Nie wiem o co chodzi. Jedyną różnią jaką zauważyłe miedzy filmami działającymi a tymi co nie to że we właściwościch flmu a dalej w szczegółach atrybuyty mam "a" (w tych co działąją) i "an" ( w tych co nie działąją)

Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie. Z góry wielkie dzięki
 

tomaj28

New member
Obiecałem zdać relację po instalacji firmware, a więc tak:
*zainstalowałem: 1.01.77_WDLXTV.COM_WDLXTV_G2-0.4.3.2 (wersja poprawiona)
*wszystko bez problemu sie zaktualizowało...
*z tego co zaobserwowałem, wizualnie nie zmieniło się nic oprócz nowej tapety (ale domyślam się że autorowi nie chodziło o wizualne zmiany)...
*niestety nie działają moviesheet'y (miałem wielkie nadzieje)... Po wejsciu do katalogu z filmami nadal standardowo pokazują się okładki z filmami... Po wejsciu w którąś z nich pokazuje się okładka z filmem w lewym gornym rogu w którą wchodzimy enterem na pilocie i odpalamy film... Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem? Na marginesie dodam, że moviesheety robię w programie /ThumbGen 1.1.6.1/, wybieram profil: /WDTVLive Movies Sheet/, następnie wybieram plik z filmem i daję na automatyczne generowanie moviesheet'a... W Folderze z filmem program dodaje kilka plików... Niestety WDTV gen 2 ignoruje to wszystko co jest w folderze...
*Ostatni ale najważniejszy problem przy nowym firmware jest brak dźwięku cyfrowego w filmach... (filmy ze ścieżką dźwiękową DTS itd)... Po gruntownych testach format AC3 działa bez problemu...

Jeśli ktoś ma jakąs większą wiedzę nt moviesheet, bardzo bym prosił o pomoc...
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Zmodyfikowałeś plik "S00 custom options" tak jak Ci wcześniej pisałem? Bez tego nic nie ruszy.
Co do dźwięku. Po aktualizacji/zmianie firmware trzeba zmienić domyślnie ustawienia na wyjściu na "digital" (normalnie w menu WD-eka).
 

tomaj28

New member
Witam serdecznie

Przejrzałem forum pod kątem mojego problemu ale nic nie znalazem więc pozwoliłęm sobie zadać Wam pytanie.

Mam wdtv essential. Wszystko z nim ok ale zdarza się zę nie odtwarza mi kilku filmów mkv. Po próbie włączenia filmu na ekranie pojawia się to niebieskie kółko wczytywania filmó i tak zostaje. Można cofnoć sie do menu. Przy wyborze filmu który wcześniej działał problem się powtarza. Musze wtedy ponownie uruchomić sprzęt.

Nie wiem o co chodzi. Jedyną różnią jaką zauważyłe miedzy filmami działającymi a tymi co nie to że we właściwościch flmu a dalej w szczegółach atrybuyty mam "a" (w tych co działąją) i "an" ( w tych co nie działąją)

Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie. Z góry wielkie dzięki

Którą wersją MKVMerge muksujesz MKV? Ustaw w extra options/compression/ NONE ,albo zmień na starszą wersję.
 

bratmat

New member
Czy ktoś już rozwiązał problem z ThumbGen że nie ściąga opisów filmów z Filmweb.pl ? Okładki lecą z filmweba, obsada także ale reszta leci już imdb
 

himilsbach

New member
Czy jest sposób aby w najnowszym oprogramowaniu alternatywnym 0.4.3.1. ustawić tak aby przy wyłączaniu urządzenia wyłączał sie także dysk zewnętrzny .Na oryginalnym sofcie dysk się wyłączał
 

tomaj28

New member
Czy jest sposób aby w najnowszym oprogramowaniu alternatywnym 0.4.3.1. ustawić tak aby przy wyłączaniu urządzenia wyłączał sie także dysk zewnętrzny .Na oryginalnym sofcie dysk się wyłączał


Wyłącz w pierwszej kolejności to co na screenie. Jak nie pomoże , a nie korzystasz ,to wyłącz też wszystko związane z Sambą , NFS. Ja mam ten soft głównie dla you tube HD i moviesheetów ,więc wszystko powyłączałem ;)
 

Attachments

  • aaaaaaa.JPG
    aaaaaaa.JPG
    30,2 KB · Wyś: 117

arczileg

New member
thumnbgen/filmweb/brak opisu filmu po polsku

Czy ktoś już rozwiązał problem z ThumbGen że nie ściąga opisów filmów z Filmweb.pl ? Okładki lecą z filmweba, obsada także ale reszta leci już imdb

po raz kolejny przyłączam się do prośby, tak jak już wcześniej pisałem na początku było ok, ściągało się wszystko po polsku. tytuł, obsada, roszaj filmu... teraz dane o filmie też lecą po polsku, ale opis leci po angielsku z IMDB...

proszę o pomoc...
 

himilsbach

New member
w jaki sposób wejść poprzez przeglądarkę w ustawienia wpisuje ip ale użytkownik i hasło jakie powinny być wpisuje WDLXTV ale odrzuca
 
Ostatnia edycja:
Do góry