WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jurgens.r

New member
No dobra mam wejście do dlinka hmmm od kuchni. Jak tylko się pojawi to może uda mi się wyrwać jedną sztuke na testy. Nie obiecuje ale moze cos z tego będzie bo opis mniamuśnie wygląda

Sprawdź go z tymi filmami testowymi bodajże z 18-20 strony dyskusji. Jak je zapuściłem z AZBOXem to poprawnie ruszyły tylko dwa. A był reklamowany jako super MKV kompatybilny i cuda na kiju.
 

ghost123

New member
• Resolved HDMI negotiation issue found in previous firmware release.
• Resolved HDMI auto resolution selection issue.
• Resolved HDMI Video Output - 24Hz and 50Hz modes not working.
• Resolved HDMI screen flicker issue.
• Resolved playback issues related to mkvmerge.
• Improved thumbnail caching.
• Resolved MP4 problems with seeking and audio stopping.
• Resolved MP4 poor frame-rate and audio out of sync.
• Resolved File Share group name – No longer requires all group names to be the same. (Reset to factory defaults required)
• Resolved various user interface translation issues.
• Added Mediafly application.
• Added DVD Navigation support.
• Added .MOV chapter support.
• Added wireless adaptor support for ASUS USB-N13.
• Added security when mounting a network share on password protected local drives.
• Resolved aspect ratio issues.
• Resolved subtitle encoding for Big 5.
• Resolved resume remembering previous audio selection.
• Resolved IDX +_SUB positioning issue causing video freeze.
• Resolved PGS subtitle becoming frozen while using the delay function.
• Resolved Network share intermittent detection issue.
• Resolved undetectable 4TB My Book.
• Resolved large capacity video file (.ts) unable to play issue.
• Resolved DVR-MS video stops when fast forward at 6x.
• Resolved Buffalo G300N not enumerating.


Jak dla mnie do duzo zmienia.


zgodnie z tym:
• Resolved playback issues related to mkvmerge.
powinien czytac mkv ze spakowanymi naglowkami
 

Placek

Member
Szanowni Panowie
przeczesałem watek ale mi się nie udało nic wygrzebać zatem proszę o pomoc:

1. Mam WD TV live i wszystko ładnie się odtwarza gdy nagle znika mi dźwięk (obraz dalej leci) po 2-3 sek dźwięk znów się pojawia. Dzieje się tak po ok 20min oglądania filmu.Dzieje się tak z każdym filmem - co może być przyczyną?

2. Mam plik MKV w który wbudowane są napisy ENG. Zassałem sobie napisy PL w pliku SRT i wgrałem pod nazwą filmu do katalogu z filmem. Niestety kiedy wybieram Subtitle 1/2 pojawiają się te wbudowane ENG ale kiedy 2/2 nie wyświetla się nic - nie mogę odtworzyć napisów z pliku dodatkowego - czy jest na to jakaś rada?
 

garbo

New member
Benq.Demo-GreenIsland.TW.1080P.MPEG-2.AAC - z podpietego zewnętrznego dysku odtwarzany jest calkowicie poprawnie (płynnie,kolory nasycone,obraz ostry,dźwiek prawidłowy). Natomiast po LAN z kompa - przycina,mimo że niektóre inne popzycje o takiej samej rozdzielczości a z audio DTS 5.1 -idą prawidłowo.
 

brandt78

New member
Z tego co widzę nowy soft niewiele wnosi. Liczyłem bardziej na oficjalne wprowadzenie nowych funkcji (np. torrenty), a tu mamy raczej poprawiane błędów. Ale oczywiście dobre i to.

Wolne zarty...
Menu DVD, dopasowanie rozdzielczosci, spakowane naglowki, poprawa odtwarzania MP4, mediafly - o to ludzie dopominali sie miesiacami i w koncu zostalo wprowadzone/naprawione.
Kupujac WDTV Live znales jego mozliwosci - nie bylo i producent nie obiecywal ze bedzie klient torrenta lub jakies nowe funkcje. Mogles wybrac innego playera ktory ma od poczatku torrenta i nie byc niepotrzebnie rozczarowanym przy kazdej nowej oficjalnej wersji firmware.

Poza tym firmare alternatywny ma od dawna klienta torrentow i duzo dodatkowych "funkcji" wiec nie wiem w czym problem...
 

pawsonn

New member
witam


- po instalacji nowego softu :
- fakt , jest dostęp do dvd menu
- nie odtworzył mi pliku blu-ray [ t2 ]

- nie miałem czasu na głębsze testy, posprawdzam raz jeszcze.


pawson
 

himilsbach

New member
Z ciekawości wgrałem oficjalne oprogramowanie jak powrócić do alternatywnego oprogramowania.Wy edytowałem plik ver notatnikiem ale to nic nie daje,urządzenie nie wykrywa alternatywnego firmware ,mógły by ktoś mi podać wpis jaki powinien być w pliku ver aby wd wykryło alternatywne oprogramowanie.Z góry dziękuję.
 

tomaj28

New member
Z ciekawości wgrałem oficjalne oprogramowanie jak powrócić do alternatywnego oprogramowania.Wy edytowałem plik ver notatnikiem ale to nic nie daje,urządzenie nie wykrywa alternatywnego firmware ,mógły by ktoś mi podać wpis jaki powinien być w pliku ver aby wd wykryło alternatywne oprogramowanie.Z góry dziękuję.

To podnieś jeszcze o kilka oczek wersję.
Ja mam tak : VERSION='1.02.26.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin'
 

himilsbach

New member
To podnieś jeszcze o kilka oczek wersję.
Ja mam tak : VERSION='1.02.26.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin'
Mam taki wpis mogł byś podać co mam w nim zmienić VERSION='1.03.49_V'
LOCATION='wdtvlive.bin'
PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg' Jest to wpis z oficjalnego firmware
Zmieniłem tak jak napisałeś ale nie działa.Najlepiej jak byś podał całą linijkę jaką mam wkleić.
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Witam
Dzisiaj zainstalowałem nowego frimware 1.03.49_V i po tej operacji straciłem dostęp do Share network. Nie jestem w stanie zalogować sie do dysku sieciowego (synology). W ogole nie pyta o login i hasło tylko że nie ma dostępu do sieci - choć widzi urządzenie. Oczywiście przed aktualizacją nie było z tym problemu. Zrobiłem kompletny reset, przywrocenie ustawień fabrycznych itd... Na jakims forum angielskim znalazlem podobne tematy - rozwiazaniem jest ustawienie logowania jako anony.. bez hasla ale to nie rozwiazanie bezpieczne. Ktos moze mi doradzic skad pobrac poprzedni frimware i jak go zainstalowac ??? Chyba ze ktos ma rozwiazanie tego problemu.
 
Benq.Demo-GreenIsland.TW.1080P.MPEG-2.AAC - z podpietego zewnętrznego dysku odtwarzany jest calkowicie poprawnie (płynnie,kolory nasycone,obraz ostry,dźwiek prawidłowy). Natomiast po LAN z kompa - przycina,mimo że niektóre inne popzycje o takiej samej rozdzielczości a z audio DTS 5.1 -idą prawidłowo.

Dzięki !!!
 

dijo

New member
Witam.Mam firware Enlightenment v1.3.Nie mogę się połączyć przez telnet z wd.Wpisuję login wdlxtv ,ale nie mogę wpisać hasło.Stukam w klawiaturę i nic.Chciałem wyłączyć dysk.Proszę o radę
 
Do góry