WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

voles

New member
Witam.
Mam mały problem, otóż włączam WD-ka, wybieram pierwszy, drugi, czy też trzeci film w kolejności i jest wszystko elegancko, ale jak przewine kilka stron, żeby wybrać film ze środka, to nie odpala mi filmu. kręci się kółko czekania i tak do końca. Dysk WD 1TB znajduje się na nim około 130 filmów hd, nigdy wcześniej nie było żadnego problemu z przewijaniem i odpalaniem filmu ze środka.
Ktoś wie jaka może być przyczyna?
 

radioaktywny

New member
Witam

Czy ktoś z Was używa rtorrenta?
Jeżeli tak tak to jaką przeprowadził konfigurację? U mnie obojętnie co zapodam to nie ściaga (nie widzi sedów - program automatycznie nadaje mu status "zatrzymany") chyba że zapodam torrenta który ma kilka tysięcy seedów, wtedy do kilku z nich się podłączy i ledwo co ściąga.
Na kompie te same torrenty ściągam bez żadnych problemów z szybkością ok. 20MB/s.

Ponadto często próba usunięcia torrenta, który nie ściąga się, kończy się pełną zwiechą urządzenia. Konieczne wyjęcie wtyczki z prądu.

Soft od b-rad 0.4.3.1

Pozdrawiam

rm /conf/rtorrent.rc
rm /conf/rutorrent.*
config_tool -s

uprawnienia do katalogu z torrentami na 777 i działa :)
 

radioaktywny

New member
Mógłbyś napisać jak do tego doszedłeś ? Ja nawet nie mogę dodać torrenta :twisted:
Najlepiej jak by to szło skonfigurować z poziomu stronki WDLXTV.
Prosiłbym o łopatologiczną odpowiedź ,w miarę krok po kroku;-)

Generalnie jest to rozwiązanie na większość problemów z rtorrent i rutorrent. Niestety nie na wszystkie. Logujesz się jako root przez telnet na wudeka na przykład za pomocą programu putty, wprowadzasz te polecenia i to wszystko. Oczywiście w tym czasie deamon rtorrent musi być wyłączony. Nie zmienia to faktu, iż sam program rtorrent zainstalowany na wudekutu to katastrofa. Bardzo wolno ściąga dane. Na komputerze po zapuszczeniu torenta natychmiast program łączy się z odpowiednią ilością seedów i z dużą szybkością ściąga dane. Rtorrent niestety kompletnie tego nie potrafi. Działa ale całymi godzinami bardzo wolno ściąga. No i wznawianie ściągania po wyłączeniu urządzenia - to już kompletna porażka - on tego nie potrafi. Jeżeli z jakiś przyczyn muszę zatrzymać proces rtorrent i po jego ponownym uruchomieniu program NIE WIDZI żadnych zapodanych torrentów i ściągniętych już danych. Muszę wyczyścić cały katalog z torrentami i zassanymi danymi i odnowa zapodać torrenta nawet jeżeli ściągnełem już 99% - inaczej ściąganie nie ruszy. Na komputerze typowy film o rozmiarze 4 gb ściągam ok 2. godzin. W ciągu 3 tygodni, jak mam te urządzenie, nie ściągnąłem przy pomocy niego żadnego filmu. Dwa filmy które udało ściągnąć nie przeszły testu spójności. Łapki opadają. Aktualnie mam soft b-rad 4.3.1 Pozdrawiam
 

tomaj28

New member
Generalnie jest to rozwiązanie na większość problemów z rtorrent i rutorrent. Niestety nie na wszystkie. Logujesz się jako root przez telnet na wudeka na przykład za pomocą programu putty, wprowadzasz te polecenia i to wszystko. Oczywiście w tym czasie deamon rtorrent musi być wyłączony. Nie zmienia to faktu, iż sam program rtorrent zainstalowany na wudekutu to katastrofa. Bardzo wolno ściąga dane. Na komputerze po zapuszczeniu torenta natychmiast program łączy się z odpowiednią ilością seedów i z dużą szybkością ściąga dane. Rtorrent niestety kompletnie tego nie potrafi. Działa ale całymi godzinami bardzo wolno ściąga. No i wznawianie ściągania po wyłączeniu urządzenia - to już kompletna porażka - on tego nie potrafi. Jeżeli z jakiś przyczyn muszę zatrzymać proces rtorrent i po jego ponownym uruchomieniu program NIE WIDZI żadnych zapodanych torrentów i ściągniętych już danych. Muszę wyczyścić cały katalog z torrentami i zassanymi danymi i odnowa zapodać torrenta nawet jeżeli ściągnełem już 99% - inaczej ściąganie nie ruszy. Na komputerze typowy film o rozmiarze 4 gb ściągam ok 2. godzin. W ciągu 3 tygodni, jak mam te urządzenie, nie ściągnąłem przy pomocy niego żadnego filmu. Dwa filmy które udało ściągnąć nie przeszły testu spójności. Łapki opadają. Aktualnie mam soft b-rad 4.3.1 Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź.
Mój ostatni torrek ważył ponad 53GB, więc raczej dam sobie z tym spokój ;)
Domyślam się,że z seedowaniem jest podobna sieczka?
 

detomis

New member
Kiedy zaloguje sie przez np ftp total commander do root i chce plik samby smb.conf zmienic atrybuty z 644 na inny np 744 nie da sie .w telnet pisze ze to plik systemowy i sie nie da....w moim dreambox da sie to zrobic bez problemu z poziomu total commandera.
Chodzi mi glownie o to zeby z jakiegos miejsca z polski mogl ktos sie zalogowac do jakiegos folderu i byl on dostepny caly czas.ale bez zmiany atrybotow nic nie moge edytowac....
prosze o pomoc
 

radioaktywny

New member
Kiedy zaloguje sie przez np ftp total commander do root i chce plik samby smb.conf zmienic atrybuty z 644 na inny np 744 nie da sie .w telnet pisze ze to plik systemowy i sie nie da....w moim dreambox da sie to zrobic bez problemu z poziomu total commandera.
Chodzi mi glownie o to zeby z jakiegos miejsca z polski mogl ktos sie zalogowac do jakiegos folderu i byl on dostepny caly czas.ale bez zmiany atrybotow nic nie moge edytowac....
prosze o pomoc

Zaloguj się np. telnet przez putty i wtedy zmień prawa
 

Mira4

New member
Witam. Ja mam wręcz odwrotne wrażenia co do rtorrenta. Chodzi bardzo dobrze, ściąga całą parą, jest nawet wznawianie. Po instalacji ustawiłem tylko miejsce ściągania, wskazałem mu plik session, który wcześniej przeniosłem na twardy dysk / cała konfiguracja w pliku rtorrent.rc/. To wszystko.
 

Monar

New member
firmware beta problem

Witam

Nie wiem co robię źle??? Wgrałem poprzez pen'a alternatywny soft do mojego wd'ka. Wszystko działało ok. Brakowało mi jedynie możliwości nawigacji ( przewijania) filmów dvd nagranych na HDD. Przeczytałem że wersja beta posiada taką możliwość. Wgrałem taką wersję. Wszystko działa ale ... obraz jest jakiś "gorszy" niż przy poprzedniej wersji. Przed chwilką załadowałem oficjalny soft na sformatowanego pena i .... I nic nie mogę zrobić. Wkładam pena do wd, wlączam go i nie znajduje wd nowego softu. Przechodzę do zakładki system, update i mam komunikat, że update tylko via internet. Podłączyłem wd pod internet. ale nie chce wrócić do poprzedniej wersji gdyż ta jest najnowsza.
Co mam zrobić by wrócić do oficjalnej wersji?????
Jakieś sugestie???
 

tomaj28

New member
Witam

Nie wiem co robię źle??? Wgrałem poprzez pen'a alternatywny soft do mojego wd'ka. Wszystko działało ok. Brakowało mi jedynie możliwości nawigacji ( przewijania) filmów dvd nagranych na HDD. Przeczytałem że wersja beta posiada taką możliwość. Wgrałem taką wersję. Wszystko działa ale ... obraz jest jakiś "gorszy" niż przy poprzedniej wersji. Przed chwilką załadowałem oficjalny soft na sformatowanego pena i .... I nic nie mogę zrobić. Wkładam pena do wd, wlączam go i nie znajduje wd nowego softu. Przechodzę do zakładki system, update i mam komunikat, że update tylko via internet. Podłączyłem wd pod internet. ale nie chce wrócić do poprzedniej wersji gdyż ta jest najnowsza.
Co mam zrobić by wrócić do oficjalnej wersji?????
Jakieś sugestie???
1.Ściągasz oficjalny firmware WD Support > Downloads > Home Entertainment > WD TV Live Media Player
2. Wypakowujesz zawartość na pen'a
3. Edytujesz plik VER np.notatnikiem
4. Zmieniasz wersję na wyższą ( VERSION='1.02.21 na np. 1.02.22 lub wyższą), zapisujesz i powinno zaskoczyć
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no właśnie jak widać lipa, parę rzeczy do poprawy a nic się nie dzieje, choć pudełeczko fajne, to ja jednak chyba zmienię sobie na coś innego.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pare rzeczy, ale nie bede wypisywal, producent tego nie czyta, chyba ze jest inaczej to napisze zeby poprawil/zmienil
zreszta mnie juz malo obchodzi, ja raczej bede zmienial na cos innego
 

Sasanki

New member
WD Elements Play

Czy ktoś się orientuje czy najnowsze dziecko WD Elements Play np o symbolu WDBACC0020HBK
posiada te same bebechy co WD TV Live HD,
ze względu na cenę i dysk 2TB chętnie bym się przesiadł ale nie mam pojęcia czy przypadkiem nie siedzą tam bebechy od WD Mini, a ma on służyć w 100% do odtw mkv i niczego więcej
 
Do góry