WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Wilczy

New member
Seba_Fan napisał:
500zl to drogo to ariva jest duzo tansza

A ja nabyłem w sklepie Proline za 450zł.
Wczoraj zamówiłem, dziś odebrałem :cool: Wrażenia pozytywne :D
Na razie katuje xvid'y na CRT ale przymierzam się do plazmy.... :mrgreen:

Pozdro dla przyszłych i obecnych posiadaczy WD live!
 

kg100

New member
Ja dzisiaj nabyłem to cudo :) wybrałem ten pleyerek jedynie ze względu na procesor sigma ten sam co popcorn C-200 , realtek mnie troczę odstraszył brakiem informacji o odtwarzaniu materiału o wysokim bitrate (powyżej 16 ) a jest trochę materiału wideo z wysokim bitrate,
WD TV Live mam pewność że odtworzy takie filmy bez problemów. Filmy w 1080p na plazmie super !!! idę testować ;):)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
qqlek napisał:
Ariva to Ferguson
a WD to WD :p
płaci się za markę
support
jakość wykonania
pasywne chłodzenie :-D
itd.
drogi to jest Popcorn

skoro masz doswiadczenie, to ktory lepszy do multimedi, ktory ma wieksze mozliwosci
-mkv zmiany sciezek dzwiekowych wbudowanych jak i nie
-mkv zmiana napisow wbudowanych jak i oddzielnie
-dzwieki HD odtwarzanie jak i downmix
-dts odtwarzanie jak i downmix stereo i do wzmacniacza, po analogu
-dopracowany soft, robienie update solidnie i w miare czesto
 

mlesniew

New member
Witam.
Jestem tu nowy. Przymierzam się do zakupu WD HD Live i mam kilka pytań. Na niektóre już znalazłem odpowiedzi w tym wątku lecz nie na wszystkie dlatego pozwolę sobie je zadać:
1. W opisach WD HD Live jest mowa, że odtwarzacz odtwarza internetowe stacje radiowe ale czy tylko te ze strony Live365? Interesują mnie zwłaszcza polskie stacje typu: tuba.fm, polskastacja oraz miastomuzyki.
2. Czy po wgraniu alternatywnego fw jest możliwość powrotu do oryginalnego fw?
3. Czy (teoretycznie bo faktycznie chyba jeszcze nie) jest możliwość, w ramach wzbogacenia multimedialnej funkcjonalności odtwarzacza zaimplementować aplikację/plugin w postaci przeglądarki internetowej? Chociażby jakiejś uproszczonej tylko z możliwości wpisania adresu. Co w rodzaju wersji mobile.
 

mr-paul

New member
Witam,

jestem nowy,

Paweł,

miło mi :)

jednak podpinam się pod temat.

Niestety lub stety zakupiłem kilka dni temu WD HD TV Gen 2 (bez live),

jednak również jak koledzy po zainstalowaniu nowego FW 1.01.75,

nie odtwarza mi obrazów ISO ani poprawnie plików *.VOB,

czy ktoś znalazł rozwiązanie ?
 

mr-paul

New member
Cofam moje zapytanie :)

Przywróciłem ustawienia domyślne, ustawiłem kilka rzeczy na nowo i to co mi nie odpaliło wczoraj, dzisiaj śmiga bez problemu, pliki ISO i VOB działają pięknie bez zarzutu.

Dorzuciłem napisy przekonwertwane z .txt na .srt i wyglądają bardzo dobrze, przy przekonwetowaniu domyślnym w SubEdit, są wyświetlane w odpowiednim czasie.

Tak więc testów ciąg dalszy WD HD TV Gen 2.

Jak jeden z kolegów wspomniał, podłączyłem nagrywarke dvd Lite-On-a, niestety FW 1.01.75 jej nie widzi, mam nadzieję, że to się zmieni kiedyś, blu-ray pewnie pójdzie w odstwkę :)
 

luki77gd

New member
mlesniew napisał:
Witam.
Jestem tu nowy. Przymierzam się do zakupu WD HD Live i mam kilka pytań. Na niektóre już znalazłem odpowiedzi w tym wątku lecz nie na wszystkie dlatego pozwolę sobie je zadać:
1. W opisach WD HD Live jest mowa, że odtwarzacz odtwarza internetowe stacje radiowe ale czy tylko te ze strony Live365? Interesują mnie zwłaszcza polskie stacje typu: tuba.fm, polskastacja oraz miastomuzyki.
2. Czy po wgraniu alternatywnego fw jest możliwość powrotu do oryginalnego fw?
3. Czy (teoretycznie bo faktycznie chyba jeszcze nie) jest możliwość, w ramach wzbogacenia multimedialnej funkcjonalności odtwarzacza zaimplementować aplikację/plugin w postaci przeglądarki internetowej? Chociażby jakiejś uproszczonej tylko z możliwości wpisania adresu. Co w rodzaju wersji mobile.

Witka,
własnie pare godzin temu rozpakowałem WD TV Life i sie nim bawie.

ad.1 - też jestem tym zainteresowany i szperam, jak narazie probowalem odpalac playlisty PLS i M3U ze stacjami radiowymi ze steamingiem mp3 (shoutcast), natomiast WD odpowiada "There is no media in current folder" (Nie ma nośnika/multimediów w aktualnym folderze). A wydawalo mi sie to niemalże oczywiste ze zassa takie radio z netu. (YT i Live365 chodzi OK).
Skrótów do audio streamu mp3 utworzonych w Win wogole nie widzi.

ad.2 - czytalem na forach że TAK chyba tylko trzeba numer wersji w pliku zmienić udając ze jest wyższy niż obecnie wgrany

ad.3 - tez chcialbym wiedziec :)

Jestem niepocieszony ze niektorych filmow w YouTube nie odtwarza np:
- opisanych jako "Ten film wideo może być nieodpowiedni dla nieletnich." ;)
- prywatnych (nawet jesli wgrane przez siebie na swoim koncie)

Niestety WD HD Life zresetuje mi sie gdy wciskam BACK bedac w MyAccount po ogladaniu czegos z mojej playlisty... Ktos tego tez doswiadcza??? Soft po update 1.01.11. Wyglada to na bug'a.

A w kwestii VOB. Wystarczy wlozyc płyte DVD, udostepnic naped i czyta normalnie TS i VOB. Przechodzi sam plynnie do kolejnych części. Zdaje sie ze sciezka dzwiekowa pozostaje wybrana ta sama.

pozdro!
 
Ostatnia edycja:

mr-paul

New member
luki77gd napisał:
Witka,
własnie pare godzin temu rozpakowałem WD TV Life i sie nim bawie.

ad.1 - też jestem tym zainteresowany i szperam, jak narazie probowalem odpalac playlisty PLS i M3U ze stacjami radiowymi ze steamingiem mp3 (shoutcast), natomiast WD odpowiada "There is no media in current folder" (Nie ma nośnika/multimediów w aktualnym folderze). A wydawalo mi sie to niemalże oczywiste ze zassa takie radio z netu. (YT i Live365 chodzi OK).
Skrótów do audio streamu mp3 utworzonych w Win wogole nie widzi.

ad.2 - czytalem na forach że TAK chyba tylko trzeba numer wersji w pliku zmienić udając ze jest wyższy niż obecnie wgrany

ad.3 - tez chcialbym wiedziec :)

Jestem niepocieszony ze niektorych filmow w YouTube nie odtwarza np:
- opisanych jako "Ten film wideo może być nieodpowiedni dla nieletnich." ;)
- prywatnych (nawet jesli wgrane przez siebie na swoim koncie)

Niestety WD HD Life zresetuje mi sie gdy wciskam BACK bedac w MyAccount po ogladaniu czegos z mojej playlisty... Ktos tego tez doswiadcza??? Soft po update 1.01.11. Wyglada to na bug'a.

A w kwestii VOB. Wystarczy wlozyc płyte DVD, udostepnic naped i czyta normalnie TS i VOB. Przechodzi sam plynnie do kolejnych części. Zdaje sie ze sciezka dzwiekowa pozostaje wybrana ta sama.

pozdro!

ad. 2

Z tego co się orientuje to alternatywnego firmwaru do WD TV HD Live jeszcze nie ma, jak również do wersji WD TV HD (Gen 2).

Soft alternatywny z modeli Gen 1 nie pasuje, zawyżenie numerów też nic nie daje. Bynajmniej w moim nie pomogło. Jeżeli się mylę proszę o korektę :)
 

dudas

New member
Witam. Jak to jest w końcu z tą obsługą DTS-MA i Dolby TrueHD. Co będzie działać jak podłącze do amplitunera obsługującego te technologie po HDMI.

Ps. Co lepiej kupić ?? To WD czy Xtremera ?? Słyszałem że X ma lepszą jakość niż WD Live który jest przejaskrawiony ale za to X lubi ponoć się ciąć
 

mac79

New member
dudas napisał:
Witam. Jak to jest w końcu z tą obsługą DTS-MA i Dolby TrueHD. Co będzie działać jak podłącze do amplitunera obsługującego te technologie po HDMI.
będzie core sygnału.... czyli DTS bądź DD (AC3)

pozdro
 

kolunio

New member
Witam
A ja mam problem z widocznoscia WD w sieci... Laptop laczy sie przez wi fi z routerem a wd jest polaczony kabelkiem... Mam wlaczone w visie udostepnianie plikow ale wogole nie widze dysku podpietego do wd... Pojawia mi sie ikonka wd i jak na nia klikne to pojawia mi sie biblioteka mulimediow ale tam tez nie widac tego dysku...W opcjach wd nie ma mozliwosci wpisanie grupy roboczej itp i chyba tam jest ok.
Jakies pomysly??


Pozdr
 

chato.pl

New member
kolunio napisał:
Mam wlaczone w visie udostepnianie plikow ale wogole nie widze dysku podpietego do wd... Pojawia mi sie ikonka wd i jak na nia klikne to pojawia mi sie biblioteka mulimediow ale tam tez nie widac tego dysku...W opcjach wd nie ma mozliwosci wpisanie grupy roboczej itp i chyba tam jest ok.
Jakies pomysly??
A masz włączone "Share WDTV on your network" :?:


.
 

smyrko1

New member
Witajcie!

proszę o pomoc w następującej sprawie. WD do dziś bez problemu widział udostępnione plika na notebooku, a tu nagle nie mogę wejść w menu Network Shares. Widzi Noteboka poprzez Media Server oraz mogę wejść z notebooka na podpięty pod WD dysk USB więc połączenie jest. W WD mam włączone wszelkie potrzebne opcje Network. Wyłączyłem wszelki Firewalle i dalej nic. Co jest grane? Macie jakieś pomysły co się mogło stać?
 

pionier123

Member
Witam
Mam pytanie czy jeżeli połączę wd tv live z komputerem po kablu to na komputerze będzie widoczny dysk podłączony pod odtwarzacz (czy będą dostępne pliki na komputerze np.do odtwarzania muzyki,filmu,przeglądania zdjęć)
napisał @smyrko1
Widzi Noteboka poprzez Media Server oraz mogę wejść z notebooka na podpięty pod WD dysk USB więc połączenie jest
więc proszę o potwierdzenie
W dziale ARIVA 110 zadałem to samo pytanie ale odpowiedź @grzesch brzmiała że nie a zależy mi na tej funkcji - mam tylko jeden dysk i przenoszenie go od kompa do odtwarzacza trochę komplikuje sprawę.
 

tetsuo

New member
pionier123 napisał:
Witam
Mam pytanie czy jeżeli połączę wd tv live z komputerem po kablu to na komputerze będzie widoczny dysk podłączony pod odtwarzacz (czy będą dostępne pliki na komputerze np.do odtwarzania muzyki,filmu,przeglądania zdjęć)
napisał @smyrko1
@pionier123 w WD Live widać ten dysk jak podłączony do sieci (jako zasób udostępniony) , aczkolwiek prędkości osiągane przy transferach nie są duże , tak ze wgrywanie na ten dysk materiałów HD jest nieco kłopotliwe (10GB około 30minut) , ale podobno mają to poprawić w następnych firmware'ch.
To jest dobre np. żeby sobie poprawić napisy bez odpinania dysku od WD.
 

kolunio

New member
Witam
Panowie a robil ktos testy albo czy ktos sie orientuje ile WD live pobiera pradu w ciagu swojej pracy i ile w stanie spoczynku???(wylaczony z pilota)
Bo po mimo wylaczenia z pilota nadal jest cieply takze napewno jakis tam prad pozera....
Pozdr
 

luka80

New member
panowie jak wygląda sprawa jakości obrazu w wdlive do wd1? Ci którzy wymienili wd na wdlive widzą różnicę, coś czytałem że jakość obrazu w wdlive jest nieco gorsza niz w wd1.
wymieniłem wd1 na arivę i zauważasz różnicę w jakości obrazu na plus dla wd1, więc nie wiem czy teraz nie kupić wdlive, arivę mogę do 7 dni zwrócić

pozdrawiam
 
Do góry