WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

chrisjan

Member
chato.pl napisał:
Rzuć nazwę przykładowego release'u, który się na jedynce nie odtwarzał poprawnie (postaram się sprawdzić).

Z tego co pamiętam to np:
Shrek.2001.PL.DUB.1080p.HDTV.x264.mkv
Shrek.2.2004.PLDUB.1080p.HDTV.x264-ESiR.mkv
 

Wilczy

New member
Kolego chato.pl, jeśli natrafiłeś na jakiś plik mkv który nie działał, to czy mogłbyś podać ile miał reframes oraz bitrate?

Zastanawiam się czy kupić WD live lub X'a bądź Arive.... :/ Funkcjonalność względem plików mkv ma największe znaczenie...

pozdrawiam
Szymon
 

chato.pl

New member
wiatrak napisał:
A czy ta nagrywarka ma swój zasilacz, czy ciągnie prąd z gniazda USB?
z USB

Wilczy napisał:
Kolego chato.pl, jeśli natrafiłeś na jakiś plik mkv który nie działał, to czy mogłbyś podać ile miał reframes oraz bitrate?
jeszcze nie trafiłem, ale ok

chrisjan napisał:
Z tego co pamiętam to np:
Shrek.2001.PL.DUB.1080p.HDTV.x264.mkv
Shrek.2.2004.PLDUB.1080p.HDTV.x264-ESiR.mkv
a faktycznie - kiedyś sam się na to naciąłem (kumpel to ma, pożyczę od niego i zdam relację)


.
 

kolunio

New member
Witam
Poniewaz niedawno zakupilem to cudo mam do was bardziej doswiadczeni uzytkownicy pytanko troche z innej beczki...:)
W jaki sposob mozna sobie zrobic okladki do plikow z filmami i z muzyka???
Czy maja to byc zwykle okladki o jakiejs okreslonej wielkosci i z tym samym tytulem co film?? Czy z muzyka jest tak samo??? Jakie maja miec wielkosci aby to fajnie dzialalo??
Moze macie jakies namiary na stronki skad mozna pobrac takie cos na "gotowo"

Pozdrawiam
 

chato.pl

New member
wiatrak napisał:
Może taka z własnym zasilaniem zatrybi?
sądzę, że wątpię ... ale dla pewności podpiąłem napęd pod oba porty usb Live'a - w ogóle na to nie zareagował.


A tak jeszcze wracając do kwestii zrywania połączenia - właśnie skończyłem oglądać "Bękarty wojny" (m-isbs-720p = 6,5 GB):
żadnego zrywania, a grupa robocza moich komputerów zwie się zupełnie inaczej niż ta default'owa.


.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale nazywa się tak samo dla wszystkich, prawda?

Co do napędu DVD. Tu nie wystarczy zasilanie. Obsługa napędów optycznych jest inna, niż dysków twardych. Chociażby system plików. Jest inny. Inne jest też sterowanie urządzeniem. Bez odpowiedniego wsparcia po stronie odtwarzacza uruchomienie napędu optycznego nie będzie możliwe.

Z tego, co wiem, alternatywne oprogramowanie umożliwia podłaczenie napędu DVD.

ArtS :)
 

chato.pl

New member
ArtS007 napisał:
Ale nazywa się tak samo dla wszystkich, prawda?
komputerów - owszem, a w WDTV2 ... grupy roboczej nie ustawiałem (nawet nie widziałem takiej możliwości
w opcjach); kazałem mu skonfigurować sieć automatycznie i wszystko śmiga.

455850.jpeg


.
 

Wilczy

New member
ArtS007 napisał:
Ale nazywa się tak samo dla wszystkich, prawda?

Z tego, co wiem, alternatywne oprogramowanie umożliwia podłaczenie napędu DVD.

ArtS :)

Alternatywne oprogramowanie dla WD Live? Czy mógłbyś podać źródło? :)
 

chato.pl

New member
Wracając do kwestii zrywania połączenia ...
Zauważyłem, że u mnie problem ten występuje (powtarzalnie) gdy mam obciążone łącze. A gdy zasysam na pełnej dziurze (~ 3,2 MB/s), to Live nawet nie potrafi dobić się routera po właściwe dane z DHCP. Po zakończeniu downloadu, wszystko wraca do normy.
Druga rzecz - gdy Live zrywa połączenie, to tylko te w sieci lokalnej. Dostęp do zasobów w internecie (YouTube, radio) jest nadal.
Pomaga dopiero wyłączenie/włączenie playera.


.
 

erni111

New member
witam. czy ktos probowal zgrac obras iso z filmu blu ray na dysk i odpalic na wd live? czy bedzie widzial te pliki? czy bedzie przycinal material filmowy o wielkosci od 25G? prosze o odpowiedz bo mam zamiar kupic na swieta WD jesli bedzie odtwarzal pliki z BLU RAY
 

chato.pl

New member
Ciekawe czy WD się dogadał ...

Popcorn Hour oraz inne odtwarzacze bez YouTube
Od grudnia zniknie możliwość korzystania z serwisu YouTube za pośrednictwem odtwarzaczy sieciowych. Platforma NMT (Popcorn Hour oraz urządzenia wykorzystujące oprogramowanie Syabas), opisywany na naszych łamach Xtreamer i dziesiątki innych odtwarzaczy zostaną pozbawione możliwości korzystania z tego, najpopularniejszego serwisu z materiałami wideo w sieci. Firma Google zdecydowała się na zmianę zasad dostępu do portalu, związaną z zakazem stosowania własnych interfejsów (API). Zdaje się, że przynajmniej niektórzy wielcy producenci sprzętu AV doszli do porozumienia z Google w sprawie powyższej zmiany i YouTube nadal będzie działał w niektórych (?) odtwarzaczach BD, telewizorach z dostępem do Internetu etc. Mowa jest o kilku 'strategicznych' partnerach. Wszyscy pozostali, którzy oferowali w swoim sprzęcie możliwość korzystania z zasobów YT, zostali poproszeni o usunięcie tego typu funkcjonalności do dnia 2 grudnia 2010 roku. Ta zaskakująca informacja może mieć spore następstwa odnośnie przyszłości rozwoju tego typu usług, dostępu do treści w Internecie, internetowej telewizji IPTV itp. Czy wraz z wprowadzeniem wysokiej rozdzielczości materiałów (HD - 1080p, dzięki nowej wersji flasha działających z odpowiednią wydajnością) Google postanowiło konkretnie zarobić na udostępnieniu jednego ze swoich sztandarowych produktów? W linku źródłowym pełny tekst wypowiedzi Pana Aleksa Limberisa z Syabas Technology dotyczący omawianej sprawy.

ŹRÓDŁO: http://www.frazpc.pl/news/28063-Popcorn_Hour_oraz_inne_odtwarzacze_bez_YouTube


.
 
Ostatnia edycja:

Wilczy

New member
Czy ktoś może mi wyjaśnić czym różnią się od siebie WD'ki Live o kodach producenta:

WDBAAN0000NBK (strona WD)

i
WDBAAP0000NBK-EESN (sklep Proline)??

Pozdro :)
 

tetsuo

New member
Od tygodnia mam ten playerek i w sumie wszystko oki, nie znalazłem pliku którego by mi nie odtworzył.
Mam tylko jeden problem: napisy mozna powiększać zmniejszać, ale czy można coś zrobić żeby były niżej . W tej chwili są mniej więcej na wysokości 2/5 wysokości ekranu. Gdyby były niżej to player byłby idealny.
 

chato.pl

New member
tetsuo napisał:
Mam tylko jeden problem: napisy mozna powiększać zmniejszać, ale czy można coś zrobić żeby były niżej . W tej chwili są mniej więcej na wysokości 2/5 wysokości ekranu.
Nie da się zmienić położenia napisów. Można za to przesunąć sam obraz (góra/dół), więc jeśli film jest panoramiczny (z czarnymi pasami), trochę to pomaga => http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=433266&postcount=69



.
 

chato.pl

New member
Wilczy napisał:
Czy ktoś może mi wyjaśnić czym różnią się od siebie WD'ki Live o kodach producenta:
WDBAAN0000NBK (strona WD)
i
WDBAAP0000NBK-EESN (sklep Proline)??
Zapewne rynkiem docelowym, co ma przełożenie na dołączaną do zasilacza wtyczki elektrycznej czy wersji językowej papierzanej instrukcji.
Mój model (z Pixmanii) ma oznaczenie WDBAAN0000NB-00


.
 

chato.pl

New member
Wilczy napisał:
Czy ktoś może mi wyjaśnić czym różnią się od siebie WD'ki Live o kodach producenta:
WDBAAN0000NBK (strona WD)
i
WDBAAP0000NBK-EESN (sklep Proline)??
Zapewne rynkiem docelowym, co ma przełożenie na dołączaną wtyczkę do gniazdka elektrycznego czy wersji językowej papierzanej instrukcji.
Mój model (z Pixmanii) ma oznaczenie WDBAAP0000NB-00


.
 
Ostatnia edycja:

Wilczy

New member
chato.pl napisał:
Zapewne rynkiem docelowym, co ma przełożenie na dołączaną do zasilacza wtyczki elektrycznej czy wersji językowej papierzanej instrukcji.
Mój model (z Pixmanii) ma oznaczenie WDBAAN0000NB-00

Już znalazłem,
WDBAAN0000NBK - wersja dla regionów z NTSC
WDBAAP0000NBK - j.w. PAL.

Zdecydowałem się, kupuję WD live. :cool:
 
Do góry