WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Navigon

New member
zastanawia mnie jedna kwestia od długiego czasu. Myślę o dysku zewnętrznym via USB. Jak wiadomo WD TV LIVE HD działa po sieci, i jeśli podłączę dysk twardy po USB i włączę WD TV to czy ten dysk będzie identycznie zachowywał się jak dysk zewnętrzny podpięty pod router?

Cena dysku zewnętrznego USB = 200zł
Cena dysku zewnętrznego RJ45 = 500zł

Jeśli mam rację czy warto przepłacać?
Taki dysk jest normalnie widziany w sieci. Ja mam podpiętego pod WD-ka i widzę go na kompie, drugim WD-ku i na komórce z androidem.
 

tom0987

New member
panowie a jak jest z dźwiękiem w tym WD oczywiscie mowa o dolby digital i dts , jest czysty nie rwie nic ,jak wypada w 5.1 DD, urzadzenie bedzie podpiete pod amplituner avr 255
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, używam Traxdate który jest świetnym playerem ale ma jedną wade - filmy BD nie chodzą po LANie (ścinają się) musze je skopiować z kompa na dysk wewnętrzny traxdaty i dopiero oglądać - czy WDTV2 odtwarza BD po lanie z DTS?
 

pawsonn

New member
hej



- WD TV HD LIVE : nie ma dysku wewnętrznego

- do tego w/w urządzenia [ które mam ] podpinam przez usb [ dwa porty usb v2,0 ] dyski zewnętrzne lub przez rj45 dysk sieciowy

- stosuję oba w/w rozwiązania i nie mam żadnych przycinek na b.duzych blurayowych plikach




pozdro
pawson
 

megon

New member
Jeśli jesteś zainteresowany to mogę Ci sprzedać WD TV LIVE - sprzedałem drugi TV a w pokoju mam xtremera - no chyba ze chcesz kupic xtremera - mi wystarczy jeden player
 

jgx

New member
Bez reklam
hej



- WD TV HD LIVE : nie ma dysku wewnętrznego

- do tego w/w urządzenia [ które mam ] podpinam przez usb [ dwa porty usb v2,0 ] dyski zewnętrzne lub przez rj45 dysk sieciowy

- stosuję oba w/w rozwiązania i nie mam żadnych przycinek na b.duzych blurayowych plikach




pozdro
pawson

chodzi mi o taką sytuacje - player stoi w jednym pokoju w drugim komp na którym mam filmy obydwa podpięte w lanie do routera - czy jeśli zapuszcze duży plik BD w DTS z będzie szło OK? Bo na mojej traxdacie mkv idą pięknie BD nie!
 
Ostatnia edycja:

pawsonn

New member
hej

- u mnie bez problemu po lanie czytam bd i ripy [ ts , mkv ]
- @ megon => na priv takie posty proszę słać


pozdro
pawson
 
Ostatnia edycja:

pawsonn

New member
wd hd tv live - krótka recenzja by pawson

witam

w związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami - poniżej krótka recenzja w.w sprzętu.


od dłuższego czasu posługuje się tym streamerem [ WD TV Live ] , sprawuje sie dobrze i dzielnie [ test : WD TV Live – sieciowy odtwarzacz wideo :: PCLab.pl , WD TV Live - test ] krótkie info tu : http://www.wdc.com/wdproducts/library/AAG/POL/4178-705061.pdf , a tu gruba instrukcja po polsku w detalu dla wymagających , taki podręcznik/przewodnik usera : http://www.wdc.com/wdproducts/library/UM/POL/4779-705043.pdf


na rynku jest kilka tego typu urządzeń - na pewno je znajdziecie [ asus,emtec,lg,ferguson,popcorn,itd ] - i coś sobie wybierzecie sami pod swoje wymagania.


Ja wybrałem TO COŚ [ czyli : wd hd tv live media player Western Digital ]



do plusów [ dla mnie ] zaliczam :
* wielkość czterech połączonych [ dwa na dole i dwa na górze ] paczek papierosów
* cichy [ bo nie ma co w nim szumieć ] , nie ma wbudowanych żadnych dysków ani pamięci tak iż sobie sam komponujesz sieć i warunki
* poręczny mały pilot [ może deczko za mały - ale to tylko wrażenie ]
* DO niego dopiero można podłączyć przez usb dysk zewnętrzny [ ma dwa usb 2.0 , na chwilę obecną brak 3,0 ] lub sieciowy przez rj45 ,
* do TV podłączasz np hdmi
* odtwarza 99,99% materiału jaki mam
* oczywiście czyta pliki vob i ts [ czyli dvd i bluray ]
* czyta obrazy iso [ w tym z menu ] zrobione z płyt dvd
* oczywiście odtwarzając vob lub bluray lub xvid lub inne masz dostęp do wyboru audio lub napisów
* raz na kwartał sam zaciąga [ jeśli podpięty pod net , czeka na polecenie aktualizowania ] aktualizację
* sporo ustawień - jak korzystam tylko z kilku
* jest kilka patentów [ usprawniających działanie w razie problemów - wiadomo każde urządzenie może sie zawiesić ]
* oczywiście sieć [ moja wewnętrzna ] widzi to urządzenie i dyski pod niego podpięte - czy po rj45 czy po usb
* można w kompie zmałpować te w/w dyski jako sieciowe i poruszać się po nich jak po normalnych zasobach [ kopiuj,wklej,skasuj itd - uwaga na skasuj - hehee ]



do minusów :
* zaliczyłbym jako może lekką czasem uciążliwość - ale lekką podkreślam - to fakt że nie czyta txt , należy "mieć" txt i konwertować do np srt i po sprawie.

* do drugiego minusa bym zaliczył updaty/aktualizacje. Mianowicie to co jedna poprawi [ jakąś np wizualną uciążliwość ] to druga psuje i tak w koło, miałem już ze 4-5 aktualizaci - obecnie [ każdy kto zatkializowal czeka na poprawkę bo menu wyboru napisów/audo wyskakuje na skraj ekranu - tak na ten przykład ] czekam na następną aktualizację i jak poprawi to co poprzednia popsuła to nie dam OK na następną aktualizajcję. Generalnie po każdej aktualizacji coś tam jest lepiej [ dla mojej działalności mógłbym spokojnie pozostać przy oryginalnej pierwszej , nic dla mnie się nie zmienia bo po cholerę mi polskie menu lub youtuby lub inne cuda wianki , dla mnie po prostu ma czytać i odtwarzać materiał video i TO robi. ]




u mnie wykorzystanie [ tego urządzenia ] wygląda tak :
* TO COŚ połączone mam przez rj45 z routerem [ dzięki czemu widzi sieć, widzi net , aktualizacje , duperele z netu z których nie korzystam za wyjątkiem "pogody" ]
* do routera mam podłączony dysk sieciowy
* TO COŚ via hdmi mam połączone z tv
* DO TEGO CZEGOŚ mam podłączony przez usb dysk zewnętrzny
* w efekcie : mam 4 źródła do strumieniowego odtwarzania [ dysk siecowy to raz , sam komputer to dwa , dysk zewnętrzny przy jednym usb to trzy , dysk zewnętrzny dwa to cztery ]
* 99,9% wykorzystania tego urządzenia to pliki video [iso,dvd.xvid,bluray ]


pozdro
pawson




==============

edit:

- oczywiście 1080p to podstawa [ do tego musi być tv no bo jak inaczej zobaczysz te wrażenia ]
- dodam że w moim przypadku chodziło o pozbycie się pierdyliarda płyt
- mam 30kilka gigowe pozycje bd i odtwarzam je bez żadnego problemu
- podstawą jest budowa sieci i zapewnienie dobrego strumienia do odtwarzania
- jest kilka tego typu urządzeń - mi podpasowało to
- do "patentów" bym zaliczył:
* gdy się zawiesi : odłącz z tylu kabel zasilania , niech się po ponownym włączenie zrestartuje urządzenie [ raz na dwa / trzy miechy ]
* nie zezwól temu urządzeniu na indeksowanie zawartości podpiętych dysków : raz będzie to robił godzinami jak duże dyski i śledził zmiany, strata czasu
*ustaw "auto" w video [ obada odbiornik tv i materiał i sam rzuci najlepszy obraz ]
* dzwięk "stereo" [ dla audiofilów : "inne" jak mają czym się bawić ]
* youtuby są bez hd - ale i tak tam nawet nie wchodzę
* radia i flickery i inne pierdyliony wodotrysków - nie wchodzę,nie używam
* przewijanie do przodu - 2-4-8-16 razy i MAJĄC te "razy" wciśnięte gdy klikniesz na pilocie "do przodu" to przeskoczy o 10 min, drugie kliknięcie to ponownie o 10 minut.



=======================

edit 2:

- generalnie po ekranie tv chodzi się jak w "psp" dla dzieci i wtedy masz widok na strukturę sieci [ swojej ] i wchodzisz na kompa lub na dyski lub inne cuda wianki - zależy kto co sobie popodłącza

- voby i vts : klikasz [ na ekranie tv] na plik i albo "play" i gra albo "enter" i wchodzisz na ekranie w strukturę plików [ listę ] i klikasz na któryś , odpala się z defaultu pierwszy i widzisz już menu filmu

- ts [ blu ray'e ] - jak wyżej - nawigujesz na ekranie tv po strukurze swojej sieci i wybierasz miejsce gdzie jest Twój film i klikasz na tytuł ,wchodzisz głebiej i klikasz na plik "strem" i leci film bd, masz dostęp do menu audi i video.

- są jakieś inne niż firmowe softy ale nie bawię się tym

- generalnie jak sobie włączysz indeksowanie to to urządzenie ci ładnie poukłada i popokazuje filmy [ pokazując ich zdjęcia jak masz ] i td -ale to zabiera czas i wkurza tak iż opłaca się [ w moim przypadku ] wYłączyć indeksowanie i poruszać się po sktrukurze plików jak w komputerze [ czyli bez bajerów z latającymi obrazkami i duperelami ]



:)
pawson
 

TomLaw1967

New member
Oficjalny soft 1.05.04 kontra WDLXTV B-rad

No więc... umęczyło mnie to amatorstwo programistów WD. Do tej pory używałem prawie wyłącznie softu oficjalnego, zawsze aktualnie - ostatniego. Raz... czy dwa wgrałem jakiś alternatywny -> na próbę. Zawsze jednak wracałem do oficjalnego... zawsze nowego, ulepszonego... coś tam poprawili, coś spier... Od wgrania oficjalnego 1.05.04 miałem same trudności. Oprócz znanych "defektów" wizualnych w postaci ukrywania opisu np ścieżki dźwiękowej przy filmach, dochodziły jeszcze znikanie podłączonego dysku/dysków do portów USB. Gdy WD miał włączone zasilanie ale nic nie odtwarzał... to zdarzało mu się odmontować podłączony dysk. Czasem z USB1, czasem z USB2, czasem obydwa. Pomagało czasem samo wyłączenie/włączenie WD... czasem trzeba było wyrwać zasilanie. Wybudzanie tych dysków poprzez włączanie odtwarzacza, wyciąganie/wkładanie do USB dysków czasami pomagało, czasami nie. Nie było to wygodne. Potem zauważyłem problemy z odtwarzaniem ISO... tzn czasami ISO szło jak burza... a czasami to samo ISO pokazywało tylko czarny ekran. Pomagało znowu wyrwanie zasilania.

W końcu nie wytrzymałem i wgrałem WDLXTV. Działa... na razie dobrze. Thumbailsy i inne Movieshity mnie nie interesują ale np fajny Web Frontend jest przydatny. Można nawet, oprócz konfiguracji tego i owego, posterować przez przeglądarkę WWW swoim sprzęcikiem. Są różne pluginy, aplikacje... raj dla dłubaczy.

I tak sobie myślę... że może z punktu widzenia ekonomiczno/marketingowego np takie WD zamiast premii dla swoich "zasłużonych" programistów od FW nie mogłoby oficjalnie ogłosić jakiejś nagrody dla autora najciekawszego rozwiązania. Wtedy by był ruch... jak te wszystkie grupki fanatyków dłubiących w kodach dla siebie/innych grupek fanatyków/userów by jakąś kaskę mogli skubnąć. A jaki soft by powstawał. Wtedy by się okazało że "stara" skrzyneczka jeszcze nie jedno potrafi.

Pozdrawiam
 

topsy

New member
A ja tak sobie myślę, że zamiast dokupować kolejny dysk 2TB najwyższa pora się rozstać z wd tv live.Nowsza wersja sporo potaniała do tego ma 1TB inside.
btw:
Gdyby coś to mogę sprzedać wd tv live, reszta na priv.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
TomLaw1967

to Twoje takie rozmyślanie, ale polityka firm jest inna. Przecież od wieków wiadomo, że można coś lepszego zrobić, ale po co.
Możesz podać linka gdzie leży ten nowy FW bo gdzieś zgubiłem linka do tego, też juz mnie szlak trafia, choć wcześniej używałem różnych to już mnie szlak trafia, że tak długo to poprawiają.
 

TurboDymo

New member
WD TV Live Hub

Witajcie,
ja mam pytanie o nowszą wersję tego playerka z dyskiem twardym (bom takOM zakupił:p):
wszystko śmiga piknie, no może prócz transferu plików z kompa na playerek przez sieć (niestety trzeba było zainwestować w router w prędności "N", bo ze starym "G" mogłem sie postarzeć zanim film mi przeszedł...).



Ale pytanie dotyczące serwisów internetowych:
  1. Co do youtube - wiem, że samo youtube blokuje wyświetlanie treście w jakości HD na playerkach, a wiec na firmware oryginalnym tego nie zrobię. Ale czy są dostępne - jeśli tak to jakie i gdzie - alternatywne firmware takie co nie popsuja oryginalnej funkcjonalności, a puszczą mi youtube w jakości HD?
  2. Pisasaweb- owieram aplikacje, chce wejsc na moje fotki, pokazuje mi do wypełnienai pola "user" i "password" - wypełniam zgodnei z prawdą (usera na rózne sposoby - samego usera, cały adres mailowy google'a itp.), hasło jest tylko jedno... i zawsze mi pokazuje że podałem błędnie:( co moze być przyczyną?
Z góry dziękuje za sugestie i pomysły:)
 

pawsonn

New member
hej

- no to gratki

- maszynka lepiej działa podpięta rj-45 niż na wifi

- youtube : nie pomogę - poszukaj tu na forum - było tego sporo

- picasa - nie wiem czy ten serwis jest z wd dostępny z naszego kraju - obadaj w instrukcji



pozrdro
pawson
 

jgx

New member
Bez reklam
[/QUOTE]i WD uzna to za nowszy soft i wgra faktycznie starszy[/QUOTE]

witam, dziś zaktualizowałem soft do 1.05.04.v a chciałbym wrócić do wcześniejszego -skąd wziąć plik oficjalnego starszego softu? Jeśli ktoś ma moge prosić na jgx@poczta.onet.pl i jeszcze chyba niechcący skasowałem posta którego końcówkę zacytowałem - prosze napisać który to plik w starszym sofcie trzeba zmodyfikować
 

jgx

New member
Bez reklam
i WD uzna to za nowszy soft i wgra faktycznie starszy[/QUOTE]

witam, dziś zaktualizowałem soft do 1.05.04.v a chciałbym wrócić do wcześniejszego -skąd wziąć plik oficjalnego starszego softu? Jeśli ktoś ma moge prosić na jgx@poczta.onet.pl i jeszcze chyba niechcący skasowałem posta którego końcówkę zacytowałem - prosze napisać który to plik w starszym sofcie trzeba zmodyfikować[/QUOTE]

nikt nie pomoże??? Naprawdę nikt nie ma plików z poprzednimi softami???
 
Do góry