WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jgx

New member
Bez reklam
testuje ten payer pod kątem odtwarzania po LAN filmów BD (pliki na kompie)- wygląda to tak że cześć plików (około połowa) odtawarza a część nie - wogóle albo np. odtworzy tylko czołówke a sam film już nie idzie i tu mam pytanie - ja mam oficjalny soft czy soft modowany może coś zmienić w tym temacie czy wnosi on tylko dodtakowe funkcje natomiast co do odtwarzania nic się nie zmieni?
 

MKusiu

Member
Witam,

czy player radzi sobie z otwieraniem filmów blu-ray z dysku (wraz z menu etc.) i Czy w ogóle sobie radzi? I jak wygląda odtwarzanie dźwięków typu:
- Dolby TrueHD
DTS
DTS-HD

Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
witam

konkretnie , proszę bardzo : z usb i tak samo po lan z nas , soft oryginalny najnowszy.

pozdrawiam miło i serdecznie
pawson
dzięki, to dziwne bo u mnie na najnowszym to wogóle bd po lanie nie szły na poprzednim część idzie część nie, pliki są nieuszkodzone bo innym playrem (traxdata) idą OK
 

kerad77

New member
W testach na chip.pl napisali o tym odtwarzaczu:
"Nie mamy zastrzeżeń do jakości dźwięku, natomiast obraz jest zbyt ciemny, a kolory za bardzo nasycone. Jeśli chodzi o najczęściej spotykane formaty wideo, nie są obsługiwane niektóre rodzaje plików MKV, ani kontener VOB (zawartość płyty DVD-Video skopiowana na dysk twardy).

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/wd-tv-live#ixzz1Pq5QtiCO"
Czy to prawda z tymi plikami MKV i VOB? Chce zakupic w/w odtwarzacz ale mam kilka plyt skopiowanych na HDD i chcialbym aby chodziły.
Bo DTS jak podam na amplituner przez HDMI a z ampli do TV tez po HDMI to bez problemu odtworzy rozumiem.
Dzieki
 

jgx

New member
Bez reklam
co do DVD nie wiem - nie mam obrazów DVD musiałbym jutro coś ściągnąć i sprawdze, co do mkv to u mnie śmiga wszystko nawet kontere 5.1 (chyba tak się go oznacza ale nie pamieam dokładnie :) który na innym playerze bez przeróbki nie świeci na WD pięknie idzie obraz (jakość jutro porównam z Traxdatą na chipie realteka
 

Navigon

New member
W testach na chip.pl napisali o tym odtwarzaczu:
"Nie mamy zastrzeżeń do jakości dźwięku, natomiast obraz jest zbyt ciemny, a kolory za bardzo nasycone. Jeśli chodzi o najczęściej spotykane formaty wideo, nie są obsługiwane niektóre rodzaje plików MKV, ani kontener VOB (zawartość płyty DVD-Video skopiowana na dysk twardy).

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/wd-tv-live#ixzz1Pq5QtiCO"
Czy to prawda z tymi plikami MKV i VOB? Chce zakupic w/w odtwarzacz ale mam kilka plyt skopiowanych na HDD i chcialbym aby chodziły.
Bo DTS jak podam na amplituner przez HDMI a z ampli do TV tez po HDMI to bez problemu odtworzy rozumiem.
Dzieki
VOB-ów nie odtwarzam, bo po co. Natomiast ze struktur DVD robię obraz dysku .iso (AnyToIso) i chodzi jakbyś włożył płytę DVD. Jest tak dobrze, że jak kupuję sobie co jakiś czas koncert, to od razu robię kopię płyty i już więcej po nią nie sięgam.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam

konkretnie , proszę bardzo : z usb i tak samo po lan z nas , soft oryginalny najnowszy.

pozdrawiam miło i serdecznie
pawson

po wielu testach stwierdzam że: NIEPRAWDĄ JEST ŻE TEN PLAYER ODTWRZA BEZPROBLEMOWO PLIKI BD PO LAN!
żeby się nie rozpisywać zacytuje post który napisałemw innym wątku (traxdata) a który wszystko wyjaśnia:



> Czuje się bardzo kompetentny żeby udzielić odpowiedzi - traxdate mam i używam około roku, z racji tego że ten player ma problemy z odtwarzaniem po LAN plików BD szukając innego playera który by spełnił te warunki kupiłem (wypożyczyłem) z opcją zwrotu WD TVLive - obydwa playery podpięte do tego sameg tv (52Z5500 Sony) na identycznych kablach HDMI i identycznych ustawieniach wejść AV - jak pisałem traxdata z HDD podpiętego odczytuje WSZYSTKIE pliki - mkv to wiadomo ale i wszystkie BD czy to obrazy plików czy to struktury plików - jedynym problemem było odtw. BD po LANie (z kompa) po prostu film idzie ale gdzieś w połowie zaczyna się cięcie choć są pliki że odtworzy całe.
Teraz WD - około połowa moich plików BD poszła po LANie bez problemów ale duża część LIPA nie rusza wogóle - z początku myślałem że tak jak na Traxie to problem przesyłu po LAN więc przerzuciłem pliki na zewnętrzny dysk usb i o zgrozo dalej nie idą! Czyli po prostu ten player nie odtwarza wszystkich BD (nie wiem od czego to zależy które tak a które nie) wbrew temu co piszą użytkownicy na wątku BD!!! Z dwojga złego wole po ściągnięciu na kompa przesłać plik na wewnętrzny dysk Traxy i obejrzeć niż nie obejrzeć wogóle!!! Jeśli chodzi o mkv to oba playery radzą sobie znakomicie i z podpiętych dysków jak i po LAN - tu malutką przewagę ma Traxa bo WD nie czyta napisów txt i trzeba konwertować do srt - traxa łyka wszystko ale z kolei traxa nie czyta konteneru 5.1 który trzeba przemiksować do 4.1 ale tych filmów jest naprawdę bardzo mało.
Co do jakości obrazu to ja widzę na swoich 52" lekką przewage Traxy choć moim zdaniem np. na 32" będzie to niezauważalne. Mam obecnie w domu obydwa playery tak że jakby były pytanie to moge pomóc
 
Ostatnia edycja:

pawsonn

New member
witam



- a to ciekawe.... [ z żadnym plikiem BD nie mam problemu , czy po lan/nas czy usb ]

- no cóż - jest kilka niejasnych kwestii takich jak np indywidualne ustawienia odtwarzaczy i sieci ale tak w ogóle to właśnie To forum jest to wymiany opinii i zdań tak iż każda pozytywna jak i negatywna uwaga służy tu nam wszystkim.




pozdro
pawson
 

jgx

New member
Bez reklam
witam



- a to ciekawe.... [ z żadnym plikiem BD nie mam problemu , czy po lan/nas czy usb ]

- no cóż - jest kilka niejasnych kwestii takich jak np indywidualne ustawienia odtwarzaczy i sieci ale tak w ogóle to właśnie To forum jest to wymiany opinii i zdań tak iż każda pozytywna jak i negatywna uwaga służy tu nam wszystkim.




pozdro
pawson

oczywiście w pełni się zgadzam :) - co do sedna sprawy - żadne indywidulane ustawienia sieci nie wchodzą tu w grę - jestem informatykiem więc jeśli można było coś w tym temacie zrobić to zrobiłem, pkt. 2 - jakie to ustawienia playera mogą mieć wpływ na opisywaną sytuacje?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
BD po Lanie idą testowane na 50 filmach z nowa sambą + debian
nie wiem jak z windowsa, bo to różnie bywa, ale można sprawdzić przecież obciążenie karty sieciowej. PLS nie piszcie taki bzdur, bez testu, komputery różnie radzą sobie z siecią.
 

jgx

New member
Bez reklam
BD po Lanie idą testowane na 50 filmach z nowa sambą + debian
nie wiem jak z windowsa, bo to różnie bywa, ale można sprawdzić przecież obciążenie karty sieciowej. PLS nie piszcie taki bzdur, bez testu, komputery różnie radzą sobie z siecią.
co pomoże debian z sambą jeśli player nie czyta ani po lab ani z dysku po usb? Jakie masz FW? Może tu jest pies pogrzebany?
 

kerad77

New member
a czy ja dobrze rozumiem w sofcie WDLXTV-Live Movie Sheet, player sam dociaga przez LAN okladki do filmow i opisy, tak jak np. popcorn A200?
I ewentualnie jaki dongiel WLAN jest kompatybilny ze skrzyneczka. Posiadam gdzies w domu Pentagrama i sie zastanawiam czy bedzie dzialalo na nim
 

jgx

New member
Bez reklam
zwracam honor - pliki bd których nie moglem odpalić po lan świecą - rozwiązanie banalne (miałem klapki na oczach chyba :) wystarczyło tylko zmaksymalizować okienko podglądu i idzie a ja się upierałem że ze streamu odpalać :)
pozdro 4ll
 

Biker

New member
Prosba

Czy odtwarzacz bez problemu puszcza pliki mkv z zewnętrznymi napisami srt?
Please, proszę o odpowiedzi. Pewnie gdzies jest to w wątku ale znaleźć to to chyba cud :)
Pozdarwiam
 

pawsonn

New member
hej


- sporo tu o tym [ znajdziesz ] i w sumie właśnie po to [ tyle Tego jest ] by każdy gdy szuka miał możliwość sobie wyrobić zdanie

- odpowiem krótko że "Tak" , ale uwaga => plik srt musi mieć taką samą nazwę jak plik filmowy


- polecam - przeleć się po Tym całym wątku - sporo znajdziesz [ po to własnie się Tu męczymy :) ]



pozdro
pawson
 
Do góry