WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Navigon

New member
Witam,
mam nowego WD TV Live z FW 1.02.21.
Jest nowy FW, ale przed wgraniem, chciałbym zabezpieczyć ten, który jest już na sprzęcie.
1. Czy jest taka możliwoś?
2. Czy przy przywracaniu fabrycznych ustawień wrócę do FW z dnia zakupu?
Dzięki
1. Jest. Ściągnij ten firmware ze strony producenta.
2. Nie, wrócisz do tego, który siedzi w pudełku, bo to tylko ustawienia fabryczne. A fw też jest fabryczny :)
 

pasazer

Member
problem z wyświetleniem zdjęć

Witam,

miałem alternatywne oprogramowanie ale powróciłem do najnowszego oficjalnego - bardziej mi się podobała prognoza pogody ;-) Mniejsza z tym...

Jednak urządzenie przestało wyświetlać mi zdjęcia JPG z dysku zewnętrznego. Wyświetla miniatury ale zdjęć potem już nie. Dodam, że filmy i mp3 działają poprawnie.

Ktoś ma jakieś propozycje jak to naprawić?
 

waldek70

New member
1. Jest. Ściągnij ten firmware ze strony producenta.
2. Nie, wrócisz do tego, który siedzi w pudełku, bo to tylko ustawienia fabryczne. A fw też jest fabryczny :)

Niestety, nie umiem znaleść tego FW na stronce producenta.
Poszukałem też po googlach i też nic.
Może w jakiś inny sposób?
Dzięki
 

Radoslav

New member
Ostatnio mój WD ma problemy z wykrywaniem podpiętego przez USB dysku. Zarówno pod gniazdem USB1 jak i USB2. Widać że dysk dostaje zasilanie, bo świeci dioda, ale sprzęt nie widzi HDD i jego zasobów. Sprawdzałem też na 2 różnych kablach USB i to samo. Jedyne co pomaga to reset lub odpięcie na chwile wtyczki od zasilacza.
Wrzuciłem jeszcze raz ostatni FW, który do tej pory sprawował się bez zarzutów, ale to też nie pomogło. Dodam, że przy podpięciu tego samego dysku do kompów czytanie zasobów odbywa się bez przeszkód.
Czy ktoś miał może podobny przypadek?

PS:
Przymierzam się również do zakupu routera WiFi i byłbym zdecydowany na TP-LINK WR1043ND + adapter pod WD TP-LINK WN821N. Czy ktoś może korzysta z takiej konfiguracji sprzętu sieciowego w połączeniu z WD i mógłby się wypowiedzieć czy nie występują jakieś problemy komunikacyjne tych urządzeń
 
Ostatnia edycja:

Navigon

New member
Ostatnio mój WD ma problemy z wykrywaniem podpiętego przez USB dysku. Zarówno pod gniazdem USB1 jak i USB2. Widać że dysk dostaje zasilanie, bo świeci dioda, ale sprzęt nie widzi HDD i jego zasobów. Sprawdzałem też na 2 różnych kablach USB i to samo. Jedyne co pomaga to reset lub odpięcie na chwile wtyczki od zasilacza.
Wrzuciłem jeszcze raz ostatni FW, który do tej pory sprawował się bez zarzutów, ale to też nie pomogło. Dodam, że przy podpięciu tego samego dysku do kompów czytanie zasobów odbywa się bez przeszkód.
Czy ktoś miał może podobny przypadek?

Miałem podobne objawy i tylko wyłączenie zasilania pomagało. Teraz jest ok na najnowszym fw.

PS:
Przymierzam się również do zakupu routera WiFi i byłbym zdecydowany na TP-LINK WR1043ND + adapter pod WD TP-LINK WN821N. Czy ktoś może korzysta z takiej konfiguracji sprzętu sieciowego w połączeniu z WD i mógłby się wypowiedzieć czy nie występują jakieś problemy komunikacyjne tych urządzeń

Nie pchaj się w wifi na WD bo tylko stracisz kasę. Ja walczyłem z dwoma adapterami wifi na usb i jakieś tam połączenia były, ale filmy po wifi nieprawdopodobnie cięły albo wcale nie ruszały, ciągłe zrywania połączeń, problemy z dns, itp. Dopiero po kablu wszystko jest ok. Dodam tylko, że adaptery były z listy zatwierdzonych przez Western Digital.
 

Radoslav

New member
Miałem podobne objawy i tylko wyłączenie zasilania pomagało. Teraz jest ok na najnowszym fw.

Nie pchaj się w wifi na WD bo tylko stracisz kasę. Ja walczyłem z dwoma adapterami wifi na usb i jakieś tam połączenia były, ale filmy po wifi nieprawdopodobnie cięły albo wcale nie ruszały, ciągłe zrywania połączeń, problemy z dns, itp. Dopiero po kablu wszystko jest ok. Dodam tylko, że adaptery były z listy zatwierdzonych przez Western Digital.

Ale tak jak pisałem, miałem już wcześniej wrzucony najnowszy FW i było wszystko OK. Teraz przeinstalowałem go jeszcze raz, a dalej jest problem z wykrywaniem dysku.
Może spróbuje jeszcze z przywróceniem ustawień fabrycznych i wrzuceniem na chwile jakiegoś alternatywnego softu.
A apropos WiFi to tak czy inaczej muszę kupić do domu router z WiFi pod kompa i laptopa, a adapter USB przy wydatku rzędu 50-60 zł będzie niejako dodatkiem do przejrzenia YouTuba i posłuchania stacji radiowych z netu. Filmy oczywiście lepiej puścić przez USB, albo jak mówisz z kabla sieciowego, którego jednak nie mam możliwości poprowadzić pod obecne miejsce WDka.
 

mKotek

New member
WiFi TP Linka w WD - OK

Ale tak jak pisałem, miałem już wcześniej wrzucony najnowszy FW i było wszystko OK. Teraz przeinstalowałem go jeszcze raz, a dalej jest problem z wykrywaniem dysku.
Może spróbuje jeszcze z przywróceniem ustawień fabrycznych i wrzuceniem na chwile jakiegoś alternatywnego softu.
A apropos WiFi to tak czy inaczej muszę kupić do domu router z WiFi pod kompa i laptopa, a adapter USB przy wydatku rzędu 50-60 zł będzie niejako dodatkiem do przejrzenia YouTuba i posłuchania stacji radiowych z netu. Filmy oczywiście lepiej puścić przez USB, albo jak mówisz z kabla sieciowego, którego jednak nie mam możliwości poprowadzić pod obecne miejsce WDka.

Akurat mam dokładnie taki setup w domu i do normalnego oglądania nadaje się w zupełności.
1043 wciąż na oryginalnym fw, bo na OpenWRT z Gargoyle były problemy z połączeniem innych urządzeń i na razie odpuściłem. Natomiast WiFi TP-Linka wpięte na USB.
Moje prywatne kopie filmów serwowane z Linuxa, po NFS-ie oraz po Sambie. Efekt - wszystko w SD chodzi bez najmniejszego problemu, w 720p bywało różnie, tak do 1,2GB było ok, natomiast Full HD już się niestety cięły tak, ze nie da się oglądać. Oba urządzenia są na tym samym piętrze. HTH
 

topsy

New member
mKotek

a to chyba ja mam jakąś chińską, okrojoną wersję.

btw:
bez komentarza, odechciało mi się pisać czegokolwiek w tym dziale.
 

mKotek

New member
mKotek

a to chyba ja mam jakąś chińską, okrojoną wersję.

btw:
bez komentarza, odechciało mi się pisać czegokolwiek w tym dziale.
Nie mam pojęcia, dlaczego mój komentarz spowodował u Ciebie taką reakcję, ale Twoja wolna wola. To zresztą pierdoła wobec faktu, że jest powszechny pęd na oczekiwanie, że odtwarzacz multimedialny będzie przeglądarką WWW.
 

TomLaw1967

New member
... To zresztą pierdoła wobec faktu, że jest powszechny pęd na oczekiwanie, że odtwarzacz multimedialny będzie przeglądarką WWW.

Nie wiem czy to powszechny pęd.
Są różne pierdy np pogoda, facebook... to dlaczego nie przeglądarka internetowa.
Zresztą tak tylko zapytałem... bez powszechnego pędu. Ot... zwykła ciekawość, bez uogólnień!
 

topsy

New member
mKOTEK

Spokojnie, to nie twoja wina.
Po prostu przydałoby się jakieś polskie forum poświęcone tylko wd tv live.
Podzielone na podkategorie, tak żeby każdy wiedział gdzie szukać.Tutaj nikomu się nie chce przekopywać przez 150 stron w poszukiwaniu czegokolwiek.
Dajcie znać jak powstanie jakieś forum w pl. To wrzucę trochę własnych rzeczy.
 

TomLaw1967

New member
Po prostu przydałoby się jakieś polskie forum poświęcone tylko wd tv live.
Podzielone na podkategorie, tak żeby każdy wiedział gdzie szukać.Tutaj nikomu się nie chce przekopywać przez 150 stron w poszukiwaniu czegokolwiek.

było jeszcze jedno forum... nawet własne FW tam było... trwała ściepa na serwer jak pamiętam. Pewnego dnia wszystko zginęło... pozostało tylko logo. Zresztą wiecie jak sprawa wyglądała.
 

Navigon

New member
Ale tak jak pisałem, miałem już wcześniej wrzucony najnowszy FW i było wszystko OK. Teraz przeinstalowałem go jeszcze raz, a dalej jest problem z wykrywaniem dysku.
Może spróbuje jeszcze z przywróceniem ustawień fabrycznych i wrzuceniem na chwile jakiegoś alternatywnego softu.
A apropos WiFi to tak czy inaczej muszę kupić do domu router z WiFi pod kompa i laptopa, a adapter USB przy wydatku rzędu 50-60 zł będzie niejako dodatkiem do przejrzenia YouTuba i posłuchania stacji radiowych z netu. Filmy oczywiście lepiej puścić przez USB, albo jak mówisz z kabla sieciowego, którego jednak nie mam możliwości poprowadzić pod obecne miejsce WDka.
Wybór jest twój. Ja tylko sygnalizuję, że może nie być tak fajnie, jak sobie wyobrażasz. Obyś jednak nie miał problemów. Mi nawet Youtube cięło okropnie, a odległość routera od wdeka to jakieś 4 metry z jedną ścianką działową po drodze.

btw: też mam wifi w domu, ale co kabel, to kabel.

pozdrawiam
 

mKotek

New member
Nowe forum?

było jeszcze jedno forum... nawet własne FW tam było... trwała ściepa na serwer jak pamiętam. Pewnego dnia wszystko zginęło... pozostało tylko logo. Zresztą wiecie jak sprawa wyglądała.
Well, pytanie, czy typowo polskie forum o WD TV Live ma sens. Jeżeli są chętni do udzielania się na takim forum, mogę zorganizować serwer i możemy coś takiego stworzyć. Z uwagi na obowiązki zawodowe nie bardzo mam czas się udzielać, ale za stronę techniczną mogę się wziąć i zasponsorować hosting. Wersję polską stworzyłem, bo lubię mieć dobre rzeczy po polsku, kiedyś np. spolonizowałem MoviX-a, czyli jedyną prawdziwą, przenośną dystrybucję do odtwarzania filmów i muzyki oraz sporo innych rzeczy.

Dajcie znać, czy jest zapotrzebowanie, to zorganizujemy forum. Potrzebni są jedynie dostawcy treści, bo puste forum nie ma sensu :)
 

Radoslav

New member
Ostatnio mój WD ma problemy z wykrywaniem podpiętego przez USB dysku. Zarówno pod gniazdem USB1 jak i USB2. Widać że dysk dostaje zasilanie, bo świeci dioda, ale sprzęt nie widzi HDD i jego zasobów. Sprawdzałem też na 2 różnych kablach USB i to samo. Jedyne co pomaga to reset lub odpięcie na chwile wtyczki od zasilacza.

Problem zwalczony :D
Pomogło dopiero:
1. Przywrócenie ustawień fabrycznych
2. Wrzucenie alternatywnego softu 1.02.21 b-rad'a (+ pozostał na nim polski język!)
3. Aktualizacja do ostatniego FW 1.04.31
 

TomLaw1967

New member
Problem zwalczony :D
Pomogło dopiero:
1. Przywrócenie ustawień fabrycznych
2. Wrzucenie alternatywnego softu 1.02.21 b-rad'a (+ pozostał na nim polski język!)
3. Aktualizacja do ostatniego FW 1.04.31

U mnie wystarczył reset WD.
Swoją drogą ciekaw jestem czy sytuacja się powtórzy.
Czy ktoś wie czy porty usb w urządzeniu można rozdzielać jakimś "hubikiem"?
 
Ostatnia edycja:
Do góry