WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

chato.pl

New member
coolkrzychu napisał:
Natomiast musimy ręcznie ustwić w ustawieniach WD TV Live rozdzielczość wraz z odświeżaniem 23.976Hz bądź inną w zależności od pliku który chcemy odtworzyć. Niestety na ustawieniach AUTO odtwarzacz sam nie dostosuje odświerzania w zależności od źródła.
... nie kumam o co Ci tutaj kaman
confuse.gif


.
 

coolkrzychu

New member
Chodzi mi o to że ten odtwarzacz nie dobiera automatycznie najoptymalniejszych ustawień trybu video. Powinien automatycznie ustawiać rozdzielczość w zależności z jakim plikiem video mamy do czynienia:

- dla filmów które mają 23,976 klatki na sekunde najlepszy tryb to "1080p 23,976Hz"
- dla filmów w których mamy 24,00 klatki na sekundę - "tryb 1080p 24Hz"
- dla filmów które mają 25,00 klatek na sekundę - tryb "1080p 50Hz"
- dla 30 klatek/s na sekundę - tryb "1080p 60Hz"
- dla interfejsu urzytkownika - tryb "1080p 60Hz" lub "1080p 50Hz"

XBMC ma taką opcję więc fajnie by było gdyby w WD TV też ją posiadał.
 

chato.pl

New member
Hmmm ... w poprzednim WD'ku ustawiłem to raz, na początku, już później tego nie zmieniając, a filmy/seriale odtwarzały się bez problemu (of'coz poza takimi, z którymi WD sobie ogólnie nie radził)

.
 

qqlek

New member
coolkrzychu napisał:
Niestety nie posiadam amplitunera więc dźwięk odtwarzany był na telewizorze oraz podłączonej do niego mini-wierzy Sony wraz subwooferem. Dodam jednak iż był od znacznie lepszy niż z laptopa na którym do tej pory oglądałem filmy. Odtwarzacz dokonuje downmixa DTS do Stereo bez żadnego problemu. To narazie tyle po wstępnych testach.

Witam

jak masz podłączone do wieży? przez TV? czy jest możliwość podpięcia bezpośrednio dołączonym kablem RCA na 2 cinche do wieży, żeby np. słuchać mp3 bez włączania TV?
 

coolkrzychu

New member
Ja mam podłączoną wieżę do TV, ale przed chwila sprawdzałem podłączenie przez RCA do WD i dźwięk też jest na wieży jak i na telewizorze. Tak więc wszystko działa jak należy.
 

smyrko1

New member
Witajcie.

od 2 dni testuję WD live hd. fajny sprzęcik ale mam problem z odtwarzaniem filmów z sieci WLAN. WD podłączony jest pod router bezprzewodowy który łączy się z notebookiem na którym mam filmy.

Po około 5 minutach odtwarzania zrywa się połączenie i WD przerywa odtwarzanie filmu (AVI). Wcześniej miałem Media Player Fantec i tego problemu nie miałem. Czy macie podobny problem? błąd softu czy urządzenia? Bo chyba nie ma przeciwskazań do odtwarzania filmów poprzez sieć WLAN?
 

qqlek

New member
napisy

jeszcze jedno pytanko do szczęśliwych użytkowników
czy przy przesuwaniu filmu (pozycja góra/dół)
napisy znikają tak jak WD 1 czy poprawili to już?
 

chato.pl

New member
Nie wiem jeszcze czy to kwestia odtwarzania po sieci, czy formatu (*.flac), ale Live potrafi się zawiesić lub nawet zresetować w trackie zbyt szybkiej próby przeskoczenia z utworu na utwór, czy zmianie aktualnie odtwarzanego katalogu ...

450114.jpeg


.
 

kolunio

New member
Witam
Wlasnie mialem juz ten sprzecik zamawiac ale widze ze na allegro zdrozal ponad 500zl od 530 do 550. Byly po 485 :(
Moze ktos wie gdzie sa tansze :p
Pozdr
 

chato.pl

New member
Mam pytanie odnośnie okładek filmów.
Czy w starym WD - w menu Video - wyświetlają (-ły) się najpierw same pliki *.jpg, a dopiero poniżej już powiązane z nimi kontenery *.mkv :?:
(JPG'om nadałem identyczne nazwy jak MKV - wszystko razem do kupy leży w katalogu głównym).

Pytam, bo w jedynce nie chciało mi się w to bawić i nigdy tego nie sprawdziłem ...

450771.jpeg


.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Drodzy posiadacze WDTV 2. Z pewnością znajdzie się wśród was ktoś, kto posiada równieź amplituner z obsługą Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Czy macie możliwość sprawdzenia, czy ten odtwarzacz potrafi wysłać do amplitunera cyfrowy sygnał w formatach Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio?

ArtS :)
 

smyrko1

New member
witajcie!

mając kilka plików w folderze np. kilkuminutowych bajek muszę za każdym razem włączać następną, gdyż WD automatycznie nie uruchamia następnego pliku. Można taką opcję ustawić czy trzeba tworzyć playlistę?

Jak najprościej utworzyć playlistę?
 

erni111

New member
mam pytanie czy jak mam orginal film na blu ray i wrzuce jego na dysk np 20g to wd live bedzie widzial te pliki? czy widzi pliki filmu blu ray? pozdrawiam
 

luka80

New member
smyrko1 napisał:
witajcie!

mając kilka plików w folderze np. kilkuminutowych bajek muszę za każdym razem włączać następną, gdyż WD automatycznie nie uruchamia następnego pliku. Można taką opcję ustawić czy trzeba tworzyć playlistę?

Jak najprościej utworzyć playlistę?

a czym odpalasz plik? OK czy play?
 

marecki6

New member
Bez reklam
no to ja mam pytanko tego typu ... potrzebuje sprzetu do odtwarzania glownie dvd i dvix ... posiadam jvc 32g80 i do tego "kino" ze standardowymi dekoderami dzwieku przestrzennego wraz z wejsciem optycznym ... dopiero planuje poprobowac czegos w lepszej jakosci niz dvd ( mowa o filmach z kompa bo jak do tej pory to tylko n-ka i kilka kanalow hd ) ... jeszcze chwile temu myslalem o budzetowym odtwarzaczu BD ale martwil mnie przymus dalszego korzystania z dvd zeby moc wrzucic dvixa ( zwlaszcza ze dvd cos ostatnio szwankuje ) i trafilem na ten wlasnie sprzecik ... pytanie - czy przy moich potrzebach i sprzecie warto dolozyc do nowej wersji WD Live ? czy alternatywny soft do " jedynki" umozliwia komunikacje z kompem przez wifi ? co z napisami w dvix - zostaly poprawione juz polskie znaki ? posiadam WD my book 500GB wiec ten sprzet bylby dobrym kompanem
 
Do góry