WD TV HD Media Player

flipers

New member
A jak u innych? To kwestia filmu czy macie ten problem tylko przy konkretnych tytułach?
U mnie wszystkie seriale w 720p typu Lost, Heroes itp... to kompletna kaszana. :(
 

Dreamerek

New member
flipers napisał:
Witam!
Czy spotkaliście się może z efektem "mrowienia" czyli drobniutkiej pikselozy na swoich WD?
U mnie bardzo zauważalne jest to zwłaszcza na ciemnych scenach, bez względu na to, jak ustawiony jest WD (rozdzielczość i format obrazu) i czy obraz jest w 720p czy 1080p.

Nie wiem czy ci o to samo chodzi ale ja mam coś podobnego jakby był "piasek" rozsypany na całym ekranie:). I jeżeli tak to moim zdaniem to wina "złego ripowania" mam wiele tytułów w formacie *mkv które mają właśnie taką przypadłość i nie ma znaczenia czy jest to odtwarzane z WD czy PC. Jeżeli chodzi o oglądanie takowego "materiału" na 42" to jest w miarę ok ale już na projekcji na 110" to jest to denerwujące.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dreamerek napisał:
Nie wiem czy ci o to samo chodzi ale ja mam coś podobnego jakby był "piasek" rozsypany na całym ekranie:). I jeżeli tak to moim zdaniem to wina "złego ripowania" mam wiele tytułów w formacie *mkv które mają właśnie taką przypadłość i nie ma znaczenia czy jest to odtwarzane z WD czy PC. Jeżeli chodzi o oglądanie takowego "materiału" na 42" to jest w miarę ok ale już na projekcji na 110" to jest to denerwujące.


To nie ma nic wspólnego z ripowaniem bo to co oglądamy to nie ripy a encode. Jeśli chodzi o ten właśnie piasek to jest to efekt albo zamierzony (przez reżysera) albo przez zwyczajnie lipne kamery hd (szczególnie widoczne na ciemnych scenach). Zapewniam że na większości oryginalnych bd "piasek" jest identyczny, najlepszym tego przykładem jest film "the wrestler" który jest tak ziarnisty że aż się żygać chce gdy się pomyśli że masa detali (a przecież o to chodzi w hd) jest zasłaniana przez to latające badziewie.
 

Kammsoft

New member
Hey!
Pytanko z innej beczki. Czy ktoś ma jakies sterowniki działające z WD w sieci Wifi na D-link DWL - G122.Próbuje według instrukcji na forum ale nic z tego.Siec nadal nie działa.Może ktoś pomoże kto ma tego D-linka.

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
actchris napisał:
Odpal Helikopter w ogniu .. tam masz dopiero ziarno a film na BD :)

Jak pierwszy raz widziałem Helikopter w ogniu na br to myślałem że coś ze sprzętem nie tak;)...kolejny przykład to "zapaśnik", "escapist" oraz 3/4 innych filmów wydanych na br. Ale żeby zrozumieć (niemożliwe) jak "mądrze" czynią reżyserzy nowych produkcji wystarczy obejrzeć wydanie br starusieńkiego już klasyka Pulp Fiction - obraz czyściutki jak sala operacyjna - dla mnie tak powinno właśnie wyglądać hd.
 

qqlek

New member
matias2004 napisał:

udało się komuś zrobić grający obraz z płyty Audio-CD w DTS?
o ile koncerty i inne na DVD po przełączeniu ścieżki na DTS grają poprawnie
to audio-cd w image'u pięknie szumi (tak jak bym nie miał dekodera DTS)
i muszę puszczać płytki tradycyjnie w DVD

Nie pojdzie , trzeba zrobic wavy , a nastepnie zmuxowac do mka , mkvmergem , zajmuje to kilka chwil.

dzięki
przetestuję

testował ktoś czy poprawili w nowym sofcie znikające napisy po przesunięciu obrazu z filmem do góry?
 

mwerd

New member
Czy u Was też tak jest, że jak się ustawi format obrazu 1080p23,976 to ustawia się na 480i (tak wskazuje tv i widać po rozdzielczości)?

Poza tym nie macie wrażenia że przy ustawieniu np. 24 klatek na sekunde obraz jest sporo mniej płynny niż przy 60 mimo to że film jest w 24?
Kiedy warto stosować tryby z mniejsza ilością fps?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a no wlasnie,a mi chodzi o cala zawartosc razem z menu tak jak jest stworzone, a nie jakbysmy wzieli plytke DVD i odtwarzali poszczegolne pliki, sprawdzalem na PS3 i super to smiga, szkoda troche ze WD nie ma takiej mozliwosci.
 
Do góry