WD TV HD Media Player

zetemte

New member
garabasz napisał:
być może tak jest ale ja tego nie zauważyłem, mam pena 16gb Kingstona zarówno na FAT32 jak NTFS działa tak samo.[/quot

Niestety moj komnputer nie chce sformatowac mojego pendrivea w ntfs ... Pisze mi pod koniec, ze jest "unable to finish the format". W FAT32 dziala. Czy potrzebna jest jakas specjalna procedura, zeby sformatowac w NTFS?

Sprobowalem wrzucic cos w 720p na pendrive w fat32 to wogole nie dziala.
 
Ostatnia edycja:

garabasz

New member
może to wina pena skoro możesz wybrać format NTFS i go formatuje ale nie zakończa formatowania to być może jest coś nie tak z penem.
 

rydzyn

New member
Zauważyłem że na Xp jest tylko możliwe sformatowanie na Fat32 mojego pena,a na viście w rozwijanym polu (system plików)już są 3 możliwości-NTFS,FAT32(domyślne),exFAT.
 

jurasick

New member
wtykacz napisał:
Sorki, ale jak czytam jaki to wielki problem u niektorych z przerobka DTS do AC3 to delikatnie mowiac ogarnia mnie zdziewienie.
U mnie wystarczy 15 min na przerobienie DTS na AC3 (czyli DolbyDigital).

Uzywam do tego celu programu Popcorn MKV AudioConverter

Podaje programowi sciezke do katalogu z filmami a ten juz sam leci wedle skryptu... wyciagniecie sciezki DTS... nastepnie kodowanie do AC3 640kbit z wyrownaniem glosnosci dzwieku wzgledem DTS (ja nie slysze roznicy w jakosci pomiedzy nowym AC3 a DTS) i "wklejenie" nowego dzwieku AC3 do pliku z filmem .mkv.

Wiec jak widac wystarczy kilka klikniec myszka a program Popcorn MKV AudioConverter wszystko sam zrobi.
Kazdy z was zasysal kazdy pojedynczy film HD .mkv z netu po kilka/kilkanascie albo nawet kilkadziesiat godzin. Do tego nalezy doliczyc 15 minut na stworzenie i dodanie dzwieku AC3 (a robi to program w pelni automatycznie). Jesli 15 dodatkowym minut na dorobienie sciezki to za dlugo dla niektorych, to po co wogole sciagacie godzinami tego typu filmy? Marudy.

Link do instrukcji:
http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Link do programu Popcorn MKV AudioConverter
http://audioconverter.heartware.dk/

Pozdrawiam
wtykacz

PS:
Zdziwilem sie mocno porownujac dzwiek AC3, ktory wypluwa Popcorn AudioConverter wgledem DTS.
Duza dymamika i taka sama szczegolowosc skladowych kazdego kanalu jak w DTS.
W porownaniu z dzwiekiem lektorskim AC3 na filmach DVD (sklepowych) to niebo a ziemia na korzysc Popcorn AudioConverter.
Teraz dopiero widze jak w Polsce mozna spieprzyc sciezke dzwiekowa po dodaniu lektora przez tzw. "fahofcuf" z Polski.

Jak widac AC3 nie musi byc tak odbiegajacy na niekorzysc wzgledem DTS.

Witam
Pytanko, gdzie jest opcja wyrownywania dzwieku wzgledem dts, bo nie moge si doczytac
pozdrawiam
 

garabasz

New member
rydzyn napisał:
Zauważyłem że na Xp jest tylko możliwe sformatowanie na Fat32 mojego pena,a na viście w rozwijanym polu (system plików)już są 3 możliwości-NTFS,FAT32(domyślne),exFAT.
format NTFS pod XP:
mój komputer > właściwości dysku > zakładka sprzęt > właściwości > zasady > zaznaczamy optymalizacja wydajności i można formatować pena na NTFS
 

rydzyn

New member
matias2004 napisał:
Do przesuwania czasu napisow pomagam sobie kmplayerem wystarczy na chwile puscic film i klawiszami [ ] dopasowac i zapisac jako .smi (przaladuj i zapisz napisy) a ten format wd juz czyta . Zajmuje naprawde mniej 1 min cala operacja.Zauwazylem tez ze media info podaje 23 klatki , napisy sa 23 kaltki i nie pasuja , wtedy daje napisy na 25 klatek i jest ok.
W/G twojego opisu u mnie nie działa.Zmieniam tak jak piszesz,czyli:dopasowuję napisy,prawym wchodzę w napisy i przeładowuję,następnie jeszcze raz i robię połącz/zapisz i zapisz jako.Plik już istnieje i zamieniam.Podłaczam do WD i niestety unsupported subtitle.:confused:
 

rydzyn

New member
Mam ten 1.00.01
Przed chwilą przerobiłem w filmie avi Subtitle Workshopem txt na srt i to samo.
Już sciągam nowy 02.
 
Ostatnia edycja:

yngheborg

New member
Problem z aktualizacją WD

Witam!
Nie wiem dlaczego przy próbie aktualizacji firmware 02 moj WD nie wyświetla w ogóle w settings odpowiedniej ikonki mimo że pen jest czysty
i ma tylko dwa pliki wdtv.ver i wdtv.bin. Czytałem na forum że komuś też
nie wyświetlał tej ikonki ale potem mu się udało z czystego pena u mnie nie.
Być może ,że plik wdtv.bin jest zapakowany ale nie można go nijak rozpakować bo mnoży jedynie pliki wdtv.bin.cpgz.Czy można coś z tym zrobić?
Pozdrawiam Y
 

Death_Neo

New member
Problem
WD nie reaguje na polecenia pilota! Czasem chwile podziala a potem koniec, tak jakby się zawieszało... Obraz menu jest lub film leci a sterowanie nie działa.
Probowałem pilota WD i Logitecha :(
Czy ktoś także ma taki problem lub ma pomysł dlaczego tak sie dzieje?

zaktualizowałem WD,
Do wd mam wpiety tv - hdmi
Optyk - ampli
Dysk wd 1tb
 

Piotr_the

New member
Death_Neo napisał:
Problem
WD nie reaguje na polecenia pilota! Czasem chwile podziala a potem koniec, tak jakby się zawieszało... Obraz menu jest lub film leci a sterowanie nie działa.
Probowałem pilota WD i Logitecha :(
Czy ktoś także ma taki problem lub ma pomysł dlaczego tak sie dzieje?

zaktualizowałem WD,
Do wd mam wpiety tv - hdmi
Optyk - ampli
Dysk wd 1tb

Miałem podobnie wymieniłem baterie w pilocie nic nie dało odłączyłem go od sieci postawiłem dalej od ampli i wszystko wróciło i jest ok. :confused:
 

Piotr_the

New member
Chyba nie czytałeś wątku o tym playerze, pilot przycina oddal odtwarzacz od amplitunera postaw w inny miejscu, ciepły jest bo nie jest do końca wyłaczony czały czas optyk świeci (błąd w f.w.) , o przeskokach nic mi nie wiadomo tylo zacinaniu DTS i DD w filmach. Czy wgrany masz najnowszy f.w.?
 

zetemte

New member
Piotr_the napisał:
Chyba nie czytałeś wątku o tym playerze, pilot przycina oddal odtwarzacz od amplitunera postaw w inny miejscu, ciepły jest bo nie jest do końca wyłaczony czały czas optyk świeci (błąd w f.w.) , o przeskokach nic mi nie wiadomo tylo zacinaniu DTS i DD w filmach. Czy wgrany masz najnowszy f.w.?

Moj WD Player stoi na odtwarzaczu DVD, to moze miec zwiazek z zacinaniem sie? Co to sa DTS i DD?
 
Ostatnia edycja:

Death_Neo

New member
Niestety u mnie nie pomaga nawet odsuniecie o 2 metry.
Chyba tv zakłuca prace WD jak wylacze Tv to po 'omacku' pilot działa
Totalna porażka :/
 

Piotr_the

New member
Death_Neo napisał:
Niestety u mnie nie pomaga nawet odsuniecie o 2 metry.
Chyba tv zakłuca prace WD jak wylacze Tv to po 'omacku' pilot działa
Totalna porażka :/
Może być bo player nie jest ekranoiwany ma obudowę plastikową jedyne co mogę poradzić to postawić może najniżej pod tv i ampli. u mnie stał na ampli to go wziełem na niższą pułkę na dvd postawiłem ale u ciebie to tv zakłóca dziwna sprawa?:confused:
 
Ostatnia edycja:

rafi888

New member
Death_Neo napisał:
Niestety u mnie nie pomaga nawet odsuniecie o 2 metry.
Chyba tv zakłuca prace WD jak wylacze Tv to po 'omacku' pilot działa
Totalna porażka :/
U mnie na 100% LCD zakłóca sterowanie pilotem. Być może odświerzanie obrazu w LCD wpływa w jakiś sposób na pracę pilota. Postawiłem WD po drugiej stronie sprzętu audio, "odgrodziłem wizualnie" od LCD i wszystko jest ok.
 

Piotr_the

New member
Rodzaje kodowania dzwięku przestrzennego DD-Dolby Digital i DTS ten drugi tylko przez ampil. można uzyskać używając kabla optycznego!
 
Do góry