WD TV HD Media Player

chrisjan

Member
No Panowie (i Panie) czas na zorganizowaną akcje!!
Wkurzony oczekiwaniem na update firmware'u (który jak zapewniał mnie poprzednio support WD miał być końcem stycznia) napisałem dziś ponownie maila z zapytaniem co z polskimi znakami w sofcie.
Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.

I do apologize for your previous email, we are unable to confirm if a specific function will be included in future firmware updates.
I can only advise that you check www.wdc.com for future firmware updates.

Sincerely,
Simon D.
090212-000185

Dla nie angielskich: "dziękujemy za zainteresowanie...bla..bla....bla....przepraszamy za poprzedni email, ale nie możemy potwierdzić że te funkcje znajdą się w przyszłych aktualizacjach. bla...bla...bla.....

Toż to jakaś paranoja jest...produkt jest oficjalnie dostępny w Polsce, a nie planuje się go zregionalizować? Funkcja?? To przecież nie jest nie wiadomo jaka czarna magia aby zaimplementować właściwe kodowanie!!

Piszcie proszę maile do supportu, bo oni naprawdę mają nas za rynek III świata. Większość playerów pewnie i tak trafiła na nasz rynek z nieoficjalnego importu więc póki sami nie pokarzemy ilu jest niezadowolonych klientów, to dla nich będziemy tylko małym promilem w statystykach sprzedaży.
 

wtykacz

New member
Oficjalnym dystrybutorem produktow Western Digital na Polske jest VOBIS Polska. No i oczywiscie WD TV HD MEDIA PLAYER jest przez nich sprzedawany w oficjalnej dystrybucji. A skoro tak jest to WD nie moga miec wymowki, czy zwloki czasowej,a tym bardziej to oczym byla mowa w emailu od WD .
Oni musza udostepnic wczesniej czy pozniej wsparcie dla polskiej czcionki, to nam sie nalezy jak psu buda i zupa w misce.
 

popmart

New member
oficjalnym dystrybutorem WD jest VOBIS ... niezły żart .... może oficjalnym reselerem albo co ale dystrybucja w polsce to:

ABC data, TechData, moze action oraz podobne ...;)
 

actchris

New member
Action na pewno ma dystrybucje WD ale WD TV nie ma w ofercie, ma pytanie do PM-a czy będzie nie dostałem odpowiedzi. Chyba nacisnę jeszcze raz :)
 

chato.pl

New member
Witam wszystkich
(jako, że to mój pierwszy post tutaj)

Mam pytanie dotyczące przygotowywania napisów do seriali.
O przerabieniu *.txt na *.srt i pozbyciu się polskich liter - wiem (zaopatrzony jestem w Subtitle Workshop i Gżegżółkę).
Natomiast mam problem z rozjeżdżaniem się napisów (choć na komputerze wszystko jest pięknie).
Czy to ma może związek z FPS'ami? Jeśli tak, to jaka wartość jest odpowiednia aby dało się cały odcinek obejrzeć w spokoju :?:

--
SHARP • AQUOS • LC-32DH65E
lenovo
• ideapad • U330
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Raczej nie było co się łudzić co do polskiego języka, że będzie szybko o ile w ogóle będzie...

Pozdrawiam,
 

qwert

New member
Koncern Wd najwidoczniej traktuje polskę jako niszowy rynek i pl napisy są niestety najmniej brane pod uwagę . Może faktycznie listy od polaków do supportu wd to kiedyś zmienią. Ja też pewnie nabyłem playera z nieoficjalnego importu, dzięki (francuskiemu) sklepowi pixmania. Z historii wysyłki, mój model był dostarczony z jakiegoś miasteczka we Francji, przez niemcy...do PL.
Pewnie to też ma jakieś znaczenie.
 

Janunio63

New member
rozczarowujacy koncern WD

Nie tylko brak jezyka polskiego jest denerwujący... Jest jeszcze kilka innych poprawek w urzadzeniu/softwerowo ktore wypadaloby poprawic, no i dodac kilka nowych uzyteczności i gandzetów. A tu nic sie nie dzieje... W moim przypadku moze to zaskutkowac rozgladaniem sie za innym playerkiem...
 

w1lly

New member
Właśnie!

A miało być tak pięknie. Fajny playerek w super cenie i.... dupa. Wielu pewnie jest takich jak ja, którzy już dawno wyrazili chęć zakupu tego playerka, ale czekają na polskie literki. Może mocodawcy mieli polskie zony, które zdradziły ich z młodszymi od nich i teraz sie mszczą na całych bogu ducha winnym kraju (narodzie wybranym) ;).
Poczekaliśmy tyle może coś sie zmieni w tym roku o ile nie ojawi sie cos lepszego szybciej i bardziej dla nas - Polaków a wtedy taki rynek III świata jak nasz zostanie stracony, ale to ich strata a nasz złość.
PS.
Napiszcie proszę adres email, na który i ja mógłbym wrzucić im pare przytyków dot. naszych rdzennych znaczków.
 

chrisjan

Member
Nie ma jednego adresu email na który można słać maile. Trzeba zarejestrować się na stronie supportu i przez nią słać prośby/groźby/sugestie:

http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/ask.php

A wracając do mojej korespondencji z supportem, to jednak wydaje mi się że tym razem trafiłem na jakiegoś łepka, który zwyczajnie nic nie wie.

W odpowiedzi na ich email który cytowałem wcześniej, napisałem do nich, że to nie do pomyślenia, że produkt sprzedawany oficjalnie w Polsce nie ma polskich znaków i jeżeli dalej będą tak suuportować to urządzonko to niestety dość szybko umrze w zalewie konkurencji. Odpowiedź supportu:

[FONT=&quot]I totally understand what you are saying, WD TV is a very new product, I hope the Polish subtitle issue is fixed in a future firmware update.
But we are not pre-informed on what the firmware update will include. So I'm sorry I can't confirm this issue will be fixed.[/FONT]
i dalej:
[FONT=&quot]There will be future updates, but when and what they include we just don't know at this point.
I can only advise you to be patient, I agree without proper support it will go down with the titanic, lets hope it doesn't.[/FONT]

Czyli mniejwięcej: "To nowy produkt.....mam nadzieje, że będą polskie znaki...ale nie jesteśmy informowani o tym co będą zawierać updejty...bla...bla...bla..... Będą kolejne aktualizacje, ale kiedy i co będą zawierać nie wiemy na tym etapie....bla...bla...bla.... Zgadzam się że bez odpowiedniego supportu produkt umrze, miejmy nadzieję że nie"
[WTF!?!?!:hmm:]

Za to ostatnie zdanie powinni Simona D. wypierniczyć z helpdesku na zbity pysk.

Wychodzi na to, że w helpdesku pracują totalnie niekompetentne łepki. Każdy odpowiada coś innego [korespondowałem już z 3ma] i nie ma co się specjalnie przejmować ich wypocinami, bo klepią co im ślina na język przyniesie.

Trza czekać na update, a im więcej będzie sygnałów od polskich użytkowników tym większa szansa, że problem znaków zostanie rozwiązany [ zwłaszcza, że to naprawdę nie jest jakiś wielki problem programistyczny]
 

chato.pl

New member
A ja - po pierwszym tygodniu użytkowania - generalnie jestem zadowolony (skoro już wiem, jak dopasować napisy ;)).
Bardziej niż obsługa polskich znaczków, wolałbym mieć możliwość konfiguracji menu (np. ikona Folder jako pierwsza w szeregu) i wytłuszczenia napisów - byłyby wówczas bardziej czytelne (teraz są dla mnie ciutkę za cienkie).
 

klimecki_

New member
Czy ktos z uzytkownikow 'wd hd' probowal nim odtwarzac pliki xvid i podobne ale w duzej rozdzielczosci? -na sieci jest sporo avi 720p (podobnie jak mp4 ktore programy identyfikuja jednak jako xvid etc), wygladaja juz sporo lepiej niz dvd, divx w malej nadal popularnej rozdzialce i sa mniej problematyczne w archwizacji niz np 8GB mkv)? zaznaczam ze chodzi o realne proby odtwarzania a nie 'podobno' ;]
pozdrawiam
kp
 

garabasz

New member
klimecki_ napisał:
Czy ktos z uzytkownikow 'wd hd' probowal nim odtwarzac pliki xvid i podobne ale w duzej rozdzielczosci? -na sieci jest sporo avi 720p (podobnie jak mp4 ktore programy identyfikuja jednak jako xvid etc), wygladaja juz sporo lepiej niz dvd, divx w malej nadal popularnej rozdzialce i sa mniej problematyczne w archwizacji niz np 8GB mkv)? zaznaczam ze chodzi o realne proby odtwarzania a nie 'podobno' ;]
pozdrawiam
kp

Nie ma problemu z odtwarzaniem avi w 1800p. W takiej rozdziałce mam film, oodtwarzany jest prawidłowo. To że jest w avi nie znaczy, że nie waży ponad 4 gb :(
 

klimecki_

New member
garabasz napisał:
Nie ma problemu z odtwarzaniem avi w 1800p. W takiej rozdziałce mam film, oodtwarzany jest prawidłowo. To że jest w avi nie znaczy, że nie waży ponad 4 gb :(
dzieki za info, to dobra wiadomosc (czytalem na roznych forach ze np wiekszosc odtwarzaczy dvd wykrzacza sie przy hires divx/xvid a tych plikow jest coraz wiecej). co do wielkosci pliku taki 4.xx GB i tak nie jest tragicznie bo miesci sie na standardowa plytke dvd, gdyby chciec go jednak sobie zostawic do powtornego obejrzenia za jakis czas. gorzej z tymi 6.5..8..10 GB to juz sa szopki z dzieleniem, kombinowaniem z DL.
pozdrawiam
kp
 

qqlek

New member
dźwięk po optyku na głośnikach 5.1

najtańszy sposób na podłączenie do komputerowych głośników 5.1:
dekoder sharkoon x-tatic 5.1
na allegro
 
Do góry