Viera VS Kuro

Status
Zamknięty.

asoz

New member
A więc według kolejnego serwisu KURO nawet 8G, i to jeszcze nie Full HD, jest lepszy od najnowszego Panasonic'a. Zgadza się ?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja już z Holtem nie dyskutuje nawet na temat referencyjności danego modelu TV.
Najpierw nie było w ogóle takiego.
Dano przykład - a co to tylko jeden niby przykład?
Jak dacie więcej to i tak będzie za mało.
Tak to już z takimi ludźmi jest - jedni nigdy nie zrozumieją i ja się w przypadku Holta z tym pogodziłem.
To, że później inne porównuje się właśnie do tego referencyjnego TV tak długo aż inny go tego tronu pozbawi - to też przecież nie ma znaczenia.
Co więcej, że tak to nazwę "zjawisko referencyjności" występuje praktycznie na każdym polu - głośniki, amplitunery itd. itd.
I on mówi o trzeźwości...

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Słowo "reference" w znaczeniu, o którym mowa w tym wątku, wiąże się ze znaczeniem "odniesienie". Po prostu jeden z produktów, z reguły uznawany za najlepszy w swojej klasie, jest uznawany za punkt odniesienia dla innych. Stąd takie określenie.

Nie oznacza to jednak, że referencyjny oznacza doskonały. Rzecz w tym, że za rok, dwa, dziesięc, referencyjnym produktem może okazać się produkt innnego producenta.

Pamiętacie boje nVidia i Ati? Lub Intela z AMD? Czy są lepsze przykłady na to, że nic nie jest dane raz na zawsze?

Tym wnioskiem proponuję stonować dyskusję i nie przerzucać się dawno już znanymi argumentami. To po prostu nie ma sensu.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja nie twierdzę, że Pioneer pozostanie na wieki wieków referencyjnym telewizorem.
Mówię o stanie faktycznym lub minimalnie zaszłym jeśli chodzi np. o 8G.
Nie twierdzę również, że Pioneer jest doskonały bo nic ze sprzętu takowe nie jest.

Ale jeśli jedna generacja za drugą zbiera najwyższe laury to nawet największym ignorantom powinno to coś powiedzieć.

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Ja już z Holtem nie dyskutuje nawet na temat referencyjności danego modelu TV.
nie można dyskutować o czymś, co jest niemożliwe i nieistniejące.

Nie istnieje referencyjny TV, podobnie jak nie istnieje referencyjny samochód, referencyjny samolot, etc, etc.

A co masz na mysli pod pojęciem "najwyższe laury"? Zwycięstwo w jednym czy drugim teście? Opinia jednego czy drugiego forum? Dla mnie takie rozumowanie jest po prostu śmieszne. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie królują rozmaite maści PR....
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Tak jak Ci napisał ArtS007. Pioneer jest punktem odniesienia dla innych marek. To jego teraz wszyscy gonią. I dlatego nazywa się go, że jest wyświetlaczem referencyjnym.

To co byś uznał za wiarygodne ? Setki opini, testów jednogłośnie uznających Pioneer'a za najlepszy telewizor, a Wam ciągle coś nie pasuje.
 

RheeTCT

New member
asoz-możesz odpowiedzieć na takie pytanie : Który samochód(osobowy) jest referencyjny? Ten który jest najszybszy,czy ten który najwygodniejszy,czy ten najładniejszy,a może ten najdroższy?Gdyby nawet wybrać jedno z tych kryteriów,to i tak dla każdego odpowiedź będzie inna,nawet tam gdzie teoretycznie można wszystko zmierzyć,bo każdy ma inne preferencje.Co z tego,że któryś jest najszybszy,ale tylko na specjalnym torze,a na np. żwirku nie pojedzie prawie wcale?

Ja nie sądzę,żeby ktokolwiek Pioneera gonił.To nie żaden wyścig.Każda firma idzie swoją drogą.
 

asoz

New member
A które kolumny są referencyjne ? Przecież każde brzmią inaczej, a jednak jest coś takiego jak kolumna referencyjna.
 

Holt_

New member
Bez reklam
asoz napisał:
Tak jak Ci napisał ArtS007. Pioneer jest punktem odniesienia dla innych marek. To jego teraz wszyscy gonią.

dlatego, że Ty tak mówisz??? Przecież to bzdura. Sony np robi swoje LCD, nie ścigając się z Pioneerem w dziedzinie plazm. Nie musi, bo i tak LCD sprzedaje się na świecie znacznie więcej. Tak więc Sony ma innych konkurentów.

Z Pioneerem może rywalizować Panasonic i tyle. LCD już nie rywalizują z plazmami, bo akurat ten wyścig już się skończył, plazma jest technologią dziś na swiecie mniej popularną i producenci plazm rywalizują ze sobą. Ale jest ich raptem 3-4? Oby jak najdłużej, bo zawsze to ciekawiej, ale jednak to jest zupełnie inna liga, nie gorsza, zastrzegam, tylko równoległa.

Napisałeś coś w stylu "producenci aut terenowych wytężają wszysktie siły, aby dorównać w ładownośći czołowym ciężarówkom świata".
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nonsens z tymi samochodami.

To proste - jest referencyjny pod danym względem, w tym przypadku pod względem jakości obrazu, która bije wszystko.

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
jakość obrazu nie jest wartością mierzalną i obiektywną, więc nie może podpadać pod jakiekolwiek kryterium referencyjności.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko może być nieobiektywne, więc nie tędy droga.
Ten TV wyświetla obraz najlepiej.
Ten ampli gra najlepiej na tych a tych kolumnach.
Urządzenia referencyjne.

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
To są typowe bzdety marketingowe i nic więcej.Cóż niektórzy w to wierzą.Wciąż powtarzam,że to głównie kwestia wiary.
BTW -referencyjność w dziedzinie dźwięku to już perwersja.To mniej więcej tak jakby mówić,że jakiś malarz np.Picasso jest referencyjny.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Sorry ale nie uważam żeby to nie był wyścig, chyba każdemu producentowi chodzi o to żeby o jego tv pisali i mówili że jest najlepszy. To co tu widzę ociera się o jakąś wojnę a wszystko zaczęło się od tego że któś napisał "kuro jest dla mnie najlepszy" "jak dla mnie jest dużo lepszy od konkurencji" i po co tu sobie cokolwiek udowadniać? Obcowałem z Panasem, z całym szacunkiem dla tego producenta ale dla mnie jakość obrazu na plazmach Panasa jest gorsza niż kuro. Gdybym kupił Panasa też nie chciałbym widzieć tej różnicy i ratowałbym się myślą że to tylko tak niewiele...:)
 

Holt_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Wszystko może być nieobiektywne, więc nie tędy droga.
Ten TV wyświetla obraz najlepiej.
Ten ampli gra najlepiej na tych a tych kolumnach.
Urządzenia referencyjne.

Pozdrawiam,

najlepiej - to znaczy jak? Scharakteryzuj mi to. Przelej mi na słowa opisu i charakterystyki 2 punkty ze 100 stopniowej skali testu :grin:

Liptonosz napisał:
a wszystko zaczęło się od tego że któś napisał "kuro jest dla mnie najlepszy" "jak dla mnie jest dużo lepszy od konkurencji"

wszystko zaczęło się od tego, że ktoś, ja nie będę wymieniał nazwiska :grin: , napisał, że w jakość Pioneera powątpiewają bidoki, których na niego nie stać i plują z zazdrości.

Notabene - nie pisali że jest najlepszy; pisali, że "miażdży", 10 długości", etc etc...a potem pokazali test w którym miażdży o 2 pkt :grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RheeTCT

New member
Liptonosz -zdaje się,że Ty ciągle mówisz o Panasoniku 2 generacje wstecz.
Masta - ja również Cię pozdrawiam serdecznie.Boże!Ja bredzę!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Holt_ napisał:
najlepiej - to znaczy jak? Scharakteryzuj mi to. Przelej mi na słowa opisu i charakterystyki 2 punkty ze 100 stopniowej skali testu :grin:

Mniej więcej tak, jak dla Ciebie obraz na KURO nie jest dwa razy lepszy od Panasonika - pasi?

Holt_ napisał:
wszystko zaczęło się od tego, że ktoś, ja nie będę wymieniał nazwiska :grin: , napisał, że w jakość Pioneera powątpiewają bidoki, których na niego nie stać i plują z zazdrości.

Czyste głupoty.
Pisałem wyżej na co to była odpowiedź, uczepiłeś się tego jak rzep psiego ogona - piszesz o tym po raz kolejny i robi to się już żałosne.

Pozdrawiam,
 

arosek22

New member
:D Panowie jesteście dla mnie mistrzami - wszyscy bez wyjątku - po prostu kocham czytać wątki z Waszym udziałem i te utarczki słowne :D

To mówiłem ja - Wasz wielki fan - i to bez złośliwości :eek:k:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
RheeTCT obawiam się że nie wiesz o czym mówię;)

Przykład z samochodami pasuje tu jak siodło do świni. Proste jest to że nie ma najlepszego samochodu jako całość tak samo jest z tv, pionek może mieć brzydką obudowę lub dziadowskiego pilota, co go nie dyskwalifikuje w rankingu jakości obrazu gdzie jest :krol:
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry