Viera VS Kuro

Status
Zamknięty.

jacky-x

New member
To juz którys, podobny wątek, treści znów te same, ech :( w innych działach tego nie ma (ciągle panas i pionek:sad: ), ciagle udowadnianie czegoś, ostry styl itd. @asael super całą dyskusję podsumował. Jedni ciszą sie tv za 2tys i oglądają, inni z super sprzetem tak jakby ciągle oglądali się za siebie,czy aby czasem nie ma ktos lepiej, tak jakby w tym wszystkim nie chodziło o tv a jakies dowartościowanie, ale to tylko spojrzenie kogoś kto był zainteresowany wstępnie i pionkiem i panasem, a wybrał jednak inaczej (nie chodziło tu o kasę) a do tych działów wpada poczytac czasem o walorach urzytkowanego sprzetu tak z sentymentu i sympatii dla obu marek, jednak... moze innym razem. Pozdr
 

RheeTCT

New member
Masta_J napisał:
NIE KUPOWAŁEM ŻADNEGO MITU, NIE UWAŻAM BYM ZA COKOLWIEK PRZEPŁACIŁ. NIE BRONIĘ ŻADNEGO MITU.
To dlaczego tak zaciekle tego mitu bronisz,gdzie tylko się da?
Masta_J napisał:
Twoje brednie o sekcie kuromaniaków i tym podobne głupie do cna stwierdzenia.
Przecież to żarty,a Twoje reakcje i oburzenie tylko potwierdzają prawdziwość Twojego fanatyzmu.
Masta_J napisał:
Rzeczowe argumenty już padały, na tej podstawie nie ma sensu z Tobą na ten temat dalej debatować
Te "rzeczowe" argumenty to powtarzanie w kółko,że Kuro jest najlepsze i nic poza tym.
Masta_J napisał:
Tutaj nie było żadnego zmasowanego ataku, tylko Ty to widzisz.
Następnie pojawiłeś się Ty i rozpętałeś co rozpętałeś.
No to sobie chyba wymyśliłem wypowiedzi Twoje,Asoza,Motobarta,Liptonosza.
To ja coś rozpętałem?Ja tylko zwróciłem uwagę,że są jeszcze inne telewizory poza Pioneerem.No tak,ale zawsze to moja wina.
Masta_J napisał:
Ty przyjmij do wiadomości, że bardzo wielu widzi tą zdecydowaną przewagę
Trudno tego nie dostrzec,bo wystarczy napisać,że być może Kuro nie jest optymalnym wyborem,a tych wielu natychmiast rzuca się z pazurami.Czy naprawdę trzeba aż tak zaciekle bronić telewizora?Przecież to śmieszne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
To dlaczego tak zaciekle tego mitu bronisz,gdzie tylko się da?
Dlatego, że to nie jest żaden mit.
Jestem po prostu jak bardzo wielu tutaj - zadowolonym użytkownikiem pewnego telewizora i o swoich odczuciach piszę na forum.

Przecież to żarty,a Twoje reakcje i oburzenie tylko potwierdzają prawdziwość Twojego fanatyzmu.
Takie stwierdzenia jak to wyżej pokazuje tylko jakie brednie wypisujesz i potem JAK ZWYKLE obracasz kota ogonem. Taa, żarty sobie teraz wymyślił.
Jak celowo napisałem, że Cię nie stać to też reakcja była odpowiednia...

Te "rzeczowe" argumenty to powtarzanie w kółko,że Kuro jest najlepsze i nic poza tym.
Znowu brednie, tutaj rozmawialiśmy o FULL HD i HD Ready - tym razem akurat nie o KURO.

No to sobie chyba wymyśliłem wypowiedzi Twoje,Asoza,Motobarta,Liptonosza.
To ja coś rozpętałem?Ja tylko zwróciłem uwagę,że są jeszcze inne telewizory poza Pioneerem.No tak,ale zawsze to moja wina.
One są tylko odpowiedzią na Twoje "żarty", to Ty atakujesz takimi "żartami" a potem się dziwisz...

Trudno tego nie dostrzec,bo wystarczy napisać,że być może Kuro nie jest optymalnym wyborem,a tych wielu natychmiast rzuca się z pazurami.Czy naprawdę trzeba aż tak zaciekle bronić telewizora?Przecież to śmieszne.
Nie jest optymalnym wyborem dla Ciebie, dla bardzo wielu jest - pojmiesz to w końcu?
Zaciekle to Ty atakujesz ludzi, którzy są z KURO zadowoleni - to również mógłbyś zrozumieć. I to już nawet nie jest śmieszne...

Pozdrawiam,
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Chlopaki chyba najlepiej bedzie zrobic sobie prezentacje obu tych TV i jeszcze dodatkowo LCD (tutaj jeszcze wybieram "topowe" ;) marki) i wydaje mi sie ze tak najlepiej bede mogl ocenic co mi sie bardziej podoba w moich warunkach i sprzetowych i oswietleniowych i miszkaniowych ;) zaznaczam, ze to nie pieniadze beda decydowaly tylko moje prywatne odczucia. Jesli uznam, ze kuro mi sie bardziej podoba to go wybiore.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
I to jest właściwe podejście Ramzesie, do którego już Cię zresztą chyba gdzie indziej zachęcałem ;)

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
Masta ,arosek i inni kuromani - reprezentujecie typowo "polski" sposób myślenia - bierzecie wszystko śmiertelnie poważnie i przykładacie do wszystkiego swoją miarkę.Obrażacie się za to,że trochę sobie żartuję z Waszego fanatycznego uwielbienia dla urządzenia technicznego,nazywając Was np.Kuropiewcami.Czy naprawdę nie widać,że to żart?.Do głowy Wam nie przychodzi,że ktoś może głosić jakieś poglądy bez jakiegoś własnego interesu.Wyobraź sobie arosek,że nie jestem właścicielem Panasonica.Być może będę,a być może kupię Samsunga czy jeszcze coś innego.Pioneera zdecydowanie odrzucam,bo ma fatalny,nie do przyjęcia dla mnie,stosunek jakości do ceny.Pisałem wielokrotnie o co mi chodzi,więc nie będę powtarzał.Do Was i tak nic nie dociera - żarty,żartami,ale to świadczyć może właśnie o tym co te żarty sugerują.Tak się przecież zachowują ludzie zaślepieni jakąś wiarą.Wasza wiara to :pioneer miażdży konkurencję.A to po prostu nieprawda.Być może jest odrobinę lepszy,ale jak już wielokrotnie pisałem "o włos" jeśli w ogóle.Wy wybraliście tak,ale pozwólcie innym wybierać i oceniać inaczej.I nie róbcie ze mnie "rozrabiacza",bo to Wy ciągle zaczynacie te utarczki.Wystarczy zajrzeć tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=244384#post244384 ,porównać daty i godziny z tym wątkiem,a będzie jasne kto zaczyna.Nie po raz pierwszy proponuję Wam : wrzućcie więcej luzu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A moim zdaniem to nie są żarty tylko nędzne onetowe prowokacje z Twojej strony, które i tak potrafisz odwrócić jak to zwykle robisz z ogonem kota.

Pozdrawiam,
 

arosek22

New member
"nędzną" prowokacja było moje pytanie o to czy RheeTCT jest zadowlony z Panasonica :D
Wiem nie od dziś, ze nie jest on posiadaczem żadnego z wyświetlacza plazmowego - wynikało to niejednokrotnie z jego wypowiedzi.
Pytanie było retoryczne i miało za zadanie zwrócić RheeTCTowi uwagę na temat wypowiadania się w wątkach stricte porównawczych (cały czas sprawa się tyczy Panasonic vs Pioneer), w których nie ma on argumentów na poparcie swoich tez.
Gdy ktoś pyta o przewagę jednego wyświetlacza nad drugim to oczekuje (ja bym tak oczekiwał), ze uzyska odpowiedź od osób które obcują z daną marka na co dzień i dzielą się własnymi doświadczeniami.
Wiedza ogólna dotycząca specyfikacji technicznych oraz nabyta w sklepie (organoleptycznie) nie jest dla mnie wiedzą rzetelna i wiarygodną.

Prośba więc do Ciebie RheeTCT byś zaprzestał swojej krucjaty - i nie mów, że to nie ty ja zacząłeś, bo Masta_J może i ma cięty język ale na temat KURO może powiedzieć dużo więcej niż Ty.
Myslisz, że te wszystkie zbłakane owieczki, które nie wiedża na co się zdecydować rozważą bardziej Twoje czysto teoretyczne opienie czy zdanie użytkowników poszczególnych modeli?

Kończąc wywód nie jestem Kuromanem, kuropiewcą itd. bo ... nie mam KURO tylko
Panasonic TX-21PZ1P

Nie stać mnie na takie fajowskie sprzęty jak tu opisywane, nie posiadam ich więc ludziom w tej materii nie doradzam.
Gdybym jednak:
a) miał do wydania 7 tysi to wziąłbym Panasonica i dokupił kino
b) miał mnóstwo kasy - nie rozważałbym nic innego jak Pioneera

Pozdrawiam i liczę na to, że zostałem zrozumiany ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
ja też. Ale naprawdę mnóstwo.:D

A Masta J, owszem, na temat Kuro może pwiedzieć na pewno mnóstwo. Na temat innych modeli - już zapewne dużo mniej. A mimo to mówi. I to negatywnie :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Negatywnie?
To, że są słabsze od referencyjnego swego czasu TV nie oznacza, że to jest tak strasznie negatywnie - są po prostu słabsze od KURO i tyle.
A ile to już sobie sam każdy oceni i dopowie czy warto dopłacać - to jest proste jak metr sznurka w kieszeni.

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
arosek - sorry,że z rozpędu dopisałem Cię do listy Kuro...cośtam,ale sam mi się nawinąłeś.Mea culpa.Natomiast całkowicie nie mogę się zgodzić z Twoją tezą,że jak nie mam danego tv w domu,to nie powinienem się na jego temat wypowiadać.Pewnie,że Masta J zna Pionka lepiej niż ja,ale to jeszcze nie znaczy,że ocenia go obiektywnie,a nawet jest wręcz odwrotnie.Taka już jest psychika ludzka,że "każda myszka swój ogonek chwali".I nikogo to nie dziwi.Dziwi natomiast intensywność działań kilku osób na tym forum,które nie dopuszczają żadnej dyskusji na temat przewagi jakościowej Pioneera.Nie ma drugiego takiego przypadku na tym i innych forach(TV).Zachowują się jak kibice jakiegoś klubu.I do tego ciągle szukają zwady.
Jak napisał Holt w wątkach porównawczych to właśnie ktoś kto zna tylko jeden model nie powinien sie wypowiadać,zwłaszcza na temat tego drugiego.Bo nie jest obiektywny,co jest zrozumiałe.Właśnie ktoś taki jak ja ma spojrzenie świeższe i bardziej obiektywne.Bo ja ciągle szukam optymalnego wyboru i jeszcze niczego nie przesądzam definitywnie.W tym wątku porównujemy,więc pozwól i mnie na przedstawianie swoich ocen i wrażeń z obcowania z obydwoma tv,z pewnością niezbyt długiego,ale za to mniej więcej
jednakowego.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Negatywnie?
To, że są słabsze od referencyjnego swego czasu TV

ale co to u licha jest telewizor referencyjny?? Co Ty za dziwny neologizm stworzyłeś?

Referencyjny to jest układ Mendelejewa albo wzorzec metra z Sevres. Telewizory dzielą się zaś na lepiej i gorzej wyposażone oraz na te, które się ludziom podobają i nie :) Nie ma tu mowy o żadnej referencyjności. Cała kupa produktów dostaje co roku oficjalne referencje w postaci nagrós EISA - i co? To są zawsze produkty the best absolutne?
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Jak przypuszczam chodzi o to, że żaden telewizor testowany przez HDTVtest oprócz Pioneer'a nie dostał magicznego dopiska REFERENCE Level. A testowali jak łatwo spojrzeć różne modele, w tym jakiegoś dziwnego Panasonic'a. Ale jak przypuszczam, te testy to dla niektorych dalej będzie mało...
 

Holt_

New member
Bez reklam
opinia JEDNEGO serwisu internetowego ma być referencją grainiczącą z wyrocznią??? Kolega jest aby trzeźwy?
 

motobartcompany

New member
To tylko na jedym serwisie są zachwyty na temat pioneera?

Obojętnie na jaki serwis czy forum się wejdzie to TV pioneer jest w ścisłej czołówce.

Ja nie ejstem żądnym wyznawcą tej firmy, ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to mój kuro bije wszystkie TV jakie miałem i widziałem.
Nawet wczoraj byłem w zoo we wrocławiu,przy okazji wstąpiłem do marketu. Stały kury 8 i dziewiątej generacji, obok nich panasy roźnej maści.;)

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/07/25/Panasonic-Viera-TH-50PZ800B-50in-Plasma-TV/p1

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/08/11/Pioneer-508XD-50in-Plasma-TV/p4
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry