Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

don111

Banned
BTW. pobawiłem się kalibratorem i choć było to trochę trudne stworzyłem profil LUT (ładuje się go programem "lut manager") do swojej plazmy.
chodzi o wgrywanie profilu do tego programu na pc czy wgrywaniu go w jakiś sposób do plazmy (chociaż w sumie nigdy o czymś takim nie słyszałem) ?
 

staceb

New member
U mnie na liczniku 1430 h grania.Od początku czerń porównywałem do koloru obudowy recordera N tv.Czarne pasy na filmach w formacie 2.35-1 praktycznie nie różnią się od czerni tunera.Poza tym żadnych wypaleń,bzyczenia (powyżej poziomu 4) nie było i niema.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
okazuje się że sprawa jest poważniejsza niż tylko spadanie jakości czerni w plazmach Panasonica .
Problem może powstać z certyfikacją THX.

I also emailed THX (THXDisplays@thx.com) a couple of hours ago, documenting my black level doubling through meter readings, etc.

I have not yet heard back from THX, but am somewhat hopeful that they will:

1) demonstrate that after a 100% or 200% black level rise, Panasonic plasmas do not operate within the THX-certified specifications and;

2) request/demand that Panasonic correct their error or retract their claims to THX certification (with the fix being the more optimal outcome, of course).

For the new people just discovering this thread, this is not merely about the lightness of our black/blank screens. Contrast ratio is proportionately diminished as the black level elevates and, hence, degrades ALL visible content. For instance, if your black levels double (lighten by 100%), your contrast ratio is halved. This is where my set stands after only 150 hours. I would be alarmed if my post-rise screen were to be deemed THX-worthy.

For Panasonic to do nothing about this is not only bad for us discerning Panny owners, but also for THX's reputation, whose logo is stamped on these clearly defective sets. Hopefully THX will become our ally in pressuring Panasonic to make things right.

I encourage anyone who has hard data regarding their black level change to contact THX, as well. Their responses so far indicate that they are taking this matter seriously. This is one of the better ideas I have seen around here in a while. Thanks to whomever started this ball rolling.

Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - AVS Forum
 

PETERONE

New member
Może kwestia dotyczy tylko wybranych modeli. Jeszcze chyba nikt nie narzekał na S10, ale na inne modele i owszem.

No właśnie. Może jest tak, że ten problem dotyczy tylko serii G/V FullHD, tych nowych paneli NEOPdP?
Przeczytałem ten temat od deski do deski i nikt nie narzekał na serię S/X panasonica. Niestety do tej pory nikt nie potwierdził tej teorii :sad:.

Zaryzykuję i kupię TX-P50X10Y - za takie pieniądze i tak nic lepszego nie dostanę :p.
Im dłużej czytam to wszystko tym mniej wiem - mówią, że pierwszy wybór jest najlepszy.
Jeszcze tylko oferta od kikiego (info poszło na priv) i tak czy siak będę miał coś takiego w domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Google Tłumacz - tu jest wywiad z przedstawicielem Panasonica
który ,potwierdza wiele informacji internetowych.


W wcześniejszym raporcie, okazało się, że poziom czerni na niektóre telewizory plazmowe Panasonic zostały szybko maleje z upływem czasu, na tyle, że został on zauważalny przez niektórych właścicieli. Ponieważ jednym z najważniejszych elementów sprzedaży telewizorów plazmowych istnieją pogłębić poziom czerni w porównaniu do telewizorów LCD, coraz większa liczba właścicieli i potencjalnych nabywców to za ważną kwestią, którą należy się zająć.Tak więc, w typowym amerykańskim stylu, klasy Pozew został złożony w sądzie federalnym przeciwko Panasonic.

Since one of the big selling points of Plasma TVs are there deeper Black Levels, in comparison to LCD TVs, a growing number of owners and potential buyers consider this a an important issue that needs to be addressed.​
So, in typical American style, a class action lawsuit has been filed in federal court against Panasonic.​
http://hometheater.about.com/b/2010/03/06/panasonic-sued-over-plasma-black-level-issue.htm
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam



Wyniki pokazują spadek czerni w zależności od ilości godzin przepracowanych

Oto jest aktualizowany wykres:

acebde.png


Google Tłumacz
 

adam-ant

New member
Jeśli dobrze rozumiem ten wykres, to w przypadku rozmiarów 42''-54'' czerń może pogorszyć się około czterokrotnie (czyli kontrast 4 razy mniejszy niż na początku), a dla rozmiarów 58''-65'' czerń pogarsza się około 2,5-krotnie (czyli 2,5 raza mniejszy kontrast)...

hmm...

...

...NO I DOBRZE, ŻE ICH POZWALI ! ;-) Może się wezmą do roboty w końcu.
 

kowal801

New member
Bez reklam
A wiec na większych matrycach tragedii nie ma,gorzej to wygląda na mniejszych matrycach, ciekawe co jest przyczyna?
 

Yahoou77

Member
A ja naprawdę nie wiem o co ta zadyma, bo mój ponad roczny TH-42PV80PA ma na liczniku blisko 3500h i nie zauważyłem pogorszenia jakości czerni.
 

Yahoou77

Member
to wynika z przeprowadzonych badań :
Google Tłumacz
Super jeśli u Ciebie jest nie zauważalne.

Generalnie z wynikami badań się nie dyskutuje, a na pewno tymi pozyskanymi rzetelnie, jednak bawią mnie wypowiedzi niektórych osób z tego forum, którzy oczywiście dostrzegają problem w swoich odbiornikach, widzą że zjawisko występuje ewidentnie, tyle że... jakimś cudem zaczęli go dostrzegać dopiero w momencie rozdmuchania sprawy :shock: Siła sugestii to podstawa.

Być może problem dotyczy również mojego egzemplarza, nie mówię nie, jednak kupując go nie zakładałem, że jet to inwestycja na pół wieku a raczej na 4-5 lat. Myślę, że w tym czasie nie zauważę znaczącego pogorszenia obrazu (o ile opisywana przez was wada będzie się pogłębiać w takim tempie jak dotychczas).

Pozdrawiam,
 

matias2004

New member
Thx zajał się tą sprawą nie ze względu na powage sytuacji tylko ze zwględu na to że wpłynął wniosek od "użytkowników".To samo dotyczy się sądu , poprostu muszą rozpatrzeć sprawę.
Werdykt THX będzie tutaj jedyny wiarygodny , albo zabiorą cert albo nie.Zwykła propaganda.
 

matias2004

New member
Moze nie wymieniac ,ale konkurencja panasonica moze doprowadzic do tego do czego doprowadzila konkurencja toyote ,ktora stoi na krawedzi bankructwa przez odpowiedniie naglasnianie sprawy w mediach i masowe pozwy odpowiednich "spółdzielni" adwokackich.Oczywiste jest że toyota dała plamę , ale porównując do innych marek wypada duuużo lepiej.Tyle że gm czy forda za shit się nikt nie czepia w usa, tak mabyć i koniec.
Szkoda ,bo bedziemy musieli kupować podróbki telewizorów lg czy sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest tak źle . Panasonic dalej produkuje plazmy. Ida już nowe modele w sprzedaży. Właśnie testujemy G 20


001_P1090283.JPG


016_P1090521.JPG
 
Do góry